Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
Hej dziewczynki mnie dzis cos brzuszek boli wogole nie wiem czy tez tak macie pod koniec dnia ze macie taki wzdety brzuch i lekko bolący ? mnie boli jak siedze 🤨


U mnie jest podobnie rano brzuszek mały, wieczorem wzdęty i czasem kuje i ciągnie.


I ja też tak mam rano brzuszka nie widać, a wieczorem jest wzdęty i czuje jak cięgnie. Jak siedzę to nie boli choć czasem zakuje przy siadaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
Hej dziewczynki mnie dzis cos brzuszek boli wogole nie wiem czy tez tak macie pod koniec dnia ze macie taki wzdety brzuch i lekko bolący ? mnie boli jak siedze 🤨


U mnie jest podobnie rano brzuszek mały, wieczorem wzdęty i czasem kuje i ciągnie.


Mnie wieczorem nie ciągnie ani nie boli. Jedynie przeważnie pod koniec tygodnia pobolewa czasami i mam wrażenie jakby się wtedy rozciągały wiązadła i macica. Czytałam, że teraz tygodniowo macica będzie podnosiła się o 1cm. Ja już mam ją dość wysoko, a serca dzidzi muszę szukać powyżej pępka, a niedawno znajdowałam je bardzo niziutko tuż obok spojenia łonowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Ekoladka napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
Hej dziewczynki mnie dzis cos brzuszek boli wogole nie wiem czy tez tak macie pod koniec dnia ze macie taki wzdety brzuch i lekko bolący ? mnie boli jak siedze 🤨


U mnie jest podobnie rano brzuszek mały, wieczorem wzdęty i czasem kuje i ciągnie.


Mnie wieczorem nie ciągnie ani nie boli. Jedynie przeważnie pod koniec tygodnia pobolewa czasami i mam wrażenie jakby się wtedy rozciągały wiązadła i macica. Czytałam, że teraz tygodniowo macica będzie podnosiła się o 1cm. Ja już mam ją dość wysoko, a serca dzidzi muszę szukać powyżej pępka, a niedawno znajdowałam je bardzo niziutko tuż obok spojenia łonowego.


To prawda, bo dzisiaj mnie kopało nad pępkiem, niedaleko żeber, ale koło spojenia łonowego też dostaję, więc przypuszczam, że duże musi już być 🤪 Hania czujesz już wyraźne ruchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Ekoladka napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
Hej dziewczynki mnie dzis cos brzuszek boli wogole nie wiem czy tez tak macie pod koniec dnia ze macie taki wzdety brzuch i lekko bolący ? mnie boli jak siedze 🤨


U mnie jest podobnie rano brzuszek mały, wieczorem wzdęty i czasem kuje i ciągnie.


Mnie wieczorem nie ciągnie ani nie boli. Jedynie przeważnie pod koniec tygodnia pobolewa czasami i mam wrażenie jakby się wtedy rozciągały wiązadła i macica. Czytałam, że teraz tygodniowo macica będzie podnosiła się o 1cm. Ja już mam ją dość wysoko, a serca dzidzi muszę szukać powyżej pępka, a niedawno znajdowałam je bardzo niziutko tuż obok spojenia łonowego.


To prawda, bo dzisiaj mnie kopało nad pępkiem, niedaleko żeber, ale koło spojenia łonowego też dostaję, więc przypuszczam, że duże musi już być 🤪 Hania czujesz już wyraźne ruchy?


Nie wiem czy to wyraźne ruchy,bo to moja pierwsza ciąża 🙂Czuję ruchy dosyć często, najczęściej gdy zjem coś np. jakieś cytrusy czy słodkie coś. A co do ich siły to wydaje mi się że są coraz mocniejsze z dnia na dzień i także w różnych miejscach, bo podobnie jak Ty odczuwam je zarówno ponad pępkiem jak i blisko spojenia poniżej pępka. Nie są to silne kopniaki ale wyraźne czuję że to dzidzia szaleje 🙂I coraz gorzej jest złapać jego tętno detektorem 🙂Ale dziś się udało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
A ja właściwie to nie każdego dnia czuję maleństwo.Tydzień temu dało znać o sobie tak konkretnie i przez dwa dni buszowało,potem przerwa na dwa dni.Wczoraj się ruszało jak byliśmy w kine,a potem wieczorkiem jak siedziałam przy kompie i nawet ruszała się skóra na brzuchu,ale jak tatusiowi chciałam pokazać to przestało.Dzisiaj póki co cisza 🙂 Ale faktycznie teraz to już kwestia dni jak zaczną mocno dawać znać o sobie 😁 Ja za tydzień mam wizytę - u dwóch lekarzy badanie u mojego gina i pani,która robi prenatalne 😆 Z jednej strony się stresuję a z drugiej cieszę na myśl obserwacji maleństwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki mam pytanko czy któraś z was zmaga się z przesuszoną skórą na ciele??No ja normalnie nie mogę sobie z tym poradzić,żaden krem,balsam ani oliwka sobie z tym nie radzi.Jak się wymaziam to jest ok przez jakieś 3 godziny a potem się ze mnie sypie 🤢 Najgorzej jest pod biustonoszem.Brzuch smaruję balsamem z bielendy przeciw rozstępom i też jest fajny,ale przez krótki czas.Nawet z ustami miałam problem i wciąż były przesuszone na szczęście znalazłam coś aptecznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
dziewczynki mam pytanko czy któraś z was zmaga się z przesuszoną skórą na ciele??No ja normalnie nie mogę sobie z tym poradzić,żaden krem,balsam ani oliwka sobie z tym nie radzi.Jak się wymaziam to jest ok przez jakieś 3 godziny a potem się ze mnie sypie 🤢 Najgorzej jest pod biustonoszem.Brzuch smaruję balsamem z bielendy przeciw rozstępom i też jest fajny,ale przez krótki czas.Nawet z ustami miałam problem i wciąż były przesuszone na szczęście znalazłam coś aptecznego



