Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ufff... aleście naprodukowały 🙂 Nie nadążam za Wami...
Z tymi cytrusami to zdaje się co kraj to obyczaj - z tego co wiem, w Hiszpanii pomarańcze podaje się dziecku jako pierwszy owoc - tak jak u nas jabłka - może chodzi o to, że owoce mają być lokalne, a nie takie wiezione na drugi koniec świata, więc mocniej konserwowane?
Co do warzyw na pierwsze przeciery i zupki to jakoś do mnie nie przemawia szpinak z przecierów słoiczkowych - takich od 4. miesiąca. Niby żelazo itd. ale przecież w szpinaku są też szczawiany, które odwapniają, a przecież kręgosłupy Młodych dopiero rosną i potrzebują dużo wapnia?
A tak przy okazji jedzenia: w jakiej postaci dajecie jabłko? Rozgotowane czy tarte surowe? Jakoś nie mogę znaleźć tej informacji.
Stasiek dziś znowu został rano z dziadkami - niby wszystko w porządku, nawet za bardzo nie ryczał, ale znowu widzę, że to nie jest dla niego obojętne - wieczorem był tak marudny jak rzadko, dopiero niedawno dał się położyć skutecznie, wcześniej po 10 minutach budził się z rykiem. No i wisiał na cycu, ulewał i widać było że już mu więcej nie wchodzi, ale twardo domagał się przyssania 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂

Ja też dzisiaj na 1 ogladałam Ratatuj - pierwszy raz i stwierdziliśmy z mężem, że fajna bajeczka.

Kwasiek, fajny przepis już sobie skopiowałam 🙂 Ja mężowi nagotowałam fasolki po bretońsku tyle, że wcinał ze smaki 3 dni, a ja wczoraj i dzisiaj zamiast fasolki jadłam ryż z jabłkiem, jogurtem wymieszanym z cukrem i posypane cynamonem...pychotka.
A ta kołysanka Grzegorza Turnaua też mi się podoba, wogle mam całą płytkę jego kołysanek, które śpiewa w duecie z Magdą Umer. Czasami puszczam Oleńce, bo jak leciały codziennie to miałam wrażenie, że po jakimś czasie znudziły się jej, a jak słucha w odstępach kilkudniowych to jest ok.

Dziewczyny wy tu o zupkach,obiadkach, deserkach i kaszkach, a Olci ostatnio niezbyt smakowala marcheweczka Gerbera, stwierdziłam, że jednak wstrzymam się i jak już będzie miała skończone 5 m-cy to zrobię już sama papkę marchewkową i zobaczę jak to będzie.

Wczoraj zauważyłam, że Olci prześwitują już 2 dolne jedyneczki i może dlatego marudkuje, bo gryzie wszystko jak szalona, smaruje jej żelem, więc na jakiś czas pomaga. Ciekawi mnie czy będzie to kwestia kilku dni czy może kilku tygodni.

Kurcze ja w szpitalu też dostałam 2 paczki, ale jakieś tam ankiety czy druczki olałam, cholerka teraz już zapóźno, a może też tak jak Wy dostawałabym jakieś paczuszki z gadżetami i rabatami, no mówi się trudno.

Zuziek, Kwasiek, a o jakim kremie do buźki pisałyście?
Ja teraz przed spacerkiem smaruje małej buźkę kremem na chlodną i wietrzną pogodę Baby Dream z Rossmana - fajnie się rozprowadza i miarę szybko wchłania się.

Dzisiaj Olcia zdobyła nowe umiejętności przewróciła się ma brzuszek z prawgo boku, a robiła to całyczas tylko z lewego, no i po chwytaniu się za kolanka przyszła pora za chwytanie się za stopki, nie obejrzę się a zacznie swoje syrki pchać do buźki.

Dziura w głebi piersi już zagoiła się i zaskepiła, zostala jeszcze do zagojenia bliżej zewnątrz. Teraz przez tydzień sama będę zmieniać sobie opatrunki i smarować maścią. Za tydzień do kontroli.

Leę łyknąć jeszcze lakcid i słyszę że mała co popłakuje. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 😉
Ja mimo ze wypełniłam te ankiety to jeszcze nic nie dostałam takze róznie to bywa z tym 🤢
Kazdej chyba cos po ciazy zostało ja mam mega brzuch i raczej tego nie zgubie bo skura rozciagnieta i juz tak chyba zostabnie została mi bielizna sciagajaca 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 😉

Anulka chodzi o krem do twarzy i ciała z Hipp-a 😉
a ja mam pytanie czy wasze dzieci mówią do stóp? 🤔 moja Zuzka potrafi przez 15 min. mówić do swoich stóp taki monolog potrafi walnąć że u mnie wszyscy posikani 🙃

wczoraj było fajnie 😉 ale dzisiaj mnie głowa lekko boli :P a dzisiaj znajomi mają wpaść ☺️

aaaa zapomniałam o najważniejszym Wszystkiego najlepszego dla Agusi dzisiaj ma 5 miesięcy 😁 buziaczki od Zuzki i ciotki klotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi po ciąży nic nie zostało. Poza rozstępami, ale te mi się akurat już w trakcie karmienia zrobiły 😉 noo dobra, przyznaję - jestem 3 kg na plusie, ale to tyle, co nic... no i chudnę 😞

Anulka mówiłyśmy o tym kremie: http://www.hipp.pl/?id=350
super pachnie i błyskawicznie się wchłania. I co najważniejsze: bardzo nawilża. Do tej pory używałam kremu Oilatum soft albo "Nivea krem na każą pogodę", ale z HiPPa jestem najbardziej zadowolona 🙂

my dziś lecimy na ślub naszych znajomych. Mieliśmy też iść na wesele, ale że kasy brak, no i Aga butelki nie toleruje, to musieliśmy przeprosić młodych i zostajemy w domu. A uściślając: u moich rodziców, bo Aga zostanie z nimi na czas ślubu 😉 a później pewnie i my chwilkę posiedzimy.

