Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Angela, nie dzwon. Odczekaj, nastepnym razem sobie tez wyjdz. Sprobuj tak.
Ta Laaf nieogar, menel jeden cholera nie mial kiedy jechac.
No a moj kindzio pojechal na nocke, pomimo ze byl na rano... to jest, to kurde mol albo sram portkami czy bedzie mial prace a potem chodzi jak szalony, spal 1,5h... ach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KOmsi u nas tez czesto wlasnie w taka pogode krucho z robota Mirka ale jak przychodzi cieplej to po 12h zapiernia...i tak zle i tak nie dobrze 🥴

Angela moj m. jak nie odbiera telefonu tzn ze cusik broi (czyt. popija kolegami) 😜 ostanio tak wlasnie bylo ze nie odbieral a jak odebral to mowi ze juz do domu wraca a sie go ptam czemu nie odbiera a on na to ze sie mnie boi 😁 😁 😁 usmialam sie bo mu powiedzialam ze i tak bedzie mial przechlapane a ze nie odbiera to ja wiem czemu to po co takie cyrki...za chlopami nie dojdziesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
sylwia85 napisał(a):
Angela welon sprzedajesz?
u nas to się trzyma do końca życia


ja tam w zabobony nie wierzę 😉


Ja niby też ale welon akurat zostawiam bo miałam taki plan że w rocznice ślubu założe białe pończochy ibielizne i welon he he no ale na pierwszą nie wyszło bo miałam zapalenie piersi i wzywali do mnie karetke bo mnie telepało a może na drugą się uda he he trzeba sobie życie urozmaicać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas welon daje się pannie która go złapie... przy oczepinach 😉

a za to zostawia się wiązanke do pierwszej rocznicy ślubu musi rok poleżeć w domu... moja teściowa trzymała swoją aż do zeszłego roku 🤪 😮
ja mam ochote pozbyć się jej jak najszybciej bo sypie się jak tylko ją rusze... 🤢 ale jeszcze tylko tydzień i 3dni a właściwie prawie 2... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kinol jak wrocil z pracy mowil ze bieda z czesciami nie ma co sprawdzac, potem telefon na gwalt potrzeba jest i trza nocke robic, dzwonil po swojego takiego pracownika, ktorego czasami bierze, ale ten nie moze wiec pojechal sam. ide spac... do jutra 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem, jak zwykle nocny marek 🙂 więc zdam relację z wizyty Olci w nowej przychodni (my też tam jesteśmy zapisani) u nowej pani doktor...

Olcia waży 8670 i mierzy 72,5 cm, obw. główki 44, klatka pierś. 46. Okazało się, że przeciągu najbliższego tygodnia możemy spodziewać pojewienia się dwóch górnych 1. Te liszajki i krostki to atopowe zapalnie skóry, ale dodatkowo też mogło coś spowodować uczulenie (np. opóźniona rekacja na pałaszowanie przeze mnie czekolady), ma przepisane na to Fenistil w kropelkach, maść sterydową Elosone (mamy przez 10 dni na noc smarować cienką warstwę na noc w miejscach najbardziej zaognionych, zwłaszcza w zgięciach) oraz maść witaminową, która będzie zrobiona na jutro, mamy kontunuować kąpiel w Oilatum soft i smarować buźkę i ciałko kremem. Przez najbliższy m-c mam nie dawać Oli żółtka, selera, kaszki na mleku modyfikowane to ja zjem, bo Ola nie ma ich jeść, tylko te kaszki, które można zrobić na wodzie, oczywiście karmić piersią. Ja mam nie jeść czekolady, a w chwilach napadu czyli wielkiej ochoty na słodkiego zjeść landrynkę,nie mam jeść cytrusów, ani nic co ogólnie może uczulać, nabiał mogę, ale nie przesadzaać - pani doktor stwierdziła, że jak jadłam nabiała, a szczególnie piłam mleko to Ola toleruje laktoza, bo wcześniej miała gładką skórkę. Następna wizyta w okolicach 3 marca i zobaczymy co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, pytałam sie też o te nagłe i częste budzenia nocne, a lakarka mówi mi, że już taka dola mam karmiących, bo dziecko budzi się chcąc być blisko mamy, szczególnie jak chce do piersi, oczywiście mogą być też inne czynniki, ale trzeba przeczekać okres mami cycka. Na spokojny sen poleciła właśnie czopki Viburcol, a że mieliśmy w domu to dzisiaj po kąpieli pierwszy raz zaaplikowałam Oli, tym bardziej, że była też już mega marudna. I powiem Wam ... cholera żeby nie zapeszyć...mała po tym czopku, pierwszy raz od jakiegoś czasu, nie obudziła się pomiędzy 22-23, zobaczymy jak będzie wyglądać nocka.

