Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny jak się czujecie jak dostajecie skurcze przepowiadające ( jak twardniej brzuszek).
Bo ja się coś dziwnie wtedy czuję tzn robi mi się strasznie duszno jak by mi brakowało powietrza, jest mi ciepło i robię się na twarzy czerwona, a oczy mam mokre jak bym płakała? To co będzie jak zacznę rodzic i dostane skurczy. to chyba mi braknie powietrza. Kogo się pytałam, to nikomu nie robi się coś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dostsłam eska od Kwaśki !!!!!!! 🙂 cytuje :

Hej , przepraszam że się nie odzywałam ,ale dopiero dzisiaj mam lużniejszy dzien . Pogratuluj proszę ode mnie Aleksandrze , mam nadzieję że obydwoje są zdrowi ... My niestety nadal w szpitalu .Mi się coś szew gnoi , mam nawał pokarmu i chyba zapalenie piersi, (boli jak cholera) Powiedz dziewczynom żeby staniki do karmienia wzieły ciut większe , (przed porodem miałam C, a teraz ledwo w E się mieszczę) , i żeby nie kupowały majtek poporodowych z flizeliny , bo odparzają... I żeby starały się rodzić naturalnie , bo po cc jest strasznie !!!! Co do Agniesi to ma wysoką bilirubinę i od wczoraj sie opala, poza tym nie chce ssać piersi i ciągle chudnie , więc jesteśmy skazane na laktator (polecam LOVI) i butelkę. No i w sumie tyle wieści z placu boju . A wy jak się trzymacie , stresik już dopadł? 🙂 urodził ktoś w miedzyczasie? 🙂 pozdrów ode mnie dziewczyny 🙂

No to mnie uspokoiła że się odezwała ... norma poporodowa u Kwasiek zaliczona ... mam na myśli nawał pokarmu i żółtaczkę ( przerobiłam to samo przy Zuzce )
Odpisałam że ok , i że reszta nadal w dwupaku ... pozdrowiłam... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, to wina/zasługa diety cukrzycowej. Sama miałam (i trochę mam nadal) wątpliwości czy nie za mało przybyło, ale jem ile każą, czuję się już jak rasowy tucznik i za nic nie jestem w stanie przytyć - na razie sukcesem jest to, że już nie chudnę, tylko stoję w miejscu. Mały rośnie jak trzeba - sprawdzaliśmy go pod kątem ew. zagłodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
upsss....mam majtki z flizeliny 😮 🤢

ja waze 72

Madalena ja tak mam, ja!!!Robi mi sie potwornie goraco, jakby cala krew mi do glowy naplywala i ciezko mi wtedy oddychac.jejku jak sie ciesze, ze nie jestem sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja nie wiem z czego sa te moje gaciory 🥴

ja jedynie podczas skurczu mam taki dyskomfort ze nie chce sie do brzucha dotykac, takie uczucie ze mnie razi dotyk a juz ktos inny to wogole nie lubie jak dotyka...
dzisiaj mi sie kilka razy okropnie zakrecilo w glowie i slabo sie zrobilo no ale jak to mi ostatnio polozna powiedziala ze na tym etapie to organizmy ansze sa juz bardzo oslabione. I patrzcie dziewczyny, slabe jestesmy a jeszcze jaki wysilek nas czeka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po wizycie i kawce 😉
Nic nie zmieniło, rozwarcie na dwa opuszki od palców. Mam już zaświadczenie do becikowego i skierowanie do szpitala... aaaaaa wielkimi krokami zbliża się poród 😮
Supcio że u Kwasiek oki wszystko
Ja różnie odczuwam skurcze raz boli raz nie dziwnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja a już się bałam że ze mną coś nie tak bo jak mówię co mi się dzieje to się wszyscy dziwią .
Ale zaczęło mi się tak dziać od 2 dni, zauważyłam że dziecko jakby zmieniło swoja pozycje, zawsze bardziej kopało mnie z lewej strony a teraz czuję jego nóżki bardziej na środku. Nawet brzusio mi jakiś taki dołem się kwadratowy zrobił ( wczoraj to zauważyłam).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam majki z Aventu a z czego one są zrobione to nie wiem pisze, że przepuszczają powietrze a jak będzie to się okaże. Ale są zrobione z takiej siateczki więc może będzie ok
o takie:
http://www.allegro.pl/item1050615735_majtki_poporodowe_rozmiar_m_l_l_xl_canpol_avent.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
się cały dzień nie odzywałam i tu 11 stron do nadrobienia :P ja waże 68,9kg :P i jestem 10 kg do przodu... WKOŃCU 😉 jakoś to wygląda bo tak to mało przybierałam na wadze 😉

super że Kwasiek się odezwała i że nas ostrzega 😉 hehe co do staników też się troche tego obawiam 🤨 🤨 bo większych już nie znajdę na moje dojce 🥴 masakra 🤢

a uczucie przy skurczach (przepowiadających) jest okropne i tak samo jak laaf nie dotykam się wtedy po brzuchu bo mnie to drażni a jeszcze jak by ktoś miał mnie dotknąć to zabije 🤔

idę zrobić deserek z lodami i truskawkami dla mnie i mężusia 🙂 bo obiecałam mu 🙂 ale tez mam mega smaka na nie 🤪 hehe

