Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
Byłam na usg wszystko cudnie idealne wymiary 🙂 wszystko w porządku ale nóżki skrzyżowane ręce za głową istne leniuchowanie i odpoczynek Pan doktor nie mógł zawyrokować płci niestety, następne badanie za około 4 tygodnie.


Ważne, że z maluszkiem wszystko jest dobrze i zdrowo rośnie, choć trzeba przyznać, że niezły z niego wstydzioch 🙃 Dziewczyny kiedy idziecie na usg połówkowe (prenatalne) ? ja zamierzam iść nieco szybciej jak poprzednio po 19tyg. tylko muszę podzwonić o ceny takiego usg, bo zapewne sporo się zmieniło od 2010. Teraz gdzie nie spojrzę za samo usg biorą 200zł, a jak chce się 3d/4d to trzeba dopłacić 80-100zł 😮 i pomyśleć, że kiedyś za takie usg płaciłam 100zł tyle, że to było w mniejszym mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
cimyszka napisał(a):
Byłam na usg wszystko cudnie idealne wymiary 🙂 wszystko w porządku ale nóżki skrzyżowane ręce za głową istne leniuchowanie i odpoczynek Pan doktor nie mógł zawyrokować płci niestety, następne badanie za około 4 tygodnie.


Ważne, że z maluszkiem wszystko jest dobrze i zdrowo rośnie, choć trzeba przyznać, że niezły z niego wstydzioch 🙃 Dziewczyny kiedy idziecie na usg połówkowe (prenatalne) ? ja zamierzam iść nieco szybciej jak poprzednio po 19tyg. tylko muszę podzwonić o ceny takiego usg, bo zapewne sporo się zmieniło od 2010. Teraz gdzie nie spojrzę za samo usg biorą 200zł, a jak chce się 3d/4d to trzeba dopłacić 80-100zł 😮 i pomyśleć, że kiedyś za takie usg płaciłam 100zł tyle, że to było w mniejszym mieście.


Ja płaciłam za to pierwsze 300 zł pytałam się wczoraj lekarza ale na razie powiedziała że wszystko było dobrze a podejrzymy małego 24 stycznia i jak coś to zadecydujemy...ale znając mnie to będę chciała je zrobić po tym pierwszym taki spokój mnie ogarnął że warto było...

Blue widzę że miałyśmy taką samą wizytę bez USG ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blueja się wybieram na prenatalne 15stycznia, czyli za 1,5 tygodnia, czyli będę w 21tygodniu ciąży. A kosztuje ono u mnie w 2D - 270zł, w 3D - 370zł a z filmem ponad 400zł. Ale warto było tyle wydać jak byłam ostatnio, bo badanie było bardzo rzetelnie i solidnie przeprowadzone i trwało około 35minut. Lekarz wszystko tłumaczył i pokazywał, bez pośpiechu na spokojnie. Tylko nie wiem czy za echokardię trzeba płacić osobno czy w tej cenie będę miała, musze zapytać. Troszkę mnie niepokoi, ze mój lekarz nie zleca mi jakoś morfologii krwi. Ostatnio miałam robioną w 8tyg. ciąży i od tego czasu nic, jedynie ostatnio miałam badanie moczu. Ciekawe co mi dziś powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hania ja też miałam dopiero dwa razy badania krwi na te pierwsze dostałam skierowanie jak byłam potwierdzić ciążę czyli w jakimś 5 tygodniu, potem za 4 tyg. tylko mocz a teraz miałam morfologie i mocz i na następną wizytę mam znowu zrobić sam mocz...wiec pewnie teraz dostaniesz skierowanie ;-)


Hugolinka ja też się swojego zapytałam o to badanie ale mówi że za wcześnie bo to będzie 19 tydzień na następnej wizycie (24 styczeń) powiedział że na jeszcze następnej najwyżej czyli 22 tydz. wiec pewnie ten termin jest trochę ruchomy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z córką to badanie robiłam w 19t4d 3d/4d i wszystko było widać. Nie było żadnego problemu w końcu sami wyznaczyli taki termin od 18-22tyg. Teraz też chcę iść ok. 20tyg. a ta moja ginka stwierdziła, że do niej mam przyjść za 4tyg, więc to będzie 22tydź. nie chcę robić 2 razy tego samego badania w przeciągu 1 tyg. więc muszę iść wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Mnie dziewczyny zastanawia jedna rzecz, lekarz powiedzial na ostatniej wizycie, ze kolejne USG bede miala w 24 tyg ciazy ale polowkowe chyba wczesniej sie robi, czy sie myle?


Nie mam pojęcia to pewnie zależy od lekarza, ale na większości stron mają podane 18-22tydź. http://www.usgecho4d.pl/usg-rozwoju-ciazy-polowkowe.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Blue napisał(a):
cimyszka napisał(a):
Byłam na usg wszystko cudnie idealne wymiary 🙂 wszystko w porządku ale nóżki skrzyżowane ręce za głową istne leniuchowanie i odpoczynek Pan doktor nie mógł zawyrokować płci niestety, następne badanie za około 4 tygodnie.


Ważne, że z maluszkiem wszystko jest dobrze i zdrowo rośnie, choć trzeba przyznać, że niezły z niego wstydzioch 🙃 Dziewczyny kiedy idziecie na usg połówkowe (prenatalne) ? ja zamierzam iść nieco szybciej jak poprzednio po 19tyg. tylko muszę podzwonić o ceny takiego usg, bo zapewne sporo się zmieniło od 2010. Teraz gdzie nie spojrzę za samo usg biorą 200zł, a jak chce się 3d/4d to trzeba dopłacić 80-100zł 😮 i pomyśleć, że kiedyś za takie usg płaciłam 100zł tyle, że to było w mniejszym mieście.


