Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bry dzionek witam panie z balkonu,
caly dzien zjezdzony od skepu do sklepu. Kurna chat apiekna pogoda a my po sklepach, no ale mamy zaslonki dosypialni 😉 Niunius nie bedzie podnosil oka za szybko bo nasze bambusowe roletki to tak przeswitywaly, ze baaardzo szybko robilo sie widno z pierwszym promykiem 😉 zalapalam sie na nowe japonki;Dwiec szczesliwa na maxa 😉 I telefon wmyienilam bo przeciez talent kupilam nieodpowiedni (domowy zeby gadac bez trzymania sluchawki, chcialam na bluetooth, skonczylo sie na sluchawe z kabelkiem). Bezdie jak zanlazl na przyszlosc 😉 bo ja to takak troche mocna gadula jestem 😉 i wisze dluuugo na telefonie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i jeszcze jeden sposób na szybką zupę warzywną: suszone warzywa - są teraz do kupienia w większości marketów. Nasza ulubiona to taka: do osolonej wody wrzucam ze 2 garści takich warzyw, dodaję sporo koncentratu pomidorowego (jak na pomidorówkę), jak już warzywa będą pół miękkie, wsypuję kaszę np. jaglaną, wszystko przyprawiam do smaku i gotuję do miękkości. Już na talerzach na ogół dajemy jeszcze kilka kropli oliwy, ale my oliwimy praktycznie wszystko 😉
Takich warzyw używam też np. do krupniku, próbowałam do rosołu, ale tam się jednak nie sprawdzają.
Z jednym tylko trzeba się pogodzić przy suszonych warzywach: mają dość specyficzny, mocny smak - efekt jest taki, że wszystkie potrawy z nimi mają pewien wspólny posmak, niezależnie od tego, jakie będą inne składniki. Mój mąż trochę marudzi, jak je za często dodaję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu smacznie się zrobiło 😜
Ja siedze już i odpoczywam, bo dziś zamaist zrobić przerwę to ja dziś jeszcze sprzątałam i mam jakieś skurcze, ale nie bolą tak bardzo i nie są regularne więc chyba nie muszę lecieć na izbę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pysznie zrobiło się 🙂
Ja bardzo lubię zupę-krem brokułową, jeżeli już jesteśmy przy mrożonych warzywach. Gotuje wywar z włoszczyzny tj. marchewka, pieruszka i seler, czasami dodam do smaku kostkę bulionową, brokuły, jak warzywka miękkie odstawiam na chwilę z palnika i miksuje blenderem, doprawiam orazjeszcze podgrzewam przez 2-3 minuty. Zupkę posypuję migdałowymi płatkami, można też dodać grzanki lub groszek ptysiowy.

Jak małej zacznę rozszerzać dietę to przez okres zimowo-wiosenny będę korzystać z mrożonek i sama robić przecierki, deserki - gotowe będę pakować do słoiczków lub pojemniczków i mrozić. To chyba najlepszy sposob, kiedy nie ma dużego wyboru świeżych warzyw i owoców?

Pojazd i nosidełko + adapter do wózka dla córci czeka w magazynie w sklepie - odbierzemy jak skończy się remont, na nosidełko zdecydowaliśmy się jednak innej firmy, czyli maxi cosi city. I kupiliśmy foczkę do kąpieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉 a ja dzisiaj miałam koszmarny dzień... urodzinki kuzynek udane ale nie dla mnie 😞 cały dzień przeleżałam z bólami i skurczami wymiotować mi się chciało i z drugiej strony też mnie czyściło... wszyscy już myśleli że na 100% dzisiaj pojadę na porodówkę... a pod wieczór jak impreza się skończyła wszystko przeszło 🤔 teraz tylko lekko brzuch boli... no myślałam że padne... 🤢 idę leżeć bo padnięta jestem po takim dniu 🤢

dobranoc dwupaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Zuziaku, to miałaś nie fajnie, a tak cieszyłaś się na imprezkę, ale dobrze że przeszło i jest lepiej. Oklask na pocieszkę 🙂

Moja mała rozpycha się i turla z jednego boku na bok i trochę mnie już brzuch boli od tego.

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dwupaczki 😉
ja juz wstałam a potem sie ubieram i sniadanko, bo do Kościoła idziemy na 9 30, a potem zaraz do mamy jedziemy 😉
wczoraj koło 24 wrócilismy zogniska do domku i normalnie padałam z nóg, nawet nie miałabym siły rodzic jakbym musiała.
Muszę więcej odpoczywac 😉

Miłego Dnia;D


[URL=http://www.naobcasach.pl]






