Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Widzę i cieszę się z tego powodu że nie tylko ja mam takie poglądy że Mleko matki jest lepsze od MM przynajmniej przez te pierwsze miesiące warto karmić piersią. Agata masz racje jest dużo takich co kończą po miesiącu bo niby pokarm zanikł a często jest to z lenistwa bo trzeba wstawać do dziecka po kilka razy w nocy a przecież na MM dziecko śpi lepiej więc jest wygodniej dać butelkę i mieć chodź trochę przespaną noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej tez jestem zd ze mamy mleko naj naj najlepsze 🙂 Ja osobiscie kupilam butelki do karmienia ale z mysla ze moze bd musiala zostawic maluszka pod czyjas opieka i sciagnac mleko... Ogolnie mysle karmic piersia jesli maluch bedzie chcial. U mnie w rodzinie bylo tak ze to cyckiem wygodniej karmic niz butelka... bo w nocy dasz cyca i wstawac nie musisz 🙂 Ale swoich pogladow nie narzucam bo kazda mama wie co dla maluszka najlepsze. A przeciez kazda mama chce dla dzidzi jak najlepiej... (nie mowie tu o tych co pozucaja) buziole ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale gapa ze mnie, chodzilam i sie wnerwilam ze nie moge pisac na forum,a tu wystarczylo przegladarke zmienic i wszystko hula jak nalezy 😆
Pora juz kompletowac wyprawke, ja poki co mam ubranka na pierwsze 3 miesiace,za reszte mam zamiar zabrac sie od przyszlego tygonia.Prawda jest ze nie zna sie dnia ani godziny...
Dziewczyny WY tez macie problemy z nockami?Ja wczoraj polozylam sie spac ok1 do 4 krecilam sie w lozku z boku na bok i ciagle pijac wode.I od 4 w sumie to juz nie spalam wcale.Wszystko mnie boli z kazdej strony 😞
Co do karmienia piersia to w pierwszej ciazy mialam ogromne zamiary, ale nic z tego nie wyszlo.Mialam dobre warunki do tego bo duzo pokaru ktory upuszczalam w zlewie na swoje wlasne zyczenie.I przyznam sie ze TAK zrezygnowalam z kramienia piersia na rzecz WLASNEJ WYGODY i LENISTWA Wiem, Wyrodna Matka ze mnie..Ale nie mam z tego powodu wyrzutow sumienia ze moje dziecko w zwiazku z tym nie otrzymalo wystarczajaco duzo milosci z mojej strony czy czegos tam innego.Teraz tez mam zamiar karmic butelka ale byc moze wyjdzie inaczej-wszystko wyjdzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja gina jest przeciwna uczęszaniu na basen, łatwo złapać jakieś zapalenie bakteryjne i dlatego stronię od tego miejsca, choć na kręgosłup narzekam okropnie i pewnie przydaloby się...
Uważam że przewijak to jeden z cudów świata i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego.
Co do leżaczka to ja w salonie mialam kojec w salonie gdzie mała bezpiecznie się bawiła z karuzelą, poza tym matę edukacyjną a do kuchni przenosiłam ja w foteliku samochodowym. Mam taki z funkcją bujania, sprawdził się w 100%.
Wyprawkę zaczynę kompletować w lutym, ale to będą drobne rzeczy bo wszystko mam po córci, wystarczy odświeżyć. Ale pamiętam że przy pierwszym dziecku szalałam dość wcześnie, już w piątym miesiąc ciąży kupiłam łóżeczko z całym wyposażeniem.
Moim zdaniem z kołderki możecie na razie zrezygnować, wystarczy kocyk i śpiworek.

