Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂

u nas nocka średniawa. Ale rano mąż dał mi się wyspać, więc jest ok 🙂

Natka, oj biedne jesteście z tą grypą 😞 a powiedz mi, jak Ci poszło oduczanie Antosia nocnego jedzenia??

Ja się dziś zdenerwowałam. Pisałam Wam jakiś czas temu, że w konkursie Gerbera wygraliśmy bon na 200 zł. To było 3 grudnia. Dziś w skrzynce mąż znalazł jakąś przesyłkę od Gerbera... otwartą 🤢 oczywiście bonu w środku nie było. Więc ja już wiązankę puściłam w kierunku Poczty Polskiej, a później zadzwoniłam na infolinię Gerbera, czy wysłali mi ten bon, czy nie, bo może to tylko jakaś przesyłka reklamowa. No i okazało się, że na szczęście bon ma przyjść osobno - uff 🙂 🙂

Na 15 uciekamy do mojej siostry na chwilkę (jakieś ciuszki ma dla Agniesi), później idziemy do Kościoła wypytać się o chrzciny.

Miłego dnia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie zębatych, powiedzcie mi jak to jest z tymi zębiskami? Powinno być coś wcześniej widać? Stasiek mi łaskawie pozwolił wreszcie zajrzeć do paszczy i nie znalazłam w niej żadnych śladów nadchodzących zębów. Z drugiej strony zachowuje się książkowo, no ale trochę się stresuję, czy czegoś innego nie kładziemy lekkomyślnie na karb zębów. Temperatury nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to u Staśka nie widać. Przyjmuję w takim razie, że nasza mega maruda marudzi na zęby. Podpowiada mi tak moja matczyna intuicja, która dotychczas raczej mnie nie zawodziła 😉 Teoretycznie może być gluten (zaparcia i marudzenie), ale poczekamy jeszcze kilka dni ze sprawdzeniem tej hipotezy. Mam nadzieję tylko, że nie trzeba będzie w Święta szukać pediatry.
Magda, jak ja Cię podziwiam, że przy Piotrusiu jesteś w stanie być tradycyjną gospodynią! Ja ledwie zrobiłam kapustę z grzybami i ogarnęłam chałupę, a już mam dosyć jak nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny nie wiem czy któraś skorzysta, ale byliśmy dzisiaj rozejrzeć się za nowym fotelikiem dla Młodego i Pan w sklepie powiedział nam, że prawdopodobnie po Nowym Roku (jeszcze nie ma w tej sprawie ostatecznej decyzji) na foteliki samochodowe wzrośnie VAT z 7% na 23% 😞 Ale jak będzie się okaże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
całe szczęście że ciuchów mam mase i czeka na swoją kolej z zabawkami to samo 😉 gorzej z fotelikiem bo za niedługo trzeba zmienić na nowy ale to może też nam ciotka wyśle albo przywiezie z Anglii 🙂

a ja się lenie moja córka śpi i nie ma co robić więc zajrzałam do was po trochu oglądam "rozmowy w toku" ale widzę u nas pustki wszystkie przygotowywują się do świąt... a ja dopiero wieczorem naleśniki bede smażyć a jutro pierogi i pakowanie ciuchów do teściów... ahhh jak ja tego nie lubie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie jakoś jeszcze nie ogarnęła mania Świąteczna zamiast lepic pierogi to szyję posciel dla mojego szkraba 🙂 dopiero we czwartek będę robiła krokiety i piekła ciasta a sprzątanie zostawiam na wigilijny ranek bo ja mam tylko pokój chnie i łazienkę i korytarz więc długo mi to nie zajmie. A tak wogule nie czuję świat. 😞 Na wigile idziemy do tesciów tam będzie Marka rodzeństwo z rodzinami i jak mam napiec tylko krokietów ( podzieliliśmy sie obowiązkami).
Dzisiaj idę na rekolekcje i może uda mi się wyspowiadać.
Idę dać jogurcika Piotrusiowi i się zbierać do Kościoła.

Laaf od kiedy masz wolne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w internecie piszą o wzroście VAT-u na ubranka i buciki dziecięce, ale o fotelikach cisza 😞 Więc tak informacyjnie, że w kuluarach mówi się o podwyższe i na to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek - z oduczaniem mojego syna "złych manier" (czyt: spania z nami i jedzenia w nocy ) dałam se siana mówiąc szczerze ...
możecie mnie zlinczować ale naprawdę wolę spokojną przespaną noc niż cyrk z usypianiem co chwilę dziecka które po prostu jest głodne ... z reszta odkąd śpi z nami (czyli od jakiegoś tygodnia z okładem) to raczej przesypia noc i jest głodny dopiero ok 5-6 nad ranem ... za to my wyspani i zadowoleni (łózko mamy wielkie więc spoko).
Co do spania - no cóż ...wracam do pracy , mąż też pracuje przez większość dnia w związku z czym Antek teraz często będzie u babci (niestety również w nocy - bo pracuję od 6.30 ), a tam nie ma innej rady będzie spał z babcią a nie sam , więc naprawdę szkoda mojego wysiłku ...;/

