Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kwaśku teraz nie mogę licytować 😞 bo po pierwsze nie skonsultowałam tego z Adamem wole to zrobić jak bedzie w domu po drugie chce kupić ją na wypłate z maja w tym miesiącu wszystko juz jest policzone i nie ma kasy na wozek... 🥴 więc jeśli Angela chcesz to licytuj ;* dzięki Kwaśku za pomoc ;* a jakie ty byś poleciła spacerówki?

Ann ciekawy artykuł teraz mnie zadowala to że Zuzka w nocy wypija 180ml mleka i dwie kaszki rano i wieczorem (chociaż teraz to marnie jej idą te kaszki bo nie chce nic jeść przez zęby) ale i tak jest lepiej po za tym je danonki prawie codziennie więc ma troche tego wapnia i bialka w sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaku, posprawdzaj sobie tutaj jakie są opinie http://cokupic.pl/Wozki-i-akcesoria-Wozki-spacerowe

Ja ze swojej jestem zadowolona, ale ma kilka minusów. A w zasadzie chyba tylko jeden - za krótki podnóżek - nie ma oparcia dla pięt. Poza tym wszystko jest super. A mam Baby Design Mini 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Kwasiek, to może ja zalicytuje, jeszcze zobacze do ilu dobije 😉 góra do 120 bede, dalej juz nie, w sumie nie mamy kasy ale moze pozyczymy. Kubus jeszcze spi, ja wstałam za piec 7 i sie umyłam i wymalowąłam, czekam na mojego bobaska az wstanie, pojde zaraz jeszcze pranie z jasnymi rzeczami wstawic 😉 Noc mineła fajnie, pobudka o 2 tylko, przed 22 dalismy mu syrop przeciwbólowy i mleka 120 ml, bo na noc wypił 110 ml, bo szybko zasnął, wiec nocka udana;D mąz juz w pracy, a dziś bede musiala jeszcze do spowiedzi isc przed wielkanoca 😉 pozniej juz nie bedzie okazji 😉 Ann to moze Stasiek będzie juz sam zasypiał, to przestawianie nie jest wcale takie trudne dla niektórych dzieci, Kubus szybko sie przestwaił na inne formy zasypiania 😉 powodzenia, A Kwasiek ja tylko kliknełam na lubie to na fcb, fajna strona, bo mniej wiecej wiem co mozna dawac, pisze nawet,że sól, a dodoałam wczoraj troche do obiadku i troche koncentratu pomidorowego, myslisz,że mogłam, bo w obiadkach kupnych tez jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas 2 nocne pobudki przed 1 i 5, ale w obu przypadkach szybko zasnęła, co prawda przy piersi, ale z czasem i tego oduczę jak będę ją odstawiać. ola oczywiście wstała o 6.

Angela, ja z solą ostrożnie, ale czasem też odrobinę dodam. Co do koncentratu to nie duża ilość nie powinna zaszkodzić, tym bardziej jak piszesz, że dodają do gotowych obiadków. Jak robiłam Oli pomidorówkę to dodałam pomidory z puszki, a gdzieś czytałam, że nie powinno dawać się dzieciom warzyw i owoców puszkowanych, bo puszki wydzielają jakieś tam zwiazki - nie pamiętam już dokladnie jakie.
Niestety nie uchronimy nasze dzieciaczki do końca przed konserwantami i chemią i wydaje mi się, że jak czasem dostaną w jedzeniu, to chyba lepiej niż jak będą dużo większe i spotkają się z tym jak będą starsze i coś będzie im dolegać np. wysypka - nie wiem tego na pewno, ale różnie to teraz bywa.

