Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak się zastanawiam czy przypadkiem nie dałoby się zrobić jajecznicy wrzucając mały garnek z rozbełtanym jajkiem na garnek z wrzącą wodą 🤔 takie coś a'la gotowanie na parze 😉 jak myślicie?

Zjadła Młoda całe jajko na miękko 🙂 teraz śpi.
A wczoraj wieczorem zjadła 1/3 naleśnika 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, na początku jak przyszedł kojec mieliśmy ustawiony ośmiokąt i faktycznie zajmował połowę pokoju i trzeba było przez niego przechodzić np. do balkonu, a jak chciałam odkurzyć czy zmyć podłogę to musiałam wszytko z podłogi zbierać i kojec zsuwać na bok i za po którymś sprzątaniu zrobiłam prostokąt, więc już zajmował 1/4 pokoju i trochę łatwiej było go ogarnąć przy sprzątaniu. A teraz w niedzielę mąż odczepił 2 boki i też prostokąt, ale miejsca też jest trochę więcej.

Kwasiek, a jakbyś zrobiła Agniesi na parze jajeczniczkę z odrobiną masełka, można dodać odrobinę przyprawy do smaku. Ja Oli jeszcze nie robiłam, bo pediatra kazała nie dawać przez pewein czas, ale ostatnio dałam jej pół żółtka i obserwuję skórkę czy coś nowego nie pojawi się.

Trzeba wziąźć się za sprzątanie, a potem na spacer przy okazji złóżę pity i może podejdę do CH kupić sobie buty - balerinki, upatrzyłam sobie w CCC takie za 49 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Anulka, z Olcią to już można na weselicho jakieś iść 😁 😁 wybawi się dziewczę 😁 😁


No wybawiłaby się ta moja tancerka hehe. W tym roku miał w planach żenić się mój kuzyn, ale na razie ani widu ani słychu o terminie.

Kwasiek wypowiedziałam się na temat jajeczniczki na parze, nie wiedząc, że zadałaś takie pytanie 🙂 Jak podajesz już całe jajko to wydaje mi się, że spokojnie możesz zaserwować w takiej postaci będzie delikatniejsza niż smażona.

Zuziaku, ja tam może nie znam się, ale nie za szybko z tymi smażonym jedzonkiem dla Zuzi? jak jej nic nie jest to super, ale tak zastanawiam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patelka teflonowa laski i idzie jajca smazyc bez tluszczu 😎 dukan sie klania, cebule zeszklic tez umiem bez tuszczyku i wiele innych rzeczy 😉
jak Zuzia przyjmuje smazone i jest git to nie ma strachu. bo przeciez zuziek matka na stowe nie staia najpierw pol kostki smalcu i nie smazy boczku na tym kilograma dla zuzienki 😁 maxym uwielbia szynki babci wedzone 😉 i ryby wedzone ! kocha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm. To zrobię ze 2-3 dni przerwy z jajkiem i spróbuję z tą jajecznicą 🙂

Aaa, mąż ostatnio kupił jakieś młode ziemniaki. Więc ugotowałam je na cało, posypałam koperkiem, zapachu narobiłam. I Aga zjadła całego ziemniaka! 🤪 więc pomału już będziemy jeść takie same obiadki 🙂 🙂 jutro jej ugotuję jakąś zupkę z makaronem albo z kluskami lanymi 🙂 muszę jej bardziej dietę urozmaicać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ DZIEWCZYNY

u nas nocka średnia
dziś idziemy na kontrol jednak już do naszej Pani doktor ale dopiero na 15,45

Madalena sorki że dopiero teraz ale zaponiałam bo pytałaś o ten lek na uspokojenie to taki jak syrop nazywa się hydroksycyna kazała nam podać 4 ml na godz przed badaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂

Ja dzisiaj na maxa nie wyspana ale chyba w dobrym humorze 🙂 Młoda postanowiła, że w nocy nie ma zamiaru spać i tak też robi... do 2 chyba z 3 pobudki a od 3:30 do 5 🤪 czyszczenie nosa, oglądanie nosa taty, gaworzenie, marudzenie i wrzask... o 6 była gotowa do zabawy 🤔 co mi się z dzieckiem robi???? Czyżby się się szykowała na zmianę czasu?? 😉

