Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kkaska najgorsza jest pozycja "na biodrze", bo dziecko patrzy tylko w jedną stronę i może mieć później jakieś przykurcze w szyi. O ile dobrze pamiętam, Julka Wajeczki tak miała.
Sylwia ja Agę już od dawna tak noszę. Są generalnie dwie szkoły - albo przodem do świata, ale dupsko ma być najbardziej wysunięte (dziecko układa się wtedy w literę C) albo do przodu nachylona główka (taki pół - samolocik). Jeżeli będziecie podtrzymywać Igusi klatkę piersiową, to zbyt wielkiego obciążenia na kręgosłup nie będzie 🙂 Ja ją trzymam jedną ręką pod paszkami, a drugą podtrzymuję lekko dupsko.

Byłam na poczcie - oczywiście zamknięta 🤢 więc musimy podjechać z mężem do jakiegoś centru handlowego, gdzie jest poczta.

W ogóle to wracam z tej nieszczęsnej poczty, jestem już pod blokiem - z garażu podziemnego wyjeżdża jakiś samochód. Patrze na kierowcę, znajoma twarz, więc odruchowo kiwnęłam głową na "dzień dobry". I w tym momencie mnie zamurowało, bo za kierownicą siedział jeden z moich najlepszych kumpli z czasów studenckich 🤪 🤪 Otworzył szybę, wyszczerzył zęby, pokazał mi obrączkę, przedstawił swoją żonę. Okazało się, że jesteśmy sąsiadami 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 mieszka w klatce obok 🤪 🤪 normalnie cieszę się jak durna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Już wróciliśmy, Stasiek na początku był zachwycony że aż dwie ciocie się z nim bawią, ale jak ciocie przystąpiły do akcji to ryk już był przepisowo. Na szczęście zaraz się zagoiło.
Zważyliśmy go przy okazji i okazało się, że w ciągu ostatnich 3 tygodni przybyło mu tylko niecałe 20 dkg - teraz waży 6140g. Jest w 10. centylu czyli jeszcze w granicach przyzwoitości, ale niepokojący jest ten mały przyrost (podobno na tym etapie powinno być min. 80 dkg miesięcznie). Dzwoniłam do znajomej pediatry i startujemy dziś z futrowaniem Staśka kaszkami bezmlecznymi i bezglutenowymi. Mamy dawać dwa razy dziennie, początkowo po kilka łyżeczek a potem ile tylko będzie chciał. Na początek Sinlac (dosładzany ale podobno i tak najlepszy), ew. kleik ryżowy i kukurydziany, a z marchewką, jabłuszkiem i dynią startujemy za tydzień. Co do kaszki manny natomiast, kazała poczekać aż skończy 5 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Angela!!!

Wszystkiego najlepszego w dniu ślubu - dużo miłości, radości, spełnienia marzeń oraz żebyście byli ze sobą szczęśliwi tak jak jesteście i będziecie w tym szczególnym dla Was dniu 🙂 Buziaki

Zmykam, bo muszę dokończyć sprzątanie, a potem jedziemy na zakupy ciuszkowe dla małej, musimy trochę pokupować ubranek na 74. Waszą produkcję nadrobię później.

Miłego dnia i weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela oczywiście wszystkiego najlepszego w dniu ślubu 😉 szczęścia życzę i zabawy do białego rana 🙂

Sylwia Igusia cały tata 🙂 a co do noszenia to nosze ją tak ale nie cały czas zmieniam noszenie raz przodem raz tyłem raz na jednym biodrze raz na drugim na samolocik :P

my z mężem zrobiliśmy sobie spontan i zabraliśmy rzeczy od małej łóżeczko turystyczne i pojechaliśmy do znajomych na dwa dni 🙂 fajnie było ale neta nie mieli 😎 dlatego się nie odzywałam 🙂 ale już nadrobiłam 18 stron 🙂 hehe

młoda grzeczniutka była jak nigdy dziwili się że dziecko może być takie grzeczne 🙂 teraz śpiocha sobie a ja idę obiad wciągnąć 🙂

a i w czwartek tez dostałam paczke z Bebilonu i było tam to samo z Hippa musiałam odebrać z poczty... dostaje jeszcze gazety "twój maluszek" na razie 2 dostałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angeee normalnie Syskiego Najlepsiejszego i zabawy do bialego rana