Idę wyszykować si, a potem zrobię kaszkę Oli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękujemy 🙂 Dzisiejsza nocka w miarę, 2 pobudki i początek dnia o 5:15 🙂 W nocy dawałam mleczka oba razy, nie wszystko na raz 😉 A po porannych zabawach z tatusiem Stasiek był się tak głodny, że o 7:00 zrobiłam kaszkę i zjadł 70ml co ostatnio jest u niego dużo jak na rano. Chyba rzeczywiście się najadł bo nawet mleko po tym pił raczej symbolicznie. Rozpisaliśmy mu wczoraj jedzeniowy rozkład dnia i będzie 6 posiłków (oprócz nocnego mleka). Postaram się sztywno trzymać tych godzin bo to też może być klucz do sukcesu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, dziewczyny: apropos kupnej wędliny. W ramach tych badań kardiologicznych robiłam również poziom sodu w organiźmie i wyszedł mi lekko powyżej normy. Zaskoczyło mnie to o tyle, że teraz od dłuższego czasu praktycznie nie solę. Lekarz powiedział że to od kupnych wędlin, w których ostatnio jest jeszcze więcej saletry i soli niż było kiedyś. Rzeczywiście ostatnio jem dużo mięsa bo to są najłatwiejsze posiłki bez poświęcania czasu na przygotowanie. Chyba poproszę dziadka żeby piekł dla Staśka mięso na wędlinę, żeby go nie faszerować tą solą, ja się też załapię przy okazji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*
Najlepszego dla Stasia naszego najmłodszego 😉 hihihihi buźka dla niego ;*

Kwasiek super ten twoj wózeczke 😉 wlaśnie o takie coś mi chodziło tylko troszke drogi 🥴 ale może uda się namówić na droższy wózek... mam jeden plan tylko nie wiem jak się do niego zabrać :P chcialam poprosić teściów żeby kupili Zuzce wózek na roczek ale troche głupio mi ich o to prosić 😞 bo siostra z mamą składają się na rowerek z rączką a brat Adama złote kolczyki kupuje... i tak żeby było pożyteczne z użytecznym i żeby nie kupowali coś co bedzie drogie a nie przydatne mogli by kupić wózek i ja wtedy nie musze wydac kasy a oni mają prezent dla wnusi 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

no widze ze spacerowki na topie 🙂 ja dostane od kolezanki a pozniej zwroce jak jej corcia "dorosnie" 🙂

Stasinek kochany nasz najmlodszy czerwcowo-lipcowy chlopaku, zdroffffka i apetytu 😘 😘 😘 😘

Dawid dzisiaj wyciol numer...jeszcze podsypialam a on smigal po mieszkaniu z babcia...leze w lozku jedno oko jeszcze zamkniete i patrze...powoli otwieraja sie drzwi i co widze? Dawid sam zrobil 2 kroczki ( to widziala babcia) oparl sie o drzwi i je powoli otworzyl i zobaczylam łobuza jak stoi na srodku futryny, nogi i rece rozstawione i mega happy 🤪 🤪 🤪 🤪 ale byl z siebie zadowolony 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba dzięki życzeniom ciotek mam dziś żarłoczne dziecko 😉 Na drugie śniadanie był tak głodny że musiałam w trybie alarmowym montować pastę na kanapeczki: żółtko rozrobione zimną zupą jarzynową. Wciągnął w sumie okrągłą kromkę małej grahamki z taką pastą i myślę że zjadłby więcej gdybym wcześniej przygotowała te kanapeczki i wkładała mu je szybciej do dzioba. Potem jeszcze dopchnął mlekiem. W sumie to się powtarza już drugi raz i mam wniosek na przyszłość że gdzieś od 8:00 powinnam mieć przygotowane drugie śniadanie żeby wystartować natychmiast jak zobaczę że Stasiek głodny 😉
Mam zamiar kombinować z pastami do tych kanapek bo to jest idealny sposób na wkarmienie różnych zdrowych rzeczy których dziecko nie chce jeść normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W takim razie codziennie wszytkie ciotki będą życzyć apetytu Stasiowi, będzie domagać się jedzenia i szybko przybierze na wadze 😁

Laaf, no to gratulacje dla Dawidka, nawet 2 kroczki zrobione samodzielne to jest coś. A tak nawiasem mówiąc mały pozazdrościł swojej narzeczonej Zuzce i już trenuje przed spotkaniem, które może za jakiś czas nastąpi 😉 😁

Olcia śpi, marudziła z przerwami w łóżeczku, ja w tym czasie wstawiałam pranie, ale jak już zaczęła ryczeć, chyba bardziej z tego, że jest śpiąca, to wzięłam na ręce, wtuliła się, ponuciłam, zasnęła i odłożyłam do łóżeczka. Znowu był ryk, ale tylko przez chwilkę, leżąc na boczku trzymała moją rękę, a drugą glaskałam główkę, znowu nuciłam jej Lulajże Jezuniu (jeszcze na nią czasem działa) i zasnęła. Ciekawe ile pośpi, jeżeli będzie to więcej niż 0,5 h to będzie cud.