Ja sie zmagałam, ale zaczełąm smarować sie cała oliwka i narazie jest OK-mam nadzieje, że tak zostanie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
TITINKA napisał(a):
dziewczynki mam pytanko czy któraś z was zmaga się z przesuszoną skórą na ciele??No ja normalnie nie mogę sobie z tym poradzić,żaden krem,balsam ani oliwka sobie z tym nie radzi.Jak się wymaziam to jest ok przez jakieś 3 godziny a potem się ze mnie sypie 🤢 Najgorzej jest pod biustonoszem.Brzuch smaruję balsamem z bielendy przeciw rozstępom i też jest fajny,ale przez krótki czas.Nawet z ustami miałam problem i wciąż były przesuszone na szczęście znalazłam coś aptecznego





Ja sie zmagałam, ale zaczełąm smarować sie cała oliwka i narazie jest OK-mam nadzieje, że tak zostanie... 🙂

Ja też mam taką suchą skórę szczególnie na nogach, że złuszczone resztki zostają na spodniach od wewnątrz 😞 obrzydliwie to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jakoś zbytnio nie narzekam na suchą skórę, ale nigdy nie miałam z tym problemów w sumie...
Ale przypomniałyście mi o smarowaniu oliwką ;] więc się posmarowałam wczoraj calutka 🙂

A w ogóle to dzisiaj obudziłam się ok 2 na siusiu i patrze,a ja plamę mam na koszuli nocnej na piersi... Wooow już coś leci? ;]
Czy Wam też już coś leci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Ja jakoś zbytnio nie narzekam na suchą skórę, ale nigdy nie miałam z tym problemów w sumie...
Ale przypomniałyście mi o smarowaniu oliwką ;] więc się posmarowałam wczoraj calutka 🙂

A w ogóle to dzisiaj obudziłam się ok 2 na siusiu i patrze,a ja plamę mam na koszuli nocnej na piersi... Wooow już coś leci? ;]
Czy Wam też już coś leci?


Ja zauważyłam ok 18 tyg. siarę jak przyciskałam to wylatywały malutkie kropelki. To normalne zjawisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂 Ja już po badaniu prenatalnym. Bardzo mnie uspokoiło. Wszystkie narządy idealne,wymiary także. Tylko lekarz nie był w stanie zmierzyć CRL, bo maleństwo było zgięte i miało podkurczone nóżki 🙂 Waży już 280g i jest chłopczykiem 🙂 Ależ się cieszę 🙂
Aha a ja w najszerszym punkcie na linii pępka mam 96cm 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rano w jak się mierzyłam to mam tak z 73 cm, a wieczorem o 5 cm więcej. 😮

Właśnie odebrałam wyniki badań krwi. Hmmmm ......... krwinki czerwone zaniżone, hematokryt zaniżony jeśli chodzi o normę dla zwykłej zdrowej osoby, wyczytałam gdzieś, że dla kobiet w ciąży są inne normy i w nich się mieszczę nie wiem na ile temu można wierzyć, a wizyta za półtorej tygodnia.
MCH zawyżone i Neutrofile % zawyżone a o tym nie wiem co myśleć 🤨
Jakieś sugestie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Witam Brzuszki 🙂 Ja już po badaniu prenatalnym. Bardzo mnie uspokoiło. Wszystkie narządy idealne,wymiary także. Tylko lekarz nie był w stanie zmierzyć CRL, bo maleństwo było zgięte i miało podkurczone nóżki 🙂 Waży już 280g i jest chłopczykiem 🙂 Ależ się cieszę 🙂
Aha a ja w najszerszym punkcie na linii pępka mam 96cm 😁


Hania gratuluję!! Chyba czas byście pisały kto kogo ma 🙂 bo tworzę wstępnie tabelkę 😜 możecie sobie zobaczyć w temacie tabelka. Na razie to stan surowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hania gratuluję!! Chyba czas byście pisały kto kogo ma 🙂 bo tworzę wstępnie tabelkę 😜 możecie sobie zobaczyć w temacie tabelka. Na razie to stan surowy.


Tabelka ekstra pomysł. I już coś w niej jest 🙃

Haniu zapomniałabym 🙂 gratuluję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):
Hania gratuluję!! Chyba czas byście pisały kto kogo ma 🙂 bo tworzę wstępnie tabelkę 😜 możecie sobie zobaczyć w temacie tabelka. Na razie to stan surowy.


Tabelka ekstra pomysł. I już coś w niej jest 🙃

Haniu zapomniałabym 🙂 gratuluję 🙂


No to zaraz Ciebie też dodam 😁 obym się tylko nie pomyliła w liczbie dzieci albo płci, bo dostanę po głowie od dziewczyn 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba właśnie dostałam pierwszego kopniaka ;O
Nie jestem dokladnie pewna czy to to, ale raczej takiego uczucia nie można z niczym pomylić.
Od razu mi sie humor poprawił, bo od rana mialam jakiegoś doła ;o
"kopnięcie" było dość intensywne i nad pępkiem jakby.. wydaje mi się że to to, ale czy mogę się mylić?



Tabelka mi się podoba :-) Podpatrywałam u innych i oprócz tego co jest u nas był jeszcze wiek nasz, waga przed ciążą, obecnie i po - ale nie wiem czy jest sens walczyć z wagą bo przecież to ciągle się zmienia 🙂
Wczoraj mialam pobieranie krwi, w poniedziałek do ginekologa i wreszcie dostanę skierowanie na usg już się nie mogę doczekać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...