Ja mam dzisiaj obiadek taki jak wczoraj- zrobiłam krokiety z pieczarkami, cebulką i serem żółtym- pierwszy raz je robiłam ale są znakomite 🙂 🙂 🙂

A Marysia ostatnio, po 2 tygodniach na rosole z gołębia, zaczęła jeść zupę pomidorową 🙂 niby to pomidor zmiksowany z marchewką, ryżem i rosołem, zagęszczone kleikiem, ale ważne że to zjada z chęcią 🙂
Ech jajko na miękko już kiedyś dałam jej spróbować przy naszym śniadaniu ale nie smakowało jej. 🤔
Muszę jej coś nowego wymyślić i może kupie dzisiaj makrelę wędzoną- może zje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha i bym zapomniała- Oleńka jest fantastyczna 🙂 😁 na początku jak rockman kiwała główką- super 🙂
I Agusia też śliczne uśmieszki rozdaje.

A ja się mogę pochwalić bo dzisiaj Marysia sama wstała w łóżeczku 🙂 jeszcze nie bardzo wie, że jeśli niestabilnie się stoi to trzeba się trzymać ale kilka upadków i się naumie 😉 za ręce jeśli się jej wystawi to sama szybko wstaje a w łóżeczku pierwszy raz bez żadnej pomocy 🙂

A i na kontroli okazało się że waży 8,5kg i ma 69cm długości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja dzisiaj znow padnieta bo w nocy prawie nie spałam bo co chwile sie budził bo tak mu dokuczało. Dyszy jak mała lokomotywa z nos leci jak z kran. Piotrus teraz xcały dzien płacze nie chce jesc ani zeby go dotykac. Siedzi pół dnia na dywanie ze spuszczona głową i popłkaju ale jak chce mu nosek wyczyscic to nie pozwoli, okropnie to przeziebienie przechodzi.

Wizyte u kardiologa przełozyłam na 11 kwietnia. Sylwia a Ty kiedy idziesz z Igusią pytałam Cię juz ale chyba nie pisałas. Jak teraz bo nie zbada to powiem jej o tym syropie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no proszę kolejne mobilne dzięcię na naszym forum 🙂 gratulki dla Marysi 🙂

Madalna ale bidulek musi sie meczyc 😞 😞oby szybko przeszlo!!!

a ja brzuszkowym zwyczajem zegnam sie i zycze milego dnia 🙂 buziaki laseczki 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak jak Komsi napisała nie smaże Zuzce na smalcu ani nic takiego tylko na masełku po za tym nigdy nie słyszałam nawet o takim czymś jak śluzówka żołądka więc jak bym miała się o to bać 🤔 (nie znam się ani troche na medycynie 🤔 ) dużo smażonego to chodziło mi o to że co 2-3 dzień je jajeczniczke na masełku i żadko ale raz na kilka tygodni je smażoną rybke też na masełku... i w sumie tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dodam jako technik zywienia, że na masełku sie nic nie smazy, pod wpływem temperatury masełko wytwarza trujace zwiazki, jak juz dodaje sie je pod koniec do smaku, ale na nim nie smazy, to na tyle co wiem 😜 najlepiej na oliwie albo oleju jakims dobrym. A dziecku to tylko bez tłuszczu, no ale czasem jak zje to nic nie powinno byc tak mysle, wszystko i tak z umiarem dajemy. LAAF to do gina zapierdzielaj 😉
Magda, to biedny Piotrus, wycałuj go od nas. Dobrze,że Kubus zdrowy, ostatnio myslałam,ze moze kaszel bedzie miał bo cos pokasływał w nocy wczoraj ale rano nic i dzis w nocy tez nic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, śluzówka żołądka to błona, która wyścieła żołądek od wewnątrz. Tak jak masz w jamie ustnej śluzówkę, tak też masz w całym przewodzie pokarmowym. I tak jak w jamie ustnej mogą się zrobić jakieś nadżerki (afty itp.), tak samo może stać się z żołądkiem. Wtedy powstają wrzody, czyli właśnie ubytki błony śluzowej, które są bardzo bolesne i których cholernie trudno się pozbyć, bo w żołądku jest bardzo kwaśne środowisko ze względu na kwas żołądkowy, który działa drażniąco na tą ranę. I trzeba bardzo uważać z dietą, żeby ta rana się nie powiększała, bo gdy w pobliżu znajdzie się jakieś naczynie krwionośne, to trzeba będzie operacyjnie tamować krwawienie. Generalnie wrzody to nic przyjemnego. Dieta, leki obniżające pH żołądka i częste kontrole (gastroskopia 🤢)