dobranocka dwupaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy mam te skurcze przepowiadające. Czasami mnie tylko podbrzusze boli tak jak na okres. Śmieje się, że wyjdzie tak, że nie skumam że już się zaczęło.
Ale wszyscy mówią, że tego nie da się przeoczyć więc póki co czekam.
Jutro o 9 rano lekarz więc się dowiemy co i jak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
konieczynka ja też tak mam że tan naprawde nie wiem czy mam jakieś skurcze czy nie

a ja jutro do szkoły 😞 a tak mi się nie chce że masakra dziś cały dzień siedziałam nad tą moją pracą i napisałam tylko ciekawe ile z niej zostanie po sprawdzeniu he he

a majtki mam takie
http://www.allegro.pl/item991571346_wielorazowe_majtki_siatkowe_poporodowe_do_szpitala.html
bo męża bratowa zachwalała to kupiłam
strasznie mi sie chce słodkiego ostatnio bąbolade już wciągnełam dzisiaj i
jeszcze świruska dzisiaj opierdziele i lecem spać

Dobranoć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja obecnie ważę 84 kg i jak wspominałam +11 kg.

Majtki poporodowe, które dostawałam gratis do zakupów ciążowych są siateczkowe, więc są ok, ale niedawno kupiłam na wszelkie W jeszcze 5 szt. Baby Ono, ale nie jest napisane z czego są zrobione, oprócz tego że przewiewne. No cóż najwyżej dupsko odparzy się albo jak coś będzie nie halo to pójdą do śmietnika.
Staniki do karmienia mam 2 i tam w razie do wyregulowania jakiś zapas jest, mam nadzieję,że nie okażą się zaciasne, ale z drugiej strony nie chciałam kupować zbyt zadużych-wszystko okaże się po porodzie.

Laktator i butelkę mam Tommee Tippee - oby sprawdziły się w razie potrzeby.

Bóle podbrzusza mam i twardnienie brzucha również - nie jest to przyjemne, ale do wytrzymania.

Internista z głowy, ciśnienie w normie 110/70 , osłuchowo ok., powiedziała, że jakby obrzęki nie przeszły po porodzie to mam się do niej zgłosić, ale przypuszcza że minie. Była pod wrażeniem moich wyników i morfologii z całej ciąży, że rzadko zdarza się jej mieć pacjentki z tak dobrymi wynikami, widocznie ma szczęście do pacjentek z anemią i innymi przypadłościami.

Kruszyna, dzięki za przypomnienie o zaświadczeniu do becikowego - wyleciało mi z głowy, a wizyty u gina już nie będę miała, jutro zadzwonię do położnej i zapytam się kiedy mogę przyjść po nie.
Teraz to musi być napisane w zaświadczeniu, że przynajmniej raz m-cu było się na wizycie w ciąży czy musi też być wpis, że pierwsza wizyta miała miejsce przed 10 tc? Chyba nic nie namieszałam.

Dobrze, że u Kwasiek i Agniesi ok., szkoda że ma te zapalenie piersi, a mała ma żółtaczkę, ale niebawem wszystko unormuje się i wrócą do domku.

Dobrej nocki Mamusie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamuśki 🙂

Słonko za oknem, a ja zmulona 😉

Dzisiaj może wybiorę się na Seks w wielim mieście 2 jak będzie mi dane - zależy od samopoczucia i tego, o której przyjadą panowie od kuchenek zobaczyć ich podłączenie i powiedzieć jaki będzie koszt, bo odłączać i podłączać będą we wtorek. Panowie są z pracy mojej mamy (spółdzielnia mieszkaniowa), więc przynajmniej my liczymy na małą zniżkę, a pani sąsiadka może płacić w normalnej stawce skoro chce koniecznie swoją starszą kuchenkę niż ma babcia, bo my kupiliśmy nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz codziennie zastanawiam kiedy mała wyskoczy, na pewno będzie z zaskoczenia tzn. jak skurcze na dobre rozkręcą się to już pojadę na porodówkę, bez żadnych podchodów skurczowych i fałszywych alarmów - tak mi się wydaje.

Oj chciałabym córcie trzymać w ramionach taką śliczniutką, ale przede wszystkim zdrową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂
Ja dzisiaj wcześniej na nogach o dziwo bo zwykle śpię do dziesiątej. Głodek mnie zwlekł z łózka. Pranie już nastawiłam, żeby wyschło na słoneczku a teraz idę robić krokiety z pieczarkami ( jakoś mi przyszedł na nie smak w środku nocy )
Potem może zabiorę się do szycia, kupiłam 15 m materiału kremowego i chce sobie uszyć zasłony z lambrekinem u góry. Mam tylko mały problem bo na takie zasłony trzeba mieć karnisz 3 rzędowy a ja mam 2. Ale coś wymyślę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka ja też ciągle myślę o tym kiedy nadejdzie ten moment. Budzę się w nocy i zastanawiam się, ostatnio jak się budzę to sprawdzam czy mi wody nie odeszły ( u nas to rodzinne , mama i siostra tak zaczynały wszystkie porody). Już wszystko gotowe dla małego i nie mogę się doczekać kiedy się urodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę piec naleśniki.
Wszyscy się śmieją, że dla mnie nie ma rzeczy nie możliwych więc może uda mi się coś wymyślić. Byle bym się wyrobiła z nimi do porodu, bo potem pewnie już nie będzie czasu na to 🙂 potem to podobno nie mam czasu na nic. Tak więc Anulka idź to kina dzisiaj bo potem będzie ciężko znaleźć czas na chwile przyjemności. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...