Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja nie mogę znaleźć tej tabelki, gdzie ona jest? Może jakiś link?
Dzisiaj byłam u lekarza,ale był bez humoru chyba, więc jak weszłam do niego, to już miał uzupełnioną moją kartę ciąży i wypisane skierowanie na USG, nawet nie zapytał jak się czuję ani nic, wręczył mi to i wyszłam :/ Tylko zapytał się czy jeszcze chcę zwolnienie, na moim miejscu już ktoś pracuje, więc i tak nie mam po co tam wracać, a on mówi, że jeszcze na kilka dni dostanę, bo strasznie sprawdzają teraz ciężarne...
Masakra, jeszcze druczków nie miał do zwolnień i mam przyjść po zw. w piątek :/
Na szczęście dostałam to skierow. na USG, to przynajmniej tam się czegoś dowiem,bo ten tylko na początku mnie zbadał i wsio... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Ja nie mogę znaleźć tej tabelki, gdzie ona jest? Może jakiś link?
Dzisiaj byłam u lekarza,ale był bez humoru chyba, więc jak weszłam do niego, to już miał uzupełnioną moją kartę ciąży i wypisane skierowanie na USG, nawet nie zapytał jak się czuję ani nic, wręczył mi to i wyszłam :/ Tylko zapytał się czy jeszcze chcę zwolnienie, na moim miejscu już ktoś pracuje, więc i tak nie mam po co tam wracać, a on mówi, że jeszcze na kilka dni dostanę, bo strasznie sprawdzają teraz ciężarne...
Masakra, jeszcze druczków nie miał do zwolnień i mam przyjść po zw. w piątek :/
Na szczęście dostałam to skierow. na USG, to przynajmniej tam się czegoś dowiem,bo ten tylko na początku mnie zbadał i wsio... ;/


http://brzuszek.net/forum,tabelka-czerwcowki-2013,378,1253165.html,str=0#1256368 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A niestety takich lekarzy jest bardzo dużo. Ja też wcześniej do takiego chodziłam, i z wizyty na wizyte coraz gorzej mnie traktował, patrzył tylko żebym jak najszybciej zostawiła kase i wyszła. A teraz zmieniłam na całkiem innego i z tego co słyszałam od innych osób to jest to najlepszy ginekolog w moich stronach. Ma całkiem inne podejście do pacjentek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
hania83 napisał(a):
Armiatko mam takie pytanie czy na opisie z badań prenatalnych ma coś wspomniane o rogu tylnym komory bocznej? Ja mam takie coś napisane i nie wiem czy to źle, czy jest w normie. Dopiero w domu to doczytałam.

Tak, wiem że jest taki parametr jak rogi tylne komory bocznej. Moja Pola miala spore poszerzenie tych właśnie rogów tylnich po narodzinach, ponieważ miała wodogłowie. Komora Lewa 21 mm a prawa 18mm. Nie wiem jakie są prawidłowe wymiary na tym etapie ciąży w jakim jesteś. Ale jeśli nie ma mowy po poszerzeniu tych rogów tylnich to nic się nie przejmuj. Zwyczajny parametr jak wszystkie inne służące do opisania rozwoju maluszka.
\Co do wyrostka nie mam żadnego zdjęcia i puki co nie było go nigdy widać... No zobaczymy w przyszły wtorek. Mam wizytę przed 19. Był by super prezent dla dziadków, poznać płeć. 😁


To mnie uspokoiłaś 🙂 U mojego maluszka ten parametr wynosi 6mm. A jesli nie widać wyrostka to może będzie córcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
armiatka napisał(a):
hania83 napisał(a):
Armiatko mam takie pytanie czy na opisie z badań prenatalnych ma coś wspomniane o rogu tylnym komory bocznej? Ja mam takie coś napisane i nie wiem czy to źle, czy jest w normie. Dopiero w domu to doczytałam.

Tak, wiem że jest taki parametr jak rogi tylne komory bocznej. Moja Pola miala spore poszerzenie tych właśnie rogów tylnich po narodzinach, ponieważ miała wodogłowie. Komora Lewa 21 mm a prawa 18mm. Nie wiem jakie są prawidłowe wymiary na tym etapie ciąży w jakim jesteś. Ale jeśli nie ma mowy po poszerzeniu tych rogów tylnich to nic się nie przejmuj. Zwyczajny parametr jak wszystkie inne służące do opisania rozwoju maluszka.
\Co do wyrostka nie mam żadnego zdjęcia i puki co nie było go nigdy widać... No zobaczymy w przyszły wtorek. Mam wizytę przed 19. Był by super prezent dla dziadków, poznać płeć. 😁


To mnie uspokoiłaś 🙂 U mojego maluszka ten parametr wynosi 6mm. A jesli nie widać wyrostka to może będzie córcia 🙂


Nie pamiętam dokładnie do kiedy, ale na pewno do 13tyg. dziewczynka i chłopiec mają takie same wyrostki, tylko chłopcom bardziej pionowo stoi ☺️ 😁 Dziewczyny co mają już po 2 dzieci (licząc ciąże) to ta druga ciąża przebiega u Was tak samo czy może inaczej? u mnie wszystko jest odwrotnie jak z córą czułam się super, bardzo dużo jadłam tak tutaj mdłości, wymioty od 5tyg. plamienia, brak apetytu do wszystkiego się zmuszam. Mamuska jak Ty się czujesz? bo już znasz płeć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Wróciłam z wizyty. Najprawdopodobniej będzie synek, nawet widziałam co tam próbował schować 😁
Mały machał rączkami i nożkami :P Nie podobało mu się badanie 😜 Ma aż 410 g 😮
Rozwija się bardzo dobrze 🙂 Będzie mięc na imię Maksymilian


