Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
laaf napisał(a):
a jaka masz przerwe w jezdzie? wiem z doswiadczenia ze ciezko zasiasc za kierownica po przerwie ja mialam raz 3 lata i masakra na poczatku byla 😁


Laaf 2 lata będzie jakoś ja wogule późno prawko zrobiłam bo mi truli żebym zrobiła to zrobiłam a w sumie to zawsze sę bałam jeżdzić i po odebraniu jeździłam może z pół roku (dopóki nie siadłam z mężem) bo był łykniety i oczywiście wszystkiego się czepiał a czego tak robisz a czego tak już go miałam wysadzić żeby szedł na pieszo i od tamtej pory nie chciałam z nim siąść i tak się porobiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

U mnie 3 pobudki w nocy, myślałam, że po tej trzeciej jeszcze pośpi, ale trzeba wstać z tatusiem o 6, więc zbyt nie jestem wyspana, a jeszcze do tego znowu poszłam spać po 24.

Laaf, piszesz, że Dawidek budził się z płaczem 5 razy, a jak ogólne jego samopoczucie? Jest poprawa?

Wczoraj byliśmy na spacerze z Olcią nad Motławą i na Starówce, potem poszliśmy sobie do naszej ulubionej knajpki na kawę/herbatę, oczywiście ja obowiązkowo wzięłam moją ulubioną tartę z gruszkami 🙂, więc malutka ma pierwszą wizytę zaliczoną. Bardzo podobało się jej i całyczas uśmiechała i cieszyła się, no i zaczepiała ludzi tym swoim uśmiechem z odkrytymi 2 kasowniczkami. Pozostałe ząbki niestety wychodzą i wyjść nie mogą. Ciekawe ile jeszcze czasu(?)

Najbardziej cieszy mnie, że Olci skórka wraca do normy, zaczyna być znowu gładka i szortka skóra w zgięciach już prawie zniknęła, ma tylko odrobinkę przy stopkach. Wydaje mi się, że 99% był to spowodowane nadmiarem wit. C, ale i tak nadal będę małą obserwować, bo będę wprowadzać różne nowe produkty do jej menu.

Dzisiaj jedziemy do mojej babci w odwiedziny 🙂

Angela, głosik na Kubusia jak codzień oddany. Tylko do dzisiaj miał być konkurs?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie czuje o wiele lepiej, rano mial biegunke ale juz ladnie je i sie bawi. Marudny troche jest ale to chyba przez to ogolne zmeczenie juz ta choroba...tak wiec i mi juz tez jest lepiej...

ciekawe co tam u Kici....bo Komsi neta nie ma a Zuziak u babci...
Ann tez zamilkla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Anulka ja zaraz na Olcie tez zagłosuje 😉 pisało,że do 7 ale zadnego mijsca na pewno nie zajelismy, no trudno sie mówi. Laaf u Kici chyba w normie, czasem piszemy na gg, pewnie brak czasu 😉 albo cos innego. Kubus miał dzis 2 pobudki, ale spał do prawie 8 wiec jest spoko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

ja też dziś po kiepskiej nocy. Minimum 6 pobudek, z czego dwie jednogodzinne 🤢 w tym jedna na zabawę z Tatusiem. Nie wysłałam się. Ni chu chu 😞

Pisałam, że jak Zuziaka nie będzie, to na forum nic się nie będzie działo 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem jestem, tylko nadal nie mam wifi a mamy totalnie niedostosowany rozkład mieszkania do ciągnięcia netu przez kabel, więc mogę się podłączyć tylko wtedy kiedy Stasiek śpi.
Szewc bez butów chodzi, helpdesk tp wymiękł w obliczu naszego problemu, muszę go rozwiązać sama ale nie mam czasu się za to zabrać.

U nas nocka też słaba ale rano okazało się że w pampersie jest zaschnięta kupa, może to dlatego? Chodzi za mną żeby coś upiec na ostatki ale ze względu na Staśka nie chcę odpalać piekarnika, idziemy więc dziś na gościnne występy do rodziców.
Parch na sterydzie znika, chociaż to jest ok, ale zobaczymy czy nie wróci jak się odstawi maść (poprzednio też tak było).

Laaf, dobrze że Dawiś sie już lepiej czuje.

Nie mam humoru, chce mi się spać, nie wiecie kiedy Stasiek zacznie w miarę przesypiać noce? Ja chcę z powrotem moje dawne dziecko, już kiedyś standardem były noce z jedną pobudką!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas nocka calkiem niezla tylko dwie pobudki.Julka po biegunce doszla do siebie i teraz je za dwoje, dzisiaj w nocy wypila ponad 300ml mleka oczywiscie w dwoch turach.A wczoraj to praktycznie caly czas jadla.

