Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a Dawid albo staje na glowie albo sie kiwa tyl-przod na ugietych raczkach jak Stas albo stoi na raczka, w kazdej tej pozycji po kilku sekundach sie wscieka 😜 a no i zaczol probwac z siadu na raczka i z raczka do siadu...oczywiscie i to jeszcze marnie idzie wiec znow jest wsciek no ale jak ruszy to bedzie mega radosc...a no i probuje wstawac co z reszta tez jeszcze lipnie wychodzi no ale chlopaczyna sie wzial za to poruszanie bo chyba nudno 🙃

milego dnia kochaniutkie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moze te nasze chlopaki w koncu sie rusza 😉 Leniuszki 😉ojoj ja tam bym chciala zeby maxym dalej leniuchowal...wygodna matka..

Zuzku glos oddany, jak wygrasz chetnie odkupie chuste 😉 bo jakos pojecia nie mam chcialabym tu kupic, ale ogladam na ebay i tak jakos bez pojecia...jestem, przydalaby sie Kwasiek albo Ann pod reka 😉 no chyba ze jednak sie zdecyduje 😉bo strasznie mi sie podoba chustowanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, jak będziesz w Wawie możemy szczelić krótki kursik i Maxymola zapakować na speceros 😉 Stasiek myślę nie będzie wiśnia i poźyczy chusty na chwilę 😉
A, znamiona w porząsiu, nie trzeba nic działać, teraz idę się zrobić na cyborga 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, a do jakiego m-ca/wieku można dziecko chustować?
Teraz Kwasiek podsunęła mi pomysł, że jak wypali nasz majowy wyjazd do Norwegii to nie tachalibyśmy wózka do samolotu, ale jeszcze pomyślimy co bardziej będzie się opłacało.

W którejś styczniowej gazetce o dzieciakach w nowinkach napisali o odplamiaczu Ariel w spray'u, że jest delikatny dla ubranek dzieci i powiem te plamy, które nie chciały mi przed praniem w pralce zejść po namaczaniu i wstępnym praniu ręcznym to teraz zeszły. Popsikałam na plamy, odczekałam kilka minut zanim wstawiłam pranie. Co prawda ze względu na te liszajki i krostki na wszelki wypadek jeszcze raz wyprałam ubranka, ale efekt jest i cieszę się z tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy za pozno na chustowanie, oj chyba nie. Mysle ze ade dzeicko uwielbia jak je sie nosi 😉 Wiec nie byloby problemu. Ann swietny pomysl, choc na moment Stasiek na stowe pozyczy zeby wsadzic maxymola na mnie 😉 A to juz jak sie sprawdzi to moze w wawce kupie chuste 😉 z takim doradca jak Ann to tylko moze byc wszystko git 😉

Maxymol leyz w kojcu i znowu dopbieral sie do palmy bo go za blisko przysunelam, ale jak krzyknelam maxym! I podeszlam do kojca to ten nieiwnny usmiech rece przy sobie jakby cholernik wiedzial ze nie wolno!!! 🤪

Umylam podloge przed chwila na kolanach... to tak w ramach dety 😉 cwiczenia 😜
I powiem Wam ze mycie poszczegolnych szczebelkow od kojca to wkurzajaca sprawa... z kurzu mam na mysli... oj najchetniej wystawilabm na balkon i wiadrem z woda oblala 😉 ciekawe co by na to sasiedzi powiedzieli 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, w odpalmianiu sprawdza sie jeszcze Sil na plamy i przeciw szarzeniu sie ciuchow, jest i w zelu i w proszku, w sklepach z niemiecka chemia jest na stowe. Ja uzywam i jestem baardzo zadowolona nawet pozostalosci po marchewce na bialej bluzie zeszly 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Igusia dziękuje wszystkim cioteczkom, koleżankom i kolegom za życzenia

Dziewczyny a uczycie już swoje maluchy np Pa pa, gdzie oko itd
Ja myślałam że jeszcze za wcześnie a dziś ciotka że czego jej nic nie ucze że już ma 7 miesięcy to najwyższy czas zacząć
co myślicie?

