Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ann co do jedzenia z talerza rodziców masz racje jezeli chodzi o niejadka ale akurat Pani Doktor chodziło o dziecko które dobrze je. Ja na przykładzie koleżanki wiem ze coś w tym jest co powiedziała bo jej syn ładnie jadł dopóki dawała mu osobno a od kiedy zaczęła mu czasem dawac ze swojego talerza to on juz potem nie chciał jesc ze swojej miseczki jego jedzenia. Tu nie chodzi o talerz tylko co na tym talerzu jest. Nasze jedzenie jest o wiele smaczniejsze niz to dla dzieci i potem dziecko nie chce jesc jego jedzonka tylko domaga sie tego co jedzą rodzice co w konsekwencji idzie do tego ze dziecko nie chce mleka bo woli to co mama je na śniadanie.
To wszystko powiedziała mi odnosnie tego jakby Piotrus miał alergię pokarmową i uczulenie na białko bo wtedy nie bedzie mógł jesc tego co my i jak potem wytłumaczę dziecku ze mu nie wolno bo mu to szkodzi.
Jej chodziło o to ze ważne jest aby dziecko miało swoje miejsce przy stole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też dzisiaj oberwałam z główki w noc - zresztą nie pierwszy raz. Poza tym jestem regularnie gryziona przez moje dziecko. Na rękach albo przytrzymując ją robi takie wygibasy i boję się, żeby sobie krzywdy nie zrobiła.

Olcia wogle jest szalona, jej już chyba samej nigdzie można zostawić. Kojec, który mamy stoi ułożony w prostokąt, do pewnego stopnia części są ruchome. Z jednej strony są meble, a z drugiej przystawiliśmy pufę, żeby nie szturmowała tego boku. Jakąś godz. temu stoję przy kojcu i rozmawiam z mężem przez telefon i zerkam na Olcię, a ta trzymając się kojca stopkami zaczęła się wspinać po ściance pufa, jeszcze mogłaby spaść albo niedaj Boże fiknęłaby do przodu. Może to jednorazowa akcja z tą pufą, a jak nie to trzeba będzie wymyślić inną podpórkę.

Dzisiaj leń mi się włączył i nie ugotowałam wreszcie ogórkowej dla Oli, ale jutro na pewno ją zrobię, za to ze smakiem wciągnęła spaghetti z pomidorami i mozarellą Gerbera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, zabezpieczamy się, ale kilka razy wyszło, jak wyszło... ☺️ więc prawdopodobieństwo jest. Teoretycznie jakiś czas temu na usg ginekolog mi powiedział, że do najbliższego okresu jeszcze ho ho i że w jajnikach w ogóle jajeczek nie widać, ale teoria teorią, a różne rzeczy się na świecie zdarzają 😉 🤔

byłam na zakupach, kupiłam Adze kilka obiadków i mleko NAN na dobranoc 🙂 dziś wypróbujemy 🙂

a co do jedzenia z talerza rodziców, to ja przeciwniczką nie jestem 😉 często Adze daję coś z naszego obiadu. Nie zawsze chce mi się lecieć do kuchni po miseczkę, żeby dać Młodej 3 kawałki ziemniaka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja napisałam to co m powiedziała ale ja osobiście dawałam ze swojego talerza ale zazwyczaj makaron albo ziemniaki. Ale od jakiegoś czasu nie chce jeść tak chętnie jak wcześniej wiec jak by jadł z mojego talerza jego dania to nie miałabym nic przeciwko. A z drugiej strony każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na daną sytuację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

wchodze na forum a tu takie nowinki 😉 Kwaśku czekamy na wieści :P hihi 😎

ja dzisiaj w pracy tylko na 4h ale zawsze coś a za to czw, pt, sob i nd w pracy :P osobiście się ciesze 😁 tyle że od jutra znowu goście i wolałabym z nimi spędzić czas ale nie idę na 12h do pracy tylko góra 6h więc nie jest źle jeszcze się na ciesze "moją Anglią" 😉 😎 😎