Angela, o trującym masełku nie wiedziałam. Dzięki za informację 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena napisał(a):

Wizyte u kardiologa przełozyłam na 11 kwietnia. Sylwia a Ty kiedy idziesz z Igusią pytałam Cię juz ale chyba nie pisałas. Jak teraz bo nie zbada to powiem jej o tym syropie.


Madalena na badanie jedziemy jutro więc dam znać co i jak a lek jak chcesz to mogę ci wysłać bo to jest taka wielka flacha a potrzebne mi 4 ml tylko zapytaj swojego kardiologa

laaf napisał(a):
achas Sylwia pisalas ze dzialka oddzielona jak myslisz ile zajmie budowa?

a ja wam sie przyznam ze od porodu nadal nie bylam u gina 😜 😜 😜 😜 😜


Laaf mam nadzieje że jak najszybciej a tak serio to żeby wyjść z ziemi to ok tygodnia póżniej trzeba czekać żeby strop zastygł i kolejna kondygnacja z wykopem piwnicy gość powiedział że mu 1 dzień zajmie a fudamenty to już łopatą trzeba dalej w głąb
a chcemy zacząć jak najszybciej od dziadków pożyczyliśmy troche kasy i na dniach chcemy zacząć a kredyt jesteśmy w trakcie załatwiania papierów a schodzi z tym cholerstwem że szok
sam geodeta wzioł wczoraj 300 i kierownik budowy 300 a ten drugi to jeszcze nic nie zrobił już kase wzioł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To muszę zadzwonic do doktorki i zapytac czy mogłabym mu dac takiego syropku przed wizytą.
Ja dzis jestem zła niezdołowana i cała nieszczęśliwa, wszystko mnie dziś dołuje zwłaszcza M , zapewne jakas jazda dzis bedzie bo chodzi jak chmura gradowa. Komsi poślij rakiete za wczasu go eksmituje 🤨 moze ominę jego głupia gadke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela1987 napisał(a):
A ja dodam jako technik zywienia, że na masełku sie nic nie smazy, pod wpływem temperatury masełko wytwarza trujace zwiazki, jak juz dodaje sie je pod koniec do smaku, ale na nim nie smazy, to na tyle co wiem 😜 najlepiej na oliwie albo oleju jakims dobrym. A dziecku to tylko bez tłuszczu, no ale czasem jak zje to nic nie powinno byc tak mysle, wszystko i tak z umiarem dajemy.


A ja słyszałam o masełku, my robimy na maśle jajecznice, tyle że jak tylko zaczyna ropuszczać się to dodajemy jajko i reszta już w tej masie rozpuszcza, nie dopuszczamy do zesmażenia się masła, bo chyba wtedy zaczyna te trujące zwiazki wydzielać. Angela dobrze mówię? Aha na masełku robimy też polewajkę bułeczkową do kalafiora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):
Angela1987 napisał(a):
A ja dodam jako technik zywienia, że na masełku sie nic nie smazy, pod wpływem temperatury masełko wytwarza trujace zwiazki, jak juz dodaje sie je pod koniec do smaku, ale na nim nie smazy, to na tyle co wiem 😜 najlepiej na oliwie albo oleju jakims dobrym. A dziecku to tylko bez tłuszczu, no ale czasem jak zje to nic nie powinno byc tak mysle, wszystko i tak z umiarem dajemy.


A ja słyszałam o masełku, my robimy na maśle jajecznice, tyle że jak tylko zaczyna ropuszczać się to dodajemy jajko i reszta już w tej masie rozpuszcza, nie dopuszczamy do zesmażenia się masła, bo chyba wtedy zaczyna te trujące zwiazki wydzielać. Angela dobrze mówię? Aha na masełku robimy też polewajkę bułeczkową do kalafiora.


ja dokładnie tak samo robie jajecznice...

Kwasiek dzięki za wyjaśnienie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...