Ja dziś byłam u lekarza dostałam syrop wykrztuśny i wit c holinex na gardło i ferwex na noc i polopiryne s, a jak nie przejdzie mi do piątku to antybiotyk
kurcze myślałam że fervexu nie można jak się karmi ale mówiłam jej że karmię powiedziała że nic małej nie będzie na syropie też wyczytałam że po konsultacji z lekarzem ale raczej nie zaleca się karmiącym i już nie wiem co o tym myśleć
kwasiek ty tam się znasz troche nie moge brać to co mi przepisała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia ja Piotrusia nauczyłam już kilka rzeczy. Daje czesc , Przybija piątkę, bije brawo i kosi łapki ostatnio tesciowa nauczyła go nowej rzeczy tzn jak sięgo zapytam jak się Piotruś bawi i na siedząco podnosi rączki do góry i nimi rusza a tółów rusza. Co do pa pa tojest chyba najtrudniejsze bo nie może zajazyc tzn podniesie rączkę jak do pa pa ale nie macha nią tylko trzyma i obraca 🙂

Ale uwazam ze uczenie dziecka gdzie jest oko jest za trudnedla 7 miesiecznego dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, na każdym leku są obostrzenia, że tego nie brać przy karmieniu bez konsultacji z lekarzem itd. wszędzie jest to napisane, bo firmy robiące leki zostawiąją sobie furtkę w razie W. To jest moje zdanie, ale też zawsze mam pewne obawy.
Oczywiście najlepiej jak Kwasiek wypowie się, bo lepiej się na tym zna.

A jeżeli chodzi o zabawę to Sylwia śmiało wprowadzaj takie zabawy, ja już nazywam różne rzeczy po imieniu od jakiś 2 m-cy, tłumaczę małej na prostszy sposób i na zwykły, właśnie tego typu tu mamusia ma oko, tu Ola, a tu piesek (zabawka) itd. Na osesek.pl przeczytałam o takiej zabawie, że pokazuje się na poszczególną osobę i mówi się kto to jest i jak ma na imię i np. pokazuje na siebie ma ma, potem powtarzam ma ma Ania, tak samo w przypadku Sebka i Oli i wyobrażcie sobie, że mówi Ania (nie wiem czy łączy to ze mną, bo mama na pewno tak). Wogle Olcia ostatnio nadużywa słowa NIE i czasami w tak odpowiednim momencie powie to słowo, że ubaw, jakby rozumiała hehe.

Komsi, dobrze widzieć, że też Sil usuwa takie plamy.

Nie poszłyśmy jednak na spacer, bo jest zbyt duży wiatr, udało mi się Olcię uśpić, może pośpi choć trochę, napewno nie tak długo jak na spacerze, ale zawsze to coś. Idę prasować, bo dość spore zrobiłam pranie ciuszków na rozmiar 80 trochę nowych i ostatnio dostałam dużą siatę większych ubranek od cioci po jej dziewczynkach i zbyt się pogniotły się.

Kwasiek, dzięki, jeszcze rozważymy czy opłaca się kupić chustę czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, skoro lekarz przepisał Ci te leki wiedząc, że karmisz, to nie ma się nad czym zastanawiać 🙂 To raptem tylko dwa dni, więc ja na Twoim miejscu bym brała.

A co do uczenia dzieci różnych rzeczy, to jestem jak najbardziej za 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, Ola też przebija piątkę, czasami nawet dwie, brawo jeszcze nie nauczyła się i kosi kosi łapci, chociaż ją uczę, tak samo jak Piotruś na papa obraca rączka.
Może zabawa typu gdzie jest oko może jest trudna dla 7 m-cznego malucha, ale z drugiej strony wreszcie prędzej czy później dziecko zakuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też ucze młodą różnych zabaw kosi kosi łapki, gdzie jest bobas, jaka Zuzia jest duża (wtedy podnosi raczki do góry) itp. robie to czasem nie świadomie a młoda się uczy ale na siłe nie ma co uczyć tylko w formie zabawy i to od czasu do czasu... bo dziecko się znudzi wkurzy i wtedy już niczego się nie nauczy... 🥴 a oczko oczko nosek buźka jeszcze nie uczyliśmy :P zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dlatego mysle ze nie bedzie chciał Mksymek w chuscie bo nie był przyzwyczajony ale pewno sie mylę. Nigdy nie nosiłam dziecka w chuscie dlatego wydaje mi się ze chusta krępuje ruchy dziecka .
Ja ma nosidełko ale w nim pewnie dziecko inaczej się czuje niz w chuscie. Z nosidełka jestem zadowolona 🙂

Ja sie ubieram i zmykam do przychodnia na szczepienie z tym moim łobuzem. Ja ja mam z nim isc do przychodni to jestem cała chora bo on tylko tam wejdzie to płacze jeszcze mu nicnie robią a już koncertuje. Nie wiem jak ja przetrwam ten jego nieustanny płacz. Wasze dzieci tez się tak zachowują jak są u lekarza.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mielismy nosidelko tak do trzeciego miecha, na majorce czesto uzywalisy jak nop wracalismy z plazy i mlody mial dosyc wozka, to go hop siup do nosidelka i gra gitara.
A najbardziej skrepowane ruchy Maxyma to sa w kombinezonie zimowym, chryste jak on wczoraj dziwnie wygladal, te lapki jak strach na woble rozlozone, musialam mu je wsunac do wozka bo wygladal jakby byl wielkoludem...niech juz sie ta zima skonczy!!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena napisał(a):