U nas nocka no niby ok, od 2 do 3.15 zasnac farmazono nie mogl po jedzeniu,ale poz tym ok. o 19 przed zasnieciem dalam mu czopek potem sie wykupczyl wic nie wiem czy czopek cos zadzialal czy wyszedl z kupczakiem.
Dzis ok, tylko troszkeoslabiony bo 36,7 temperatura ajego norma to 37,4. Najgorsze ze kindzia juz rzygolil...czyli zarazil sie od niucncia, mam nadzieje ze tylko na tym jednym razie sie skonczy i ze mnie nie zaatakuje... 🤢

Igusia faktycznie coreczka Tatunia 😉

Ja nosze podobie jak Zuziek w roznych pozycjach.

Aaaa Laaf co do wyparzania flaszek to ja tak raz w tyg 😉 no ale codziennie nie uzywam to tez inaczej, ale wtedy jesli juz potrzebuje to plukm przed uzyciem pod goraca wodä.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CO do paczek to mi tm hippcio przyszedl jakos na poczatku czwrtego mieisaca z probkami. a kurna chata wpelnilam tez taka karte pampersa i mialam dostac koszulke z imieniem data urodzenia i klinika i dupa nie dostalam. A kolezanka rodzila mieisac wczensiej i dostala. ach weszlam na ich strone i pisza ze raz wysylaja raz nie w morde jeza 😠 a to taka fajna pamiatka by byla 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisz pisz komsi ja tak zrobiłam z bobovita ze ludzi ew kona robia i juz mi porzysyłali wsio , takze trzeba sie czasami upomniec o swoje 😉 Moj młody dzieku bogu zywczyk dzisiaj i nie widac po nim choroby ja za to fatalnie sie czuje ale najwazniejsze ze mlodemu nic nie dokucza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Sylwia nam kazali na rehabilitacji wlasnie tak nosic Julke plecami do nas i nawet nie przytrzymywac za pupke, ale jezeli czujemy sie malo pewnie i boimy sie , ze nam sie wyslizgnie to lekko mozemy podtrzymywac.Powiedzieli, ze mamy tak nosic, bo Mala sie nam odginala do tylu, nosilismy tak i juz jej tan nawyk przeszedl.Mowili tez, ze tak jest lepiej na kregoslup , bo nie jest w zaden sposob obciazony.

Nasz noc taka sobie.Julka obudzila sie o 4 w nocy z przerazliwym krzykiem.Na szczescie dalo sie ja uspokoic, ale ewidentnie bolal ja brzuszek.Dziewczyny moge polecic Wam Viburcol, to jest czopek doodbytniczy stosowany w czasie niepokoju niemowlat np. przy zabkowaniu, kolce lub przeziebieniu, ktore przebiega z goraczka lub bez.Naprawde Julka po kilku minutach sie uspokajala i zasypia.Polecila mi go moja fryzjerka, ktora uzywala go przy swoim dziecku,pozniej spytalam sie farmaceutki i ona potwierdzila, ze jest swietny.Wiec jak cos to polecam.
Dzisiaj Juleczka goraczki juz nie ma 🙂i oczka zupelnie inne 🙂Moze najgorsze juz za nami...oby 🙂

Angela wszystkiego Najlepszego na Nowej drodze zycia, duzo milosci, szczescia, wzajemnego zrozumienia i wszystkiego co najlepsze:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, zabrałam się za robienie marcheweczki małej i dostałam takiego głupiego zonka - czy ugotowaną marchewkę zmiksować blenderem razem z wodą czy odlać wodę i samą marchewkę zblenderować???

Zuziek, ta paczka z bebilonu to zamówiłaś sobie tą darmową książeczkę o żywieniu czy to coś innego?

