Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiecie co? Zrobiłam dzisiaj zakupy na allegro u jakiegoś uzytkownika, którego któraś z Was mi kiedyś poleciła, o to rozpisk ;/


Kolorowe pieluchy pieluszki tetrowe MEGA PROMOCJA
2,83 zł za sztukę
sztuk: 2
5,66 zł
Philips AVENT BUTELKA ANTYKOLKOWA NATURAL 125ml
18,50 zł za sztukę
sztuk: 2
37,00 zł
Sudocrem - krem na odparzenia odpieluszkowe 125g
16,99 zł za sztukę
sztuk: 1
16,99 zł
Szczotki do mycia butelek i smoczków super cena!
4,65 zł za sztukę
sztuk: 1
4,65 zł
Wielorazowe majtki siatkowe 2szt poporodowe XL
5,69 zł za sztukę
sztuk: 1
5,69 zł
ZIAJKA Masło do ciała ujędrniające po porodzie
14,49 zł za sztukę
sztuk: 1
14,49 zł
Rewelacyjne poporodowe majtki BabyOno PROMOCJA
7,15 zł za sztukę
sztuk: 1
7,15 zł
POLSKIE prześcieradło frotte z gumką 120x60cm
12,89 zł za sztukę
sztuk: 1
12,89 zł
Johnson Baby PUDER zapobiegający odparzeniom 100g
7,70 zł za sztukę
sztuk: 1
7,70 zł
Krem S.O.S. hipoalergiczny NIVEA Baby 150ml.
15,50 zł za sztukę
sztuk: 1
15,50 zł
NIVEA BABY krem ochronny na słońce Faktor 30
6,99 zł za sztukę
sztuk: 1
6,99 zł
BAIŁY JELEŃ żel do mycia butelek i smoczków 1l
6,29 zł za sztukę
sztuk: 1
6,29 zł
Poporodowe ginekologiczne podkłady dla Kobiet!!!
3,59 zł za sztukę
sztuk: 1
3,59 zł

i tak 150,- poszło w kilka minutek... ;/ Sporo już rzeczy mam,ale przeprowadzam się i chciałabym mieć już wszystko... a wiadomo na nowe mieszkanie też będą wydatki...

Dziewczyny kupujecie jakiś super extra materac? Ile to kosztuje, bo ja myślałam, że 100,-? A moja siostra mówi, że miała zwykły gąbkowy i nie jest taki drogi.... co Wy o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Witam nową koleżankę 🙂 Trzymam kciuki za te które muszą się bardziej oszczędzać i wierzę w to,że będzie wszystko dobrze.
Ja dzisiaj też zaliczyłam wizytę u lekarza.Z dzidzią ok,waży 2100g(wagą podobno wyprzedza o tydzień)tylko martwi mnie fakt,że od miesiąca ani drgnęła jeśli chodzi o piruet w dół-dalej leży w poprzek 🙂Jedyny plus tego to taki,że nie napiera na szyjkę i jest nadal długa.Znowu muszę zapodać sobie nystatynę,bo znowu coś się pojawiło 😠
Dostałam skierowanie na krzepliwość krwi a za 3 tygodnie będę mieć konsultację z anestezjologiem 😆 Nie wiem jak wy,ale ja nastawiam się na poród ze znieczuleniem(pierwszy też taki miałam i nie mam drastycznych wspomnień) No chyba,że mała się nie obróci 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja w ogóle zapomniałam się pochwalić, że dzisiaj byłam u okulisty i nie wiem czy to dobra czy zła wiadomość, ale PRZECIWSKAZAŃ DO PORODU SIŁAMI NATURY BRAK...

a TO TAKIE TRZECIE usg na nfz to kiedy? Bo teraz mi nie dał skierowania na usg i się zastanawiam, bo nast. wizytę mam na koniec kwietnia i pewnie wtedy dostanę... ;/ a już bym chciała zobaczyć moją dzidzię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Hej dziewczynki
Witam nową koleżankę 🙂 Trzymam kciuki za te które muszą się bardziej oszczędzać i wierzę w to,że będzie wszystko dobrze.
Ja dzisiaj też zaliczyłam wizytę u lekarza.Z dzidzią ok,waży 2100g(wagą podobno wyprzedza o tydzień)tylko martwi mnie fakt,że od miesiąca ani drgnęła jeśli chodzi o piruet w dół-dalej leży w poprzek 🙂Jedyny plus tego to taki,że nie napiera na szyjkę i jest nadal długa.Znowu muszę zapodać sobie nystatynę,bo znowu coś się pojawiło 😠
Dostałam skierowanie na krzepliwość krwi a za 3 tygodnie będę mieć konsultację z anestezjologiem 😆 Nie wiem jak wy,ale ja nastawiam się na poród ze znieczuleniem(pierwszy też taki miałam i nie mam drastycznych wspomnień) No chyba,że mała się nie obróci 🤢

