Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madalena napisał(a):
sylwia85 napisał(a):

Laaf mnie też dopadło tylko ja niewiele moge leków brać jakiś Igusi syropek mam i zaraz herbatke z amolem sobie walne


Do herbaty wlewasz Amol 🤪 my zawsze dalemy go na cukier albo rozcienczamy troszke woda i do dzioba 🙂
)


Na cukier by nie przełkneła (raz mi dali krople żoładkowe na cukier to sie zhaftowałam i od tamtej pory kropli nigdy nie wziełam) a ciotka mi pokazała że z herbatką można tylko nie na wrzątek bo wyparuje musi być troszke ostygnięta i bardzo lubie taką herbatke super rozgrzewa ale gardło mnie boli i kaszel troche męczy jak do jutra nie przejdzie nic to może się do lekarza wybiore

u nas nocka spoko pierwsza pobudka o 5,30 a później 7,30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, no właśnie, jakie pieluchy byście teraz poleciły zamiast Pampersów? Wydaje mi się, że te Staśka parchy są od pieluch więc na razie odstawiliśmy Pampersy - te zwykłe. Maż zaszalał i kupił paczkę tych lepsiejszych do spróbowania, ale nie jestem też z nich za bardzo zadowolona - są sztywniejsze niż zwykłe Pampersy, też perfumowane tylko nieco inaczej, a poza tym mają słabe zapięcia, które nie wytrzymują Staśkowej aktywności, puszczają i są wtedy przecieki. Używaliśmy kiedyś Huggiesów ale 3 nam kompletnie nie podeszły, ciągle przeciekały. W sumie szkoda, bo własnie Huggiesy są znane jako najbardziej naturalne i nie uczulające. Czy te pieluchy Dada są perfumowane?
Anulka, co do kojca: czy planujesz żeby Olcia tam spędzała więcej czasu? Nam rehabilitantka odradziła kupowanie kojca, mówi że tak jak Staśka widzi to on nie ma szans wytrzymać w kojcu dłużej niż na szybkie pójście mamy do toalety a na takie zastosowanie wystarczające jest łóżeczko. Olcia też chyba jest mocno aktywna, będzie chciała siedzieć w kojcu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my od początku tylko na pampersach jedziemy raz mieliśmy hagisy bo dostaliśmy ale ie mogłam się doczekać kiedy się skończą
teraz mamy ACTIV BABY troche dziwnie pachną jak bardzo usikany a wcześniej mieliśmy clean&play ale zmienili nazwe na sleep&play ale niczym się nie różnią tylko cena wzrosła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, wiesz co, taki kojec służyby raczej na krótsze zabawy, jakbym musiała coś zrobić coś w innym pomieszczeniu. W leżaczku prędzej czy później nudzi sie jej, lubi krzesełko, ale też ile możnaby w nim siedzieć, a zabawa w łóżeczku trwa dosłownie chwilę i moje dziecko zaczyna wkurzać się jak nie może dalej sie pokulać niż w jego obrębie, chyba, że nauczę ją (jak babcia męża wyjedzie, mam taką nadzieję, bo znam życie że byłby ryk i nici z nauki), żeby spędzała trochę czasu w nim. Tak nad tym kojcem myśłę, bo są droższe od tych materiałowych i czy nie okaże się niepotrzebnym wydatkiem, ale z drugiej strony przydałby się. Może mąż popyta w pracy, czy ktoś nie ma pożyczyć.

A pieluchy Dada nie są perfumowane, nigdy nie czułam, a te nowe jak pisałam wydają się bardzo fajne. Kup na próbę, u mnie w Biedronce kosztują 27,99 zł i chyba taka smam cena jest w całej sieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry dzionek, Olga spryciura!!zdemolowala kojec i paaa!!!
My mamy drewniany, jak na razie super sprawa od urodzin Maxymka, to jak drugie lozeczko tylko ze wylacznie do zabawy, a tamto wylacznie do spania 😉 jakos tak Niuniusiek wie, ze jak go tam klade ma spac, a do kojca to zabawa i spiewy.

My uzywamy pamers baby dry, i z rossmana i jestem baaardz zadowolona i z jednych i z drugich.
Na aktywnego Staska moze pampers active?Tu sa one cale fioletowe z postaciami z ulicy sezamkowej.

