Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Komsi spi dwa razy, raz 1,5 h a pozniej okolo 45min do 1h.A co do nerwowosci to jakas masakra, jak plakala chcialam ja przytulic, a ta jeszcze wiekszy ryk, nogami zaczela szurac ze zlosci i nie dala sie dotknac, wiec moze to zeby.Wiesz za drugim razem jak sie obudzila to prawie juz zasypiala, ale sobie pryknela i zaczal sie sajgon, wiec juz nic nie rozumiem 😮

A zmeczona owszem jestem, ale jakos funkcjonuje.

Sylwia ja karmie mala jak widze, ze jest glodna i chyba tak to wypada co 3 h, jak jestesmy gdzies poza domem i jest podekscytowana to nawet nie mysli o jedzeniu.Julka nawet nie ruszy jedzenia jak nie czuje glodzilli, wiec czekam na moment, ze jest na prawde zdecydowana wciagnac cos na ruszt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Waja, a spróbuj dać Julce na noc Efferalgan 80 mg. U nas to pomogło i dzięki temu nie mam wątpliwości, że to nocne niespanie jest przez zęby. Fakt, zdarzają się gorsze noce, ale już jest bez takiego ryku. A było identycznie, jak u Was, tyle tylko, że u nas nawet co kwadrans...

Sylwia
, ja Agę karmię rzadziej, niż co 3 godziny. Z resztą jakoś niespecjalnie patrzę na zegarek - Aga jak jest głodna, to głośno to ogłasza 😉

Młoda śpi, a ja się biorę za sprzątanie, bo dom wygląda jak po huraganie 🤢 mąż dziś ma ostateczną rozmowę o podwyżkę... trochę się tym stresuję. A na stres najlepsze jest sprzątanie 😉 przynajmniej w moim przypadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Oleńki

agulka83 napisał(a):

Aha a propo's lekarza to ja się chyba muszę wybrać z Marysią bo przy zasypianiu rzuca główką na prawo i lewo. M. przeczytał też gdzieś, że dziecko jak siedzi i macha rączkami góra dól to nie jest to dobry objaw. Czy jest w wodzie czy bawi się na dywanie uderza rączkim z góry i między nóżki. Nie wiem- mają Wasze dzieci coś takiego??


Nie sądze zeby to był problem bo tak kazde dziecko macha. A jak dziecko nie może się ułożyć to przekłada główkę z boku na bok. Wudaje mi się to całkiem normalne.

O ile ja dobrze rozumie to problemem jest rzucanie sie dziecka ale takie jak przy odruchu Moro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

STO LAAAAT DLA OLCI !!!! :0 )

a my ząbkujemy fatalnie .... z temperaturą i biegunką ....no masakra !!!!! Młody marudzi tak że szok po prostu . Uspokaja się tylko na jakiś czas w huśtawce . Za nami nie przespana noc , kolejna z resztą ...

ehhh ... nawet weny twórczej ostatnio nie mam .... miłego dzionka kobitki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chciałam wrzucic fotkę ale mi coś nie wyszło chyba
http://img15.imageshack.us/img15/5778/dsc06684p.jpg

[URL=http://img15.imageshack.us/i/dsc06684p.jpg/][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/5778/dsc06684p.th.jpg[/IMG][/URL]

[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/5778/dsc06684p.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/natka78711]natka78711[/URL] at 2011-02-03

o udało się .... 🙂 MÓJ BANDYTA 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka, no właśnie się ostatnio zastanawiałam co tam u Was słychać 🙂 u nas ząbkowanie na szczęście bez biegunki i gorączki, ale marudzenie jest na maksa...

Waja od tygodnia daję jej co wieczór jeden czopek 80 mg. Czyli dawkę dla dzieci ważących ~ 6 kg. Mogłabym jej dawać 120, ale nie chcę przesadzać. Poczekam aż jej się przebiją te dwa ząbki (kwestia 2-3 dni) i zobaczymy jak będzie spała bez Efferalganu. Ale różnica jest dość spora. Jak kiedyś budziła się z przeraźliwym rykiem co 15 minut, tak teraz budzi się co 2-2,5 godziny. Chyba, że czopek zostanie wyewakuowany razem z kupą, co się przydarzyło np. wczoraj 😉 i stąd gorsza nocka. Więc teraz w zasadzie daję jej profilaktycznie, bo widzę efekty. Właśnie przeczytałam na necie, że paracetamol (czyli Efferalgan) ma słabe działanie przeciwzapalne, a pediatra nam zaleciła dawać go właśnie ze względu na zapalenie dziąseł. No nic, tak czy inaczej, dziąseł Aga czerwonych już nie ma, więc działanie przeciwzapalne nam już potrzebne nie jest 😉 ale przeciwbólowe - owszem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylwia85 napisał(a):
ale po zupce czy kaszce to chyba inaczej a po deserku też inaczej nie?
czy po deserku albo jugurcie też powinna wytrzymać 3 godz?