Jeśli usiądzie i będzie pośladkami w dół to jak ktoś rodził 1 dziecko sn to oni chcą żeby taki poród też był sn, bo łatwiej idzie 😮 😮 ja sobie tego nie wyobrażam! więc jeśli już tak bardzo chce to niech leży w poprzek przynajmniej cc będzie. Dużo już waży 🙂 z tego co pamiętam to 90centyl jest przy prawie 2,3kg na 32 tydź. 🙂 ale takie dziecko na 40 tydzień ma ważyć ok 4,2kg 😜 ja mam jutro usg 3d/4d i nie mogę się doczekać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Wiecie co? Zrobiłam dzisiaj zakupy na allegro u jakiegoś uzytkownika, którego któraś z Was mi kiedyś poleciła, o to rozpisk ;/


Kolorowe pieluchy pieluszki tetrowe MEGA PROMOCJA
2,83 zł za sztukę
sztuk: 2
5,66 zł
Philips AVENT BUTELKA ANTYKOLKOWA NATURAL 125ml
18,50 zł za sztukę
sztuk: 2
37,00 zł
Sudocrem - krem na odparzenia odpieluszkowe 125g
16,99 zł za sztukę
sztuk: 1
16,99 zł
Szczotki do mycia butelek i smoczków super cena!
4,65 zł za sztukę
sztuk: 1
4,65 zł
Wielorazowe majtki siatkowe 2szt poporodowe XL
5,69 zł za sztukę
sztuk: 1
5,69 zł
ZIAJKA Masło do ciała ujędrniające po porodzie
14,49 zł za sztukę
sztuk: 1
14,49 zł
Rewelacyjne poporodowe majtki BabyOno PROMOCJA
7,15 zł za sztukę
sztuk: 1
7,15 zł
POLSKIE prześcieradło frotte z gumką 120x60cm
12,89 zł za sztukę
sztuk: 1
12,89 zł
Johnson Baby PUDER zapobiegający odparzeniom 100g
7,70 zł za sztukę
sztuk: 1
7,70 zł
Krem S.O.S. hipoalergiczny NIVEA Baby 150ml.
15,50 zł za sztukę
sztuk: 1
15,50 zł
NIVEA BABY krem ochronny na słońce Faktor 30
6,99 zł za sztukę
sztuk: 1
6,99 zł
BAIŁY JELEŃ żel do mycia butelek i smoczków 1l
6,29 zł za sztukę
sztuk: 1
6,29 zł
Poporodowe ginekologiczne podkłady dla Kobiet!!!
3,59 zł za sztukę
sztuk: 1
3,59 zł

i tak 150,- poszło w kilka minutek... ;/ Sporo już rzeczy mam,ale przeprowadzam się i chciałabym mieć już wszystko... a wiadomo na nowe mieszkanie też będą wydatki...

Dziewczyny kupujecie jakiś super extra materac? Ile to kosztuje, bo ja myślałam, że 100,-? A moja siostra mówi, że miała zwykły gąbkowy i nie jest taki drogi.... co Wy o tym myślicie?

Ja miałam kokos pianka gryka i nie jest taki zły, ponoć najlepsze są lateksowe? byś musiała o tym poczytać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Witajcie
Ja zrobiłam już cztery prania, dwa mam poprasowane ale na razie same kocyki, ręczniki, pościel. 🙂
Jeszcze została mi partia poszewek i potem lecę z ubrankami. Mam już porozdzielane kolorami. Wózek zamówiony, ciekawe czy w tym tygodniu przyjdzie. Myślałam, że bedę czekać przynajmniej 3 tyg. na wózek a tu się okazało, że jest na magazynie i w ciągu tygodnia będzie.
Witaj Magda.

Aha ja już mam wizyty co 2 tyg a wy też macie już częściej?

Dziś ide do szkoły rodzenia i może będziemy mieć spotkanie z panią z banku komórek macierzystych. Zobaczymy co powie.