Aga jakoś niespokojnie spała, od 21 do 24 budziła się co 20-30 minut z krzykiem 🤢 dopiero po północy głębiej zasnęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf jak tam Dawidek spi już o stałych porach, mówiłaś ze mu sie trochę rozregulowało spanko i go budziłaś. Pytam bo Piotruś ostatnio tez coś szaleje ze spaniem. zawsze go kładłam około 20 i spał do 7 rano a teraz o 20 robi sobie godzinna drzemkę i się budzi i jest pełen wigoru do zabawy. Zasypia około 23 a rano chce spać do 10. Ale dzisiaj go obudziłam o 8 i jest strasznie zmierzły bo się nie wyspał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, dzięki! Kochana jesteś, że pamiętałaś... 🙂 🙂 😘 😘 😘

Aga do stópek nie gada, jeszcze ich łapkami nie łapie (i dobrze, bo jej się zaczynają stópki pocić) ale łapie palcami jednej stópki palce drugiej stópki, składa te nóżki jak do modlitwy, zakłada jedną na drugą i w ogóle cyrki się dzieją 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi po ciąży tez niewiele zostało. Śmiało bym mogła stwierdzić ze po ciąży przytyłam bo nie karmiłam a apetyt ma ze ho ho. Brzucha ani rozstępów nie mam. Chodzę w ubraniach z przed ciąży a te 3 kg gdzieś się rozeszły.
Kwasiek Ciebie martwi to ze spadasz z wagi 🤪 ?

Super jest ten krem, też go używam. Oliwka tez jest fajna z tej firmy. ( tez była próbka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz Zuzka tez często nie łapie stópek ale jak siedzi nachyla się do nich i zaczyna tak glośno gadać że masakra 🤢 do tego schyla się tak żeby je wziąść do buzi (nawet w śpiochach czy rajstopach)

nie ma za co zawsze pamiętam początek kto urodził Aleksandra, ty, ja, Anulka, Natka a potem już nie pamiętam ☺️ i patrze na suwaczki (wybaczcie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziak nie sposób zapmietac kto dokladnie kiedy urodził spokojnie 😉, moj Gerdzi tez klania sie nisko na siedzaco i przyglada sie co tam mu wystaje a najlepsze jest to ze rusza sobie paluszkami i tak bardzo zdziwiony ze to jeszcze sie rusza na dodatek 😁 😁 😁 😁i nie morzena go utrzymac bo zgina sie w pół 🙂Magdalena moj malu robi cyrk ze spaniem od tygodnia cos mu sie poprzestawiało,ale widze ze tygodniowo nasze dzieci bardzo blisko to morze taki okres przejsciowy maja(mam nadzieje) 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkaska1982 napisał(a):
Zuziak nie sposób zapmietac kto dokladnie kiedy urodził spokojnie 😉, moj Gerdzi tez klania sie nisko na siedzaco i przyglada sie co tam mu wystaje a najlepsze jest to ze rusza sobie paluszkami i tak bardzo zdziwiony ze to jeszcze sie rusza na dodatek 😁 😁 😁 😁i nie morzena go utrzymac bo zgina sie w pół 🙂Magdalena moj malu robi cyrk ze spaniem od tygodnia cos mu sie poprzestawiało,ale widze ze tygodniowo nasze dzieci bardzo blisko to morze taki okres przejsciowy maja(mam nadzieje) 🤢

STO LAT DLA AGNIESZKI NASZEJ 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego najlepszego i buziaczki dla Agusi z okazji 5 miesięcy 🙂

Olcia nie śpi od po 6.30 i rozrabia 🙂 ale chyba powoli robi się śpiąca, więc chyba cycuś pójdzie w ruch, bo też już powoli czas na niego.

To może wypróbuje kiedyś ten kremik Hippa, jak tak zachwalacie 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1000 buziaczków dla naszej pięciomiesięcznej Agusi 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Dawidek wogole uwielbia swoje stopki i cierpliwie do nich siega - raz chwyci raz mu sie nie udaje 😁 a gada do wszystkiego do nog do raczek do grzechotek, dom caly czas przepelniony jest jego gadulcowaniem 😁
Madalena Dawidek zasypia okolo 19-20 i znow raz budzi sie na karmienie i to o roznych porach i mam nadzieje ze jak Kkasia pisze jest to przejciowa faza 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

moja jeszcze nie odkryła ze nużkami można sie bawić a że jej nie sadzam jeszcze to i nie ma okazji się im bliżej przyjżeć he he

Laaf tak na codzień jak nigdzie nie wychodze to jeszcze pół biedy tymbardziej że na diete nie mogę bardzo przejść ze względu na to że karmię ale jak siebie zobaczyłam na płycie to poprostu mnie zatkało i trzeba wziąć się za siebie

http://pl.lennylamb.com/nodes/2_nosidelka_mei_tai#nosidełko/konkurs/2329
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...