Ja ma nosidełko ale w nim pewnie dziecko inaczej się czuje niz w chuscie. Z nosidełka jestem zadowolona 🙂


Madalena a jakie masz nosidełko bo też się zastanawiam bo tego nie trzeba wiązać he he tylko wkładasz dziecko i już a czasami mi nie daje podłogi umyś czy poodkurzać to bym ją wsadzała

no to bierzemy się za nauke he he a wydawało mi się że jeszcze taka malutka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego dla Zuzi i Igusi 🙂

A my dzisiaj byliśmy na kontroli u pediatry. Na krostki dostaliśmy nie w żelu ale w kropelkach Fenistil. Mam nadzieję, że mu wkońcu zejdą bo już nie mogę na nie patrzeć. A tak poza Mały waży 10kg i ma 75cm. Czyli odkąd zaczął gimnastykę w pozycji czworaczej wagha stanęła, bo w połowie listopada ważył 9,5kg.

Podanie o urlop wychowawczy złożony. Póki co do końca września, a później się zobaczy. Co ze żłobkiem, kasą, moim nastrojem... Choć Pani doktor powiedziała, że jeśli mamy taką możliwość to lepiej będzie jak do 2 roku życia Mały zostałby w domu. No nic. Czas pokaże. Szczerze wogóle mi się do mojej pracy nie śpieszy. Bałagan tam straszny...

Kwasiek mi się z kuferkami nie śpieszy, ale jeśli chcesz to ja Ci zrobię przelew. Nie ma najmniejszego problemu.
Zamówiłam sobie w sklepie torbę do spacerówki, bo nie mieli na stanie i tak myślę, że może faktycznie też już nocniczek kupimy. A co. Maszrację. Niech się Mały uczy.

Antoś też już potrafi kosi łapki, kosi nóżki (jak to robi to jest hit), jak się pytam gdzie jest kwiatek to się patrzy na storczyka, także powolutku. Teraz chcę go nauczyć papa. I wydaje mi się, że bardzo dobrze wie co znaczy "nie wolno" choć nie zawsze się do tego stosuje.

Ahaś. Pani doktor powiedziała, że dla dziecka lepiej jest jeśli jak najdłużej raczkuje. I żeby nie wsadzać go do chodzika i nie stawiać na nóżki. Każdy oczywiście zrobi jak uważa, ale ja mam zamiar właśnie tak robić szczególnie, że Mały nosił szynę na bioderka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem dzisiaj wyrąbana 😞 ciasto, obiad i marudne dziecko- to nie za ciekawe zestawienie... Jeszcze dzwonie do m. ile tych kawałków ciasta ma być a on mi na to, żebym nie piekła bo będzie jutro dużo słodkości- myślałam że przez telefon go udusze bo już wszystko było gotowe 😠
Zjemy sami, trudno. A ja dzisiaj w ramach diety pokroiłam marchewki na ćwiartki i pogryzam sobie 🙂 Z resztą Maja też się załapała i takie z nas dwa zające, a raczej zajączki 😁

Co do nauki to my już dawno uczymy Majke- to tata, mama, babcia; idziemy do pieska, co ferdek robi, itp. Można uczyć cześć, pa pa itp. ale coś nie bardzo się jej widzi powtarzać taie zachowanie.

Aha ma któraś z Was książkę Zawitkowskiego "Co nie co o rozwoju dziecka"?? Ciekawa jestem w jaki sposób ćwiczyć z dzieckiem, które nie chce się obracać i leżeć na brzuchu...

Ja się przyłączam do grupy z nosidełkami. Nestety u nas mała nie bardzo chciałą w nim chodzić bo widziała tylko tate a nic pozatym, a mała ciekawska musi wszystko widzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam takie nosidełko http://allegro.pl/nosidelko-tomy-freestyle-classic-3-5-9-kg-bcm-i1438208250.html jest o tyle fajne ze dziecko mozna nosic przodem i tyłem do świata. Teraz w zimie pakuje mojego łobuza w kombinezon i do nosidełka i tak pochodze z nim chwilę po polku jak nie mam możliwości isc na spacer.

My po szczepieniu dostał 2 szczepionki i nawet nie było tak źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...