Mam pytanie!!! czy jest mozliwe, zeby jako pierwsze wyszly trojki lub czworki dolne?Bo wczoraj jak Jula otworzyla paszcze to wlasnie w tych miejscach ma biale dwie kropy.I tak sie zastanawiam czy to mozliwe.

Chcialam zaplacic za prawko, ale musze zwiekszyc kwote dziennego przelewu, kurde a juz bylam zdecydowana...w piatek zaczynam i sie boje.

Oprocz tego podpytalam szwagierki i podobno wszyscy gadaja, ze juz najwyzsza pora na chrzest, dobrze, ze do nas nikt tego nie mowi, bo chyba bym pogryzla...chcemy zrobic chrzest w maju i po prostu nic nikomu wczesniej nie mowic tylko wreczyc zaproszenia i tyle ja chce uniknac tysiaca rad tesciowej, ktore niesamowicie mnie wkurzaja.
Wczoraj siedzimy na imprezie u nich w domu, a ona jak zwykle bawi sie termosonde i mowi do mojego meza ze moze mu za goraco, a moze bys sobie sciagnal sweterek, fak to jest dorosly facet i chyba wie kiedy mu jest za goraco i nie zauwazylam, zeby mu zabraklo osrodka termoregulacji.Ok juz sie nie czepiem.

Dzisiaj mamy wizyte u kardiologa z Julka ze wzgledu na to poparzenie pradem.nic sie z nia nie dzieje, ale lepiej sprawdzic.

Milego dnia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann podciągnijcie kabel pod listwa ozdobna albo sa specjalne korytka na kable my tak mamy zrobione.
Boisz sie włączać piekarnika zeby się Stas nie poparzył?
Tak teraz mysle tyle sie nieraz unażekam a tak właściwie to ja mam super nie wstaje do mojego dziecka woule. Kładę go po 20 i spi do rana nie wiem ze mam dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elllo po przerie, nadrobie pozniej bo dopiero wlaczyli net, a wiadomo jest pelno rzeczy, ktore kindzio tez chce zalatwc, wiec jak ich pogonie na spacer popludniowy to nadgonie mam nadzieje ze z dzeiciaczakami wszystko ok i z wami tez kochane!!! tesknilam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra udalo mi sie przejac kompa wiec nadrobilam i przede wszystkim!!!
Laafiku ma kochana spoznione, ale n maxa szczere najwspanialsze zyczenia z okazji uodzin!!! Ty moja osiemnastko!!! Zdrowka Ci zycze, powodzenia, ociechy tylko i wylacznie z dzeiciaczkow, z Mirka tez bo przeciez w sumie nie sa tylko po to by nas wnerwiac 😉 Kasiorki krocie!!! I spelnienia marzen tych najskrytszych!!!! Buzioleee!!!!

Dzizesie ot sie Dawidek tez rota nabawil?! niewiadkomo skad czy wiadomo? bidulek ;******* zdrowka kochany!!!

Maxym dzis w nocy co dwie godziny pobudka...zeby jak nic... dzis to mu zaöodam na noc czopeczek...paracetamolek zeby chlopak spokojniej spal. Kindzia jutro do pracy juhuuu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

U nas standardowo chyba 5 albo 6 pobudek. Naprawdę przy takich ilościach można stracić rachubę 🤨 Dzisiaj zaczynamy oduczać nocnych pobudek... ciekawe jak nam pójdzie 😉

Po balu super wytańczyliśmy się na zapas (od 20-2) opuściliśmy tylko jedną piosenkę 😜 😎 A w niedzielę w południe jechaliśmy już po Maje 🙂 Jej na początku miałam takie wyrzuty sumienia, że ją zostawiliśmy ale potem już byłam szczęśliwa, że wreszcie mogłam się wyspać, zjeść ciepłe śniadanko i bez proszenia o opieke nad małą wyjść do kościoła 😉 baaardzo się cieszyliśmy że udało się wyjść 🙂
Szkoda tylko, że teściowie zaś mają pretensje o to że zawieźliśmy ją 70km dalej skoro oni mogli zostać i się nią opiekować. Z jednej strony oni też mieli iść więc zarezerwowaliśmy moich rodziców już w styczniu a dwa po powrocie Marysia spałaby obok nas czyli wstawanie miałabym murowane a tak to luzzzzz.

