Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Książkę sobie ściągnęłam 😉 zaraz będę czytać. Rodzice mi przywieźli pączki (oponki właściwie) od mojej babci. I jakieś ciasto jest w lodówce - zaraz się za nie zabiorę 😜
Ale mniejsza z tym.
Wieści z placu kardiologicznego boju: NIGDY WIĘCEJ nie pójdę do tego profesora. Stary dziadek, przygłuchy i przygłupi ciut. Dobrze, że wizyta była za darmo, bo jakbym miała za nią zapłacić 100 zł, to bym wyszła wkurzona. A tak wyszłam i zaczęłam się śmiać na korytarzu 😉 Dziewczyny, teksty jak z "Daleko od noszy" 😁 😁 ale po kolei. Wlazłam do niego, mówię o co mi chodzi, a on wyciąga moją kartę i sprawdza u jakich lekarzy wcześniej byłam. "O, u ortopedy pani była. I jak? A co się dzieje z pani biodrami? A to wskazanie do cc to dlaczego? A ma pani to zaświadczenie? A może pani pokazać? Acha, no tu na karcie doktor to samo napisał. A i u okulisty pani była. I co? A co się urodzi? Jak to pani nie wie?! A gdzie pani pracuje? Nie pracuje pani?! Nie chce pani pracować w zawodzie?! Rozumiem, w ciążę pani zaszła... ale przed ciążą też pani nie pracowała? A, uczyła się pani. A mąż gdzie pracuje? (...)". I tak sobie gadał przez 15 minut, w ogóle nie pytając o to moje nieszczęsne serce 😮 🤔 No ale w końcu sobie przypomniał po co przyszłam, kazał się położyć, osłuchał ze wszystkich stron. "Biustonosz proszę do góry podciągnąć. Nie, nie zdejmować, tylko podciągnąć. Jak to pani nie da rady? Ciasny? To pani większy sobie kupi. Pod biustem musi być dopasowany? No, skoro pani tak twierdzi..." 😁 nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać, jak mi zaczął badać tętno w stopach 😁 😁 później na nadgarstku - okej. Zmierzył ciśnienie - ok. Pooglądał wyniki poprzednich badań (echo serca stwierdzające wadę serca) i stwierdził, że ja żadnej wady serca nie mam, że nie wie kto mi takich głupot nagadał, że generalnie zdrowa jestem 😁 😁 czyli trzech poprzednich lekarzy kłamało 😎 "Po porodzie proszę się zgłosić do kontroli". Po co, skoro zdrowa jestem?! 😮 😁
no śmiech na sali 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ostatnio mama przeczucie, że zaraz urodzę i że nie zdąrzę wszystkiego załatwić.
Dlatego zła byłam, że ta położna nam w sobotę wypadła.
Teraz zabieram się właśnie za prasowanko, żeby torbę spakować i wszystko było przygotowane.
Niby lekarz mówił, że jeszcze nie będę rodzić, ale to na szczęście jest też do przodu, ja już 37 tydzien zaczełam w sobotę więc praktycznie jeszcze likla dni i dzidziuś jak się urodzi to będzie w terminie.
Dlatego tez jeszcze jutro podjade do tej przychodni a w środę jeszcze tylko położna. Oby do tego czasu nic się nie wydarzyło.

Zuziek a ta Twoja mała Zuza niech się nie śpieszy tylko da mamie spokojnie zdać maturę!!!
Powiedz jej, że ciotki tak powiedziały!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o dżizus ... 🙂 🙂 🙂 🙂 ha ha ha ha ... Kwasiek , no nie gniewaj się , bo to o Twoją pompkę chodzi ale dawno się tak nie uśmiałam .... no proszę jak to niewiele trzeba żeby być profesorem , tak to i ja bym Cię skonsultowała !!!!!!! ręce i cycki opadają !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to chyba takie uczucie mam bo boje się że mała zaraz wyjdzie ze mnie 😞 jak lekarz powiedział do 10 dni mogę urodzić to cały czas myśle o tym czy mi wody się nie leją czy jak boli to już skurcze itp. wszystko już mam kupione i spakowane więc tym się nie stresuje ale jednak to wcześnie jest i do 20 ta matura... wolałabym doczekać zdania ustnych ale nic się nie stanie jak jednak nie zdąże mam usprawiedliwienie i inny termin jak by co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂

Ja w czwartek byłam na wizycie u gina. Mały waży 3350 i wg USG jest w 38 tyg. Ledwo się kulam.
Wczoraj mieliśmy z mężem takiego stracha (trzy tak chorobnie bolące skurcze aż biegunki dostałam) że niewiele brakowało a już mieliśmy jechać do szpitala. No ale w końcu przeszły ale i w nocy mnie trochę męczyły i dzisiaj w ciągu dnia. Boli mnie krocze i od czasu do czasu podbrzusze i mały tak się wierci i ociera mnie o pipkę 🙂. Zobaczymy co to będzie.
W środę idę na wymaz i pogadam z lekarzem już o konkretnym terminie cc.

