Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj spowrotem Wiejska Babo 🙂
Laaf musze ją wykąpać i dać papu bo mi się w nocy obudzi a tak mam spokój do 7/8 a nie mam pewności że jak wstanie o przypuśćmy 3 w nocy czy zachce jej się jeszcze spać 🤢 a nie widzi mi się w nocy ją zabawiać 😮 a tak mam pewność że do rana bedzie dymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Wiejska Babo 🙂 Brakowało mi Twojego zdrowego rozsądku doświadczonej mamy 🙂

Stasiek w ciągu dnia śpi mało, zasypia generalnie przy cycu chociaż ostatnio się to zaczyna powoli zmieniać. Rano po jakiejś godzinie zabawy pada na jakieś pół godziny, potem koło południa śpi na spacerze też jakieś 30 min, potem jeszcze raz pada też na mniej więcej tyle. Myty jest ok. 19:00, potem cyc i spać koło 20:00, ale jeśli spał więcej w ciągu dnia to potrafi balować i do północy. W nocy 1-2 pobudki na cyca i śpi do 6-7 w zależności od tego, o której padł ostatecznie. Jakby nie liczyć, nie wyrabia tych 10+5 które podobno śpią niemowlaki w jego wieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I moj Bartek juz sobie spi 🙂

Jesli chodzi o wigilie to spedzimy ja juz na swoich starych "smieciach" u tesciów 🙂
W zaleznosci od pogody czyli jesli bedzie nie zbyt mrozno to maz podjedzie z Bartkiem do moich rodziców choc na godzinke, bo mieszkamy zaledwie 3 ulice dalej ale ja nie zaszczyce ich swoja obecnoscia...
W pierwsze swieto odwiedzimy moija babcie i dziadka a drugie swieto poleniuchujemy w domku 🙂
Natomiast sylwestra spedzimy w domku, bo to nasz pierwszy sylwester w 3 i chcialabym spedzic go razem w domku 🙂 choc u nas zaczyna sie swietowanie juz dzien przed sylwestrem, bo wtedy sa moje urodzinki 🙂 hihi

A jesli chodzi o prezenty to z racji tego ze od nowego roku startujemy z budowa to nie wydajemy kasy na zbedne rzeczy, wiec prezenty dostana tylko rodzice w postaci kalendarza o wlasnie takiego http://allegro.pl/foto-kalendarz-a3-fotokalendarz-ze-zdjeciami-2011-i1321607221.html#gallery
i ewentualnie dziadkowie jeszcze dostana, a no i oczywiscie Bartoszek prezenciki dostanie od nas 🙂 a my z mezem zazwyczaj tak robimy ze bedac na zakupach kupujemy sobie wzajemnie to co sobie wybierzemy np dla meza jakas fajna koszula, a ja jakas bluzke czy cos co wpadnie mi w oko 🙂 takze w zbedne prezenty nie inwestujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OOO jaka mala jaka fajna 😉 Jeszcze krzyczec nie potrafi 😉) Gratulacjonen 😉 😉

Wiejska Babo no kurna chat azesz w morde !!! Witaj 😉

Nie narzekaj na te spanie 😉 Maxym w dzien tez dwie drzemki pierwsza - 40minut druga - 1,5h jak mu strzeli porzadnie ochota, bo czasmai tez pol godzinki jest mozliwe... po 19 kapanie, spanie 3 kamrienie 6 karmienie i przetrzymywanie w lozeczku.... albo do mamy do cyca do lozka i spimy do 8 -9 😉 mi tam odpowiada jak jest, czasami ma jazdy mlody no ale tak to juz bywa 😜


aaa Daniela starsza siostra o rok co jest to z sylwestra... hehehe Daniel z 18.12. sie tescie jakos w jednym czasie czochrali, mlodsza siostra ze stycznia... oj nie pamietam ktorego...

Dzis byla akcja zasne sam, lezal od 19.55 i mruczal, raz zawyl, weszlam dalam smoka i wyszlam o 20.25 spalll ;D traalalal aaaa dalam mu dzis na noc bananowa milupe 😉 tak pokombinowac chcialam, zobaczymy jak mu sie na niej bedzie spac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, dziewczyny, czy Wy też macie stawy w takiej rozsypce po ciąży i porodzie? Ja mam kolana w takim stanie, że jak klękam w kościele to muszę się czegoś przytrzymać, żeby wstać... Kostki i nadgarstki trochę lepiej, ale niewiele w sumie, a łokcie też mnie bolą ciągle. Aż strach pomyśleć co by było gdybym w ciąży przytyła więcej (bo przytyłam tylko ok. 5kg).
Pytałam dziś ortopedę przy okazji wizyty Staśkowej, po jakim czasie od porodu powinnam się zacząć niepokoić, to powiedział że 3 miesiące od zakończenia karmienia. Czuję się normalnie jak kaleka, no ale skoro to norma to się nie przejmuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, 5kg na plusie na końcówce ciąży - to "zasługa" diety cukrzycowej. Teraz zresztą też jestem o jakieś 6kg lżejsza niż przed ciążą, a jem jak rasowy robotnik fizyczny 😉 Mam już zresztą serdecznie dosyć tego mięcha na każdy posiłek i chyba spróbuję znowu jeść więcej nabiału. Tak z półtora miesiąca temu już próbowałam i Staśkowi jakieś parchy wyskoczyły więc lekarka kazała zmniejszyć do minimum. Z nabiału to ja teraz masełko, jajka, bitą śmietanę na gofrze, farsz w ruskim i to chyba wsio 😉 Kapuchę już jadłam to może trochę białego sera mu też nie zaszkodzi. A do żółtego mam obrzydzenie z ciąży jak po długim niejedzeniu z powodu diety zżarłam jedną kanapkę i dostałam takiej zgagi że błeeeee. A przed ciążą mogłam żółty ser tonami.
Kicia, to nie odwapnienie, robiłam badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Wiejska Babo 🙂

