Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ilonko to już wiesz, że Tobie to nie grozi 🙂 poza tym jak ktoś ma predyspozycje do tycia to ej po prostu ma i tyle. Ale Kto jak kto Ty nie masz się czym na prawdę przejmować, więc wrzuć na luz i jedz 🙂 bez myślenia o wadze 😁 😁 i nas tu nie stresuj mikro kilogramami na + 😉

Ja cholera nie mam nic jeszcze z rzeczy do szpitala, poza dwoma koszulami i szlafrokiem :/
ciuszki dla Miłka już są wyprane, ale nie wyprasowane... choć po dzisiejszym remoncie, gdzie Pan szlifował nam w sypialbni gdzie jest szafa i gdzie są schowane rzeczy Małego, i nie wiem czy nie będę ich musiała wyprać jeszcze raz, gdyż pomimo iż zabezpieczona folią była szfa, to na półkach jest mała warstewka kurzu... 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A miałam Was pytać własnie mi sie przypomniało bo znowu miałam takie uczucie . Miałyście bądx macie takie coś, że jak jesteście bez biustonosza w bluzce samej jest uczucie jakby poleciało wam mleko ? tzn. jak by tak się trochę sutek zmoczył ? Bo Ja czasami mam tak ale ani bluzka nie ma żadnej plamki ani sutek nie jest mokry 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
A miałam Was pytać własnie mi sie przypomniało bo znowu miałam takie uczucie . Miałyście bądx macie takie coś, że jak jesteście bez biustonosza w bluzce samej jest uczucie jakby poleciało wam mleko ? tzn. jak by tak się trochę sutek zmoczył ? Bo Ja czasami mam tak ale ani bluzka nie ma żadnej plamki ani sutek nie jest mokry 😮

Ja mam i często mi leci siara właśnie. Ale najbardziej w nocy.
Swoją drogą czy Wy też macie tak, że jak wyjdziecie na zimno - nawet bardzo ciepło ubrane to sutki nooormalnie tak strasznie zaczynają boleć, wręcz nie do wytrzymania ? Mnie się czasem zdarza i to jest tak niesamowicie nieprzyjemne.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po dzisiejszym dniu w szkole potem szybkim locie do lekarza i późnym powrocie w dalszym stresie do domu stwierdzam że nie dla mnie takie przeboje jak dziś, a jeszcze jeden zjazd i chyba odpuszczę sobie szkołę aż do porodu.

Agata też mam takie uczucie i ale sutki ma niestety mokre już od kilku tygodni i śmigam z wkładkami.
Kasia a może nie tylko kaszel było słychać ale też nocne harce 😁

Kocham jedzonko na drugi dzień tym bardziej odgrzewaną zupę bo ma niepowtarzalny smak.... mmmmmmm

Nie pamiętam co tam jeszcze było lecz wiem że idę spać 😘
Jutro w szkole będę pisać z wami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Kasia a może nie tylko kaszel było słychać ale też nocne harce 😁


nie, nie tylko kaszel i rozmowy rano 😮
Ale oni też słyszeli nas, i zdecydowali się wyciszyć jak dowiedzieli się, że Miłek będzie spał w sypialni 🤪
Bo zasada jest taka, że jak tylko my byśmy sobie wyciszyli to oni nas nie słyszą, a my ich tak. A jak tylko oni by to zrobili to my byśmy ich nie słyszeli a oni nas tak. Więc akcja była obustronna, my i oni wyciszaliśmy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ja to już na to wszystko nie mam siły.. 😞 Kręgosłup mnie tak boli, że funkcjonować nie mogę i do tego jeszcze żebra. Ostatnio jak dłużej i więcej pochodze to pobolewa mnie jakoś brzuch, twardnieje.. 🤔 Już chciałabym mieć to wszystko za sobą. Poniedzieli kupuję wózek, bo chce mieć już wszystko z głowy. Został mi tylko on i już wsio. 😆 To chyba jedno co mnie cieszy. Dzisiaj miałam do szkoły - 10 godzin, jutro też. Ale dzisiaj się rozleniwiłam i nie wstałam z łóżka 😜 Podejrzewam, że jutro będzie podobnie. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
A miałam Was pytać własnie mi sie przypomniało bo znowu miałam takie uczucie . Miałyście bądx macie takie coś, że jak jesteście bez biustonosza w bluzce samej jest uczucie jakby poleciało wam mleko ? tzn. jak by tak się trochę sutek zmoczył ? Bo Ja czasami mam tak ale ani bluzka nie ma żadnej plamki ani sutek nie jest mokry 😮