Ja siedze i kminie. Na kiedy bilety kupic. kurna chata... pojechalabym 1.04. potem moze 7.04. polecielibysmy z moja mama do kamienia 10.04. jest msza za tate pierwsza. tzn po roku smierci dokladnie. Potem kurna chata tydzien i na drugi tydzien swieta, no a potem raz i dwa i majowka... i badz tu madry... co robic?! zostac az do majowki?! po majowce przyjechac z powrotem do domu, poltora miecha poza domem, no ale w domu typu w rodzinnym i w polsce, no ale bez samochodu tyle czasu... Mamy dom 6km od miasta, kurde no niby siora ma auto ale to jednak nie moje i nie moge sobie wziac kiedy chce... kurde mysle i mysle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam jeszcze pytanie, czy w spacerówkach, szczególnie jak było mroźniej, używałyście śpiworków czy może tylko koce i na to pokrowiec?

Pytam się, bo chyba jednak szybciej przerzucimy się na spacerówkę, ale moja mama marudzi, że trzeba mieć śpiworek i że z m-c przemęczyć się i pojeździć z gondolą. Ale kto ma się przemęczyć na pewno nie ja, chciałabym że Oli było wygodniej. I porostu jak będziemy chcieli zmienić to tak zrobimy i kropka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

No pieknie, kojec wyglada jak po tajfunie 🙂

Julia od zawsze uzywa huggisów i nigdy jej nie przeciekly, chyba, ze juz byly za male.Ale wlasnie wiem, ze Wam nie bardzo podchodza.Moze na dupinke JUlki po prostu pasuja.
A co pampersów to w Lidlu jest promocja kosztuja 39.99 wszystkie rozmiary.Wlasnie wczoraj bylismy i patrzymy a tu jada ludzie z trzema koszami zaladowanymi pampersami, wzieli wszystkie jakie byly, pomyslalam sobie i to wlasnie jest kapitalizm i wolny rynek.Kupili po promocyjnej cenie a sprzedadza o 10 zl drozej i sa juz do przodu o kilka stowek.

Julka budzi sie 3 razy w nocy na karmienie, w nocy dostaje tylko piers, ale cos mi mowi, ze sie nia juz nie najda i stad te pobudki.Dzisiaj jedziemy do reservd, ostanio kupilam jej tam spodnie za 19 zl, bo jest mega wyprzedaz i fajne sa bluzy na wiosne tez za 20 zl.

Aleksandra tryzmam kciuki:*
Anulka zaraz poszukam zdjecie kojca jaki my mamy, uwazam, ze jest fajny, przede wszystkim stabilny i Julka jest w nim bezpieczna i jak gotuje obiad to wiem, ze nic jej sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, te Active Baby to są u nas te zwykłe - właśnie one chyba Staśka uczuliły (chociaż nie mam jeszcze pewności czy to od pieluch jest ten parch). A te fioletowe to chyba właśnie te lepsiejsze których teraz używamy - są delikatniejsze w zapachu ale niestety zapięcie puszcza przy Staśka wygibasach.

A, miałam Wam jeszcze napisać co wczoraj wykombinowało nasze dzieciątko. Upraliśmy matę i wszystkie koce które leżały na podłodze, więc w zastępstwie na podłogę poszły ręczniki. Myśleliśmy że będzie z nich Staśkowi trudniej wypełznąć na szerokie wody ale ten skubany wyczaił że na takim ręczniku może se pływać po mieszkaniu jak na materacu 😉 Brzuchol na ręczniku, więc lepiej się ślizga po podłodze, a ręce i nogi poza ręcznikiem, więc jest dobra przyczepność do odpychania i wioooooo 🤪 . Śmiga na tym ręczniku znacznie lepiej niż bez niego, więc chytry podstęp starych się nie udał 🤢

