Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Do braku soli da się przyzwyczaić spokojnie. Mężol mój jest na diecie dukanowej, obecnie trzecia faza (zrzucił 14 kg od początku września!). Wcześniej solił na potęgę, nawet nie próbował tylko od razu dosypywał do wszystkiego. Na tej diecie niby wolno sól ale tylko odrobinę więc odstawił w ogóle żeby się nie rozdrażniać niepotrzebnie. Mnie się nie chciało gotować dwóch różnych dań więc oboje jedliśmy dukanowo, tyle że ja do swoich porcji dodawałam zakazane u niego węglowodany. Tak się przyzwyczailiśmy do jedzenia bez soli że teraz już czasem nawet zapominamy posolić jak coś gotujemy i w ogóle nam nie przeszkadza. A tyle soli co kiedyś to mąż też nie jest w stanie już przełknąć. Śmieję się, że nawet jeśli miałby zaraz wrócić do poprzedniej wagi, uważam że było warto ze względu na tę sól 😁

A co do gotowania na parze: mój mąż który gotowanego mięsa ani tym bardziej ryby nie ruszy pod żadną postacią, gotowane na parze zajada ze smakiem. Nie chowamy już nawet gara po umyciu, bo się nie opłaca - używamy go codziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciesze się że kase troche zarobi ale się przyzwyczaiłam do tego że mąż jest w domu ☺️ a tu taki szok 🤢

a dzisiaj jedzie do tego szefa i szkolenia musi odbyć także trochę to potrwa do końca tyg. może ni wyjedzie 😉

Anulka Olcia słodka i jaka zaczytana w ta instrukcje 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WB, u mojego męża działa, ale on ma talent do chudnięcia, przed ślubem zrzucił też w kilka miesięcy kilkanaście kg, ale wtedy jadł tylko warzywa i dużo ćwiczył.
Natomiast istotne jest to, co w książce Dukana jest napisane na końcu małym drukiem: ta dieta obciąża nerki, wątrobę i powoduje wzrost cholesterolu, więc autor mówi że można ją stosować raz, max 2 razy w życiu, a jeśli ktoś ma już tego rodzaju problemy to lepiej nie. Poza tym jest dość kosztowna, bo chude i dobrej jakości jest droższe niż tłuste, poza tym jak nie je się niczego innego to mięsa wychodzi dużo więcej niż normalnie.
U nas najtrudniejszy był sam początek, zanim dopracowaliśmy się potraw które, będąc legalnymi, będą nam smakować. Teraz tak się przyzwyczailiśmy do pewnych sposobów gotowania, że nawet po diecie będziemy chętnie tak jeść. Nas uratowała patelnia grillowa i różne gotowe przyprawy (wiem, że z glutaminianem, normalnie nie tknę ale na czas diety machnęłam ręką bo nie było czasu montować własnych mieszanek).
W tej diecie liczy się też bardzo konsekwencja - jeśli mąż lubi smacznie zjeść i nie chcesz żeby odpadł zaraz na początku, radzę kupić od razu książki z przepisami (jest taka dla Francuzów i ostatnio wyszła też dla Polaków) - tam jest tyle smakołyków że nie będzie nudno i mdło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):
(...)Jak chce pierś to też potrafi pokazać o co chodzi, zsuwa się na dół i no bok i sarpie za bluzkę albo chwyta przez nią pierś.
Wogle jest taka cwaniara, że jak wczoraj leżała nam mnie, a miałam na sobie bluzkę na ramiąckzach i po spodem stanik, to tak kombinowała tymi swoimi łapkami, aż cycuś pojawił się w zasięgu wzorku i dotyku i szczęśliwe dziecko chwyciło i zaczęło jeść 😁
(...)


🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf a mówili w jakim wieku dzieci bo jak mozna wytłumaczyć pół rocznemu dziecku żeby oddychało przez buzie 🤔 z reszta jak się śpi to nie da się nad tym panować nawet osobia dorosła nie potrafi 🤢 bez sensu...

Kasia ja mojego też chętnie bym utuczyła 😁 ma nóżki jak pietruszki 😁 hehe i takie chucherko z niego 😁 ale w sumie jak rzuca palenie to co chwile widzę go z czymś w buzi 😁 to może utyje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co nie ma co naciskać to go bardziej wkurzy 🤢 mi do głowy by nie przyszło że on kiedyś spróbuje rzucić to było nie możliwe a tu taka niespodzianka ale myśle że go bida przycisła i se troszke policzył ile pieniędzy idzie z dymem... gorzej jesli to był powód bo jak pojedzie poczuje kase to żeby nie wrócił do fajek 🤢 dzisiaj śmiałam się z niego bo zakłada kurtkę i mówi fuj ale ona capi fajkami a ja do niego widzisz a ja to musiałam wąchać cały czas jak się przytulałam do ciebie 😉 teraz aż miło przytulić go 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, ta osoba w DD tvn, chyba jakieś bzdury mówi, zgodzę się z Zuziek jak takiemu maluchowi powiedzieć/pokazać żeby oddychało przez buzie nie przez nos albo nie spało. Dla Olci jest to jedyna okazja kiedy może dłużej pospać, właśnie na spacerku i oddycha przez nosek i moim zdaniem lepiej tak oddychać niż przez buzię, bo wydaje mi się po łykaniu takiego chłodnego powietrza buzią, nasze maluchy mogą się przeziębienia nabawić.

Dziewczyny, tak nawiasem mówiąc normalnie zimą byliśmy wychowani my, nasi rodzice i Twoja Kamiska, bo jednak to już pannica i żyjemy.

Laaf, ale dobrze, że wspomniałaś, zawsze jakaś to nowa ciekawostka, a pomiędzy sobą już rozprawimy co, jak i najlepiej dla naszych maluchów 🙂

Ann, ja już wogle zwykłą Cole, bo Light i Zero są dla mnie za słodkie, a rzekomo mają mniej cukru 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkaska1982 napisał(a):
Kwaiek jest jeszcze pacha nie trzeba odrazu w tyłek 😁 😁 😁 😁 😁


niemowlętom nie powinno się mierzyć temperatury pod pachą, bo ta pacha jest zwykle bardzo ruchoma i termometr może nie leżeć tak, jak powinien. U niemowląt jest to najbardziej niewiarygodny pomiar temperatury...

U nas nocka jedna z gorszych, czyli chyba 6 pobudek, w tym 4 na cyca. Nie wiem czy to efekt tego, że Młoda sporo spała w dzień, czy tego, że na dobranoc nie dostała kaszki. Dziś na pewno długo w dzień nie pośpi i nafaszeruję ją na dobranoc kaszką. A co 😉

Dziękujemy, że na nas głosujecie 😘 ☺️

Komsi
, ale z Maksyma przystojniak! 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...