Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
magda jestem w szoku, koniecznie zmien lekarza to nie do wiary ze mozna tak traktowac pacjenta!!!!

a ja musze sie pochwalic ze zakupilam dzis kilka rzeczy i cyiesze sie bardzo! mam juz butelki,smoczek, szczotke do główki,czapeczki i kilka innych rzeczy. mam pytanko do dziewczyn ktore juz karmily piersia, czy używałyście jakiś maści na sutki przy podrażnieniach? słyszałam ze ten bephanten jest tez skuteczny... wiem że bywa trudno z karmieniem 🤨
a do kąpieli bede używać mydelka bambino i po kąpieli balsamy nivea od pierwszych dni


A jaką szczątkę kupiłaś, tzn z jakim włosiem naturalnym czy sztucznym bo ja kupiłam ze sztucznym i się zastanawiam czy dla noworodka nie powinna być z naturalnym?

Może inne mamusie też coś podpowiedzą czy kupować drugą szczotkę z naturalnym włosiem?

Ja też kupiłam pare duperelek typu smoczki, pojemnik na smoczek, łańcuszek, szczotkę do mycia butelek, termometr do wody, materac do łóżżeczka, pieluszki kolorowe tetr. i fla. itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do bodziaków to nie wiem jak inne mamy z własnego doświadczenia,ale ja zauważyłam,że najfajniejsze bodziaki są te zapinane na zatrzaski kolo szyjki a nie na zakładkę.Te zakładkowe miałam wrażenie,że często lubiły się deformować po kilku praniach i robiły się rozciągnięte a to nie wyglądało potem estetycznie 🤢I nie było różnicy czy to firmówka czy nie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Co do bodziaków to nie wiem jak inne mamy z własnego doświadczenia,ale ja zauważyłam,że najfajniejsze bodziaki są te zapinane na zatrzaski kolo szyjki a nie na zakładkę.Te zakładkowe miałam wrażenie,że często lubiły się deformować po kilku praniach i robiły się rozciągnięte a to nie wyglądało potem estetycznie 🤢I nie było różnicy czy to firmówka czy nie 🤨


Popieram w 100%. Ja dzis kupiłam paczke pampersów z biedronki new born i pierwszy smoczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Natalia ja również planuje zakup tego termometru.
Dziewczyny zastanawiałam się nad butelką antykolkową z Nuka co o tym sądzicie ?
Kasiulka „Hej Mamuśki musze się pochwalić, że zakuupiłam w czoraj całą masę ubranek za 200 zł a ubranka są dla malęństwa aż do 9 miesiąca życia... Znajoma miała wszystko nowe, ubranka są w ogóle nie zniszczone nic a nic...”
Ja kupiłam identycznie wyszło mnie 12 zł więcej tylko
Magdad86 ja odebrałam dziś swoje wyniki z wymazu i wszystko mam na nie tylko raz pisze tak
Wyhodowano drobnoustrój Saccharomyces spp należy do grzybów spożywczych i może kolonizować okolice krocza w związku z bliskim sąsiedztwem końcowego odcinka układu pokarmowego, gdzie nie stanowi czynnika etiologicznego zakażenia, Interpretacja zależy od objawów i stanu klinicznego pacjenta. Mój lekarz powiedział mi że póki nic się nie dzieje nie będziemy w to ingerować bo czasem się zdarza najwyżej później damy jakąś tabletkę. Mówił że drobno ustroje czasem się zdarzają.

Dalej ciągnąc widziałam moją kruszynkę, wcale nie taka kruszynka ponad 1800g obwód główki 33 (jak jest u was z obwodem główki)
Wyprzedza termin porodu o tydzień. Widziałam w 4D trochę twarzyczki bo resztę zasłoniło łożysko, dzidzia strasznie tuli się do mojego brzucha i momentami wyglądało to jakby całowała ściankę. Fajnie, choć dalej nie wiele było widać.
Następna wizyta za 2 tygodnie bo potem długi weekend majowy. I następna pod koniec maja. Jak tak dalej będzie rosła to może nie dotrwać do trzeciej wizyty.