Anulka, może lepiej rzeczywiście spróbujcie najpierw pożyczyć, chociaż do wypróbowania czy Oli podpasuje. Bo skoro ona taki destruktor to może być różnie 🙂 Ale Olinka sobie fajnie poradziła, niewiniątko jedno 🤪
Nam rehabilitantka za to radziła żeby starym łóżeczkiem albo kojcem obudować kuchenkę. Opowiadała o swoje kuzynce, której nie było wolno dotykać do kuchenki, więc została raz nakryta na tym jak kręciła kurkami z gazem, z namaszczeniem gadając do siebie: "Nie jusz kujków, nie jusz kujków, nie jusz kujków" 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie co? Ku mojemu zaskoczeniu my jedziemy ciągle na śpiworku który dostaliśmy w ramach gratisa z fotelikiem Maxi Cosi. Wydawał mi się malutki ale nadal jest dobry i chyba dociągniemy na nim do końca zimy. Fakt, nie da się w niego zapakować dziecka razem z rękami ale i tak by się nie dało ze względu na awanturniczy charakter tegoż 😉 My jeszcze jeździmy gondolką i postaramy się jeszcze miesiąc albo nawet dwa wytrzymać, a przynajmniej do czasu kiedy Stasiek rzeczywiście będzie sam siadał i kiedy będzie chociaż trochę cieplej,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka u Piotrusia po kilku dniach zaczła schodzic wysypka a po tyg nie było już jej prawie wogule. A teraz ma gładka skórę. To jaki macie wózek ze jeszcze dajecie radę na gondoli. My juz od dawna mamy spacerówkę i jak daje do wózka najpierw śpiworek a potem pokrowiec.

Piorusia zbiera na całego i chyba go jutro nie zaszczepia 😞

Aleksandra trzymam kciuki żeby poszło po twojej mysli 🙂

Ann twoja doktorka kazała ci wsypywac więcej proszku a moja znów powiedziała zeby nie dawc więcej niż pisze na opakowaniu bo zatwardza a z tego co kiedys pisałaś to Stas tez ma problemy z kupka. Ann wkleiłabyś jeszcze raz link do tego artykułu o kaszach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

14 stron do nadrobienia... 😮

Gratuluję chłopakom nowych umiejętności 🙂 🙂 niedługo przegonią nasze dziewczyny 😉

U nas nocka fatalna. Aga miała jakieś koszmary, ciągle się budziła. Wstawałam do niej... 10 razy to na pewno. Nic nie działało - ani czopek przeciwbólowy, ani uspokajający... 🤢 W końcu o 7 wzięłam ją do siebie do łóżka dałam cyca i tak obie spałyśmy 1,5 godziny. Łeb mnie boli masakrycznie, kręgosłup też (karmiąc na leżąco nie umiem znaleźć wygodnej pozycji i karmię jakoś śmiesznie powyginana). Teraz Młoda zasnęła, a ja jem śniadanie i piję kawę...

Mąż dziś miał gadać z szefostwem na temat podwyżki, ale spotkanie przełożyli na jutro. No ciekawa jestem... 🤨

Ja wczoraj szukałam pracy. Ta.. 🥴 poroznosiłam CV i na tym się skończyło. Nigdzie nie ma przyjęć. Nawet nigdzie nie miałam okazji powiedzieć, że szukam pracy na weekendy. Może i dobrze, bo by mnie wyśmiali... No ale tam gdzie mogłam, tam złożyłam CV. Nic więcej zrobić nie mogę...

Aleksandra, trzymam kciuki, żeby Tobie lepiej poszło...

Aaa, Adze przebiła się prawa górna jedynka. Czekamy na lewą (jest tuż pod dziąsełkiem). No i urwis ten mój kochany nauczył sie nowej rzeczy: rozpinania pampersów 🤨 teraz przewinięcie jej graniczy z cudem. Nie dość, że co chwila obraca się na brzuch (a jak jej nie pozwalam, to ryczy), to jeszcze ja zapnę rzepy w pampersie, a tu ciach - rozpięła. Jak zapinam z lewej strony, to ona rozpina z prawej. Jak zapinam z prawej, to ona rozpina z lewej 🤔 i tak w kółko 😠

Coś jeszcze miałam napisać...

A, szorstka skóra na przedramionach i kolanach jest od pełzania 😉 u nas pomaga natłuszczanie kilka razy dziennie.

A co do spacerów, t ja na spód wózka kładę złożony na pół rożek, na to ląduje Aga, przykrywam ja kocykiem (takim grubszym, dwuwarstwowym - jedna warstwa bawełniana, druga polarowa) i zapinam pokrowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my już po kawusi u pradziadków Marysi i po spacerku 🙂 w prawdzie -6 stopni, ale w słońcu jest bardzo przyjemnie 🙂 Teraz ja sobie zrobiłam mini spa, tzn. nałożyłam maseczkę i umyłam sobie głowe- żeby się trochę odświeżyć 🙃
Na spacer przykrywam Marysie kocykiem i zakładam pokrowiec na wózek. Za każdym razem ma cieplutkie rączki i stópki 🙂 gorzej z noskiem bo zimny jak lód (wystawiony poza koc) 😆

Pisałam Wam kiedyś o tych pampersach w Lidlu, a sama się już nie załapałam. Dzisiaj mieliśmy jechać po nie, ale szwagier mówił mi że już nie ma 4 🤨 szybko się rozeszły, no trudno.