Jutro ide na warsztaty dla kobiet BEZPIECZNY MALUCH w ciąży. A czy któras z was juz była na nich? Pozdrowionka 😆


Czemu tak szybko ? włożysz do folii czy będą leżeć w szafie? nie zakurzą się? zostały nam bite 2mieś. jakby nie patrzeć, a to szmat czasu 😁 ja na razie wizyty mam co 4tyg. a chodzę co 5 z własnej wygody 😉 jeśli teraz będzie chciała co 2 to będę chodzić co 3 🙃 nie odczuwam potrzeby latania do gina co 2 tyg. tym bardziej jak trzeba za to płacić. W poprzedniej ciąży do samego końca chodziłam co 4tyg. i miałam się stawić w okolicach terminu, ale nie dotrwałam do tego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
A ja w ogóle zapomniałam się pochwalić, że dzisiaj byłam u okulisty i nie wiem czy to dobra czy zła wiadomość, ale PRZECIWSKAZAŃ DO PORODU SIŁAMI NATURY BRAK...

a TO TAKIE TRZECIE usg na nfz to kiedy? Bo teraz mi nie dał skierowania na usg i się zastanawiam, bo nast. wizytę mam na koniec kwietnia i pewnie wtedy dostanę... ;/ a już bym chciała zobaczyć moją dzidzię...

Chyba do 36tyg. jest ostatnie usg albo po 36tyg. nie powiem Ci dokładnie, dziewczyny na pewno lepiej się orientują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, jakie kosmetyki kupujecie dla Maluszka?
Ja mam tylko sudocrem na odparzenia a reszta to nie mogę się zdecydować. Napiszcie mi co macie do kąpieli, do codziennego smarowania pupy, do buzi na spacery i jaką wodę do noska?

Ja martwię się wagą mojej Małej. Rośnie ale chudziutka jest, końcu 28tc ważyła tylko 940 g. Mało troszkę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorwałam się dziś do kompa :-) nadrabiam zaległości..

Mamuśka ty to masz szczęście, uratowałaś budżet od mandatu i jeszcze to żelazko w prezencie...wow 😁

Ja przez ten remont to nic nie robię i opuściłam się w zakupach dla Blanusi..ale zebrałam wywiady i jeśli chodzi o kosmetyki to Oliatum do kąpieli, i krem Alantan + mi polecały koleżanki...
A reszta to Nivea..

A dziś pierwsze zajęcia w szkole rodzenia to mam nadzieję że się wkrótce dowiem co konkretnie, jakie rzeczy dla maluszka życzy sobie szpital w którym będę rodzić...
A zaraz jak tylko ekipa remontowa opuści mój dom to przyjedzie moja przyjaciółka położna i wybierzemy ciuszki dla Blanusi do szpitala, w sensie żeby leżały gdzieś z boczku w szafie aby w razie czego wiedzieć co wziąć bo ciągle mi się śni że nie jestem przygotowana...jadę do szpitala i nic nie mam, zapominam o karcie ciąży, szukam szpitala nie umiem trafić takie tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry
Zaglądam na chwilkę , u mnie dalszy ciąg gonitwy i załatwiania wszystkiego przed komunią oby było już po . Dziś miałam sen ze śnieg spadł 😠 a my wszyscy wyletnieni ; jesssuuuuu już zaczynam chyba fiksować , przeczytałam listę zakupową Magdy ... no muszę przyznać ze ceny kuszące poproszę o stronkę tego jego mościa z tymi artykułami 🤪 🤪 🤪
co do mojej wyprawki to jedynie co mam to łóżeczko i ciuszki , kocyki , pieluchy tetra , flanela , czapeczki , skarpetki , sweterki , śpiworek z kosmetyczno- higieniczno rzeczy to oliwka -hipp, BEPANTHEN MASC OCHRONNA, SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW ZESTAW CANPOL BABIES , to samo z nożyczkami zestaw , ale dopiero resztę zacznę kupować po komunii
miłego wiosennego w końcu dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie uważam zeby było za wcześnie na kompletowanie wyprawki dla maluszka. Mam już naprawdę dużo dzięki systematycznym zakupom. Zostały teraz tylko takie drobiazgi jak kosmetyki, pampersy, chusteczki. Nie wyobrażam sobie teraz jakbym miała teraz kupić wszystko. Muszę leżeć i chociaż to mnie uspokaja.
Sprawdziłam dokładne na wypisie i moja szyjka ma długość 25mm. Taka dolna granica, dobrze,że te zapisy ktg były ładne, zero skurczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
zonanagazie -nie martw sie, ja mam odrosty od pazdziernika, nie farbowalam w ciazy wlosow. na szczescie sie wycfanilam, bo zrobilam moj naturalny braz i praktycznie nic nie widac 🙂 ale korci mnie zeby juz cos w sobie zmienic, zle sie czuje taka pospolita.
Ja sie pozale o rozstepy - przeszly mi z boków na środek brzucha i nad pepek - jestem załamana!!
narazie nie zwracam na nie aż takiej uwagi, ale wiem, że po porodzie może być słabo z moją samooceną.