U mnie są takie wyniki http://oi48.tinypic.com/2vknuad.jpg obwód wychodzi u Ciebie większy. Jaki masz wiek ciążowy liczony z usg? No i zgadzam się to już nie taka "kruszynka" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Poszłam do mojego super zaje*** lekarza, a on on trzymając moja kartę w reku i stojąc mówi do mnie słucham, co panią do mnie sprowadza, więc już też nie usiadłam i mówię,ze przyszłam z wynikiem a on do mnie wynik jest dobry, a ja mowie,ze przyszłam, bo podobno mam jakieś drożdże a on jednym ciągiem mówi do mnie i szybkim tempem wynik jest dobry, następna wizyta tak jak ustaliliśmy za 3 tygodnie,więc do zobaczenia wtedy aha jeszcze chciałem pani powiedzieć,ze źle pani wykorzystuje zwolnienie,bo chodzi pani po sklepach, przy następnej wizycie zastanowimy sie co dalej ze zwolnieniem do widzenia i wskazał mi drzwi wiec ja trzasnęłam drzwiami i wyszłam i się popłakałam, nawet nie zdążyłam jemu powiedzieć, że mi nogi puchną od jakiegoś tygodnia 😞 Masakra, nie wiem co mam robić, nie stać, mnie, żeby chodzić prywatnie :/ Bo będę musiała pewnie chodzić co 2 tygodnie, bo to już końcówka i jeszcze pewnie mnie pokierują na wszystkie wyniki płatne... nie wiem co mam robić, a w wyniku wyszło mi:
1. flora saprofityczna [śr. liczne]
2. Candida albicans [śr. liczne]
Nie wyhodowano GBS.

A te 1,2 to jakieś drożdże... 😞((


Kochana nie każdy lekarz prywatnie każe przychodzić co 2tyg. w pierwszej ciąży chodziłam prywatnie do samego końca co 4tyg. teraz nie wiem jak będzie, ale i tak nie będę chodzić do 2 tylko co 3 😜 tak samo teraz nie chodzę co 4 tylko co 5. 😁 Zmień lekarza masz takiego prawo nawet na nfz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):

U mnie są takie wyniki http://oi48.tinypic.com/2vknuad.jpg obwód wychodzi u Ciebie większy. Jaki masz wiek ciążowy liczony z usg? No i zgadzam się to już nie taka "kruszynka" 😜


Na USG wiek ciąży to pomiędzy 32 a 33 tydzień. Wystraszyłam się tą dużą główką. Zapytałam o to lekarza, a on powiedział że nie jest w stanie stwierdzić czy jest za duża czy nie.
Na necie znalazłam przypadkiem stronę gdzie wpisujesz wymiar np główki i liczy wiek płodu na jego podstawie no ja wpisałam ten mój wymiar i wszyło 37 tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda86- zastanów się nad zmianą lekarza. Nikt nie powinien powiedzieć tak ciężarnej kobiecie o zwolnieniu lekarskim. Jeśli wpisał cyfrę 2 a pewnie to zrobił to oznacza że można chodzić. Dopiero 1 oznacza leżenie w domu. Jeśli nie ma przeciwskazań do tego żebyś była aktywna to dlaczego masz się zaszywać w domu? Potem marudzą, że za dużo Pani przybrała na wadze itd.
Ja chodzę prywatnie do lekarza ale to mój wybór. Wierzę, że są lekarze, którzy na nfz są ok ale nie w mojej okolicy, niestety. Tak samo jak dentyści. Teraz też mam wizytę po 2 tyg. ale to przez tą moją szyjkę.

