Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja planuje tylko dac na Maszę i pójdziemy z Piotrusiem do Kościoła. Nikogo nie zapraszamy, jak ktoś będzie chciał przyjść to wie gdzie Kościół.
s torcik będzie obowiązkowo i swieczuszka do zdmuchnięcia 🙂

Piotruś stał sie teraz strasznie placzliwy jak wdzi ze wychodze z domu. Wczoraj pracowałm i wpadłam na chwile zeby go przyszykować do spania i jak zwyle dałm do mezowi zeby dal mu jesc a on w taka histerie wpadl ze musiałam sie wrócic dam mu jesc i poczekać jak zascie. Jak szlam do Kocioła to było to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej.

Obejrzałam filmik. Zatłukłabym taką ku..ę bo to nie matka..... A gdzie są sąsiedzi i policja??????

Z chłopakami już dobrze. Mały ma fazy śpiewania tyle tylko że w nocy 🙂 😮 tak między 24 a 3 a potem śpi, co za mały łobuziak.

Adaś teraz waży 10kg i mierzy 82 cm. Co do rozwoju ruchowego(bo ostatnio pisałyście o tym) Adaś tez jeszcze nie raczkuje ale bardzo wzięłam sobie do serca to co Kwasiek powiedziała że chyba Adaś za dużo czasu spęcza w chodziku i siedząc przy nas. Wczoraj zmontowałam mu matę i wczoraj i dziś od rana już się bawi na niej. Mam nadzieję że będą postępy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie że chłopaki zdrowieją 🙂

Stasiek zasnął. Dziś w nocy było znowu pół na pół: pierwsza część z kolei dobra (od 21:00 do 2:00) a potem jazda średnio co godzina. Cholera wie co teraz mu dolega (zęby?) ale i tak jest lepiej niż było przed przestawieniem łóżeczka: zauważyłam że się kilka razy budził i sam zasypiał bez robienia awantury.

Staśka roczek będzie w wakacje, będziemy wtedy nad morzem ze znajomymi i ich dzieckiem pół roku starszym. Impreza pewnie będzie ale kameralna. Gdybyśmy byli wtedy w domu, pewnie byłby nasz rodzinny standard imprezowy czyli kameralne spotkanie w 14-osobowym gronie najbliższej rodziny z mojej strony 😉 Ale nic to, nadrobimy na imieniny 🙂
Zastanawiam się czy się nie wrobiliśmy z tymi wakacjami. Dwóch małych chłopaków w jednym domku campingowym - każdy z inną porą zasypiania, innymi przyzwyczajeniami. Będzie wesoło 😉

Magda, co do postanowień to ja też nie jestem za silna i dlatego nauczyłam się nie postanawiać zbyt ambitnie 😉 Uważam zresztą że to powinno być coś konstruktywnego żeby miało sens. Zwykle staram się wybrać coś z trzech kategorii: swój rozwój duchowy (typu że 2 razy w tygodniu będę czytać czytania z danego dnia), uporządkowanie siebie albo otoczenia (typu że nie będę jeść słodyczy poza wyraźnymi okazjami np. imieniny mojej cioci albo że 2 razy w tygodniu po godzinie zajmę się segregowaniem swoich papierów) i uporządkowaniem relacji z innymi ludźmi (typu że odezwę się i umówię z trzema osobami które ostatnio strasznie zaniedbałam). Z jakimiś postanowieniami typu że czegoś nie będę jadła już dawno wprowadziłam taki system że daję sobie ileś tam dni w czasie całego postu na odstępstwa (np. że mogę sobie pozwolić na słodycze 5 razy w ciągu postu). A poza tym w niedziele nie wolno pościć nawet w Wielkim Poście więc i tak jest łatwiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

U nas dzisiaj znowu 3 pobudki w nocy i tradycyjnie pobudka o 6. Wczoraj poszłam wcześniej spać, ale i tak czuję się padnięta, nawet gorzej niż jak pójdę po północy spać.

Powiem Wam, że Olcia zaczęła mi robić kupki regularnie hehe tzn. wstaje o 6 razem z nami, wsadzam ją do leżaczka i zabieram do kuchni jak robię sobie i mężowi śniadanie, wtedy zaczynają się najpierw strzały, potem podkula nóżki, trzyma się lezaczka, robi zaciętą minkę i stęka, a jak mała zaczyna dupką podskakiwać na leżaczku wtedy wiadomo, że kupa już jest. Czasami też poczuje się, że coś naprodukowała. I tak ostatnio codziennie.

