Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

trzymam mocno kciuki za Zuziaka 🙂

Ja jeszcze nie urodzilam, ale ostanio mam tyle stresow, ze chyba urodze 😉W mojej pracy mega zmiany, niekoniecznie korzystne...i zamiast czekac na porod jezdze i zalatwiam dziwne sprawy.
Wczoraj to z przejecia dostalalam skurcze i ledwo mogłam siedziec, najlepiej bylo jak chodzilam, w nocy troche przeszly, a dzisiaj sie pojawiaja, ale nie tak czesto.Jade wieczorem na KTG, zobacze co tam sie dzieje.Mala sie tak rozpycha i chyba mysli ze droga wyjscia jest przez pepek 😉

Czy do Was tez wszysycy dzownia z pytaniem czy to juz?Bo ja mam takich tel przynajmniej 3 dziennie i juz cholery dostaje 😉Powiedzenia, ze jak urodze to na pewno sie o tym dowiedza nie pomaga, a jak nie odbieram tel. to jest panika na caly Wrocław.Jednym słowem dom wariatów.

Buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kruszyna jak masz skurcze ktore nie bola to wogoel sie nie przejmuj. Dzisiaj bylam u ginai wlasnie mowil ze takie skurcze ktore nie sa regularnej nie oznaczajac nic po za tym ze macica sie cwiczy. I jeszcze raz powtorze poczatku porodu nie da sie ominac 😁 😁 😁 😁
Mnie sie wlasnie tak wydaje ze nasza Zuzinka za wczesnie pojechala...tylko pytanie czy odszly wody czy cusik innego...
Jak wiec mowie bylam u gina i niestety GBS mam dodatni. Dostałam antybiotyk i powiedziano mi ze maly moze sie urodzic z infekcja i na dzien dobry tez moze dostac antybiotyk 🥴 Najprawdopodobniej przez te moje zatoki uszy. Ech jak nie urok to sraczka...
Do mnie tak nie wydzwaniaja ale kto mnie nie spotka to slysze to ty jeszcze nie urodzilas??? Boziu jak to czasem wkurza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie każdy pyta kiedy urodzę i wkurza mnie to na maxa, jakby ode mnie to zależało, muszę 100 razy tłumaczyć,że termin mam na 13 czerwca, bo ubzdurali sobie,że na maj, bo ktoś plote puścił, a mi jeszcze 9-11 dni zostało do terminu. Tez bym chciała wiedzieć kiedy urodzę i wszystkim mówię,że jak urodzę, to napiszę każdemu z osobna, no wariaty jak to Waja pisze 😉

Ja wizyte u gina miałam juz ostatnią, ale do połoznej muszę chodzić co 2 tyg 😉 a na ktg kiedy chce,ale idę jak czuję,że coś się dzieje, teraz w niedz skoczę albo we wtorek.


[URL=http://www.naobcasach.pl]






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja jeszcze wcale nie miała ktg

ostatnią wizytę maiłam 14 maja a teraz ide 8 czerwca to może coś się dowiem...

a ktg to robi ginekolog położna czy gdzie to się robi?
bo ja to nie zauważyłam żeby w gabinecie mieli no ale poczekam do 8 to się wypytam o wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero teraz skaplam sie ze wczoraj mialam ostatnia prywatna wizyte u lekarza i teraz dopiero maz mnie oswiecil ze tego 8 to juz mam jechac do szpitala.
Tylko ja tak mysle na jakiej podstwaie mam sie tam zglosic jesli nie mam zadnego skierowania czy cos. To tak poprostu mam sobie do szpitala jechac mimo tego ze przypuszczalnie porod jeszcze sie nie zacznie. Wczoraj bylam tak podekscytowana tymi wszystkimi wydarzeniami ze nie zwrocilam uwagi co lekarz pisze w swoich dokumentach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam się Wam poskarżyć 😉

Otóż poszłam zrobić badania w labolatorium a że pielęgniarka była chwilowo na zapleczu to czekam. Za mną wchodzi koleś, patrzy na mnie i pyta czy idę oddać krew do badania. Ja mówie, że tak a on chce się wrąbać przede mnie bo ma tylko materiał do oddania 😲 babka z rejestracji mówi do niego że dane tak czy siak trzeba spisać... Uwierzcie że niespodziewałam się tego... kobieta w 9 m-cu a tu taki ktoś... tupet trzeba mieć!
Tak samo wczoraj wieczorem w Auchan... poturlałam się do kasy z pierszeństwem... panowie z wielkimi wózkami stali rzede mną, co chwile się odwrócili i patrzą na mnie i nic... za chwile żony do nich dołączają i jak to określił mój mąż- ślepną... klapki na oczy jak u konia. Nie nie wymusisz to nie dostaniesz... porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kicia22 napisał(a):
Ja dopiero teraz skaplam sie ze wczoraj mialam ostatnia prywatna wizyte u lekarza i teraz dopiero maz mnie oswiecil ze tego 8 to juz mam jechac do szpitala.
Tylko ja tak mysle na jakiej podstwaie mam sie tam zglosic jesli nie mam zadnego skierowania czy cos. To tak poprostu mam sobie do szpitala jechac mimo tego ze przypuszczalnie porod jeszcze sie nie zacznie. Wczoraj bylam tak podekscytowana tymi wszystkimi wydarzeniami ze nie zwrocilam uwagi co lekarz pisze w swoich dokumentach.