Jeszcze nie nadrobiłam niestety stronek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

dzięki dziewczyny Iga właśnie tak się nachyla do przodu prawie jak na samolocik a plecki ma w literke c i też dzisiaj słyszałam w tv że dziecko powinno mieć tak plecki bo to naturalne itp bo w brzuchu też było tak ułożone to się uspokoiłam bo jak ją biorę czasami przdem do siebie to płacz a jak odwrotnie to się śmieje

a ogólnie jej nie noszę dużo bo cały dzień siedzimy same to przeważnie bawimy się na leżąco dopiero wieczorem jak wszyscy przychodzą z pracy to jest z rączek do rączek

my jutro wybieramy się do warszawki do męża brata i wracamy w poniedziałek i po drodze zajedziemy do wólki kosowskiej zobaczymy czy coś mają ciekawego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia a wypełniałaś ankietę co była w tej paczce? Ja w szpitalu dostałam 2 paczki różową i niebieską i ołałam sobie tę sprawę, dokładnie niedoczytałam i nie wysłałam. Teraz żałuję, bo nic nie dostanę 😞 Szkoda, że w szpitalu nic nie powiedziały położne, bo może wysłałabym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zaraz piwko sobie walne bezalkoholowe oczywiscie ale i tak dobre karmelowe pycha a i mleka dużo po tym

ja blendera też nie mam ale zamierzam kupić i ostatnio przeglądam jakie są bo jeszcze jej nie dokarmiam to mamy czas będziemy gdzieś w markecie to popatrze na żywca tylko nie wiem czy brać najzwylkejszy czy z mieszadełkiem i pojemnikami to będzie nie tylko do zupek

Anulka wypełaniałam ankietę i połozne zabierały przy wypisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia ja mam taki zestaw z Tefala http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.mediamarkt.pl/cache/product_img/270x300/94710_hb713137-prepline.jpg&imgrefurl=http://www.mediamarkt.pl/lublin/produkty/male-agd/drobny-sprzet-kuchenny/blendery/hb713137-prepline&usg=__vbJAvHJt-w4Fh3pUmq4ZZt5CHok=&h=300&w=211&sz=9&hl=pl&start=14&zoom=0&tbnid=Ytzx5iLHE--jEM:&tbnh=116&tbnw=82&prev=/images%3Fq%3Dtefal%2Bblender%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1003%26bih%3D596%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=0&ei=QoTVTMriD8Tvsgab_M2GCA&oei=NoTVTI3_KMmAswbe7NWRCA&esq=2&page=2&ndsp=16&ved=1t:429,r:11,s:14&tx=49&ty=81
dostaliśmy go z mężem w prezencie ślubnym jest super wszystko fajnie sieka nie ma grudek w zupce dla Zuzi

poklaskałam troche ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na allegro wszystkiego idzie się dowiedzieć 😉 coś podobnego
http://allegro.pl/blender-reczny-moulinex-3w1-kruszy-lod-700w-gw2l-i1290701977.html

a tu masz dokładnie taki zestaw jaki ja mam
http://allegro.pl/nowy-blender-tefal-prepline-hb-713137-hb713137-i1297524639.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas pierwsze koty za płoty. Stasiek zjadł swoją pierwszą kaszkę (Sinlac) z pewnym zaskoczeniem, ale wciągnął kilka łyżeczek i nawet większość weszła do środka a nie na zewnątrz 🙂 Kwasiek pisała, że Aga podczas jedzenia rusza tylko ustami. Szczęściara! Stasiek wierzga wszystkim co tylko ma, więc wcelować łyżeczką w paszczę i nie zostać strąconym po drodze to nie lada wyczyn 😉 Okazuje się, że nie tylko Stasiek musi się nauczyć jeść, ale jego rodzice muszą się nauczyć większej precyzji ruchów łyżeczką 😉 No ale to chyba genetyczne, sama mam w albumie kilka zdjęć z serii "latająca kaszka" 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...