A teraz karmienie piersią czy MM?
Uważam że to bardzo indywidualna sprawa i każdy postąpi według własnej decyzji. Ja zakładam że póki będę w domu na macierzyńskim będę karmiła piersią, a więc gdzieś do pół roczku. Ale tak naprawdę jakie będą ku temu okoliczności czas pokarze. Nastawiam się że dam radę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja gina jest przeciwna uczęszaniu na basen, łatwo złapać jakieś zapalenie bakteryjne i dlatego stronię od tego miejsca, choć na kręgosłup narzekam okropnie i pewnie przydaloby się...
Uważam że przewijak to jeden z cudów świata i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego.
Co do leżaczka to ja w salonie mialam kojec gdzie mała bezpiecznie się bawiła z karuzelą, poza tym matę edukacyjną a do kuchni przenosiłam ja w foteliku samochodowym. Mam taki z funkcją bujania, sprawdził się w 100%.
Wyprawkę zaczynę kompletować w lutym, ale to będą drobne rzeczy bo wszystko mam po córci, wystarczy odświeżyć. Ale pamiętam że przy pierwszym dziecku szalałam dość wcześnie, już w piątym miesiąc ciąży kupiłam łóżeczko z całym wyposażeniem.
Moim zdaniem z kołderki możecie na razie zrezygnować, wystarczy kocyk i śpiworek.

A teraz karmienie piersią czy MM?
Uważam że to bardzo indywidualna sprawa i każdy postąpi według własnej decyzji. Ja zakładam że póki będę w domu na macierzyńskim będę karmiła piersią, a więc gdzieś do pół roczku. Ale tak naprawdę jakie będą ku temu okoliczności czas pokarze. Nastawiam się że dam radę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rajtuzki zakładałam Helci tak od 3 miesiąca, wcześniej sie bałam 😮 Ale fajnie jak taki mały bobasek na imprezie rodzinnej jest w sukienusi 😆 Tylko trzeba też pomysleć z perspektywy dziecka - śpioszki, półśpioszki, miękkie spodenki są z pewnością o wiele bardziej wygodne.

Dziewczyny co kupujecie dziecku na pierwsze wyjście na dwór. Śpiworek czy kurteczkę taką juz bardziej wiosenną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz racje z rajstopkami a poza tym tak sobie mysle o pempuszku i rajstopkach to az mi sie serce kraja :/ ... powiedzcie mi ile i czego juz macie tak dla maluszka ? Bo mi sie ciagle wydaje,ze wszystko co chce to za malo :/ moze dlatego,ze jeszcze duzo rzeczy nie mam czekam na paczke od siostry :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eh.... Wy już prawie wszystko zakupione a ja jeszcze jakoś się nie zabrałam. Może wynika to z tego,że odkupie dużo ubranek od przyjaciółki mojej siostry, które we wrześniu też urodziła synka. Jak zobaczę co mam to dopiero wyjdzie czego jeszcze mi brakuje. Kosmetyki chciałabym zacząć kupować jakoś pod koniec lutego. wydaje mi sie, że będzie to odpowiedni moment... zrobie liste i zabiorę sie za to wtedy konkretnie. tak samo wózek i łóżeczko. narazie tylko oglądamy i orientujemy się w temacie.
co do przewijaka to ja jestem jak najbardziej za i na pewno jest w naszych planach zakupowych. razem z komodą. opiekując sie czasem moim siostrzeńcem dostrzegam jego zalety.
tak jak większość z Was w temacie karmienia piersią uważam, że jest to indywidualna sprawa każdej mamy. Ja osobiście planuje karmić piersią a jak wyjdzie w praniu to się okaże....
aha... ja na basen bardzo chciałam chodzić. niestety mój lekarz nie pozwolił mi na to 😉 powiedział, ze na basenie mogę złapać różne badziewia i nie powinna ryzykować. chlorowana woda też nie jest wskazana.... ale jak widać co lekarz to inna opinia...
pozdrawiamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie martw się ja jeszcze w lesie z zakupami, nie mam nic tylko ochraniacz na łóżeczko..... 🙂 A tal to chwilowo czekam na przypływ gotówki i zacznę wtedy kupować 😉
Jak dostanę przelew to zamawiam łóżeczko o takie aukcja