Acha i mamy nie stawiać Oli i na ile się da odrobinę ją hamować w tym jej zapędzie do wstawania, bo dobrze byłoby że najpierw zaczęła raczkować, bo u dziecka wtedy lepiej rozwijają się zmysły. Rada może dobra, ale nie przy Oli, mieliśmy pokaz przy kąpieli, już siedzenie w wanience nie jest fajnie, najlepiej się stoi i kombinuje się przy kranie od prysznica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W imieniu Olci dziękuję za życzenia wszystkim ciotkom oraz kumpelkom i kumplom.

Zuzia oczywiście zdolna dziewczynka, zasuwa na czworakach robiąc wizję lokalną i jak ładnie stoi.

Konieczka, też chciałbym, żeby Olcia sama się odstawiła się od piersi, na pewno byłby żal, ale mniejszy jak to ja będę ją za jakieś 4 m-ce stopniowo odzwyczajać, zresztą czas pokaże. A co pigułek to ja już nie wiem czy chce inne, jak mam przy nich się wykrwawiać, to już chyba wolę poczekać do końca karmienia. W razie dłuższego trwania wezmę znowu wit. K na zatrzymanie.

A ja welonu nie mam, bo miałam wypożyczony razem z suknią i bolerkiem, za to buty ślubne są w szafie 🙂

Też nie udało mi się zobaczyć tego zdjęcia dzieciaczka w pralce i dobrze, bo serce już mi krajało się jak przeczytałam o tym. Niektórzy rodzice ograniczeni umysłowo, są głupi i mają takie same pomysły.
Kwasiek, bardzo dobrze zrobiłaś, że im zgłosiłaś te nadużycie.

Zapomniłam jeszcze napisać, że ta nowa pediatra jest bardzo miła (tam też była) i konkretna (o tamtej już tego nie moge powiedzieć).

Zmykam spać, korzystając, że Olcia póki co śpi. Dobrej i spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o Natka po nocce, moj m po nocce, natka spi kindzio spi a my wstalismy.

niewyspana jakas jestem.... pomimo ze Maxymek obudzil sie tylko o 2 zjadl i kimono. ale jakos tak czuwalam bez sensu, kontrole robilam czy moze kinol juz wrocil. nie przyzwyczajona jestem ze na noc go nie ma. choc cale loze dla mnie, nie powiem przyzwyczailabym sie gdyby bylo trzeba 😉 ale öepiej nie, bo wtedy kicha z widzenia kinola i dla mnie i maxymka.wiec mam nadz ze to jednorazowe 🤢

Wy spicie a ja wam klaskam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
A Dawid jak wczoraj padl po 20 to obudzil sie o 1 na karmienie i 6.30 bylismy na nogach 🥴 chyb awole zeby zasypial kolo 22 i sapl do tej 8.30 😉

Anulka a tak wlasnie myslalam ze to nocne przebudzanie to najbardziej sie objawia u mamus karmiacych i tak jak kiedys mowilam ze to wynika bardziej z checi przytulenia do mamusi niz z glodu...no ale np w przypadku Koniecznki tak nie bylo...kazda regula ma jakies swoje wyjatki 🙂

Z tym wstawaniem maluchow to kurna kiepsko bo Dawid sam jeszcze nie wstaje ale dzwiga sie i gleby robi i nie raz zeby byl zadowolony to mu pomagam z tym wstaniem bo inaczej sie zlosci...ech badz tu oidealnym rodzicem i rob wszystko jak nalezy....w sumie ja w to wbijam bo Kamiske wychowaywalam tak jak teraz Dawid i corcie mam dorodna i bez zadnych defektow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Wszystkiego najlepszego z okazji 8 miesięcy dla Ani - zdrówka i uśmiechu!!! Całuski śle Olcia i ciocia Ania 🙂

U nas 2 pobudki, dobrze chociaż, że nie było pobudki przed 24. Olcia spała od po 20 do 2.30 (pierwszej pobudki). Też czuję się nie dospana, no ale poszłam spać parę minut po 24, więc po części mam za swoje.

Wczoraj mąż powiedział, że weekend zamontujemy Oli spacerówkę.