Ja płaciłam za to pierwsze 300 zł pytałam się wczoraj lekarza ale na razie powiedziała że wszystko było dobrze a podejrzymy małego 24 stycznia i jak coś to zadecydujemy...ale znając mnie to będę chciała je zrobić po tym pierwszym taki spokój mnie ogarnął że warto było...

Blue widzę że miałyśmy taką samą wizytę bez USG ;-(

To nas wyrolowały co? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hania ja też miałam dopiero dwa razy badania krwi na te pierwsze dostałam skierowanie jak byłam potwierdzić ciążę czyli w jakimś 5 tygodniu, potem za 4 tyg. tylko mocz a teraz miałam morfologie i mocz i na następną wizytę mam znowu zrobić sam mocz...wiec pewnie teraz dostaniesz skierowanie ;-)


Hugolinka ja też się swojego zapytałam o to badanie ale mówi że za wcześnie bo to będzie 19 tydzień na następnej wizycie (24 styczeń) powiedział że na jeszcze następnej najwyżej czyli 22 tydz. wiec pewnie ten termin jest trochę ruchomy...


Ja teraz po 2mieś. przerwy ponownie dostałam skierowanie na badanie krwi i moczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
ja mam wizytke o 15 juz skacze z radosci nie moge sie doczekac non stop zioram na zegarek hehe 😜 idzie ze mna moj mąż to jak powie nam plec to bedzie fajna niespodzianka 3majcie kciuki dziewczynyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😘


No miejmy nadzieję, że Wam zrobi to usg 😁 i trzymam kciuki za ujawnienie maluszka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziś zakupiłam spodenki ciążowe i mocz z morfologią dałam do analizy, zrobiłam też sobie za 5 zł odpis grupy krwi żeby mieć zawsze ze sobą wrazie czego. I Zupę pomidorowa ugotowałam i kotlety przygotowałam i pomroziłam na 2 ty i obiad na weekend juz przyszykowałam! Teraz siesta!
Czekam na wiadomości po 15!!!! 3mam kciuki za wszelką pomyślność!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
ja mam wizytke o 15 juz skacze z radosci nie moge sie doczekac non stop zioram na zegarek hehe 😜 idzie ze mna moj mąż to jak powie nam plec to bedzie fajna niespodzianka 3majcie kciuki dziewczynyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😘


Miejmy nadzieję że poda wam płeć, daj nam potem znać 🙂 🙂 🙂 Ja mam wizytę 10stycznia i też się już nie mogę doczekać. Na połówkowe chciałam się umówić prywatnie...
ARMIATKA badanie na grupę krwi kosztuje 5zł?? Super, myślałam, że jest droższe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia1505 napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
ja mam wizytke o 15 juz skacze z radosci nie moge sie doczekac non stop zioram na zegarek hehe 😜 idzie ze mna moj mąż to jak powie nam plec to bedzie fajna niespodzianka 3majcie kciuki dziewczynyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😘


Miejmy nadzieję że poda wam płeć, daj nam potem znać 🙂 🙂 🙂 Ja mam wizytę 10stycznia i też się już nie mogę doczekać. Na połówkowe chciałam się umówić prywatnie...
ARMIATKA badanie na grupę krwi kosztuje 5zł?? Super, myślałam, że jest droższe 🙂


Odpis grupy krwi to raczej tylko odpis.. samo badanie kosztuje dużo więcej, robiłam je w szpitalu 2l temu to kosztowało z 30zł tak mniej więcej. Zachowałam ten wynik, więc nie ma potrzeby robienia tego badania drugi raz 🙂 Mamuśka pochwal się już, bo umrę z ciekawości !!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
A dziś zakupiłam spodenki ciążowe i mocz z morfologią dałam do analizy, zrobiłam też sobie za 5 zł odpis grupy krwi żeby mieć zawsze ze sobą wrazie czego. I Zupę pomidorowa ugotowałam i kotlety przygotowałam i pomroziłam na 2 ty i obiad na weekend juz przyszykowałam! Teraz siesta!
Czekam na wiadomości po 15!!!! 3mam kciuki za wszelką pomyślność!


Jak Ty kobieto to robisz? skąd tyle zapału do robienia obiadów.. ?? mi by się nie chciało ☺️ apropo gotowania dzisiaj też mam zupę pomidorową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Mnie dziewczyny zastanawia jedna rzecz, lekarz powiedzial na ostatniej wizycie, ze kolejne USG bede miala w 24 tyg ciazy ale polowkowe chyba wczesniej sie robi, czy sie myle?


Hugolinka badanie połówkowe wykonuje się pomiędzy 17 a 22 tygodniem ciąży przy czym mój lekarz i pani co wykonuje mi prenatalne twierdzą zgodnie,że najlepiej zrobić w 21-22 tygodniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm ja tez mialam tylko na poczatku badanie krwi i moczu,tak samo usg dopochwowo mialam na samym poczatku zeby potwierdzic ciaze i pozniej to w 12 tyg. A teraz moj lekarz sie mnie co 3tyg. pyta tylko co slychac... no i polozna bada cisnienie i wage, a serduszka jeszcze nie slyszalam 😞 Jak ostatnio bylam to polozna pow.,ze serca bedziemy sluchac od 20tyg.
A jeszcze spotkalam kol. ktora chodzi do tego samego lek.i ze tak samo sie'jej tylko pyta co tam i jak jemu powiedziala ze cos ja boli,to wtedy ja zbadal ;/
Mnie ostatnio jajniki bola wiec tez cos jemu moze wspomne ;]
Chcialam sie uspokoic i isc prywatnie,zadzwonilam,zapraszal,ale pow.,ze dla wszystkich bedzie lepiej jak zrobimy to USG w 20-22tyg.,wiec dalej czekam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...