Ja również nie farbowałam włosów jeszcze dłużej bo od sierpnia. Ostatni raz farbowałam włosy na własne wesele a teraz mam takie odrosty że masakra. Ale stwierdziłam że nie będę farbować tylko czekam żeby mi włosy bardziej odrosły żeby w końcu dojść do własnego koloru.
Co do rozstępów to również mam wielkie bo biegną z jednego boku na drugi i ponad pępkiem też są i niestety bardzo widoczne. 😮 Póki co nie bardzo się tym przejmuje, ale jak będzie po porodzie to się okaże. Teraz mały jest dla mnie ważny. Mąż nawet mi ciągle powtarza żebym się tym nie przejmowała tymi rozstępami. 🙂 Także nie myśle o tym na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
zonanagazie -nie martw sie, ja mam odrosty od pazdziernika, nie farbowalam w ciazy wlosow. na szczescie sie wycfanilam, bo zrobilam moj naturalny braz i praktycznie nic nie widac 🙂 ale korci mnie zeby juz cos w sobie zmienic, zle sie czuje taka pospolita.
Ja sie pozale o rozstepy - przeszly mi z boków na środek brzucha i nad pepek - jestem załamana!!
narazie nie zwracam na nie aż takiej uwagi, ale wiem, że po porodzie może być słabo z moją samooceną.

U mnie ostatnio z samoocena kiepsko i pewnie po porodzie będzie jeszcze gorzej, dlatego chciałam włosy późno zafarbować na zbliżony kolor do naturalnego po to by uniknąć dużych odrostów jako świeżo upieczona mamusia. Bo później nie wolno farbować tylko nie wiem jak długo.
Mam nadzieje, że w czerwcu szybko mój tyłek wróci do formy, w końcu będą spacery z wózkiem.
Mamuska2706 napisał(a):
: a co drugie dzis to robilismy zakupy u nas w sklepie budowlanych kupowalismy farbe do pokoju i farbe do lozeczka a ze wydalismy ponad 50 zl dostalismy zdrapke, hehe i wygralismy żelazko philipsa takie fajne akurat sie przyda niedlugo na prasowanie ubranek dla małej bo moje state ledwo zipi hehe jutro chyba nadam totka bo taki fuks nas sie trzyma 🙂 rozpisalam sie i dobrej nocy kochane 😘

W Którym budowlanym te zdrapki, bo chyba wybiorę się na zakupy hehe
magdad86 napisał(a):
Wiecie co? Zrobiłam dzisiaj zakupy na allegro u jakiegoś uzytkownika, którego któraś z Was mi kiedyś poleciła, o to rozpisk ;/

i tak 150,- poszło w kilka minutek... ;/ Sporo już rzeczy mam,ale przeprowadzam się i chciałabym mieć już wszystko... a wiadomo na nowe mieszkanie też będą wydatki...

Wklej link do tej aukcji jeśli możesz, może też skorzystam.
medli89 napisał(a):

Co do rozstępów to również mam wielkie bo biegną z jednego boku na drugi i ponad pępkiem też są i niestety bardzo widoczne. 😮 Póki co nie bardzo się tym przejmuje, ale jak będzie po porodzie to się okaże. Teraz mały jest dla mnie ważny. Mąż nawet mi ciągle powtarza żebym się tym nie przejmowała tymi rozstępami. 🙂 Także nie myśle o tym na razie.