Wczoraj pierwszy Olinka zjadła zupke z makaronem i nawet specjalnie bez grymasów.

Madalena, Olcia też miała taką szorstką lekko czerwonawą skórkę na buzi i pod brudką, zreszta na ciałku też. Ja zmieniłam Oilatum na Emolium i stwierdzam, że jest dla małej skuteczniejsze - mam emulsję do kąpieli i krem do ciała. Poza tym Ola ma przpisaną taką maść witamionową przez swoją panią doktor, robiona jest w aptece. Ta maść zawiera w sobie wit. A 200000 j, wit. E 4.0, eucerini (? nie wiem czy dobrze odczytałam), wazelina i coś jeszcze, ale nie mogę odczytać. Tą maścią smaruję na wieczór Oli buźkę i w ciągu dnia jak coś tam jej pojawi się, Emolium smaruję tylko po kąpieli. Obecnie buźka gładzituka i ciałko też, tylko jeszcze do końca nie zeszło przy zgięciach przy stopkach i rączkach, tam jeszcze jest skórka szorstka, więc smarujemy.

Zuziek, to fajnie, że będziesz miała pracę, zawsze to dodatkowa kaska. A staż też w tym barze, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.

Sylwia, mam nadzieję, że będzie ok z Igusią, że to przez zmianę mleka. W każdym razie z
zdróweczka!!!

Komsi, gratuluję Maxymkowi kolejnego zębola 🙂 U nas 1 górna 1 i 2 już prawie prawie są na wieszku, ale jeszcze tak nie do końca.

Co do urodzin, my pewnie zaprosimy dziadków, pradziadków, chcrzestnych (chociaż chrzestny jak będzie w maju w PL, to w czerwcu już nie przyleci) będzie torcik, ciasto, może też jak u Kwasiek lody, potem jakaś mała kolacyjka i koniec. Oczywiście obowiązkowo mała będzie wybierać coś z przygotowanych rzeczy typu książka, kasa, rożaniec, nie pamiętam co tam jeszcze się kładzie.

Idę zajerzeć do pieluchy małej, bo coś wkurza się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

Anulka tak staż tez w tym barze 😜 dobrze zrozumiałaś :*

u nas roczek bedzie na bank 🙂 pewnie dziadkowie bedą chrzestni i znajome dzieciaczki Zuzki 😁 hehe u mnie nie ma problemu bo to bedzie czerwiec ciepło więc imprezka na ogródku grill sałatki torcik lody itp. (moja mama uwielbia takie urodziny organizować) z balonami czapeczkami itp. :P hehe ale to tez bedzie pod znakiem zapytania czy ojcu cos nie odjebie 😞 ale w du*** to mam 🤢

ostatnio zauważyłam że Zuzka za bardzo przyzwyczaiła się do spania ze mną! (a ja z nią) bo jak się w nocy przebudzi i stanie w łóżeczku to ja bach ją do siebie bo nie chce mi się czekać aż porządnie zaśnie... mój błąd 🤨 coś musze z tym zrobić dzisiaj mnie takie przemyślenia wzięły... wcześniej nie zwróciłam uwagi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann zdjecia poszly 😉

Zuziek ja tez tak robilam, jak kinol na pierwsza zmiane chodzi, to jak maxymol sie obudzil np po 6 czy 7 to ja go siup na boczek do mnie na poduche i sobie kimalismy do po 8. a teraz wstaje z nim o 7 bo to nie ma sensu, bedzie tak dosypial i przyzwyczajal sie... masz racje trza uwazac. bo do luxusu przyzwyczaja sie szkrabole szybko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnioe tym bardziej że Adama nie ma sama w łóżku a potem co Adam na weekend zjeżdża a tu bum córka w łóżku :P nie no ona lubi sama spać ale jak obudzi się w nocy to się boi i woła mnie wtedy ją przytulam a że leniwa jestem nie czekam aż zaśniei jie odkładam jej tylko do siebie czasem juz o 5 nad ranem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Sylwia ja tez mysle ze to od zmainy mleka tylko zastanwia mnie ta goraczka 38...obserwuj przede wszystkim niech pije. Dawid tez dostal probiotyk i elektrolity. Dawaj znac, zdrownka dla Igusi 😘 😘 😘
Ja moge powiedziec ze Dawidek juz zdrowy jest zobaczymy jak dzisiejsza kupa...