Natka, gratuluję zostania ciocią uroczej Hani 🙂

Olciowy schemat spania, w ciągu dnia pierwsza drzemka trwająca 15-30 min. jest 9.30-10, czasem po 10, kolejne spanko jest na spacerze, gdzie przesypia 1-2 h zależy od czasu trwania spaceru, popołudniu jest krótka drzemka przy cycu tak po 16/17, kąpiel przygtowujemy pomiędzy 19-19.30 i zwykle o/po 20 już śpi i pobudka jest dopiero pomiędzy 6-7, czasem zdarzy się po 5. Tak to wygląda, zdarzają się też odchyly od tego schematu, ale rzadko.
Mała zasypia przy cycu albo śpi od razu albo grzecznie leży w łóżeczku i sama zasypia.
Dodam, że karmię ją w jej pokoiku po ciemku,bo przypuszczam, że tak szybko nie zasnęłaby,chyba że byłaby mega zmęczona, bo byłby cycek, rozglądanie się, cycek itd., szczególnie lubi patrzeć na lampkę gwiazdkę, która wisi nad łóżeczkiem. Jak zdarza się nocna pobudka lub nad ranem to włączam lamkę na ewnetualne przewinięcie, a potem też karmię tak jak wieczorem.

Oluni na Mikołajki kupujemy telefon komórkowy z muzyczką i światełkami, a pod choinkę myślimy nad zabawką interaktywną albo jakimś prezentem rozwijającym odpowiednim do wieku, ale też najlepiej żeby był 6+ m-cy, nie tylko na dany moment.

Z mężem robimy sobie przeważnie prezent pakietowy, często jest to co chemy dostać+1 niespodzianka. W tym roku chcę mu sprezentować 1 wejściówkę na masaż klasyczny ciała (niespodzianka), bo ostatnio narzeka, że coś tam zawsze go boli, do tego jeszcze jakiś drobiazg np. krawat (ostatnio wspominał o nowym).

Dziąsła krwawiły mi przez większość ciąży i przez okres połogu, teraz mam spokój.

Ann, faktycznie na tej diecie malutko przytyłaś, ale i dodatkowo zrzuciłaś trochę kg.

Ja przytyłam 11 kg, a zrzuciłam 16 kg, waże o 5 kg mniej niż przed ciążą. Przydaloby się jeszcze zrzucić i pozbyć się brzuchacza, niedużego, ale byłoby miło 😉

My Sylwka spędzimy w domu, mieliśmy zaproszenie do przyjaciółki do Norwegii,ale na razie odpuścimy sobie, kuzynka z mężem i córcią też w Norwegii, a jeszcze jedni bardzo dobrzy znajomi zostaną na początku grudnia rodzicami, więc też odpada. Odciągnę na tę noc co nieco mleka dla mojej bobaski i wypije sobie z mężusiem winko i lampkę szampana.

Dobrej nocki Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej moje kochane.

Ja już nie wiem co robić. Dzisiaj będę chyba chodzić po ścianach. W nocy spałam może ze dwie godzinki łącznie. Co chwila, płacz, prężenie się, już i nawet smoczek nie pomagał. W ogóle do ust nie pozwolił sobie wsadzić tego smoczka więc podejrzewam że to zęby bo ma takie grudy na dziąsełkach. Jak on się na cierpi z tymi cholernymi zębami.

Jak wasze dzieci jedzą w ciągu dnia? Ile mleka i innych posiłków? Bo on ewidentnie stracił apetyt. Tak jak pojawiły się te grudy na dziąsełkach to nie chce pić mleka bez spania. Na śpiąco wypije wszystko ale też zaczyna się budzić, podejrzewam że chyba go bardzo bolą. Żel nie pomaga.

Z mężem chyba lepiej. Bynajmniej jesteśmy na dobrej drodze 🙂, chyba!!! Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra mój tez straciła petyta ja nie wiedziałąm co jest grane puki zabki nie zobaczyłam, no w sumie najpierw 1 😉 potem po paru dniach 2, moj spi po 3 razy po godz,a atak budzi sie raz czy 2 w nocy i spi co 9 prawie, wiec nie narzekam, ale ja juz wstałam włosy umyc i ide sniadanie jesc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...