ale z czym masz wątpliwości bo Cię nie zrozumiałam, co to znaczy 8?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie nie wiecie, ale ZUS ma takie pasjonujące rozwiązanie: - jeśli minie termin porodu, to lekarz nie może wystawić zwolnienia lekraskiego tylko cieżarna powinna:
- wrócić do pracy
albo
- wciąć urlop macierzyński

śmieszne to i straszne, np w moim przypadku ja na zwoleniu to może byłam przez całą ciążę ze 3 tygodnie, nie dłużej a zwolnienie kończy mi się właśnie dziś.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiejska Babo t jakis absurd 😮 😮 😮 😮

Ja tez nie mialam KTG bo po co? Nawet jesli bede miala jakies skurcze (a napewno bede miala bo czuje) to i tak nic z tego nie wynika...
I tak samo nie rozumiem po co kaza Wam sie zglaszac do szpitala jak mija dokladnie 40 pelnych tygodni...jak jest kilka dni po terminie to rozmumiem ale i tak najpierw powinnien lekarz prowadzacy sprawdzic czy z maluchem oki. Na izbie przyjec sie najczesciej czeka a i tak pierwszenstwo maja te co rodza (co jest oczywiscie zrozumale). Lekarz prowadzacy powinien kierowac wg jego diagnozy ze np. dzidzia juz przejzala i musi byc porod wywolywany a tak to wiecej stresu nas to kosztuje w tych szpitalach...ja mowie na podstawie swoje, moze w waszych jest inaczej.
Ja mam sie jeszcze pojawic w przyszla srode i zobaczymy co gin powie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam termin na sobotę i jeśli do tego czasu nie urodzę to mam się w poniedziałek stawić u lekarza i wtedy się okaże co i jak.

Nasi znajomi dzisiaj urodzili. Mieli wyznaczoną na 15 czrwca cesarkę no ale już wczoraj pojechali. I wiecie co taka kruszyna im sie urodziła - 49 cm i 2300. Jej nasz Antoni tyle ważył 2 m-ce temu!!!

Ciekawe jak Zuziek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baby mam sms od Zuziaka:!!!!!!!!!!!!!!!
Urodziłąm około 10, córeczka waży 3210g i ma 53cm, masakra totalna teraz jestem jak nowo narodzona tylko pozszywana, któraś też się rozpakowała? Jak mi małą przywiozą to wyśle mmsa.

To nam sie Zuziaczka sprawiła już zakładam wątek dla niej 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ZUZIAK brawo!!! zuch dziewczyna!!!
Kicia- aaaa już rozumiem, ale u nas jest całkowicie inna praktyka, w szpitalu trzeba się zameldować dopiero jak minie termin (bez skierowania) celem badania KTG i potem grzecznie meldować się albo codziennie albo co dwa dni też na KTG, po pewnym czasie zapada decyzja aby przyjąć przeterminowaną na izbę (zależnie od szpitala albo po 7, 10 czy dopiero 14 dniach)

i tyle, ale nigdy nie chcą aby stawiać się przed terminem.

a u nas tzw w Warszawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rety1 Zuziak już po! Ale fajnie 🙂 🙂 🙂
Zuziaku, gratulacje i strasznie się cieszę 🙂 🙂 🙂
WB, tak z ciekawości, w którym szpitalu chcesz rodzić? My startujemy do Madalińskiego, mam nadzieję, że nas nie odeślą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

No to mamy drugą dziewuszke Gratulacje wielkie dla Zuziek

Co do zusu to mnie tak wczoraj wkurzyli bo 11 maja zaniosłam in zaświadczenie o planowanym terminie porodu (bo przyszło mi pismo) i zaniosłam do naszego oddziału w Lipsku i wczoraj dzwonili do mnie z radomia że nie dostarczyłąm tego zaświadczenia i oczywiście musiałam iść wyjaśnić wszystko ale okazało się że z lipska wysłali 12 maja a tam jak mają burdel to niech posprzątają a nie ludzi stresują darmo....

A ja wózeczek dzisiaj zamówiłam i ostro szaleje z praniem pogoda piękana wię wyschnie szybciutko na słoneczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...