Zuziaku praca to praca wazne zeby Tobie pasowalo a w miedzy czasie zawsze mozna kombinowac cos wiecej, w kazdym razie gratuluje. 🙂 🙂

kurna wiem ze jakis zab sie pojawil... ☺️ od wczoraj nadrabiam i nie pamietam ☺️ ☺️

co do urodzin napewno torcik bedzie i swieczka ale czy jakies huczne przyjecie? nie wiem zobaczymy 🙂

a Zuziaku nie mowilam ze mloda sie przyzwyczai? 😉 to bylo jak w banku...teraz trenig Zuzki bedzie 😉 a Komsi Ty tez mlodego chcesz odzwyczaic?

perwnie polowe zapomnialam ale mam nadzieje ze wybaczycie 😉

ALeksandra super ze mlody juz zdrowya le strasznie dlugo to u Was trwalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane!
Możemy prosić o głosy????
http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

baaardzo nam zależy na wygraniu chusty... przyda się przy mojej dwójce 🙂

pozdrawiam i dziękuję!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr napisał(a):
Kochane!
Możemy prosić o głosy????
http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

baaardzo nam zależy na wygraniu chusty... przyda się przy mojej dwójce 🙂

pozdrawiam i dziękuję!!!


prosze bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LAafiku, ja tak bralam modego jak kinol na 6jechal do pracy, ostatnio byl na bezrobocuíu teraz jezdzi na druga wiec luz bez odzywyczajania sie obylo 😉 po porstu wiezdialam ze musze przestac tak robic bo narobie sobie klopotu. A i Maxym ma czwartego zeba 😉 z Zuzia razem dostali nowego zebola 😉

Gosia glosujemy glosujemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Kosmi, nie no film- thiller psychologoczny 🤔

My dzisiaj standardowo po 4 pobudkach. Od 3:30 małą spała już do 6:30. A byłyśmy dzisiaj na kontroli i jakoś nie zadowolona jestem. Z jednej strony super bo Marysi choroba już przeszła, ale... pytałam o inne rzeczy i niestety nie dostałam sensownej odpowiedzi 🤨 raz, że od 2 tygodni Marysia ma dziwną wysypkę na całym brzuchu i klatce piersiowej. Smarujemy ją maścią, którą kiedyś przepisała nam dermatolog, ale nic nie pomaga- popatrzyłą na nią i stwierdziła, że dziwne to. Potem mówie, że mimo zmiany mleka na mleko bez białka krowiego zmiany na skórze są dalej widoczne że może to coś innego, ale usłyszałam że diete należy utrzymać do momentu ukończenia przez dziecko 1,5 roku życia 🤔 Marysia nic nie chce jeść i pytałam jak sobie można radzić z takim niejadkiem, ale usłyszałam że musze znaleźć sposób... a jedynie dostaliśmy skierowanie na ćwiczenia bo Maja nie umie się obracać a i to że nie śpi w nocy- tak mają dzieci które w przyszłości są inteligentne. Poprostu potrzebują mniej snu, częściej się budzą i rano wcześnie wstają...

Aha oczywiście gratulacje drugiego ząbka dla Zuzi i już czwartego dla Maxymka 🙂

Zuzie super, że udało się znaleźć prace, znowu trochę grosza kapnie 🙂

A my urodzinki napewno zorganizujemy 🙂 z resztą tak jak pisałam tu każdy swoje urodziny musi chucznie obchodzić... 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Własnie dzwoniłam do dermatologa i powiedziała mi ze moge przyjc koncem Maja albo jak chce to moge o przyjsc rano i stac w kolejce od 6 bo pierwszych 12 osób przyjmują i zeby sie załapac to trzeba na polu od 6 stac. A jak jej powiedziałam ze chce isc z małym dzieckiem to mi powiedziała ze ja to nie interesuje bo takie sa procedury. Czyli mam sobie stac z dzieckiem w kolejce w takich warunkach _ale mnie wkurzyli. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena ale niestety tak jest wszędzie trzeba swoje odstać i tyle dlatego do kardiologa idziemy prywatnie bo jakby chodziło o mnie to bym mogła czekać (jak to mówią złego tak szybko szlak nie trafi he he) a jak o małą chodzi to bym umarła z niepewności chyba

a tak wogule to cześć

u nas nocka nie najlepsza mała popłakiwała w nocy i wylądowała ze mną w łóżku ale jak chora to jej wszystko wolno i nie mam sumienia jej trzymać w łóżeczku
ale najważniejsze że jest poprawa na razie była 1 kupa i wcale nie rzadka więc jest lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...