Też będę używać kosmetyków nivea dla maluszka ale nie za dużo. Też uważam że im mniej tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):

U mnie są takie wyniki http://oi48.tinypic.com/2vknuad.jpg obwód wychodzi u Ciebie większy. Jaki masz wiek ciążowy liczony z usg? No i zgadzam się to już nie taka "kruszynka" 😜


Na USG wiek ciąży to pomiędzy 32 a 33 tydzień. Wystraszyłam się tą dużą główką. Zapytałam o to lekarza, a on powiedział że nie jest w stanie stwierdzić czy jest za duża czy nie.
Na necie znalazłam przypadkiem stronę gdzie wpisujesz wymiar np główki i liczy wiek płodu na jego podstawie no ja wpisałam ten mój wymiar i wszyło 37 tydz.


Mój lekarz mówił że główka zawsze jest większa na usg, maluszek przybiera już na masie swojego ciałka przecież. Nie martw się. To też zależy od usg, różnie wskazują. Przekonałam się o tym w szpitalu i na wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):

U mnie są takie wyniki http://oi48.tinypic.com/2vknuad.jpg obwód wychodzi u Ciebie większy. Jaki masz wiek ciążowy liczony z usg? No i zgadzam się to już nie taka "kruszynka" 😜


Na USG wiek ciąży to pomiędzy 32 a 33 tydzień. Wystraszyłam się tą dużą główką. Zapytałam o to lekarza, a on powiedział że nie jest w stanie stwierdzić czy jest za duża czy nie.
Na necie znalazłam przypadkiem stronę gdzie wpisujesz wymiar np główki i liczy wiek płodu na jego podstawie no ja wpisałam ten mój wymiar i wszyło 37 tydz.


Ja miałam to samo.. patrzę jak robi wymiary i momentalnie zestresowałam się, bo było 35/36tydź. po prostu zamarłam.. no i on w między czasie mierzył tętno małej i późnij przepływy czy coś tam podobnego i się zszokował moim pulsem, że mam 140 😮 i mówi to pani puls? i mierzył kilka razy na monitorze coś i jeszcze przy ręce mierzył, a ja mu na to, że się zestresowałam główką, bo taka duża na 35-36tydź. a on mi "no i co z tego? " 🙃 zapytał tylko czy zawsze mała była taka duża, no to powiedziałam, że tak, bo rośnie idealnie z siatkami na których sprawdzam wagę. Powiedział, że wszystko jest ok. że jest zdrowa. Ty i mąż macie duże głowy? bo dzieci często dziedziczą takie wymiary, moja córa urodziła się pod koniec 38tyg. z główką 36. Boję się, że druga panienka może mieć jeszcze więcej. Poza tym zawsze wydawało mi się, że pomiary mogą się różnić między sobą o maks. 2tyg. a nie 4 i więcej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):

U mnie są takie wyniki http://oi48.tinypic.com/2vknuad.jpg obwód wychodzi u Ciebie większy. Jaki masz wiek ciążowy liczony z usg? No i zgadzam się to już nie taka "kruszynka" 😜


Na USG wiek ciąży to pomiędzy 32 a 33 tydzień. Wystraszyłam się tą dużą główką. Zapytałam o to lekarza, a on powiedział że nie jest w stanie stwierdzić czy jest za duża czy nie.
Na necie znalazłam przypadkiem stronę gdzie wpisujesz wymiar np główki i liczy wiek płodu na jego podstawie no ja wpisałam ten mój wymiar i wszyło 37 tydz.


Mój lekarz mówił że główka zawsze jest większa na usg, maluszek przybiera już na masie swojego ciałka przecież. Nie martw się. To też zależy od usg, różnie wskazują. Przekonałam się o tym w szpitalu i na wizycie.

To prawda u mnie pomyliło się w drugą stronę czyli obwód był większy tzn. z usg miała mieć 34, a urodziła się 2 dni później z 36.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Magda86- zastanów się nad zmianą lekarza. Nikt nie powinien powiedzieć tak ciężarnej kobiecie o zwolnieniu lekarskim. Jeśli wpisał cyfrę 2 a pewnie to zrobił to oznacza że można chodzić. Dopiero 1 oznacza leżenie w domu. Jeśli nie ma przeciwskazań do tego żebyś była aktywna to dlaczego masz się zaszywać w domu? Potem marudzą, że za dużo Pani przybrała na wadze itd.
Ja chodzę prywatnie do lekarza ale to mój wybór. Wierzę, że są lekarze, którzy na nfz są ok ale nie w mojej okolicy, niestety. Tak samo jak dentyści. Teraz też mam wizytę po 2 tyg. ale to przez tą moją szyjkę.
.


