Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zuziaku, forum bez Ciebie przepadnie! 😜 o czym my gadać będziemy? 😉

Laaf, wiesz, różnie to z Agą bywa. Niedawno miała noc z 9 pobudkami. Innym razem z jedną. Trudno to dziecko wyczaić 🥴

Ann
, a ten parch jest w miejscu ukłucia? Bo jeżeli nie, to to raczej związku nie ma żadnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anulka rzeczywiscie babcia przegieloa!!!! co ja obchodzi co Olence kupujecie??? ech obysmy my na starosc nie byly takie zgorzkniale...

Oki zmykam bo po jakies ciacha musze do firmy leciec, milego dnia 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola zasnęła sama w leżaczku po wielkim marudzeniu, a była w leżaczku, bo niedawno zjadła kaszkę 150 ml i popiła trochę z piersi i wiem, że jak zacznie szleć na podlodze lub w łóżeczku to zacznie się jej ulewać, więc ma po jedzeniu zawsze leżakowanie. Babci nie ma,więc dziecko w spokoju pomarudziło obok mnie. Nie chciała być usypiana na rękach, bo trzeba było gryżć z radością mamę, ciągnąć za nos i włosy nie myśląc o spaniu to teraz zmęczyła się. Może tak z kilka razy i zaczęłaby sama usypiać w domu w ciągu dnia, ale nie zawsze będziemy same 😞

Ann, mamy krzesełko tej firmy, tylko, że nasze jest sosnowe http://www.klups-gostyn.pl/images/krzeselka/r3/1d.jpg a szelki mamy Canpol Babies tylko kolorowe 🙂 http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/526-szelki-do-wozka--/term:szelki/page:1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aa, nie chwaliłam się Wam 🙂 będziemy mieć tv! 🤪 tzn. moi rodzice sobie kupili nowy telewizor, a nam oddadzą swój stary 🙂 mąż dziś ma jechać załatwiać pakiet familijny w polsacie cyfrowym 🙂 🙂 już się nie mogę doczekać, bo strasznie brakuje mi jakichś programów przyrodniczych i porad dla młodych rodziców (zawsze lubiłam to oglądać). No i You Can Dance się zaczęło, więc będzie można na bieżąco pooglądać 😉 😉

Aga właśnie zasnęła w chuście, położyłam ją do łóżeczka i zaraz zabieram się za sprzątanie łazienki. Niby duża, ale błyskawicznie się sprząta na szczęście 😉

a wiecie co mi się ostatnio zrobiło? Po ciąży nie mogę żadnych kolczyków nosić, bo momentalnie mi dziurki ropieją 🤢 nie chodzi o to, że mam uczulenie na metal, bo te same kolczyki nosiłam całymi dniami przed ciążą, a teraz zakładam raptem na godzinkę czy dwie i już jest problem 🤢 Mam nadzieję, że to przejdzie, bo mam masę kolczyków, z którymi się nie chcę rozstawać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, ten parch był/jest między innymi w miejscu blizny, ale też w wielu innych miejscach. Znalazłam w necie jakieś rozporządzenie ministra dot. niepożądanych odczynów poszczepiennych (po BCG) i są tam zarówno zmiany skórne jak i odczyny alergiczne. Cholera wie czy to nie ma związku. Lekarka mówiła że w swojej karierze (a już jest koło emerytury) jej się tylko jedno dziecko zdarzyło któremu się ta blizna paprała jak Staśkowi, więc nawet się sama nie chciała mądrzyć tylko od razu wysłała do pulmunologa. A ten prawie nas wyśmiał że się przejęliśmy ropiejącym i czerwonym plackiem wielkości 5 zł jakby to było naturalne że wszystkie dzieci takie placki mają 😉