Wiesz, różne są dzieci, ale np. ja bym 6 godzin na samym jogurcie nie wytrzymała 😉
Aga po deserku zawsze jeszcze cyca dostaje. Niekoniecznie od razu, ale tak w przeciągu 30 minut. Z resztą, tak jak pisałam, ja się godzinami nie przejmuję. Jest głodna, to ją karmię; nie jest - to nie karmię. I problem z głowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:0)

KWASIEK - a u nas oprócz ząbkowania , to mama (czyli ja ) wiecznie w pracy - dzisiaj idę na noc , na przykład .... a dzieciaki wiecznie u babci ... dupiato , bo w zasadzie jeżdzimy "co chwilę " tam i spowrotem , ale nic ... innego wyjścia nie ma

Poza tym Antek raczkuje w tempie błyskawicznym , musiałam popodwiązywać wszystkie dłuższe firany i poblokować szuflady , bo strasznie go intrygują ....
Z resztą , jak nie na czterech , to zasuwa w chodziku , i nie ma miejsca do którego nie potrafi sam dotrzeć ... trzeba mieć oczy w tyłku , dosłownie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
sylwia85 napisał(a):
ale po zupce czy kaszce to chyba inaczej a po deserku też inaczej nie?
czy po deserku albo jugurcie też powinna wytrzymać 3 godz?


Wiesz, różne są dzieci, ale np. ja bym 6 godzin na samym jogurcie nie wytrzymała 😉
Aga po deserku zawsze jeszcze cyca dostaje. Niekoniecznie od razu, ale tak w przeciągu 30 minut. Z resztą, tak jak pisałam, ja się godzinami nie przejmuję. Jest głodna, to ją karmię; nie jest - to nie karmię. I problem z głowy 😉


Kwasiek ja też do tej pory nie zwracałam na tu uwagi zaczynała marudzić to jej dawałam jeść i tyle a le wczoraj zjadła zupy a potem tak strasznnie marudziła że dałam cyca i długo doiła i teściowa tak zaczęła wymyślać że może ją przekarmiamy jak ona po półtorejgodz od zupy tyle cyca zjadła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dałam małej smoka to się trochę uspokoiła, ale był ryk, uspokoiłam ją na rękach, nawet śmiała się, odłożyłam do leżaczka, żeby ubrać się wyjściowo i znowu był ryk. Mnie głowa pęka. Idę z małą na spacer chociaż na chwilę, bo pogoda taka sobie, ale może chociaż z 0,5 h pospi.

U mnie Olcia je kiedy chce, czasami jest to co 3 h, czasami co 4, a zdarza się i krócej, już od niej zależy.

Wcześniej na nk rozmawiałam z moją przyjaciółką i ona napisała, że lekarka w Norwegii jej mówiła, że jej znajoma oraz też znajoma mojej przyjaciółki były na masażu kręgów z dziećmi u fizjoterapety, jak dzieciaki kiepsko przesypiały noc i podobno pomógł - ciekawe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A oglądałyscie te zdjecia tych dzieci z konkursu co startuje Zuzia. Widziałyscie to zdjecie na którym ktoś wsadził dziecko do pralki albo nagiego chłopczyka gdzie mu sprzecior zakryli minka z usmiechem. Ludzie to mają naje.... pod deklem. Jak trzeba byc głupim zeby dziecko wsadzic do praliki ( ono tam się ledwo misci) 🤨 Ja to jest radosc dziecko to ja chyba jestem swięta.

A Igusia tez startuje w konkursie? wiecie ze można zagłosowac na 2 zdjecia. Najpier oddałam głos na Zuzię i mi go dodało a potem na Igusie i też doliczyło głosik 🙂 . Tylko ze raz mozna zagłosowac na dane zdjecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja napisał(a):
Ja pierd...to dziecko nie wyglada na zadowolone, chodzi mi o to dziecko w pralce.Ludzie sa porabani


to dziecko już od kilku miesięcy jest w tym konkursie...
z mężem szukaliśmy opcji "zgłoś nadużycie" albo coś w tym stylu, bo to jest straszne 🤢 niestety takiej opcji nie ma, a szkoda... nie wiem jak głupim trzeba być, żeby włożyć dziecko do pralki. Jeszcze głupszym trzeba być, żeby się tym chwalić i wciskać ludziom kit, że ewidentny płacz dziecka jest śmiechem 🤢
niektórzy ludzie nie powinni mieć dzieci....



Napisałam w tej sprawie do Lenny Lamb - może są w stanie jakoś zareagować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...