Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Ann, 7200 to faktycznie bardzo malutko 🥴


moja Zuzka też tyle ważyła w wieku Stasia 🥴 🥴
ciekawe ile teraz wazy? 🤢
a i przemycam Zuzce mleko WKOŃCU! zamiast w nocy hebatkę którą Zuzka wypije prawie 200ml to zastępuje mlekiem a że zauwazylismy że Zuzka jest na pół śpiąca nie rozróżnia mleka od herbatki i pije co popadnie mleko jest przygotoane wcześniej w termoopakowaniu więc Zuzka nie zdąży mi się rozbudzić w ty czasie... na razie dwa dni skutkuje... 🥴 🤨 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry z samego rana 🙂

Normalnie szacuneczek dla Zuzi 😆 poprostu bomba. Niedługo będziecie mogły chodzić na spacerki bez wózka 🙂

U nas nocka super bo tylko dwie małe pobudki. Małe po po potraktowaniu wiąseł maścią a potem po napojeniu Marysia zasnęła 🙂 a poza tym ja byłam na gripexie więc spałam jak zabita. Nic mi nie pomógł ale to już inna bajka.

Zapowiada się dzisiaj ładna pogoda i oby się taka utrzymała to może się nam wyjść na spacer.

A nie pisałam Wam- moja serdeczna koleżanka rodzi za jakieś 2-3 tygodnie i nie zna płci dziecka 🤪 maleństwo co usg to jest poobracane albo pępowina między nogami 😁 😁 zrobiło psikusa rodzicom 😉

No nic mykam robić śniadanko bo moje dziecie się budzi więc nie będzie na to czasu. Miłego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Nocka w miarę - mniej pobudek tylko 3. No i Olcia ma już 36,3*.

Zuzka na roczek to już będzie śmigać, że hej. Ciekawe czy Ola zrobi pierwsze kroczki przed roczkiem czy dopiero po. Ja miałam 1 rok 2 tyg.

Kwasiek, u Agusi kolejny postęp w usypianiu - super 🙂 A jak nocka?

Idę małej zmienić pieluchę, bo smrodkiem zaleciało hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek dziewczyny ;*

dzieki w imieniu Zuzki 😜 ale jestem z niej dumna ☺️ ;*

kurcze dziewczyny Zuzka teraz zabkuje i jej objawami zawsze jest biegunka i czasem katarek i od wczoraj ma katarek dzisiaj juz dwa razy kupkała i do tego ma goraczke dostala czopsa ale chyba już go wydaliła 😞 nie wiem czy to wkońcu zabkowanie czy przeziębienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brawo synówka-Zuzka 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 slicznie ruszyla, slodziczka kochana 😘 😘 😘
wlasnie stawialam na Zuzke i na Igusie jako pierwsze smigajace dzieciaczki bo tak mi sie pamieta ze one pierwsze zaczely raczkowac i wstawac 🙂

Zuziaku a pchaja sie nowe zebiska teraz? bo cos statnio pisalas...

Ann dawaj Staskowi jak leci, moj Dawidek caly czas tam podjada, to pbiszkopta, to buleczke to chlebem, przynajmniej sie chlopina podtuczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):

Zuziaku a pchaja sie nowe zebiska teraz? bo cos statnio pisalas...


tak tak pchają się i to 4 na raz 😞 jedynki u góry i dwójki na dole 🤢
Zuzka czasem dostaje szału i ręke wkłada do buzi calą i pociera z całej siły o zęby/dziąsła... 🥴

aaaa i Zuzka w nocy wypiła 180ml mleka NAN 😉 a i zaznaczam że jak było ciepłe to nie chciała ale jak zrobilo się zimne to wyduldała całe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

agulka83 napisał(a):

A nie pisałam Wam- moja serdeczna koleżanka rodzi za jakieś 2-3 tygodnie i nie zna płci dziecka 🤪 maleństwo co usg to jest poobracane albo pępowina między nogami 😁 😁 zrobiło psikusa rodzicom 😉