A my chyba zaczęliśmy nową erę spacerową i gondolka już chyba pójdzie w odstawkę. Stasiek wczoraj przestał prawie godzinę na ławce w parku 😉 Wszystko bylo ciekawe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my byłyśmy i na spacerze i u pani doktor.
Olcia mierzy już 74 cm i waży 9965 g, przytyła ponad 1 kg przez m-c. Jak rozmawiałam przed chwilą z mamą powiedziała, że to możliwe, bo myślałam, że może pomyliła się pielęgniarka, ja tak po łepkach patrzyłam na wyświetlacz wagi, bo Ola byla ważona pierwszy raz na siedząco i nie pamiętam dokładnie. Tak czy siak to już prawie 10 kg naszej małej kochanej osóbki. Zmiany skórne bardzo ładnie zanikają, powiedziałam lekarce, że odstawiłam Cebion i Multicebion i ona stwierdziła, że przy takich dawkach mogło zdarzyć się przedawkowanie i stąd te uczulonko, ale i tak mam obserwować skórę małej. Najbardziej cieszy mnie, że mogę zacząć dalej rozszerzać dietę i dzisiaj dostanie pierwszy raz banana, bo wcześniej to był on składnikiem co najwyżej kupnego deserku. Za 2 tyg. jak nadal ze skórą będzie ok to mam wprowadzić zwykły naturalny jogurt z dodatkiem deserków lub owoców.
Olci wychodzą naraz nie 3 tylko 4 ząbki - 2 górne 1 i 2 górne 2, podobno kwestia kilku dni jak będę po kolei wychodzić. Rozwój prawidlowy, jest silna i łączy dużo sylab - pani dr była pod wrażeniem.
Mam jeszcze przez tydzień dawać kropelki Fenistil, dostałam receptę na nową maść witaminową, bo poprzednia już skończyła się. Do kąpieli dodawać emulsję Emolium jak to robimy od niedawna,przynajmniej przez jakiś czas.

Następna wizyta 27 czerwca ze szczepieniem na odrę, świnkę i różyczkę, chyba że coś znowu wyszłoby na skórze albo ja chciałabym przestać karmić piersią to pojawić się szybciej.

Ta moja wiercipięta wyszła przed chwilą z zapięcia w leżaczku próbowała wczołgać się obok na kanapę, ale wzięłam ją i posadziłam na podłodzę to już za chwilę stała trzymając się leżaczka , potem za chwilę stała już przy szafce. Jezu co to będzie jak zacznie chodzić. A nie wspomniałam, że już rozpracowała puzzle,wczoraj zajęło jej to kilka minut, że można wyjąć literki i jak odczepić jeden puzzel od drugiego. I znowu stoi przy szafce.

Zmykam gotować makaron na obiad, dzisiaj tak na szybko z jajkami, papryką, kiełbaską i przyprawami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i my też po wizycie w przychodni. Marysi przyplątało się zapalenie oskrzeli 🥴 dostała antybiotyk i mse innych leków. Dziwne się wydawało, że po Zyrtecu Maja nie chce spać bo krople mają działanie nasenne. W każdym bądź razie na nią działają pobudzająco (jeśli tak można nazwać pobudki w nocy co 30 min).
I do kontroli w czwartek. Mam nadzieje że do jutra nic się nie pogorszy bo niby mamy iść na bal,a czy pójdziemy to się okaże.

Kwasiek śnadanie o 12 to ostatnio też norma u mnie 😉 jeśli go nie wciągnę razem z m. to odkładam go i odkładam aż znajde wolną chwilkę 🙂

Dzisiaj zrobiłam bezy i cieszyłam się jak dziecko bo wyszły mi pierwszy raz w życiu 🤪 😁 😁 obiadek zrobiony, wyprane 3 prania. Jest tak piękna pogoda że żal mi siedzieć w domu a nie ma wyjścia... przeboleje do czwartku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas też pogoda piękna byliśmy na spacerku Iga spałą 1,5 godz

a ja dziś na słodko zrobiłam rafaello (nie placek tylko kulki) i niby delicje (ciężko określić co to bo to nie placek tylko herbatniki przełożone dżemem z galaretką na to znów herbatniki i polewa )

teściowa wynalażła taką gazetke przepisy czytelniczek z chwili dla ciebie i fajne przepisy są akurat kulki pycha a delicji jeszcze nie próbowałam