Mam do Was jedno pytanie bo moja mama zadała nam wczoraj klina- jeśli niemowlak siedzi i krzyżuje nóżki albo robi to przy wstawaniu to powód do niepokoju?? generalnie przeszukaliśmy wczoraj net i są dwie wersje- jedna, że to kolejny krok w rozwoju dziecka a drugi że natychmiast trzeba się kontaktować z neurologiem- i nie wiem co myśleć... dość często zdarzy się Marysi skrzyżować nóżki podczas zabawy i fakt faktem jeszcze się nie obraca, nie raczkuje ale za to stabilnie siedzi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, samo krzyżowanie nóżek by mnie nie niepokoiło. Ale Marysia ma już prawie 9 miesięcy i jest chyba "najwolniejszym" (najmniej "mobilnym") dzieckiem na naszym forum. Angela, Laaf, Komsi - mogłybyście napisać na jakim etapie są Wasze maluchy? Bo reszta już jest chyba raczkująco-pełzająco-wstająca.

Agulka, ja w każdym razie bym się dla świętego spokoju do neurologa wybrała. Najprawdopodobniej nic złego się nie dzieje, a Marysia jest po prostu małym leniuszkiem, ale uważam, że warto się skonsultować z lekarzem. Na pewno nie zaszkodzi 🙂

Aaa, pytała któraś z Was o ząbki - możliwe, że to nie jedynki będą pierwszymi ząbkami, tu kolejność jest różna 😉

My się ewakuujemy na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my już po spacerku i godzinnej drzemce małej na słoneczku

ogarnęłam troche chałupke a wogule teściowa mnie wkurwiła dzisiaj na maksa bo teściu ją wkurwiła i się chodzi i czepia wszystkich jakby to moja wina była wrrr kiedy ten nasz domek będzie

Iga nie krzyżuje nóg raz jak siadała to jej się zaplątały i skrzyżowały i nie wiedziała co zrbić i krzyk żeby jej pomóc he he ale za to siada na nóżkach ciekawe czy zuziek się coś dowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do rozwoju to muszę zaliczyc Piotrusia do tych mniej mobilnych dzieci tzn zdażyło mu sie przeraczkowac a nawet w łózeczku udało mu się wstac ale na tym koniec. Dopiero zaczyna cos robic bardzo czesto przybiera pozycję do raczkowania rusza tyłkiem i zdazy mu sie z metr przeraczkowac ale tak nieudolnie . Mnie bardzo ciszy fakty ze wkoncu sam jest wstanie siadnąc ( wpadł na pomysł jak samemu siadnosc robi to tak ze najpier robi pozycje do raczku i z tej pozycji cofa sie do tyłu i siedzi), a potrafi bez problemu utrzymac równowage przy siedzeniu ( wczesniej zdazyło mu sie ze sie do tyłu przewracał).

tak wiec Piotrus może smiało piatkę przybic Kubusioi i Maksymkowi bo Dawidek juz ich wyprzedza bo pieknie wstaje w kojcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maxym jest leniwcem tez i to pierwszej klasy, tzn siedzi ladnie, choc sam nie usiadzie, lezac na brzuchu nadal wyglada jak plotka, albo woli skrobac w dywan niz kombinowac zeby sie przesunac, sam nie wstaje, ale jak go postawie to stoi stabilnie, skacze, a jak ide z nim typu trzymam pod paszki to przebiera nozkami albo podskakuje. jakby tanczyl oberka...
przed wyjazdem do polski pojde do kinderarzta i niech looknie n mlodego, ale wydaje mi sie ze nie ma co panikowac. w ksiazkach tu jest napisane ze 9mieieczny powinien stabilnie siedziec a raczkowac lub pelzac powinien zaczac probowac po 9miesiacu. Ja zauwazylam ze moje dziecko nie ma bladego pojecia o raczkowaniu za to chodzenie cos mu swita 😉 zoabczymy jak bedzie, w srode cisne na basen, bo tydz temu bylo mlodemu cudownie, z radosci i relaxu nakupczyl na koniec w pampera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Woda hmmm ozonowana chryste nie mam pojecia co to jest 😉
Chodze na zajecia raz w tyg w grupie 😉malych dzidziuniow 😉 jest troche starszych od maxymola ale i paru mlodszych jeden kumpel to nawet z trzy miechy mlodszy i tak prawie od zawsze chodzi z nami 😉 fajnie jest bo raz ja pocwicze...targajac tego 10kg klocuszka i dwa on cwiczy kregoslup i reakcje i dzeici inne moze dotykac i patrzec i sluchac.. no i te laski... wiecie wiecej babek malych jest i one takie odwazne i rzucaja sie memu chloapkowi na szyje, albo piszcza 😉 a myxym traktuje je po policzkach... boxer jeden.... no ale chce tylko poglaskac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...