Niestety mój lekarz jest trochę niedorozwinięty chyba i za każdym razem wpisuje mi 1 i raz mówi, ze mam się oszczędzać, a raz, że mi nie da zwolnienia już więcej... ;/
Przy każdej wizycie mnie straszy tym zwolnieniem.Niestety na NFZ jak dzwonie gdziekolwiek, to mówią, że nie ma już limitów dla ciężarnych... a ja 31.04 idę do tego psychola i jak coś będzie sapał do mnie to go pojadę i trudno będę chodzić prywatnie... to już będzie kilka wizyt tylko właściwie...
A tymi drożdżami koleżanka z laboratorium mówi, że mam się nie przejmować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja już nie chcę myśleć o tym pomiarze, bo jeszcze się głupot naczytam, wizyta za dwa tygodnie zobaczmy co tam wtedy wyjdzie. Lekarz pisał jeszcze coś na tym swoim komputerku o położeniu dziecka coś o tym że nisko ale nie zapamiętałam dokładnie co, na następnej wizycie sobie luknę na monitor i się zapytam o co chodzi w tej kwestii.

Chyba wiosna zawitała do teściowej, bo normalnie wczoraj jak wróciłam od lekarza to się kręciła po polu. I podeszła i zapytała jak po wizycie, a przed wyjazdem mówiła żebym nie gotowała obiadu bo ona dostała kurę i rosół zrobi i coś tam. Normalnie musi mieć interes, zwłaszcza, że się dowiedziała że może się wyprowadzimy za niedługo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie, ja dziś ide na kontrole do lekarza. dzownilam wczoraj do mojego genetyka i powiedział, ze jeśli nie ma zadnych wskazan, nie musze przychodzić już na to kolejne usg 34-35tc. No chyba ze baaardzo chce wydac pieniazki :P uwielbiam tego lekarza za profesjonalizm i uczciowsc.

agapit zdecydowanie polecam szczoteczki z naturalnym włosiem. jest je trudniej znaleźć w drogeriach, ale sa do kupienia.

a co do filtra, to my tez uzywalismy 30, ALE to zdecydowanie za mało 😞 Hania urodzila się 10 maja a w czerwcu była poparzona 😞 a ni wystawialiśmy noworodka przecież na slonce. powietrze tak mocno na nia zadzialalo. wiec tym razem na bank będę szukac min 50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
witajcie, ja dziś ide na kontrole do lekarza. dzownilam wczoraj do mojego genetyka i powiedział, ze jeśli nie ma zadnych wskazan, nie musze przychodzić już na to kolejne usg 34-35tc. No chyba ze baaardzo chce wydac pieniazki :P uwielbiam tego lekarza za profesjonalizm i uczciowsc.

agapit zdecydowanie polecam szczoteczki z naturalnym włosiem. jest je trudniej znaleźć w drogeriach, ale sa do kupienia.

a co do filtra, to my tez uzywalismy 30, ALE to zdecydowanie za mało 😞 Hania urodzila się 10 maja a w czerwcu była poparzona 😞 a ni wystawialiśmy noworodka przecież na slonce. powietrze tak mocno na nia zadzialalo. wiec tym razem na bank będę szukac min 50.