Natka, śpij dobrze. Przerąbane z tymi nockami, ale cóż zrobić, trzeba cieszyć się, że jest praca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego dobrego dla kolejnego bobasa- Ani 🙂

U nas nocka hmm taka sobie. Pobudka o 21, 22 tedy Maja dostała czopka i spała do 2 potem 4 a o 7:30 pobudka 🙂 o 6 obudziła mnie teściowa bo robiła aanture teściowi więc zamiast Marysi obudziła nas ona 🤢

Co do wstawania to maja wyciąga rączki do nas i ewidentnie chce wstawać wczoraj nawet zrobiła to sama. Wstrętna matka powiediała że najpierw ma się nauczyć obracać a nie wstawać, ale tatuś i tak chce widzieć jak ona sama się podciąga 😉 odpuściłam... 😉

Kwasiek, jak po rozmowie u Twojego m.??

Ann, kiedyś pisałaś coś o studentach którym moża poświęcić zrobienie strony. Możesz kogoś polecić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, Ty masz już doświadczenie po Kamisce, więc kierujesz się nim, ja na razie przy pierwszym dziecku muszę słuchać rad lekarza, mamy i innych osób + czytanie gazet, bo na książki brak mi czasu lub chęci.
Sama stawiać Oli nie muszę, ale jej samej nie powstrzymam, ona chwyta się naszych ubrań, wanienki, kranu od prysznica, klęka i wstaje, jeszcze przy naszej asekuracji, ale jak pisałam spróbuj ją powstrzymać, to się zaprze i jak Dawidek złości się, a nawet zaczyna płakać (bez łez terrorystka mała hehe). Moja mama mówiła, że ja całyczas pełzałam, czołgałam się i tylko 1 dzień raczkowałam i to dzień przed tym jak wstalam z piasku i zaczęłam biec - miałam wtedy 1 rok i 2 tygodnie.
A co do tych pobudek nocnych u mam karmiących to masz rację, że może bywać różnie, każde dziecko jest indywidualnością.

Zapomniałam też napisać, że Olcia dała popis jak sama siada i właśnie próbując przytrzymać się pani doktor chciała wstać i dlatego zapytała się czy raczkuje, pewnie jakby Ola raczkowała to nie kazałaby hamować, a tak zobaczymy czy mała zacznie raczkować czy może zrobi tak jak ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maxym juz obie rece urochomil, choc na poczatku tez tylko lewa tzn nie tylko ale w wiekszosci oganrial lewa.

A ja jak podaje rece maxymowi z lezenia do siadu to ten zamiast siadac wstaje, wiec chwile postoi sadzam go i juz. Jakby nie mial sily nie byl przygotowany to by sie nie podciagal tak wysoko, jeszcze kilka mieisecy temu przy podaniu rak tylko siadal, i nie bylo mowy o staniu, wiec nie byl przygotowany itd. teraz oganrnia wiec pewnie moze. Ja staram sie bez szalenst i przesadzonej ostroznosci i jakos idzie 😉

A wlasnie laski mialam sie was pytac, przyznac sie bez bicia ktora spi z mala w lozku i z mezatym?
Moja kolezanka, maxyma tesciowa od urodzenia spi mala z nimi w lozku, jest starsza od maxymola o trzy tygodnie. jest jeszcze przy cycku, na wiosne chca ja do swojego pokoju dac. no i od cyca odstawic, bedzie ciezko czysie myle?Kurde my najchetniej przenieslibysmy maxymola do swojego pokoju jakby mial, tam niunka ma swoj pokoj bo sie specjalnie przeprowadzili do 3pokojowego. az szkoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 My na nogach od 4:53 z godzinną przerwą na drzemkę 😉 Stasiek padł wczoraj o 21 więc dziś z samego rańca świeżutki i gotów do zabawy 😉

Agulka, pytałam nawet kolegów jak poprzednio rozmawiałyśmy na ten temat, ale gdzieś od 3 lat już nie pracowali ze studentami i ci co ich znają, już dawno pokończyli studia i normalnie pracują. Ja też mam już przestarzałe kontakty więc niestety nic konkretnego nie mogę Ci powiedzieć. Dajcie może jakieś ogłoszenie w necie albo podjedźcie na najbliższy wydział informatyki i coś powieście.

Komsi, jest wątek dla mam na Dukanie, widziałaś? Tyle że tam same mega entuzjastki, aż nie mam serca ich gasić swoim zrzędzeniem że niezdrowe itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, może być ciężko jak od malego śpi z rodzicami w jednym łóżku, no chyba że mała dobrze znosi zmiany. My śpimy na wersalce, bo innego łóżka nie da rady do naszego pokoju wstawić, więc już nie ma miejsca, żeby Ola z nami spała. Zresztą wychodzę z założenia, że dziecko ma swoje łóżeczko do spania, a rodzice też mają swoje, mi wydaje się zdrowsze dla związku, ale to moje zdanie. Ola odkąd skończyła 2 tyg to śpi sama w swoim pokoju, ale też ze względu, że nie było miejsca na łóżeczko w naszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...