Zuziek ja myślę że te twoje uczucie to jednak działanie podświadomości na maturkę. Ja też tak miałam że niby nie myślałam o czymś nie denerwowałam się a dopiero po wszystkim nerwy puszczały a ja się lepiej czułam 🙂

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakoś teraz mi się polepszyło wzięłam ciepłą kąpiel... troszke się wymoczyłam i teraz kładę się do łóżka mam nadzieje że nie bede mieć problemu z zaśnięciem bo chce być wypoczęta na jutrzejszą maturke...

oczywiście z rana się zamelduje ale jak by co trzymajcie jutro od 9 kciuki ;* buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka za opadniete cycki oklask, przylaczam sie do druzyny 😁 😁

Kwasiek to po huk Ty masz isc na ta kontrole? ja piwerdziele to naprwde jak sitkomie 😜

Zuziak spokoj! Widzisz ze Angela wg tego co jej lekarz mowi juz powienna urodzic a tu nic 😜
Nie panikuj jak mala bedzie chciala to wylezie a Ty stresem ja przyspieszasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra, Ty też na cc? 🙂 to póki co we dwie jesteśmy 🙂 masz jakieś wskazania czy "cesarka na życzenie"?

Natka, nie gniewam się, wiesz jak ja się z tego śmiałam jak stamtąd wyszłam? 😁 gdybym nie miała zaświadczenia od ortopedy, to pewnie nie byłoby mi tak do śmiechu 😉 ale rozmawiałam z nim mając głównie trzy wyrazy twarzy: 🤔, 😮 i 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Wróciliśmy ze szkoły rodzenia właśnie - było o karmieniu. Dla tych, co kupują do pielęgnacji brodawek bepanthen: pani od laktacji powiedziała, żeby uważać, żeby kupić krem a nie maść, bo maść trzeba zmywać i wtedy się robi zamknięte koło, bo to co się natłuści i nawilży maścią to się wysuszy wodą i mydłem. A krem się sam wchłania i zmywać nie trza. A tak w ogóle to bardziej poleca zwykłą lanolinę.
Co ciekawe, powiedziała też, że teraz się już pępków nie traktuje spirytusem 70% tylko zwykłą wodą z mydłem. No i jeszcze kilka ciekawych rzeczy mówiła, ale takich bardziej oczywistych, więc pewnie wiecie i nie będę Was zanudzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, co do bepanthenu, mi go polecały koleżanki/siostry głównie do pielęgnacji dupska dziecka, "a poza tym jest rewelacyjny przy pękających brodawkach". Więc zaufam ich opinii 🙂

a odnośnie pępuszków - rzeczywiście odchodzi się od spirytusu, ale nie na rzecz wody i mydła (pępka nie powinno się moczyć), tylko na rzecz zwykłego wietrzenia 🙂 tak przynajmniej wynika z moich informacji 😉

zmykam spać. Dobranoc Dwupaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela nie wiem czy poradziłaś sobie z odtworzeniem tego pliku, ale musisz mieć właśnie zainstalowany/ściągnięty program pdf żeby sobie poczytać tę książkę 🙂

Ja dzisiaj miałam całkiem dobry humor aż do momentu wyjścia z domu w największej ulewie... spodnie do kolan przemoczone, pod ciężarem wody się naciągnęły tak że deptałam piętami po nich, włosy mi się pokręciły (nienawidze tego), i na dodatek mąż miał oddzwonić "za chwilkę" a trwało to 25min... nie uwierzycie ale łzy mi leciały praktycznie przez 30min (całą drogę jednym autobusem). Na zczęście w drugim mi się przysypiało to i nie myślałam za wiele 😉 ech te hormony...

Teraz jest bagatela 00:40 ale dopiero co skończyliśmy robić program w excellu dla mojego m. dla usprawnienia pracy z klientami i o dziwo nie chce mi się spać...
Dobranoc dwupaki 🙂

Zuziek powodzenia na egzaminie!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...