Agata ja mam identycznie. Z tym ze siara poleciala mi dopiero 2.razy i to w nocy i tylko male plamki. A w dzien czuje to co Ty i zagladam odrazu do stanika a tam sucho 🤪 swoja droga to strasznie jestem ciekawa jak sie karmi piersia 🙂 ciekawe czy nasz Szkrab bedzie chcial cyca 😁 bo jesli pojdzie.w slady ojca to nie bede mogla go oderwac ☺️
Agata Ty pisalas o proszku z lidla ? Bo my wlasnie dzis bylismy i kupilismy dwa do bialego i kolorowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak,tak pisałam i kupiłam jeden do koloru 🙂 Ja mam bardzo dobrą książkę http://www.empik.com/pierwszy-rok-zycia-dziecka-opracowanie-zbiorowe,12739,ksiazka-p i tam mam nawet pokazane jak dawać dziecku piers na obrazkach i wszystko jest bardzo fajnie rozpisane 🙂 jak coś to mogę zrobić zdj . 😘
ale to jest smieszne takie uczucie bo czasami stane jak wpadnie ktos do nas i tylko sie modle zeby naprawdę nie było mokrego sutka na bluzce 🤪
Oglądałyście walkę ? Byłam za Saleta i sie nie myliłam 🙂 Gołota okazał się juz 2 raz nikim nie dosc, ze ciagle wypluwał ochraniacz jak juz mocniej dostawał to w dodatku na sam koniec jak Przemek do niego podszedł olał go jak jakiś szczeniak 😮 naprawdę pokazał Gołota klase 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się poleniłam i do szkoły nie poszłam.. 😜 Nie wyspałam się strasznie, co 2 godziny budzę się siku.. 😮 Ale dobrze zrobiłam że do szkoły nie poszłam, bo właśnie przed chwilą dostałam wielką torbę ubranek od znajomej. 😆 Niektóre jeszcze z metkami, bo jej dzidzia nie znosiła 🤪 Czyli czeka mnie kolejne pranie i prasowanie.. 😜 A teraz siedzę, piję herbatę i leniuchuję cały dzień. Jutro idę na wyniki. 🤔 Aaa i zdecydowałam się na któryś z tych wózków..
Albo Tako Warrior 3w1, albo BabyActive Alu Jet 3w1.. Macie jakieś opinie na ich temat? Bo po niedzieli chcę już kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki.

Jak tam weekend leci?

Najadłam się tak,że brzucholek mi pęknie 🙂. Ja jutro mam lekarza, jadę sama bo moja teściowa wyciąga na cały dzień męża, ale może znalazłam okazje do kolejnych zakupów.
Musze kupić przyrządy do sprzątania bo 17sty już niedaleko, a Małą chce przywitać w czystym domku.

Zastanawiam się czy po porodzie nie spędzić 2-3 tygodnie u rodziców z Małą. Mama by mi zawsze pomogła, a i ja bym poczuła się pewniej przy Małej 🙂. Tylko mój mąż nie chce o tym słyszeć:|.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
u mnie weekend zakupowo - bo kupiliśmy dywan 🤪 i odwiedzinowo, zaprosiła nas Babcia moja na obiad, więc pojechaliśmy i obyło się bez gotowania dziś 🙂 no i jak to u Babć bywa, obżarłam się straszliwie 🙂
zabawne w tych obiadkach jest to, że babcia wie, ze ma nie przesadzać z wielkością porcji i jak zwykle zawołała mnie do kuchni, żebym powiedziała ile chcę kaszy i mięsa 🙂 hehe więc ja mówię "stop" a Babcia : dokładając jeszcze dwie łyżki kaszy : tak mało, no coś Ty 🙂, mięso podobnie, "stop" i + 2 łyżki więcej 😁 ja mówię, "to nałóż mi jeszcze ze 3 kopytka dla smaku" i dostałam 8 kopytek 😁 🤪 eeeh Babcie, kochane Babcie.