obiecalam zdjęcia zaraz się za to wezme ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ciekawie sie robi 😉 Kubus sie bawi a my mielsimy gosci, jutro na urodziny sie wybieramy do Chrzestnej Pawła na 19 dopiero 😮 troche pozno, bo Kubus zasypia o 19-20 w sumie... hmmmm sie zobaczy, a tak to wszystko spoko. Kwasiek watpię,że w ciaży jesteś, no ale jak mówiszz prawdopodobieństwo zawsze jakies moze byc ☺️ 😮 🙃 Ogladam sobie film a jutro maz do pracy idzie...do 15 bedzie, w sumie codziennie prawie zawsze go nie ma wiec luzik... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 Ja pierwsza, nikt tu wczoraj nic nie pisał? Kwasiek test robiłas? Kubus sie bawi, nieługo kaszke mu zrobie. Wydaje mi sie, ze dzis moze pojdziemy na spacer, no chyba ze zacznie padac, bo Kubus idzie za godzine spac, zapowiada sie nudny dzien w domu jakby padało, dopiero na wieczór na urodziny, maz w pracy, to nie bedzie z kim pogadac, ale wazne,że ma prace, ja mam wezwanie do urzedu pracy za okolo 2tyg, dowiedziałam sie ze dofinansowuja prawo jazdy i musze sie zapytac 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A my standardowo na nogach od 5:30 😉 Tzn. od 5:30 Stasiek z tatusiem się golą, myją gary i zęby i szykują śniadanie, a mamusia jest wzywana do pomocy koło 6:20 kiedy już tatuś zdecydowanie musi się szykować samodzielnie 😉
Dobrzejemy oboje, mam nadzieję że się dziś uda spotkać z Komsi i Maxymkiem 🙂 Czekamy na telefon czy dadzą radę 🙂
Pogoda do bani, wiele i mży, więc pewnie szykuje się domówka, choć jeśli wierzyć prognozie, koło południa powinno się na trochę przejaśnić, to może wyskoczymy na spacer do parku połączony z wizytą w najlepszej tortowni w Warszawie która się mieści w dawnym parkowym szalecie 😉
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem 😉 jednak wczoraj nam internetu nie odłączyli, tylko była jakaś awaria 😁 😁 i po kij my ten drugi internet zamawialiśmy? 🤔 😜

wcinam właśnie ostatni kawałek Pani Walewskiej 🙂 zostawiłam mężowi, ale już 2 dni go nie je, więc nie będę czekać, aż się zepsuje i sama zjem 🙃

Dostałam wczoraj z Gerbera próbkę kaszki "zdrowy brzuszek" ze śliwką - Adze bardzo posmakowała 🙂 w paczce był jeszcze przewodnik na temat maluchów w wieku naszych brzdąców 🙂 ciekawe rzeczy napisali m. in. o rozwoju dzieci - późnej postaram się Wam coś przepisać 🙂

A tak w ogóle to Adze już całkiem fajnie wychodzi robienie kupy do nocniczka 🤪 tzn. mam wrażenie, że trzyma kupę, dopóki nie posadzę jej na nocniku. Już od kilku dni kupa ląduje częściej w nocniku, niż na pupie 😉 nie wiem czy to możliwe u tak małego dziecka, ale takie właśnie mam wrażenie 🙂 🙂 🙂

U nas też pogoda do bani 🤢

A, dziewczyny - wiecie może jak się gotuje forszmak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasku moja koleżanka sadzała synka od 7 miesiąca i szybko zaczął kojarzyć do czego ustrojstwo czyli nocnik służy 🙂 Myśle że Aga już kuma o co kaman i coraz częściej będzie sadzić do nocniczka 🙂 ja jakoś nie mam jeszcze weny co by mlodego zasadzac ale musze sie powoli za to wziasc.
Kamiske nauczyla w ten sposob (ale bylo juz cieplo) ze na jakis czas puszczalam ja bez pieluchy a ona robila siusiu , po nozkach jej lecialo i zdziwiona i szybko zrozumiala ze nocniczek jest od siusiania 🙂 miala poltora roku jak juz sie ladnie zalatwiala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Kwasiek ja też wczoraj dostałam przesyłkę z tą kaszką 🙂 Marysi również smakowała z tym, że zjadła aż 4 łyżeczki. Dobrze, że zrobiłam ją tylko z 30ml mleka bo będzie na potem, albo jutro na śniadanko 🙂

Teraz znowu drzemie od 40 min mimo że wstała o 8 😮 coś jest nie tak bo ciągle jeździ rączkami po główce i marudzi i dużo więcej śpi przez dzień. Jej po tej gorączce masakrycznie płaczliwa się zrobiła a ja przy tym już nie wyrabiam- na rękach źle, na dywaniku między zabawkami źle, butla z mlekiem be etc.

Aha mamy zadane zadane domowe z gimnastyką ale cyrki są nieziemskie- obracam małą z pleców na brzuszek i wg wskazówek później ma się obrócić na plecki. A Marysia kolana podciąda pod brzuszek i siada 🤪 niby fajnie ale tak za cholere nie nauczy się obracać 🙃 a ile płaczu jest przy tym... Tak mnie teraz konkluzja naszła- Moje dziecko przy mnie cały czas płacze i marudzi a jeśli zobaczy innych już jest super i można się śmiać i bawić (naweet samemu) 😮 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez dostałam ta kaszke zdrowy brzuszek ze sliwką, ale Kubusiowi za cholibcie nie pasowała 🤢, robił takie miny jakby miał wymiotowac, to musiałam wyrzucic bo mi tez nie smakowała 😮 a ten przewodnik fajny, przynajmniej mozna zobaczyc co tam dziecko powinno umiec w danym miesiacu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...