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jam dwupak,
mowic dzien dobry. Ale brzydko na dworze...
Laaf targowac sie jest teraz latwiej 😉 tu nie znaja powiedzenia o myszach,ale im je tlumacze 😉 i kocyk dla niuncia na flohmarku kupilam zamiast 15€ za 10€ 😉 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja już po Kościele. Miałam dzisiaj zabawną sytuację podczas Mszy. W kosciele cisza bo było czytanie a taka mała diewczynaka może 2 latka na cały głos zawołała pokazując na mnie palcem:
" Mamo, mamo czemu ta pania ma taki wielki brzuszek? " 🤪 Ciekawe jak jej to wytumaczyła bo z reguły takim małym dziecią nie mówią prawdy, pewnie że dużo jem 😁 😁 😁

Idę gotowac obiadek, trochę mi sie nie chce bo miałam cieżką noc. Łapały mnie co chwilę skurcze tylko, że teraz już bolą .
Angela odpocznij troszeczkę, bo faktycznie nie bedziesz miała siły rodzic 🙂
Zuziek z twoimi wczorajszymi objawami to może byc twoja cisza przed burzą 😉 Może to Ty będzisz nastepna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzucholki

Ja wczoraj wróciłam ze szkoły ale mnie tak wkurzyli, że masakra nie dość ze nam wpierdzielili egazmin na ostatnim zjeżdzie to jeszcze z jakimś ukraińcem popierdzielonym a takie pytania zadał że masakara po prostu dzisiaj mają być wyniki i czekam cierpliwie...

prace mgr oddałam do sprawdzenia ale termin obrony przesuneli nam na 1 lipca więc teraz by pasowało żeby igusia wyłaziła troszkę wcześniej...

a tak bym już chciała mieć to za sobą a tu się okazuje że z małą będę musiała jechać 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, mówię Ci rodzisz, faaajnie!

Ja też tak chcę!! ale znając moje szczęście będzie to znów 42tc. szlag..... ale chyba najgorsze są te telefony/sms -czy już urodziłam. JUż poinformowałam moja rodzine,znajomych, sąsiadów, pracę ŻE DAM IM WSZYSTKIM ZNAĆ.!
Nie odzywałam się bo nie mogłam się zalogować, a jak już mogłam to nie mogłam pisać (ale czytałam Was), cieszę się że jesteście w dobrych humorach (choć Sylwii chyba bliżej do mojego), bo ja mam wisielczy (oczami wyobraźni widzę ten 42 tc i to na dodatek poród wywoływany).

Skurcze mam, czopa nie mam, brzuch nisko (wczoraj nawet ambitni e porwałam się aby wsiąść za kółko po czym się okazało, że nie mogę jechać, bo nogi - jak je położyłam na pedałach- zaczęły szurać po brzuchu, muszę jakoś przestawić sobie fotel albo kierownicę, nie wiem...)

uffff wrrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka jeszcze dwupaki 😉
Ja dziś już nawet byłam na zakupkach, ale nic nie kupiłam 😞
A teraz moczę sobie stópki i rączki bo tak mi spuchły że masakra. Dzis mi się nic nie chce więc az miśkiem na obiad zjemy lody o smaku pomarańczowym albo pojedziemy do restauracji jakieś no trudno.
Miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Wiejska babo w sumie to bys juz mogla cos nawywijac a moze jednak uda sie szybciej w koncu druga dzidzia...

Komsi a Ty mi sie dziisaj snilas...przyjechałaś do mnie z menzolem ale nie pamietam Maksymka...wiem ze bylas ubrana na bialo i wygladalas inaczej jak na zdjeciach...a i brzuszka nie mialas a raczej taki maly i wiem ze nie pytalam Cie o nie go bo mi glupio bylo 😉 i to tyle co zapamietalam ale wiem ze bylo tego wiecej (oczywiscie jak sie nad ranem obudzialam obiecalam sobie ze zapamietam i dupa zasnelam znow i tyle widzieli 😜)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej coś pusstki tutaj ja już zaległości nadrobiłam...

Bardzo byłam ciekawa czy któraś już urodziła ale widze że wszystkie w dwupaku
Zuziek coś podobno rusza a myślałam że jak coś to Angela będzie pierwsza...

Ja już loda openzlowałam dzisiaj i teściowa już obiadek wstawia

mężulek łożyska w samochodzie zmienia a ja siedzem sobie na dworku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja się dalej kulam 🤢 coś mnie szczyka, boli ale to nie to czopa tez już chyba nie mam bo wylatywał już dawno a od piątku z brązowym śluzem... wszystko na dole czuje i chce już być po... 🤢 ale to może jeszcze potrwać na ten moment nie czuje że mnie weźmie w najbliższym czasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wróciliśmy z zakupami z ikei, a teraz mężulek poleciał po pizzę.

Juupi, ściany w mieszkaniu pomalowane, panele panowie dzisiaj skończą kłaść, jutro wykończeniówka typu kontakty, włączniki, nowa armatura, lampy powieszą 🙂

Dziewczyny, teraz rożnie może być ciekawe w jakiej kolejności rozpakujemy się 😉 U mnie od 2 dni skurczy ni ma, może trochę poboli podbrzusze, ale krótko, jedyne co to chwilami czuje nacisk na krocze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...