a jutro małą wywoże na wieś do moich rodziców a my z mężem idziemy walczyć na podwórku z porządkami pod nasze mieszkanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale dzisiaj puchy na brzuchaczu....
ale się porobiło z Marysią, biduleczka ale najważniejsze że po lekach poczuje się lepiej 🙂
Dawidek już rzeski owszek kupczy wodnie ale dostaje elektrolity i probiotek i widze ze to pomaga 🙂
a ja zaniedlugo ide na kolacje z menzastym bo mnie zaprosil 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a ja dzis kupiłam nocnik Kubusiowi niebieski 😉 a tak to siedzial kilka razy na nocniku szwagierki synk ai raz mu sie udało a dzis nic, no ale to dopiero początek 😉 zaraz ide Kubusiowi robic mleko i Paweł mu da jesc 😉 a ja odpoczne, wczoraj nie mogłam zasnąć a Kubus obudził sie o 5 30 ale zasnął po 6 na godzinke na szczescie jeszcze, ostatnio cos zle spi. I odkrywa sie duzo 😉 no Sylwia, powoli do przodu z mieszkankiem 😉 u nas było ładnie i bylismy godzinke na spacerze i z mezem, po 15. A jutro do kina na 19 na OCH KAROL, fajnie przynajmniej troche sie rozwerwiemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, nie zawsze jest różowo 😉

A rakiete potrzeba i to szybko... idealną żoną, matką nie jestem i przyznaje się bez bicia, ale uwagi typu "wyczyść papcie od spodu bo brudzisz łazienkę" (kiedy to ja ją sprzątam, albo "ciągle popełniasz te same błędy, coś myślenie wyłączyłaś" mógłby sobie darować. Jeśli uważa że niepotrzebnie fucze o 3 nad ranem (kiedy wstaje co 30-40min i już mi sił brakuje) to niech sam wstanie do Marysi wtedy napewno nic do siebie szeptać nie będę. Wrrrr... ależ jestem zła.

Nie marudze więcej. Słodkich snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry z samego rana 🙂

Słoneczko zagląda nam w okna już od 6 rano- lubie tak zaczynać dzień 🙂

Marysia mimo zapewnień pani doktor o dobrym śnie po lekach obudziła się bagatela 6 razy 🥴 (wg mojego m. tylko raz o 5 kiedy czyściliśmy jej nos, ale to się wytnie). Teraz bąbel bawi się, tata śpi a ja podałam małej antybiotyk, posprzątałam łazienkę, poczyściłam buty, wyszłam po chlebek 🙂 teraz na szybkiego kurze i musze nas popakować bo jedziemy do moich rodziców. Jeśli wszystko będzie dobrze wracamy z m. wieczorem na bal 🙂 a mała pogra trochę na spokojnym śnie swoich dziadków 😉 a szczerze to mam nadzieje, że prześpi im całą noc.

Dobra mykam do obowiązków 🙂 Miłego weekendu mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Agulka sama nie jestes, mój maz to samo, on musi miec czysto i wogóle i c zep[ia sie drobiazgów, takich ze smiac sie chce. A okres dostałam, taki jak zawsze wiec spoko 😉 nie zostaniecie ciotkami po raz kolejny. My dzis do kina apotem moze gdzies wskoczymy na pizze czy cos. Kubus zasnał o 19 aobudizł sie o 22 i do 24 nie chciał spac;/ a potem o 4 30 i po 6, o 7 poszlismy na nocniczek i teraz sie bawi w krzesełku, pozniej na sniadanko trzeba ruszac, pije przedtem herbatke na trawienie, bo cos wzdety brzuch czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Agulka, u nas też kiepska nocka (5 pobudek) więc dziś obie mamy oczy na zapałki 😞
Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić na balu - trzymam kciuki za dobrą atmosferę 🙂

U nas dziś piękna pogoda, słoneczko, +1 stopień (czyli dojdzie tak do 6-7 😜). Posprzątam trochę mieszkanie i będziemy się zbierać do moich rodziców, może Aga zaliczy tam spacerek na świeżym [powietrzu (tuż pod lasem mieszkają).

Miłego dnia! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
we wrocku tez super sloneczko 🙂 powiedzcie mi czy mozna dziecko kapac przy rotawirusie?

Agulka milej zabawy 🙂 ja wczoraj zjadlam z menzastym pyszna kolacje i bylo super 🙂

Angela rozumiem ze tescik poszedl 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...