Mój małżonek to mi dokucza i droczy się, że mój tyłek nie jest już taki fajny, ale za to zachwyca się biustem, nigdy nie narzekał bo miałam zawsze pełne C, a teraz to E mu się spodobało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czemu tak szybko ? włożysz do folii czy będą leżeć w szafie? nie zakurzą się? zostały nam bite 2mieś. jakby nie patrzeć, a to szmat czasu 😁 ja na razie wizyty mam co 4tyg. a chodzę co 5 z własnej wygody 😉 jeśli teraz będzie chciała co 2 to będę chodzić co 3 🙃 nie odczuwam potrzeby latania do gina co 2 tyg. tym bardziej jak trzeba za to płacić. W poprzedniej ciąży do samego końca chodziłam co 4tyg. i miałam się stawić w okolicach terminu, ale nie dotrwałam do tego czasu.


Szybko i nie szybko?Ja już jakiś czas temu poprałam a teraz prasuje i piorę resztę, w każdej chwili teraz może dzidzia się urodzić, później też będzie lato i ciepełko i duuuuży "bebzonik" 😁 I nie będzie się chciało, a zresztą w każdej chwili może się coś przypomnieć, więc tylko będzie się dokładać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Dorwałam się dziś do kompa :-) nadrabiam zaległości..

Mamuśka ty to masz szczęście, uratowałaś budżet od mandatu i jeszcze to żelazko w prezencie...wow 😁

Ja przez ten remont to nic nie robię i opuściłam się w zakupach dla Blanusi..ale zebrałam wywiady i jeśli chodzi o kosmetyki to Oliatum do kąpieli, i krem Alantan + mi polecały koleżanki...
A reszta to Nivea..

A dziś pierwsze zajęcia w szkole rodzenia to mam nadzieję że się wkrótce dowiem co konkretnie, jakie rzeczy dla maluszka życzy sobie szpital w którym będę rodzić...
A zaraz jak tylko ekipa remontowa opuści mój dom to przyjedzie moja przyjaciółka położna i wybierzemy ciuszki dla Blanusi do szpitala, w sensie żeby leżały gdzieś z boczku w szafie aby w razie czego wiedzieć co wziąć bo ciągle mi się śni że nie jestem przygotowana...jadę do szpitala i nic nie mam, zapominam o karcie ciąży, szukam szpitala nie umiem trafić takie tam...


Fajnie mieć przyjaciółkę położną, ja właśnie też nie wiem ile tego wziąć do szpitala, na internecie jest napisane po 5szt. Ale cz to wystarczy? ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Razem napisał(a):
dzień dobry
Zaglądam na chwilkę , u mnie dalszy ciąg gonitwy i załatwiania wszystkiego przed komunią oby było już po . Dziś miałam sen ze śnieg spadł 😠 a my wszyscy wyletnieni ; jesssuuuuu już zaczynam chyba fiksować , przeczytałam listę zakupową Magdy ... no muszę przyznać ze ceny kuszące poproszę o stronkę tego jego mościa z tymi artykułami 🤪 🤪 🤪
co do mojej wyprawki to jedynie co mam to łóżeczko i ciuszki , kocyki , pieluchy tetra , flanela , czapeczki , skarpetki , sweterki , śpiworek z kosmetyczno- higieniczno rzeczy to oliwka -hipp, BEPANTHEN MASC OCHRONNA, SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW ZESTAW CANPOL BABIES , to samo z nożyczkami zestaw , ale dopiero resztę zacznę kupować po komunii
miłego wiosennego w końcu dnia



TO I TAK SPORO JUŻ MASZ, A JA MYŚLAŁAM, ŻE TO JA SIĘ SPIESZĘ... ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam jeszcze nic z kosmetyków, pieluch tetrowych itp. muszę się wziąć za to.

Magda, USG na NFZ ostatnie ja miałam w 30 tygodniu. Zależy od lekarza, ale tak koło 30-33 tygodnia podobno się robi. W szpitalu Rydygierze w Łodzi powtarzają przed porodem jeszcze, bo jak leżałam ostatnio to dziewczynom robili. Ale one w sumie po terminie były 😉

Mam pytanko, jestem na zwolnieniu, do 30 dni płaci pracodawca, wiem że potem zus, muszę iść jakieś papiery złożyć czy co, żeby dostawać pieniążki? Zupełnie się na tym nie znam.. Bo w zasadzie już powinnam to załatwiać, minęło 30 dni gdzie płaci pracodawca, teraz czas na zus. Co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Ja nie mam jeszcze nic z kosmetyków, pieluch tetrowych itp. muszę się wziąć za to.