Ilona
jeśli masz taką opcję to pewnie, skorzystaj 🙂 moja Mama pracuje a Teściowa w Warszawie, więc nici z pomocy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gawinka babcie są po to żeby rozpieszczać, także niech żyją nam 100lat !!! 🙂

Zastanawiam się czy po porodzie nie spędzić 2-3 tygodnie u rodziców z Małą. Mama by mi zawsze pomogła, a i ja bym poczuła się pewniej przy Małej. Tylko mój mąż nie chce o tym słyszeć:|.


Ilona tak szczerze to ja bym wcale nie chciała pomocy mamy czy teściowej, nie ma to jak od początku robic wszystko po swojemu. Czym szybciej sama nabierzesz odwagi do małego szkraba tym lepiej. Podstawa - nie mozna się bać, że się coś uszkodzi! To nie lalka, a człowieczek, ale wcale nie taki kruchutki 🙂

Moje drzwi do domu po porodzie będą zamknięte, w pierwszej dobie nie chcę nawet odwiedzin 😜

Od wczoraj strasznie swędzi mnie brzuch i znalazłam przyczynę - obwód brzuszka w przeciągu tygodnia powiększył się z 95 na 100cm 🤪 Także dołanczam do klubu orek 😁 A dzisiejsze golenie w kąpieli to już wyczyn na miarę złotego medalu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i nastąpiła zmiana w mojej sypialni - wstawilismy dzisiaj łóżeczko.
Najlepsza była reakcja Helenki - od razu do niego wparowała 🤪
I stwierdziłam że wózek jeszcze niech pozostanie na strychu, bo łobuziara na spacer będzie chciała jeździć w karocy 😁
Od jutra do przedszkola, ja przeżywam, ona wcale ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Ja po obiedze wzięłam się za pranie i segregowanie wszystkiego 🙂 Mam tyle ciuszków, że nie wiem kiedy Ja to będę zakładała 😮 Zastanawiam się czego jeszcze może mi brakować z rzeczy innych niż ciuszki potrzebne maluszkowi i mi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki.

Agnieszko ja wole Mamę niż Teściową, jak bym przyjechała do domku ze szpitala to muszę się liczyć z tym że wparuje Teściówka i w trybie rozkazującym będzie rzucać tysiącem rad,a tego bym sobie wolała oszczędzić. Myślałam żeby mama do mnie przyjechała, ale Mama Taty nie zostawi:P.

Agata no to wyszło Ci tych ciuszków ponad stan 🙂 Będziesz przebierać co godzinę aby wszystko złożyć 😁.

Zaraz szykuje się do lekarza, a potem na kawkę do koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam u lekarza 🙂.
Lekarz powiedział że na pewno urodzę przed terminem, szyjka się skróciła na tyle że mam leżeć i brać jakieś tam leki aby nie urodzić w ciągu 3 tygodni 🙂.

Mam wytrzymać do 18stego, a potem mogę rodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Ilona nie pozostalo ci nic innego jak lezec i zaciskac nogi!Zatwierdzili juz ta ustawe o wydluzonym macierzynskim???
Maz mi dzisiaj sciagnal walizke z szafy wiec w koncu wyciagne z niej swoja sukienke slubna i oddam do czyszczenia 😁 i bede mogla sie spokojnie spakowac do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atomota napisał(a):
Byłam u lekarza 🙂.
Lekarz powiedział że na pewno urodzę przed terminem, szyjka się skróciła na tyle że mam leżeć i brać jakieś tam leki aby nie urodzić w ciągu 3 tygodni 🙂.

Mam wytrzymać do 18stego, a potem mogę rodzić.

Ilona - oazo spokoju 🤪- rozumiem że po 18tym marca możesz rodzić??? To zaciskaj nogi 🙂
Trzymam kciuki 🙂
ps. ciekawe co na to Twój spanikowany Mąż 😉 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie łóżeczko myślę aby sprawić Małemu... zależy mi na zdejmowanym boku a to spełnia funkcję w 100 % http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-drewniane-120x60-drewex-tygrys-i3027145955.html
A, macie jakichś sprawdzonych allegrowiczów od których kupowałyście pościel, ochraniacze na łóżeczko,kocyki i rożki ?

PS. Nie widać długo Karoliny wiecie co tam u niej, czemu się nie pojawia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...