Anulka niesamowita demolka. Olcia pewnie jak podrośnie będzie psuć żeby potem naprawić 😁

Kwasiek, rozmowy o podwyżkach zawsze są ciężkie, ale trzymam kciuki, żeby się udało dogadać z szefami 🙂

Aha Madalena żeby powiedzieć teściom co się myśli nie potrzeba odwagi tylko wyprowadzenia z równowagi ☺️ bo jeśli ktoś bezpodstawnie mówi, że kąpiemy mała w zimnej wodzie 😲, albo że lejemy połowe butelki płynu do kąpieli (stąd ponoć szorstkie rączki) 😲, że słoiczki z obiadkami trzymam w szafce (na opakowaniu jest zaznaczone:przechowywać w tepm. pokojowej), że na dobranoc daje jej zimne mleko 😲, że nie wychodze z córką na spacery(chociaż skąd ma wiedzieć skoro cały dzień jest w pracy a teść zalany śpi), że nie mówimy gdzie wychodzimy(wychodze z założenia że nie muszę się tłumacyć- idę na spacer, idę do sklepu- a oni tego oczekują) etc. Też byś powiedziała żeby się nie wtrącała... a poza tym wyrzucają mi że ich syn czegoś nie je i nie życzą sobie uwag że to mają wiedzieć. No co po ślubie zaczął nie jeść połowy rzeczy?? oni go wychowywali i doskonale powinni wiedzieć co on je a czego nie a nie że ja mam ich o tym informować odpowiednio wcześniej (dlatego zarządziłam że sami sobie gotujemy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezzzuu ja mysle dalej, ale chwila przyjemnosci i podczytal co nasmarowalyscie 😉

Stasiek plywak po warszasku brzuchem po reczniku tylko 😉 😁 😁 😁 😁 😁

My uzywamy do spacerowki spiworka,k try byl w zestawie, jest cieplusi i nawet jak trzaskalo mrozem bylo git.

bilet do wawy juz mam na 1.04. do szina na sobote na 09.04. teraz tylko kombinuje z powrotem z berlina, czy samolotem czy pociagiem, czy nocowac w berlinie a to zalezy czy daniela siora bedzie w domu, czy tylko szwagier, bo oni juz maja core ktora do szkoly poszla w tym roku i to w pl, bo dom postawili i zamierzaja mieszkac w pl, wiec zwinela sie asia z dziecmi (jeszcze jest 3letni miloszynski po ktorym maxym ma ciuchy 😉) jezzuuu juz mnie lepetyna boli... co robic co robic?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agulka i słusznie. Mnie też dziadkowie Antka wyprowadzają z równowagii więc powiedziałam sobie, że się skończyła era cichej myszki i będę głośno mówić co mi się nie podoba.

Kwasiek ja mimo wszystko trzymam kciuki, bo z pracą jest tak, że jednego dnia jej nie ma a na drugi jest 🙂

My też mamy pełno chrostek: na brzuszku i na buźce. Po przerwie postanowiłam ponownie podać Małemu jabłko i banana. Przez kilka dni reakcji na nie nie było no ale tylko przez kilka. Jutro idziemy do pediatry także zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaś zamówiliśmy Małemu rajstopki z antypoślizgami na kolankach. Drogie, bo 45zl, ale jak widzę jak się wkurza gdy chce iść do przodu a nóżki się ślizgają to nie ma wyjścia. Nakolanniki jakoś nie do końca do mnie przemawiają, mam wrażenie, że będą krępowały ruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, no faktycznie lipa, ale w sumie może i tak dobrze że zostawiłaś te CV, jak się coś zmieni z przyjęciami to Cię już będą mieli w bazie.
Madalena, na razie zgubiłam ten artykuł, jak będę miała chwilę czasu to odnajdę go znowu i wkleję linka.
Nie wiem co jeszcze miałam napisać, ale zmykam bo dziś nie wiem w co ręce włożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwiasiek mam pytanko
kiedys podczytalam ☺️ ☺️ ☺️,ze rowniez wygralas bon z gerbera na zakupy . . . przyszedl moze on juz do ciebie ?? Ja niestety nic nie dostalam i nie wiem jak dlugo sie czeka wygralam niby w losowaniu 16.12 i w skrzynce cisza 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...