No właśnie, bo maluszki mają bardzo cienką skórę, dlatego powinna być 50 i trzeba zwrócić uwagę czy jest napisane, że można stosować od pierwszych dni życia, bo noworodek to dziecko od urodzenia do ukończenia 4tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

agapit :A jaką szczątkę kupiłaś, tzn z jakim włosiem naturalnym czy sztucznym bo ja kupiłam ze sztucznym i się zastanawiam czy dla noworodka nie powinna być z naturalnym?

ja kupilam szczotke z naturalnym włosiem, sprzedawczyni bardzo polecala takie, a butelke antykolkową z taka rurka w środku firmy brown\'s, kosztowała 38 zl ale tez podobno jedna z lepszych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny widzę ze ostro działacie z zakupami :-)
Ja zakupiłam tylko komodę kąpielową bo akurat była w promocji i jestem bardzo zadowolona..wygląda super i zobaczymy jak się sprawdzi brevi aqua- niestety był tylko jeden kolor ale 150 zł taniej więc stwierdziłam ze nie ma sensu dopłacać a jest z różowymi elementami także dla Blanki idealnie 🙂
U nas w szpitalu niby też są ubranka dla dziecka zapewnione...ale położna moja przyjaciółka która pracuje na noworodkach właśnie w szpitalu w którym będę rodzić powiedziała mi, że nie chciałabym zobaczyć swojego dziecka w tym...to wszystko szare i zniszczone...ale mówiła też że nie ma sensu brać najlepszych ubranek do szpitala bo się zniszczą...że szkoda, dopiero na wyjście coś ładnego, ma przyjechać do mnie i wybrać co będzie potrzebne-wtedy zdam wam szczegółową relację...
A co do porodu to w swojej koszuli i najlepiej jakiejś którą od razu się wyrzuci-może być stara koszulka męża :-) tak mi powiedziała....i śmiała się że zdarzają się kobitki które przychodzą do porodu np w sexi koszulce z koronki i bucikach na obcasach takich klapeczkach z puszkiem...haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zakupiłam wczoraj tę oto szczotkę z grzebykiem
http://allegro.pl/szczotka-naturalne-super-miekkie-wlosie-grzebyk-i3138522455.html
i w ogóle zakupy wyprawkowe zrobiłam tutaj za 400 zł 😁i w drugim sklepie za 200zł 😁
jeszcze brakuje sporo rzeczy ale powoli powoli i się dokupi w tym miesiącu a we wtorek planuje wybrać się do ciucha dokupić resztę potrzebnych ubranek i coś w sklepie na wyjście malutkiej ze szpitala i z ubrankami będzie finito 🙂 mam po 5-6 szt każdej rzeczy no może nie każdej jeszcze i myslę że chyba to wystarczy na początek 🙂
Muszę też pomyśleć nad kremem z filtrem nie wiedziałam że powietrze też może poparzyć dziecko.... 😲
Mi moja doktorka powiedziała że nie należy przejmować się bardzo tym upławami i drożdzami itp jeśli nic się nie dzieje tzn nie piecze tam i nie swędzi później w szpiitalu przy porodzie podadzą matce dożylnie antybiotyk żeby to na dziecko nie przeszło a teraz nie ma co ingerować tabletkami

A i butelkę antykolkową taką
http://allegro.pl/avent-butelka-antykolkowa-125ml-smoczek-0-bpa-i3151377964.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):

A i butelkę antykolkową taką
http://allegro.pl/avent-butelka-antykolkowa-125ml-smoczek-0-bpa-i3151377964.html


Ja się boję tej butelki z AVENT, koleżanka miała i mała nie chciała jej z tego pić, więc skupiła z NUKA podobno bardzie wyprofilowana na kobiecą pierś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki.Wlasnie wrocilam od lekarza nosze 1,5kg mojego szczescia 😘 wszystko ok lozysko nie przoduje glowka do dolu i jest git 😜 oprocz krwi bo zelaza mi brak i wyszedl mi wynik 10 😮 mam pytanie kiedys dodawalyscie takie cos ile moze wazyc wasze dziecko do porodu podesle ktoras? dzis posegregowalam ubranka te najmniejsze dalam do kosza na pranie jak tylko wyjdzie sloneczko ktoregos dnia to sie biore za prańsko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...