Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):

Armiatka a czy ty nie byłaś lipcóweczką 2009? bo coś mi się kojarzy że tak 🙂 pozdrawiam wszystkie mamusie i życzę lekkich porodów 🙂

Z Polą miałam termin na 07.08.09 więc byłam sierpnióweczką. Ale Pola urodziła się 1 czerwca, więc zostałam czerwcówką. Byłam też przez chwile marcówką 2013 ale nie wyszło. I ostatecznie jestem znowu czerwcówką. Takie te moje córy czerwcowe jakieś 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
BLE- no właśnie nic mi nie powiedziała że jest przodujące tylko tyle ze jest nisko a w opisie napisała że jest w dnie ale przecież dno macicy jest na górze tak czy nie?


Skoro nie powiedział to uważam, że nie masz się czym martwić, lekarze muszą o takich rzeczach informować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dno macicy (łac. fundus uteri) — to górna część macicy. W trakcie ciąży dno macicy unosi się stopniowo (niemal do samego terminu porodu), a jego wysokość wskazuje na wiek ciąży. Nie jest to jednak wskaźnik bezwzględny. Pod koniec ciąży następuje obniżenie dna macicy pod wpływem rozwoju płodu i skracania szyjki.
http://www.ciazowy.pl/encyklopedia,dno-macicy,264.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
http://tablica.pl/oferta/okazja-wozek-dzieciecy-kadex-elipse-ID2szjw.html co myślcie o tym wózku?


mnie sie ten wzor z kolami nigdy nie podobal, ale cena robi wrazenie wiec mysle ze jak nie masz daleko to powinnas go zobaczyc! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulina ja tez mam z lozyskie to co ty i lekarz mowil ze moga towarzyszyc skurcze a ja nie mam no 1 raz na jakis czas wiec nie trzeba monitorowac mowil wrazie wiekszych dolegliwosci trzeba czesciej niby moze sie jeszcze podniesc to lozysko ale zobaczymy jak to bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
magdad86 napisał(a):
To na cesarkę trzeba się jakoś umówić?
Ja 8.04 mam wizytę u okulisty to się od razu dowiem czy będę miała CC...

Dzisiaj przyśniły mi się myszy... CHYBA JESTEM W CIĄŻY 😁



Magda jaką masz wadę wzroku? Od ilu kwalifikuje się do cesarki?


No właśnie, ja nie wiem od ilu, ja mam niedużą wadę, mam na minusie może ze 3 (nie pamiętam).
No i mam zeza. Dowiem się wszystkiego w kwietniu ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Kerry napisał(a):
magdad86 napisał(a):
To na cesarkę trzeba się jakoś umówić?
Ja 8.04 mam wizytę u okulisty to się od razu dowiem czy będę miała CC...

Dzisiaj przyśniły mi się myszy... CHYBA JESTEM W CIĄŻY 😁



Magda jaką masz wadę wzroku? Od ilu kwalifikuje się do cesarki?


No właśnie, ja nie wiem od ilu, ja mam niedużą wadę, mam na minusie może ze 3 (nie pamiętam).
No i mam zeza. Dowiem się wszystkiego w kwietniu ;]


To chyba nici z cesarki, bo wada mała. Chyba trzeba mieć większą. Jak masz zeza i wcześniej go nie operowałaś to też lipa... Ja mam +4,00 i jestem po operacji zeza, gin powiedział, że to do cesarki się nie kwalifikuje. W sumie to dobrze, bo zdecydowanie poród naturalny jest lepszy i dla matki i dla dziecka! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Kerry napisał(a):
magdad86 napisał(a):
To na cesarkę trzeba się jakoś umówić?
Ja 8.04 mam wizytę u okulisty to się od razu dowiem czy będę miała CC...

Dzisiaj przyśniły mi się myszy... CHYBA JESTEM W CIĄŻY 😁

Magda jaką masz wadę wzroku? Od ilu kwalifikuje się do cesarki?

No właśnie, ja nie wiem od ilu, ja mam niedużą wadę, mam na minusie może ze 3 (nie pamiętam).
No i mam zeza. Dowiem się wszystkiego w kwietniu ;]

ale -3 to chyba nie kwalifikuje do cc. Niektorzy lekarze nie widza wskazania nawet przy -7. Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem do cięcia cesarskiego są wyłącznie zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce – zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Liczba dioptrii nie ma tu więc nic do rzeczy, bo krótkowzroczność – bez względu na stopień zaawansowania – w ogóle nie jest wskazaniem do porodu operacyjnego. Poród nie powoduje bowiem pogłębienia się wady wzroku, w tym wypadku krótkowzroczności. ciekawe jak to jest w rzeczywistosci 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Witam Was mamuśki. Byłam wczoraj na wizycie i dowiedziałam się, że będę miała synka.
Ma prawie kg, także całkiem spory chłopak.


Gratuluje synka 🙂 To widze że i twój też ładnie rośnie 🙂 Oby tak dalej nasze maleństwa rosły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
ja odczuwam przez cały dzień zaraz po przebudzeniu łapią m,nie nawet po 20 pare razy dziennie brzuch twardnieje czuje taki skórcz jak bolesny okres.... nie wiem czy tak powinno być


no to ja tyle razy nie czuje. albo nie skupiam sie na tym tak bardzo. jak jestem zmeczona to zdecydowanie bardziej sie obserwuje.
w trakcie dnia, nie mam czasu na obserwacje ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...