Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂 jak dobrze po taaaak długiej przerwie zaglądnąć do Was na chwilke 🙂

Waja miałaś szczęście z tą jednoosobową salą... ja siedziałam w szpitalu cały tydzień więc przewinęły się mi przez salę 3 dziewczyny i pech chciał że tylko z jedną nie było żadnych problemów 😠

Marysia miała dzisiaj bardzo ciężki dzień bo i katar i gaziki ją męczyły... a co za tym idzie spała tylko dwa razy po 2 godziny a tak to rozrabiała, ale mam nadzieje, że nockę jakoś przeżyjemy 🙂 właśnie ją tata ściągnął ze swojego brzucha więc zaczynamy marudzić.

Aha a propos Kkasi27 dostałyście jakieś info? Kiedyś dostałam od niej nr gg i dziwne bo opis od jakiegoś czasu ma dokładnie taki sam (DOBRANOCKA)... wiem że to jeszcze o niczym nie świadczy, ale mam nadzieje, że nic się im nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamunie 🙂

jakoś nie mam czasu ostatnio tu zaglądać .... mam dwoje grzecznych dzieciaków a i tak mało czasu ... może dlatego że są wakcaje , Zuzik teraz cały dzien w domu i jakoś tak nam szybko dni uciekają :0)
Totek kńczy dzisiaj 3 tygodnie ... ale śmignęło , a dopiero co nie mogłam się doczekać aż sie urodzi ...

Magdalena - o krwiaczkaćh nic nie wiem , ale mój Młody ma na nóżce naczyniaka , podobno też może sie wchłonąć ... hmmm , narazie mamy go obserwować i się nie przejmować 🥴

Ja też wysoko gorączkowałam po porodzie , i w zasadzie nie wiadomo dlaczego ... nawet zawsze niezawodna Pyralgina nie pomagała , a antybiotyk brałam już kilka dni zanim zaczął skutkować ...

Z okazji upału musiałam dzisiaj zainwestować w parasolkę do wózka , bo Tolkowi świeciło dziś z każdej strony i budka niewiele pomogła .

acha ... czy któraś z Was orientuje sięczy można dokupić zapasowe części do laktatora z Aventu ? ... potrzebuję nowy , taki mały zaworek i nie mogę go nigdzie namierzyć !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 😉

Laaf dzisiaj mała nie wyszła zobaczymy jutro bo mają być wyniki ( które miały być dzisiaj 🤢 ) już normalnie nie umiem się doczekać aż bedzie w domu 😞
a i jak tam Kamiska z kolczykiem? przeżyła? 😉

Natka chodzi ci o zaworek do laktatora czy do butelki? Bo ja mam laktator z Aventu ale nie potrafie nim odciągnąć udaje się tylko tym ręcznym prostym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf mój synek ma krwiaka 38 na 50 mm jest dość duży ale troszkę się już zmniejszył. Początkowo był bardziej płaski a teraz zrobił się mniejszy ale bardziej wypukły. Doktorka powiedziała mi,że do 3 miesięcy się wchłonie to tak jak twojej córce.
Za bardzo nastraszyli mnie w szpitalu i teraz ciągle mam głupie myśli.
Zbyt dużo w ciągu ostatnich miesięcy spotkało mnie złego najpierw smierc mamy, w Boże Narodzenie babci a teraz kłopoty z Piotrusiem. Ale jestem dobrej myśli bo w końcu po burzy zawsze wychodzi słońce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku no to moze dziisaj malenka juz bedzie w domku 🙂
Kamiska spoko, puchnie jej jezorek nieco ale jest zadowolona 🙂
Madalena spytaj swojego lekarza powinieni CI powiedziec tak jak mi powiedziano ze to sie wchlonie. Wiem ze Kamiska miala ten krwiaczek wq wyniku wysilku od parcia 🙂
Natka mojej kolezanki synus ma na brzuszku anczyniaka i ma juz 8 misiecy i jakos nie che mu zejsc poki co blednie ale lekarze kaza czekac bo to nic groznego 🙂
MOj Dawidek jedyna pozostalosc ktora ma po porodzieto maly wylew w oczku prawym ktory juz sie wchlania 🙂
Agulka a moze sprobuj napisac cos na gg do Kkasi???

MIlka gratulacje synka, chopina jak malowany 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milka gratulacje 😉 ;*

Laaf ja mam nadzieje że mała już dzisiaj wyjdzie ale kto wie co wymyślą 🤨 a i to normalne że puchnie jęzor 😜 pamiętam jadłam tylko zupki chińskie i płatki bo to mogłam przełknąć i nie naruszać jęzora 😁 hehe a sepleni się? 😁 ja pierwsze kilka dni jak był jęzor opuchnięty to się sepleniłam potem już to przeszło 😁

Madalena ja nie miałam wogole skierowania do okulisty żeby iść na kontrole... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia a co to sa moczany????

