Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kicia pytaliśmy w gminie i nic o wodzie ściekach i energi nie powiedzieli że wymagana są dokumenty a dziś dzwoniła babka z gminy i mówiła że w tym albo przyszłym tygodniu dostaniemy pozwolenie na bodowę

nasza działka jest w mieście więc trzeba się tylko podłączyć do ścieków wody i prądu ale nikt nie mówił że trzeba pozwolenia myśleliśmy żt to najpierw trzeba postawić mieszkanie a później iść do nich żeby podłączyli więc żadnych pozwoleń na doprowadzenie mediów nie mamy

kurcze mi klina zabiłaś dzisiaj muszę mężatego wysłać do gminy chyba niech się wywie wszystkiego

jeżeli chodzi o dom to mniej więcej mówił nam jaka maxymalna szerokość itp i pod tym kątem szukaliśmy ale dopiero w sobotę wybraliśmy i jeszcze nie był mąż w gminie z tym projektem ale mamy drugi awaryjny w razie czego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
właśnie wróciłam z bartkiem od lekarza, bo w nocy wymiotował flegmą ale plucka czyste tylko te cholerne gile mu nie dawaja spokoju 😞 a i tez krew w smarkach wiec mam na kilka dni przestac stosowac wode morska i pozostala masc majrankowa ktora gowno daje

Kwasiek my z mezem nie mamy wyjscia i sie bedziemny budowac 🙂 on domokwy i ja tez 🙂
jak najwiecej chcemy z wlasnej kieszeni postawic a na dach i wykonczenia wezmiemy kredyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydaje mi sie ze wydadza wam decyzje o warunkach zabudowy a nie pozwolenie na budowe

aby dostac pozwolenie na budowe musisz miec te dokumenty
http://nieruchomosci.wieszjak.pl/dom-dzialka/73622,jak_uzyskac_pozwolenie_na_budowe.html
http://www.dom.pl/warunki-uzyskania-pozwolenia-na-budowe.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, moi znajomi się budują teraz i żeby zdobyć pozwolenie na budowę musieli już z projektem iść i z całą stertą zaświadczeń... czyli tak jak pisze Kicia. Pozwolenie na budowę dostajesz już na określony wygląd domu - projekt musi zatwierdzić geodeta itp, bo są różne działki, a od ukształtowania działki zależy m.im wygląd domu i sposób budowy. Może Wy się ubiegacie o zamianę działki rolnej na budowlaną i wybudowanie tzw. siedliska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra, lecę ja posprzatać trochę, bo koło 14 ma ta przyjaciółka wpaść, au mnie syf na kółkach 😉 łóżko nie zaścielone, sterta naczyń do umycia, dwie suszarki z ciuchami. O i kochany sąsiad zaczął w ścianie wiercić - Aga się obudziła. Sweet 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydaje i sie ze dostana decyzje o warunkach zabudowy czyli wytyczne ile mertów od granic dzialki ma stac dom, jaki moze byc szerobi lub dlugi, jaki ma byc dach, ile metrów zostawic na wjazd, ile metrów od drogi ma byc postwainy dom itd itd 🙂 i na tej zasadzie wybiera sie projekt domu tak aby spelnial te warunki zabudowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i tez jak chcecie miec sklep w domu to tez musisz to uwzgledzic w tym wniosku o warunkach zabudowy i w projekcie domu przekwalifikowac dany np pokoj na lokal uzytkowy, jeski sie nie myle to kazda taka zmiana w projekcie to koszt tysiaca zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kicia dokońca nie jestem pewna ale mąż jeszcze dzisiaj mówił że chodzi o pozwolenie na budowę bo akurat to gdzie się to załatwia to ma tam znajomego i powiedział że go przez to wszystko przeprowadzi

jeżeli chodzi o sklep to tak jak i tu mamy internetowy więc co komu do tego co ja sobie w pokoju będę robić bo jakbyśmy chcieli mieć taki punkt sprzedażowy w domu to tak coś tam trzeba dodatkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to żeście mi namieszały dzisiaj he he

a ten koleś w gminie to tam wpisywał kąt nachylenia dachu odległość od sąsiadów itd zanim wybraliśmy projekt i np że jak się zmieni kąt nachylenia dachu od tego jak on wpisał to nie ma problemu bo on będzie nam robił projetk bo trzeba piwnicę dorysować to nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kicia poczytałam trochę i chyba faktycznie może chodzić o tżą decyzje o warunkach zabudowy bo wyczytałam że pozwolenie na budowę to w starostwie a my w gminie na razie składaliśmy

kwasiek najgorsza to ta biurokracja ale świadomość że za 2 lata będziemy we własnym domku bezenne

ja nie wyobrażam sobię życia w bloku mąż też nie bo np grilla to on potrafi codziennie sobie rozpalić upec kiełbase i zgasić mi by się nie chciało a już wymyśliłam prezent dla igusi żeby jej dziadek zrobił plac zabaw taki domek drewniany ze zjeżdżalnią i huśawką coś w tym stylu http://allegro.pl/step2-plac-zabaw-hustawki-zjezdzalnia-kosz-72h-i1351534989.html
a mamusie wyczyści papierem ściernym i pomaluje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja juz sama nie wiem jak wy to zalatwiacie 😉
Z tego co wiemto przy pozwoleniu dajac 4 egzemplarze projektu domu, jeden zostaje w urzedzie bardz starostwie z calymi dokumentami