swoją drogą - ja po prostu lubię spać koło tego małego człowieczka 😉

jedynym minusem jest to że Młody chrapie niestety , podobnie z resztą jak jego tatko ..to se tak chrapią stereo !!! (ale... - Młodego można zatkać smoczkiem , z większym niestety ten patent się nie sprawdza 😞 😉 😆 😁 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaku pamiętasz może jak długo podawałaś Małej wapno jak miała to uczulenie na pleckach?? Małemu też wyszło, na brzuszku i mamy podawać wapno, ale ja gapa oczywiście zapomniałam zapytać jak długo 😞 Tydzień??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann to ze Stas pcha wszystko do paszczeki nie znaczy ze zebiska...wierz mi wiem z doswiadczenia po Kamisce...Dawid robi to samo malo tego jak lata po kocu (czyt. pelza przewala sie na boki i ttp. to slinotok niesamowity...jak jest na brzuszku zawsze znajdzie gadzina sposob zeby zalamac lokiec i do gebola wcisnac. Tak wiec u Stasia to niekoniecznie musza byc zeby...

Natka jak Wam to pasi niech mlody kima w Waszym wyrku..powiem Ci ze ja bym nie ryzykowała bo pozniej oduczyc...uchh sama wiesz bo masz coreńke 🙂

zaraz sie cofne i sobie przypomne co pisalyscie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena mam wolne od wigilii tylko do poniedzialu (niestety) ale mam tyle roboty ze nawet do rok zakoncze pewnie okolo 10.01.2011...zawsze tak jest pod koniec roku 🥴

Dziewczyny generalnie od nowego roku z 22 na 23% z 7 na 8% i to sie tyczy wszystkich produktow!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koniecznka83 napisał(a):
Zuziaku pamiętasz może jak długo podawałaś Małej wapno jak miała to uczulenie na pleckach?? Małemu też wyszło, na brzuszku i mamy podawać wapno, ale ja gapa oczywiście zapomniałam zapytać jak długo 😞 Tydzień??


ja nie podawałam wapna 🤨 tylko smarowałam maścią taką tłustą i aż bedzie poprawa tak jak pisze Angela przedzwoń do przychodni i się spytaj na pewno ci powiedzą :*

naleśniki na krokiety zrobione 😉 farsz też a ja zmykam do łóżka mąż juz śpi także ja też szybko padnę a zapomniałam się pochwalić moje dziecko jadło ponad 150ml kaszki na noc tzn. 150ml to było wody + kaszka to gdzieś z 200ml 🤔 bo ja gęściówe kaszki robie a w dodatku chciała jeszcze 😮 😮 ale jej nie dałam bo zasypiała mi na siedząco 🤢

spokojnej nocki kochane ;* buziaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem na chwilę bo padam na nos. Stasiek jakby lepszy - dałam koło południa Dentinox, chyba niemożliwe żeby do tej pory działał? Laaf, na razie zakładam że zębiska albo zwykłe muchy w nosie, ale obserwuję go też pod innymi kątami, żeby nie przegapić jeśli by to było coś poważniejszego.
A co do tego odzwyczajania od wyrka, to zależy od dziecka. Stasiek pierwszy miesiąc spał ze mną (a dokładniej na mnie), nie miałam serca go odstawiać ale bałam się że potem będzie kicha z odzwyczajaniem. No i nie było kichy - z dnia na dzień się sam właściwie przestawił na łóżeczko i teraz wręcz jest tak, że nie potrafi spać z nami, chociaż ja bym go czasem chętnie zabrała, żeby dłużej deczko pospać. Podobnie zresztą było ze smokiem - tyle osób nas ostrzegało żeby mu nie dawać bo się przyzwyczai, a on sobie po niecałych dwóch miesiącach nagle z dnia na dzień smoka odstawił i od tej pory nie weźmie do gęby nawet jakby mu siłą wciskać. Tylko od noszenia jakoś nie chce się odzwyczaić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laaf napisał(a):
Dziewczyny generalnie od nowego roku z 22 na 23% z 7 na 8% i to sie tyczy wszystkich produktow!!!!


Laaf generalnie tak. Tylko, że na ubranaka i buty dziecięce jest z 7% na 23% i z fotelikami podobno ma być tak samo, bo tak niski VAT na te produkty jest niezgodny z przepisami UE, czy jakoś tak, także.... Poczekamy zobaczymy. Póki co my się zapatrzyliśmy już w nowy fotelik z isofixem, o taki:
http://www.autofoteliki.pl/maxi-cosi-pearl,2,61,106.html#
i jutro będziemy go testować, bo wybywamy na święta do moich rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...