Aga też takiego psikusa zrobiła 😉

U nas nocka bomba 🙂 Młoda zasnęła o 22:30, obudziła się dwa razy - raz koło 2:30 (przytuliłam ją, poprawiłam pościel, powiedziałam, że musi zasnąć sama i po 5 minutach zasnęła), a drugi raz na cyca o 5:30 🙂 wstałyśmy o 9:00 🙂 🙂 więc nocka super 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
hejka 🙂

agulka83 napisał(a):

A nie pisałam Wam- moja serdeczna koleżanka rodzi za jakieś 2-3 tygodnie i nie zna płci dziecka 🤪 maleństwo co usg to jest poobracane albo pępowina między nogami 😁 😁 zrobiło psikusa rodzicom 😉

Aga też takiego psikusa zrobiła 😉




tak tak pamietam jak wrozylam ze Agusia bedzie chlopcem 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe też to pamiętam 😁 mi też się wydawało, że to będzie chłopczyk 😉 ale tuż przed cc czułam już, że dziewczynka mi się szykuje na świat 😉 😁 z imieniem dla chłopca zbyt łatwo nam poszło, a dla dziewczynki nie mieliśmy jeszcze podjętej decyzji 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 No beka była wtedy z tymi przepowiedniami co do płci he he, No zuzka slicznie chodzi, mojej bratowej mała za nieługo 11 mies i tez juz chodzi i fajnie 😉 Kubus zasnął, teraz w nocy lepiej spał, więc spoko, ja po sprzatanku ateraz jak Kubulek sie obudzi smigamy na dwór, bo sliczna pogoda, wczoraj tez było super ciepło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, to może podawaj chłodniejsze mleko, wydaje mi się, że Zuzia chętniej wypije zwłaszcza teraz jak ząbki jej wychodzą, bo chłód działa łagodząco na dziąsełka. A co gorączki i biegunki, katarku to prawdopodobnie reakcja na zębole, ale jeżeli chcesz być spokojniejsza to przejdź się do lekarza niech osłucha małą.

Oli pcha się już druga 2 górna i chyba w następnej kolejności będą 2 dolne. Co do objawów jak wychodziły dolne jedynki to miała katarek, przy jedynkach górnych właściwie tylko marudkowała, przy 2 górnych trafiła się ta infekcja - lekarka stwierdziła, że podłapała przez to że zęby wychodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okejos doczytalam Was. Zuzia gratulki miszczuniu maly!!!!
Maxym podroz z wawy do szina troszeczke gorzej zniosl, glosniej bylo i jedzenie dostal w samolocie i za moment chlusnal mlekiem ... przywital wiec szin w rajstopach, bo portki i bluza bylu ubrudzone .
Ale ogolnie ok.

Nauczyl sie dziwnej miny marszczy nosek i zalotne spojrzenie do tego musze uchwycic to na zdjeciu.

Lozeczko mu opuscilam(bo tu ma z normalnymi szczebelkami) wiec wlasnie kleczy w nim i sie patrzy na mnie 🙂 Postep w raczkowaniu to taki ze parkowac umie i nic wiecej. dalej przemieszcza sie na tyleczku skaczac... a ja z sercem na rmaieniu za nim zeby mi nie gwiznal na ziemie...