Gratuluję!! 🤪 oj to kawał chłopaczyska Ci rośnie!! byłaś na zwykłej wizycie teraz czy na usg połówkowym? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA Z TYM ŻE ZNAM PŁEC CZUJE SIE BARDZO DOBRZE MOGE ROBIĆ RÓŻOWE ZAKUPY I JUZ WIEM JAK MAM SIE WYRAZAC O TYM CO JEST W MOIM BRZUCHU 😉) W 1 CIAZY WIEDZIALAM WCZESNIEJ BO W 12 TYG GIN POKAZAL MI SISIOCZKA HEHE I JAJECZKA TEZ BYLO DOBRZE WIDAC,ALE I TAK NARAZIE JEST TAK NEUTRALNIE BO NIE CZUJE RUCHOW OBIAWY CIAZY SIE SKONCZYLY WIEC CZUJE SIE NORMALNIE 😮 CO DO PODUSZEK DO SPANIA TO NIE MIALAM SPECJAŁOW WIADOMO POZNIEJ GORZEJ SPAC WKLADALAM MIEDZY NOGI PODUSZKE TAKA GRUBA PODLUZNA Z KANAPY TO TROCHE DZIALALO ALE POZNIEJ UWIERZCIE NAWET PODUSZKA TU NIC NIE DA 😜 MI BRZUCH NARAZIE STOI W MIEJSCU ANI NIE ROSNIE ANI NIC I WKURZA MNIE TO BO CHCIALA BYM ZEBY BARDZIEJ BYL WIDOCZNY. U MNIE DZIS NIE CIEKAWIE CZYSCI MNIE I SYNKA ON DO TEGO MA KATAR I KASZEL PO WCZORAJSZEJ ZABAWIE Z TATA NA SNIEGU BO WROCIL CALY MOKRY!!! 😠 WLASNIE WROCILAM Z APTEKI BO KUPOWALAM PANADOL BO COŚ CIEPLY SIE ROBI ZEBY GORACZKI NIE MIAL W NOCY 🥴 HEHE KONCZE BO ZARAZ UŚNIECIE CZYTAJĄC TO 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
wieloródki czy miałyście fasolkę do spania? bo zastanawiam się czy kupić sobie fasolkę a dla dzidzi taką mniejszą poduchę w literkę C 😆 co o tym myślicie?


Ja wczoraj kupiłam taką: http://allegro.pl/show_item.php?item=2946227872
ma fajne wypełnienie. Te co mają takie kuleczki są mniej wygodne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Wróciłam z wizyty. Najprawdopodobniej będzie synek, nawet widziałam co tam próbował schować 😁
Mały machał rączkami i nożkami :P Nie podobało mu się badanie 😜 Ma aż 410 g 😮
Rozwija się bardzo dobrze 🙂 Będzie mięc na imię Maksymilian


Gratuluję !! 🙂

Blue nie jesteś sama w tej zazdrości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Wróciłam z wizyty. Najprawdopodobniej będzie synek, nawet widziałam co tam próbował schować 😁
Mały machał rączkami i nożkami :P Nie podobało mu się badanie 😜 Ma aż 410 g 😮
Rozwija się bardzo dobrze 🙂 Będzie mięc na imię Maksymilian


Gratuluję syneczka 🙂 Faktycznie duży z niego chłopaczek. Przynajmniej w porównaniu z moim, który ma tylko 280g. Bardzo ładne imię wybrałaś 🙂 Ja jeszcze nie wymyśliłam ehh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam
Chciałam poruszyć kwestie spanie, czy to prawda że powinno się spać na lewym boku ?
Jak wy śpicie ?


Ja czytałam w internecie, że pozycja na lewym boku jest dobra, bo wtedy więcej krwi dopływa do łożyska. Ja natomiast śpię przeważnie albo na prawym boku albo na wznak 🙂 Na brzuszku już nie ma szans, bo zaraz się dzidziol odzywa 😁 A była to moja ulubiona pozycja do czasu ciązy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie ;-*
Dzidzia odzywa sie coraz cześciej, zwykle pod wieczór daje czadu.
Choć u mnie nie skacze po słodyczach a po brzoskwiniach w puszce i tym syropie brzoskwiniowym. OOj luubi po mamusi 😜P

Ja śpię na prawym boku jakoś lewy mi nie pasuje, staram się ale i tak większość na prawym lub na plecach.

Magda - ja też mam taką lekarkę..
Blue - to również moja 1 ciąża 🙂 a wymiarów nie uaktualnie jeszcze przez 2-3 tygodnie, czekam na usg 😞
Iwonka - gratuluję synka, może mi się trafi Zuzia 🙂))


W poniedziałek dostanę skierowanie na USG, chyba się nie doczekam ; <
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Iwonka duza dzidia rosnie w Twoim brzuszku 🙂
Duzo przytylyscie? Ja 3,200 ;/
To duzo?

Blue to tez moja 1 ciąża :]

24-go mam USG 🙂 Juz sie strasznie ciesze ;]


W razie wątpliwość masz kalkulator: http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...