Magda, USG na NFZ ostatnie ja miałam w 30 tygodniu. Zależy od lekarza, ale tak koło 30-33 tygodnia podobno się robi. W szpitalu Rydygierze w Łodzi powtarzają przed porodem jeszcze, bo jak leżałam ostatnio to dziewczynom robili. Ale one w sumie po terminie były 😉

Mam pytanko, jestem na zwolnieniu, do 30 dni płaci pracodawca, wiem że potem zus, muszę iść jakieś papiery złożyć czy co, żeby dostawać pieniążki? Zupełnie się na tym nie znam.. Bo w zasadzie już powinnam to załatwiać, minęło 30 dni gdzie płaci pracodawca, teraz czas na zus. Co robić?


Ty nic nie załatwiasz, dostarczasz zwolnienie pracodawcy i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Ja nie mam jeszcze nic z kosmetyków, pieluch tetrowych itp. muszę się wziąć za to.

Magda, USG na NFZ ostatnie ja miałam w 30 tygodniu. Zależy od lekarza, ale tak koło 30-33 tygodnia podobno się robi. W szpitalu Rydygierze w Łodzi powtarzają przed porodem jeszcze, bo jak leżałam ostatnio to dziewczynom robili. Ale one w sumie po terminie były 😉

Mam pytanko, jestem na zwolnieniu, do 30 dni płaci pracodawca, wiem że potem zus, muszę iść jakieś papiery złożyć czy co, żeby dostawać pieniążki? Zupełnie się na tym nie znam.. Bo w zasadzie już powinnam to załatwiać, minęło 30 dni gdzie płaci pracodawca, teraz czas na zus. Co robić?


Jeżeli jest mniej niż 20 pracowników to przez 33 dni płaci pracodawca, później pracodawca musi wypełnić jakiś dok. z ZUS i pracodawca powinien podbijać każde Twoje zwolnienie i odnosić do ZUS, ja żeby to długo nie trwało, zanoszę do pracodawcy zwolnienie, żeby mi podbił i podpisał a później wiozę sama do ZUSu i ZUS wypłaca Ci za każde zwolnienie, jak masz np. zwolnienie na 3 tygodnie i zanosisz 8.04 to ZUS ma 30 dni na wypłacenie Ci zasiłku za dany okres zwolnienia czyli np. za te 3 tyg. A jak jest powyżej 20 pracowników, to jakoś jest inaczej, że to pracodawca płaci Ci tak jak wypłata co miesiąc i to on rozlicza się z ZUS. Jedyny dok. jaki zaniosłam do ZUS to swój numer konta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No z tym praniem to ja od początku planowałam, że zaczne je robić po świętach. Jutro jade odebrać wózek a po południu po drobne zakupy dla dzidzi. Tylko kosmetyki chcę kupić dopiero w maju. A tak po za tym to gdybym miała zacząć na początku maja wszystko robić to stres by mnie zjadł, że nie zdążę ze wszystkim. A wczoraj na szkole rodzenia mówili, ze termin porodu jest od 27 do 42 tyg wiec trzeba się liczyć z tym, ze może urodzę wcześniej niż w połowie czerwca. Pożyjemy zobaczymy ale będę na pewno w tedy już spokojna, że wszystko mam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny bratowa poleciła mi taki termometr żebym kupiła dla dziecka. Co o nim sądzicie? Nie musi to być konkretnie ten tylko chodziło jej o ten rodzaj. Może macie taki,?
http://allegro.pl/termometr-do-ucha-i-czola-babyono-nowosc-i3148095230.html
I jeszcze butelkę Dr Brown's . Co o niej myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Dziewczyny bratowa poleciła mi taki termometr żebym kupiła dla dziecka. Co o nim sądzicie? Nie musi to być konkretnie ten tylko chodziło jej o ten rodzaj. Może macie taki,?
http://allegro.pl/termometr-do-ucha-i-czola-babyono-nowosc-i3148095230.html
I jeszcze butelkę Dr Brown's . Co o niej myślicie?


Taki termometr to dobra sprawa, ale przecież dziecko będzie zdrowe!!! 🙂 To po co od razu ładować się w takie koszta, te termometry są ogólnodostępne, na pewno w każdej aptece, jak dzidzia zachoruje to wtedy wydasz kasę na termometr, a teraz w sumie już masz sporo wydatków! 🙂 Ja starałam się robić zakupy co potrzebuję jak urodzę i tuż po porodzie, a później to będę kupować dalej co będzie trzeba, wszystko wyjdzie w praniu i wszystko jest bardzo dostępne właściwie... już nie na kartki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...