kolor dokładnie jak na zdjęci czyli orzech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adriana886 napisał(a):
Ale gapa ze mnie, chodzilam i sie wnerwilam ze nie moge pisac na forum,a tu wystarczylo przegladarke zmienic i wszystko hula jak nalezy 😆
Pora juz kompletowac wyprawke, ja poki co mam ubranka na pierwsze 3 miesiace,za reszte mam zamiar zabrac sie od przyszlego tygonia.Prawda jest ze nie zna sie dnia ani godziny...
Dziewczyny WY tez macie problemy z nockami?Ja wczoraj polozylam sie spac ok1 do 4 krecilam sie w lozku z boku na bok i ciagle pijac wode.I od 4 w sumie to juz nie spalam wcale.Wszystko mnie boli z kazdej strony 😞
Co do karmienia piersia to w pierwszej ciazy mialam ogromne zamiary, ale nic z tego nie wyszlo.Mialam dobre warunki do tego bo duzo pokaru ktory upuszczalam w zlewie na swoje wlasne zyczenie.I przyznam sie ze TAK zrezygnowalam z kramienia piersia na rzecz WLASNEJ WYGODY i LENISTWA Wiem, Wyrodna Matka ze mnie..Ale nie mam z tego powodu wyrzutow sumienia ze moje dziecko w zwiazku z tym nie otrzymalo wystarczajaco duzo milosci z mojej strony czy czegos tam innego.Teraz tez mam zamiar karmic butelka ale byc moze wyjdzie inaczej-wszystko wyjdzie w praktyce.



Czyli chociaż nie jestem sama 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam kupione 4 kurteczki i jak jeszcze jakąś ładną znajdę to czuje że się nie oprę i kupie 🙃
Kurteczki mam bardziej wiosenne, choć wcale też nie są one takie cienkie..

gunia141 napisał(a):
Rajtuzki zakładałam Helci tak od 3 miesiąca, wcześniej sie bałam 😮 Ale fajnie jak taki mały bobasek na imprezie rodzinnej jest w sukienusi 😆 Tylko trzeba też pomysleć z perspektywy dziecka - śpioszki, półśpioszki, miękkie spodenki są z pewnością o wiele bardziej wygodne.

Dziewczyny co kupujecie dziecku na pierwsze wyjście na dwór. Śpiworek czy kurteczkę taką juz bardziej wiosenną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie i tu jeszcze pytanie.. Lepsze łóżeczko z szufladą czy bez? Osobiście wybrałabym z szufladą, bo i jakoś bardziej mi się podoba wygląd wtedy i można pochować pościel na zmianę czy inne rzeczy. Z drugiej jednak strony słyszałam opinie kilku mam, że jest to niewygodne, bo szuflada niewielka i dużo się tam nie napakuje i jak jest łóżeczko bez szuflady wtedy bliżej łóżeczka możemy podejść. Bo wiadomo tak nasze stópki schowają się pod łóżeczko i stoimy dokładnie przy nim, a tak to jest szuflada. Osobiście wydaje mi się, że nie mamy półmetrowych stóp by było to jakimś wielkim problemem.. Ale już sama nie wiem..



Hancia napisał(a):
Kasiu nie martw się ja jeszcze w lesie z zakupami, nie mam nic tylko ochraniacz na łóżeczko..... 🙂 A tal to chwilowo czekam na przypływ gotówki i zacznę wtedy kupować 😉
Jak dostanę przelew to zamawiam łóżeczko o takie aukcja

kolor dokładnie jak na zdjęci czyli orzech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do lozeczka to ja bym wybrala z szuflada z tego wzgledu ze jest praktyczniejsze.Zawsze cos tam mozna upchnac w ta szuflade 😁 mam po Mai turystyczne, ale dodatkowo na poczatek chcialabym dokupic jeszcze kolyske co by maluszek moglby spac z nami w pokoju a jak wyrosnie z kolyski to go przeprowadze do pokoju dzieciakow i bedzie spal juz w turystycznym.A pro po Hanci sliczne lozeczko znalazlas 🙂
Ja na wyjscie ze szpitala mam polarkowego pajaca, wiadomo cos pod spod jeszcze ubiore i w razie czego jakis kocyk zarzuci sie na wierzch.
Basen fajna sprawa w ciazy, ja bylam jakos w listopadzie.Przedziwne uczucie jak sie plywa i dodatkowo czuc jakos "cos" plywa jeszcze w brzuchu 😁 Na szczescie obylo sie bez infekcji strefy intymnej za to przyplatala sie do gornych drog oddechowych 🥴
Klk ja tam sie nie bulwersuje 😁 znam siebie poprostu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wybrałam łóżeczko bez szuflady z tego względu,że masz rozsuwana szafę. Więc troche zaoszczędziliśmy 🙂
Z basenu mimo możliwości infekcji muszę korzystać, bo rano z łóżka wstać nie mogę 😮 Za to odkryłam,że spanie bez poduszek troche pomaga 😁
Cd. wstydzenia się ciała- nie bez powodu na basen poszłam o 8 rano, Agatko ☺️