Póki śpi, chyba też przygotuję je pół bułeczki, ale z masełkiem, bo po tej dietce prawie wyłącznie cycusiowej wolę nie wyskakiwać odrazu z jakimiś pastami, a że i apetyt odzyskuje to i wracam do trybu karmienia sprzed infekcji. Pierś była rano, potem kaszka i herbatka, jak obudzi się to dostanie bułeczkę i dam jej herbatkę albo wodę, po spacerze obiadek, na wieczór deserek i na końcu cyc przed kąpielą i usypianie powtórka z rozrywki. Wogle muszę jej urozmaicić jedzonko, znowu spróbować dać jej jogurt i inne rzeczy. Jak już rozkręcam się to zawsze stanie nam na drodze jak nie niby alergia to infekcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Stasia

Ja tylko na chwileczkę zdac relacje co i jak a potem bede Was doczytywać.
Byliśmy u Kardiologa , Piotruś dał sie zbadać i jest niewielka poprawa, serduszko urosło a dziurka nieznacznie sie zmniejszyła. 😁 😁 😁
Ale za to zmogło go przeziębienie i cała noc nie przespana bo tak go męczyło ze nie mógł spać tylko płakał. W dodoatku mnie też chwyciło i jest istna masakra bo dosc ze ja jestem słaba to w dodatku Piotrus strasznie jest marudny i nie daje rady.
Po południu postaram sie Was doczytać i coś jeszcze napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, herbatki jakies zioleowe sobie trzasnij, mietke, melise zielona herbatke. oj bidula, zaraz bedziesz jadla warzywka i powino byc lepiej:*

A Maxym spi od 12.00 ,przed chwila zamialczal ale spi dalej. ja lecze opryche domowymi sposobami w morde jeza... jak moja siora pojdzie do lekarza jutro albo ja jutro do tego pediatry to poprosze o heviran, w poizdu juz nie pamietam keidy mialam opryche...chyba jak mieszkalam tu...ostre wilgotne powietrze plus wiatr ze malo glowy nie urwalo wczoraj i hello witaj... musze na maxymola uwazac, zeby mi nie dostal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂

U nas też dzisiaj mega maruda. Rano kaszki zjeść nie chciała, wypiła mleko a o 12 zjadła z wielkim apetytem zimną już kaszkę. Za wszystko winie zęby bo nic do buzi nie można jej włożyć a już nie mówię o nasmarowaniu dziąseł 🤢

Obiadek ugotowałam więc chwila oddechu 🙂 JUż mnie drażni to moje przeziębienie- gardło drapie, nos zatkany wrrrrr a najgorsze, że Marysia też zaczęła kaszleć i z nosa się jej leje. Syropki poszły w ruch, ale mam nadzieje, że to nic poważniejszego ☺️

Sylwia jeśli prace tylko idą powoli do przodu to już cieszy oko 🙂 a mury do góry szybko się ciągnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej z wieczorka 🙂

Anulka Dawid po tym rota to wciskal ile wlezie, normalnie nadrabial zaleglosci z kilku dni 🙂 tak wiec Olinka zapewne tez zachce wiecej jesc 🙂 i ogromnie sie cieksze ze wraca do zdrowia 🙂

Madalena super wiesci 🙂 Serducho Piterka zdrowieje a to najwazniejsze 🙂 🤪 🤪 🤪

Komsi moze byc ze klimat wywoluje takie reakcje, ostanio jak bylas w polandzie to Maxym tez jakos furczal to i teraz mu sie tak robi....

Sylwia widze ze na maxa robota wre!!! ciesze se z Wami 🙂

Zuziaku klują sie te zebiska co powoli domyslam sie jak sie czujesz jak masz takie wrzaski ale zawsze sobie mozna wytlumaczyc w ten sposob ze tak naprawde to ONA cierpi bo ja boli a tylko placzem moze to wyrazic...trzymam kciuki zeby Zuzce szybko te zebiska wyszly 🙂

a gdzie jest Kwasiek??? 😮 😮 😮 czy nie zauwazylam posta od niej? 🙃

Sylwia a Cibie to tak z niczego mdli??? czy po jakiejs upojnej nocy z menzastym? 😜 chyba ze znow cos przeoczylam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...