NO sepleni troche i pewnie bedzie bardziej, plucze septosanem i wlasnie zrobie jej kostki lodu z septosanu 🙂 poki co bulke skubala z serkiem...zobaczymy jak dalej bedzie 🙂
Zycze CI zeby Zuzka dziisaj do domku wrocila 🙂
Ja tez nie mam skierowania do okulisty tylko na 6.08 idziemy sprawdzic ponownie sluch. W szpitalu badanie wyszlo dobrze a w zwiazku z tym ze mialam opryszczeke w ciazy zalecaja powtorne. No i zostana nam bioderka, zobaczymy jeszcze co powiedza na pierwszej wizycie jutro. A dzisiaj przychodzi do nas polozan na 2 wiazyte 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja płukałam szałwią 😜 ale tylko dwa dni potem już mi się nie chciało 😜 i samo zeszło... na razie bedzie papki jeść bo ciężko jest coś przełknąć 😉 ale do 4 dni powinno już być całkowicie OK 😉

Kicia tez nie wiem co to są moczany... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas też nie ma wizyt u okulisty. Cóż...

Ja dziś ledwo żywa, pewne problemy rodzinne się pojawiły i chyba za bardzo się przejmuję. Mam wrażenie, że mam ciut mało pokarmu, ale ciocia (położna) uprzedzała mnie, że koło 5-6 tygodnia może tak być. Krechę na brzuchu nadal mam, choć robi się jaśniejsza. Natomiast nadmiar skóry już się ładnie wchłonął 🙂 🙂

lecę coś zjeść. Miłego dnia!

Aaa, milka - gratulacje!
🙂 🙂 wieczorem postaram się wrzucić tabelkę z Waszymi danymi 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

Laaf pisałam do Kkasi na gg ale odpowiedzi też nie dostałam... poczekam może dzisiaj coś napisze.

U nas też nic nie mówiono o konieczności wizyty u okulisty chociaż mała była naświetlana przez 3 dni. Generalnie oczka miała zasłonięte więc wszystko powinno być w porządku.
W piątek natomiast zostało nam do zrobienia echo serca i później jeszcze tylko powtórne sprawdzenie bioderek.
Aha co do naczyniaczków nasza córcia też ma na plecach takiego 3x2cm ale pani dr mówiła, że może się zmniejszyć albo zbladnąć więc się tym nie przejmujemy.

Ech nadmiar skóry mi jeszcze został,krecha też i 7kg do zrzucenia:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moczany jest to mocz z mala iloscia krewki, przy zmianie pampersa widac taka mala plamke - w szpitalu powiedzieli ze jest to calkiem normalne bo w ten sposob dziecko oczyszcza sie z moich hormonow i reguluje swoje tylko ze nie wiem jak dlugo moze tak siusiac.
Zazwyczaj po nocy widac na pampersie delikatny slad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Po dzisiejszej wizycie werdykt jest taki, że chcieliby mnie już zatrzymać, ale nie ma miejsc na patologii. Mam się jeszcze raz dziś koło 15:00 zgłosić na Izbę Przyjęć na powtórkę ktg (to poranne było za mało reaktywne) i być może wtedy się wyklaruje kwestia miejsc. Jeśli nie, jutro rano powtórka z rozrywki i tak już codziennie aż do skutku. W tej sytuacji zdecydowanie wolałabym zostać już dziś po południu, bo organizacja tych codziennych wypraw na drugi koniec miasta trochę nas przerasta.
Mały waży już 3320g, rozwija się dobrze, wód trochę przyrosło, ale nie dramatycznie, niestety mój organizm jeszcze nie myśli o porodzie - szyjka wprawdzie krótka, ale całkowicie zamknięta i generalnie badanie wewnętrzne pokazuje, że nie robi postępów, skurcze też jakieś pojedyncze tylko. Małemu widać dobrze w środku i nie planuje na razie żadnych wycieczek na zewnątrz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to maly nie ma sladow krwi...
wlasnie byla polozna,z maluchem wszystko oki. Kazala nie patrzec i juz Dawidek nie mial pepka. Fakt ze pepol odchodzil ale ona lekko kilka razy pokrecila i go zdjela mowila ze boi sie infekcji przy tym upale a i tak czesciowo juz odzedl 😜
Agulka ja tez mam jeszcze faldke na brzuchu ale nie mam pojecia ile mi zostalo do wagi z przed ciazy bo jedyna waga na naszym oddziale w szp[italu byla zepsuta 😜
Jutre bede mlodego wazyc to i siebie zwaze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doktorka kazałam mi dokarmiać Piotrusia po każdym jedzeniu z cyca. Powiedziała żebym mu robiła 60 ml. Ja go staram się karmić około 6 razy dziennie. Ale przy tej infekcji mam mało pokarmu i boję się wogule że go mogę stracić. ( A on zje 60 i mam mało, nie wiem ile mu mogę dać żeby nie przesadzić? )
Ile Wy dokarmiacie?
Zancie może jakieś sprawdzone sposoby na zwiększenie laktacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena echo serca robimy ponieważ pępowina była dwunaczyniowa i na wszelki wypadek kardiolog zalecił to badanie.

Małej też nie dokarmiam narazie wystarcza jej mleko mamusi 😉 ja z resztą też żadnych "mlekopędnych" herbatek nie piję (oby tak już zostało) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...