Jak się czujecie dziewczyny? Rośniecie? 😁
Ja czuję się jak ociężały szympans z IQ -13. Macie odczucie debilizmu? 😁


Ps. Macie w planach do tych łóżeczek kupować karuzelę? Czy raczej rzadko się tego używa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, ja jak narazie upatrzone mam chyba to samo łóżeczko tylko chyba ton albo dwa jaśniejsze. też uważam, ze z szufladą jest bardziej praktyczne mimo tego, ze mam szafę zabudowaną. zobaczymy jak wyjdzie podczas zakupów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe o 8 rano to Ja powieki podniesc nie mogę 🙂) bo zasnac nie mozna do 2 a nawet 4 czasami ;/ ...
Moj sie upierał nad ta karuzela ale Ja jestem przeciwna z tego względu, że wydaje mi sie Ona zbyt masywna aby mogła zawisnąć nad głowką Mojej kruszynki 🙂 - wiem,wiem jest zabezpieczona itd 🙂 ale niestety wbiłam sobie do tej makówki i nikt mnie nie przekona 🙂 dlatego kupuje bardzo ładną karuzele z drewna 🙂 Ogólnie to jestem za zabawkami z drewna owszem plastik tez jest ok nic do niego nie mam 🙂 ale czasami jak wejde do domow moich kol. i do pokoikow ich dzieci to wychodze z głową wiekszą niż przyszłam i tylko podchodze do tych wszystkich zabawek i ściszam każdą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&sa=N&tbo=d&biw=1600&bih=775&tbm=isch&tbnid=hRc8AII2AEM6YM:&imgrefurl=http://babybloom.pl/produkt/77/Karuzela_Ozdoba_Zawieszka_MAJA_w_OGRODZIE.html&docid=IwdN7pUtmeJjJM&imgurl=http://babybloom.pl/upload/images/products/big/Karuzela_Ozdoba_Zawieszka_MAJA_w_OGRODZIE370.jpg&w=2762&h=3432&ei=g2fpUJjwG4aYtQbJ-oFQ&zoom=1&iact=rc&dur=1844&sig=107402634269514592101&page=3&tbnh=152&tbnw=122&start=92&ndsp=48&ved=1t:429,r:92,s:0,i:369&tx=72&ty=68 np. takie cos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 😉 Ja tam sie swojego ciala nie wstydze 😉 jedynie krepujace z tego wzgledu ze malo chyba kobiet w ciazy chodzi... babeczki My w stanie blogoslawionym kilkanascie kobiet jak Was widzi pewnie Wam zazdrosci...ze mna przynajmniej tak bylo. Dopiero zaczynamy przybierac na wadze... Ja z nazeczonym jezdzimy co tydzien na zakupy i tak mysle ze kolo 8i 9 mc jezdzic nie bede bo zanim wyjde z samochodu... ale czas pokaze co bedzie i moze nie bedzie tak ciezko ;D ! na basen mysle pojsc jakos za tydzien... buski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&sa=N&tbo=d&biw=1600&bih=775&tbm=isch&tbnid=hRc8AII2AEM6YM:&imgrefurl=http://babybloom.pl/produkt/77/Karuzela_Ozdoba_Zawieszka_MAJA_w_OGRODZIE.html&docid=IwdN7pUtmeJjJM&imgurl=http://babybloom.pl/upload/images/products/big/Karuzela_Ozdoba_Zawieszka_MAJA_w_OGRODZIE370.jpg&w=2762&h=3432&ei=g2fpUJjwG4aYtQbJ-oFQ&zoom=1&iact=rc&dur=1844&sig=107402634269514592101&page=3&tbnh=152&tbnw=122&start=92&ndsp=48&ved=1t:429,r:92,s:0,i:369&tx=72&ty=68 np. takie cos 🙂


Słodka ta karuzela ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...