Ja tam załątwiam wszystko tak jak prawnie powinno byc bo nie chcialabym miec pozniej jakis problemow badz niesliclosci, a u mnie takie pozwolenia wydaje moja kuzynka w starostwie i pomaga nam ale w uzbieraniu wszystkich "papierków" bo gdyby czegos zabraklo badz cos by bylo nie tak to wtedy ona tez by byla za to odpowiedziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia, na białej będzie widać wszystkie zabrudzenia (jak się malujesz, to na ściągaczu pod szyją non-stop będzie się podkład osadzał, więc niemal codziennie będziesz musiała go prać), ale teraz biały modny jest. Czarna jest uniwersalna - do wszystkiego będzie pasować. Żółtej na zimę bym nie brała, jasne kolorki jakoś bardziej do wiosny i lata pasują, więc bardzo byś się rzucała w oczy. Ale to tylko moje zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia a jeszcze jedno pytanko długo się czeka na te pozwolenia od elektryków, ścieków i wody?

od kiedy zaczęliście załatwiać papiery?

bo nam ten koleś z gminy powiedział że na marzec powinniśmy się wyrobić żeby zacząć stawiać o ile nie będzie już mrozów rzecz jasna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli sie nie myle to ok 3 lub 2 tyg czasu maja aby wydac takie oswiadczenie ze podlacza np wode na dany numer dzialki, czasami daja takie pismo od reki to zalezy od czlowieka ktory sie tym zajmuje 😉
I też musicie miec kierownika budowy ktory zatwierdzi kupiony przez was projekt domu (my konsultujemy sie z takim kierownikiem budowy i tez nam podpowiada jak ulozyc odpowiednio dom na dzialce bo mamy dluga a waska tzn 27m na 50m) a tez np jak jest jakies okno w projekcie ktore jest zbedne to nie uwzgledniam tego w projekcie, zeby nie placic za kazda zmiane, tylko nasz kierownik uwzgledni te zmiany przy budowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pozwolenie na budowę a decyzja to co innego i jedno nie wyklucza drugiego (niestety)

decyzję o warunkach zabudowy zwaną popularnie WZ-tką dostajemy wtedy gdy na danym terenie nie ma planów,tj.gdy gmina nie uchwaliła planów zagospodarowania przestrzennego, czyli wtedy gdy nie wiemy czy w ogóle możemy budować na tym terenie i co. Gdy są plany decyzja nie jest potrzebna. W decyzji dowiem się czy możemy budować, i np to co pisałyście informacje dotyczące kształtowania ładu przestrzennego, czyli na przykład jaką wysokość może mieć budynek, jaki może być kąt nachylenia połaci dachu, ile może wynieść powierzchnia zabudowy itp.

pozwolenie na budowę jest kolejnym etapem. i Jest właściwym zezwoleniem na budowę.

Napisałam że jest kolejnym etapem choć przypominam, nie zawsze WZ-tka jest potrzebna,

wiem co mówię 😉 bo jestem radcą prawnym, choc nie specjalizuje sie w budowlanym 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 cieko było mi ostatnio wejsc do neta, a ja bym wybrała białąalbo czarną, żółta tez fajna ale zalezy od Ciebie, Ci by pasował do włosów i urody 😉
Ja była dzis pare spraw załatwic, nie mówiłąm wam ale jak miąłm 10 lat to miałąm zabie=g na 3 migdał i uszkodzili mi słuch, teraz mam aparat słuchowy i dzis próbuje nowy, zobaczymy jak sie sprawdzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiek czekam z niecierpliwością na paczkę. Powiedz mi tylko jak za to mam zapłacić?? Przy odbiorze listonoszowi?? Czy na konto?? Żebym była przygotowana, bo ja w portfelu to zawsze mam max 20zł. No i ile??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Byliśmy dziś na szczepieniu i przy okazji na ważeniu Staśka. Znowu przystopował (wagi w 3 tyg. przybyło 130 i teraz jest 6500 między 3. a 10. centylem a wzrost 61 poniżej 3.). Poza tym wszystko w porządku więc nie mamy się martwić na zapas. Mamy go za to futrować, obiadku dawać ile tylko zechce jeść (teraz je prawie słoiczek), dodatkowo dawać kaszkę na noc z własnym mlekiem (do 180ml). A za 2 tygodnie startować z mięsem (królikiem).
I tu mam do Was pytanie, tzn. do dziewczyn które robią kaszki na własnym mleku (Kwasiek?). Ile dodajecie do mleka proszku kaszkowego? A, no i Magda, dawaj te swoje zupki z królikiem na bloga 🙂

Co do BB to chyba muszę sobie zachować jakieś archiwum i wrócić do tematu za kilka lat jak się będziemy budować 😉

A, no i oczywiście wszystkiego dobrego dla Juli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela trzymam kciuki aby aparat dorze sluzył 🙂
Ja dzis sobie fundlam okuliste wiec wzrok sie pogorszyl na prawym oku mialam -0.5 teraz -1 na lewym mialam -0.75 teraz -1.25 a i tez nowe okulary sobie wybralam 🙂 Taki prezent na mikołaja 🙂

No a ze dla meza nie mam prezentu no to fundne mu ciepla noc 🙂 hihihii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...