Rozmawial przed chwila z tata na skypie, pierwszy raz od wyjazdu go widzial piszczal jak szalony, machal krzyczal itd....

dzis ma padac wiec chillout w domu, zaraz wzjde z nim na podworko polazic albvo sie pochustac. Buziolki i milego dzionka 😘 😘

a dzis ide z maxymkeim do pediatry zeby mi go osluchal, bo czasmi sobie kaszlnie jakos, i niby kataru nie ma ale gdzies cos charczy...lepiej niech rzuci na niego okiem specjalista, bede spokojnijsza. oo gole stopy wystaja z lozeczka przez szczebelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kwasiek, strasznie się cieszę 🙂 I nie jest to taka całkiem bezinteresowna radość, bo Wasz sukces oznacza że dla nas też są jakieś szanse 🙂 Cieszę się szczególnie z tego że płacze przed zaśnięciem są coraz krótsze.
Jeśli dobre noce się będą u Was powtarzać, my też zdecydujemy się na taki krok. Wydaje się nam tylko, że powinniśmy trochę odczekać, żeby to nie było bezpośrednio po szczepieniu no i żeby może z tymi zębami coś się wyklarowało. Chociaż tego ostatniego to już nie jestem pewna, bo w ten sposób możemy czekać nie wiadomo ile. Muszę tylko wymyśleć jak to zrobić żeby mi wieczorem nie zasnął przy cycu - na razie procedura jest taka, że dostaje kaszkę, jest mycie, potem cyc i przy tym cycu zasypia. Być może sensowniej będzie tak zostawić, a naukę zacząć przy pierwszej pobudce w nocy.
Dziś pierwsze koty za płoty: Stasiek dostał kanapeczki z jogurtem (na razie ze słoiczka Hippa). Zjadł nawet chętnie, przy czym dopadłam go znowu przy zabawie i wkarmiłam w biegu. Mam zamiar dawać mu jogurt przez 2-3 dni, jeśli wszystko będzie w porządku, zaczynamy dodawać do kaszki mleko (lekarka kazała stopniowo podmieniać wodę na mleko i z tą akurat ostrożnością się zgadzam). Zrobiłam mu na dziś klopsiki z indyka z koperkiem i mam zamiar mu wkarmić przynajmniej 2, muszę tylko wymyśleć jeszcze jakiś sos, bo na razie są dość suche.
Kwasiek, pytałaś o makaron: na razie nie daję bo mamy jeszcze szlaban na białko a te kupne są z całych jajek. Jak będę miała możliwość, może mu zrobię sama kluchy na samym żółtku. Myślę o tym i pewnie by chętnie jadł, tylko na razie jakoś mi się nie składa.

Komsi, to marszczenie nosa to może od Staśka kupił? O ile pamiętam to trochę sobie na niego pofukał 🙂 Oj Maxymek cudnie na tym tyłeczku posuwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, tak podczytuję ten wątek o żywieniu i właśnie pani dietetyczka zaleciła półrocznemu dziecku wodę z miodem. Zawsze mi się wydawało ze miód dla naszych maluchów zakazany ze względu na jakieś bakterie które dla dorosłego są neutralne a niemowlak sobie z nim nie radzi. Jak to w końcu jest? Wie któraś z Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, ja też tak czekałam i czekałam... aż w końcu stwierdziłam, że nie ma sensu dalej czekać. Aga też zasypiała wieczorem przy cycu. Ale ostatnio strasznie wiercić mi się przy nim zaczęła, więc było nam obu niewygodnie, a dla mnie dodatkowo bolesne, bo cyc to w jedną, to w drugą stronę się rozciągał 🤢 Przy pierwszym usypianiu jest zwykle najwięcej płaczu, więc nie wiem, czy pierwsza nocna pobudka to dobry pomysł (pomyśl o sąsiadach...). No i jak już raz się zacznie, to najlepiej się już tego trzymać, niezależnie od pory chodzenia spać i czy w dzień, czy w nocy, stosować ten sam schemat. Generalnie zaleca się, żeby dziecko dostało jeść jakieś pół godziny przed położeniem do łóżeczka.

Aga przed chwilą znów sama zasnęła 🙂 trwało to jakichś 10 minut. Kompletnie bez płaczu - łaziła po łóżeczku gadając do siebie, po czym położyła się i zasnęła 🙂

A ja lecę zjeść w końcu jakieś śniadanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...