Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Blue razem z lekarzem zdecydowaliśmy się na rozwiązanie ciąży w ten sposób ponieważ nie wróżył mi drugiego porodu naturalnego po pierwszym cc. 38 tc jest już dziecko donoszone a ja wolałam żeby on mi to zrobił niż ktoś inny. Teraz jest już na urlopie. A jakbym trafiła na jakiegoś idiotę, który upierałby się za naturalnym. Wolałam nie ryzykować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny,mam tyle pokarmu, ze szok. Lili nie nadaza wypijac. Dzis juz 2razy sciagalam a i tak twatqde sa. teraz robie okłady z kapusty. Dzis Lilka pięknie spi. Ciekawe jaka noc mnie czeka...

Pochwal się kochana czym się zajadasz że masz taka mleczarnie 😜 bo u mnie to cieniutko.
Oj steskniłam się za wami moje kobietki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu gratulacje !! Super ze bedziesz miec juz jutro dzidzie przy sobie... 🙂
Ja to chyba sie rozpakuje dopiero w lipcu 😁 dzisiaj na KTG zero skurczy i lekarz kazal mi przyjsc za tydzien bo mowi ze raczej na razie nic z tego nie bedzie.. a za tydzien to juz 2 dni po terminie bedzie wiec pewnie bede ostatnia 😁 zlosliwa ta moja mała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Hullu i Fijolek będą dziś tulić swoje skarby.


Dziewczyny trzymam kciuki za szczesliwe rozwiązania.
A teraz pytanie do dziewczyn ktore uzywaja lajtatora, jaki polecacie? Było juz o tym mowa ale teraz nie dam rady tego znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Hullu i Fijolek będą dziś tulić swoje skarby.

Trzymam kciuki za Wasze Maluszki i za Was.
Natalia, ja będę po Tobie chyba, albo wskoczę w lipcówki. W niedzielę na wizycie wszystko szczelnie zamknięte, szyjka długa, czop nie odchodzi. Do terminu niecałe 2 tyg. Wizyta w sb.

Byłam u koleżanki, bo się okazało że leży tam na oddziale. Jakie te dzieciaczki są Malutkie i słodkie 🙂
Jeszcze bardziej mi się zatęskniło za Małą. Dowiedziałam się, że ubranka swoje tylko na wyjście, rożka nie trzeba bo dają swój. Porodówka nowiutka po remoncie. Tak jakoś to spokojem nastraja.

Gratulacje dla rozpakowanych i czekamy na ciąg dalszy. Może Armiatka nas zaskoczy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
fijolek ja nie wiem jak się zakłada jakieś grupy na fb, ale to forum mamusiowe fajne, takie coś jak tu, a tu nam dobrze w sumie 🙂
armiatka pewnie masz rację, skoro tam lepszy dostęp do zdjęć itp. to czekam na jakieś zaproszenie do tej grupy na fb 😁
hullu a Ciebie to może brzuch boli z nerwów już :/ Chociaż bardzo Cię podziwiam za cierpliwość i z niecierpliwością czekam na Twoją wiadomość na forum o treści URODZIŁAM!!!!!!!!!!!! 🙂
Blue ja się boję, że jak zacznę dokarmiać sztucznym, to będzie chciała cały czas takie, a nienawidzę ściągać swojego laktatorem, jakbym zaczęła dokarmiać sztucznym,to mogłabym na dłużej czasem wyjść... aczkolwiek moja w nocy ma sen 5h, a tak to w dzień co 2-3h je. Także na razie nie narzekam, jak słyszę, że Twoja je co 2h ;/ je cyca normalnie po sztucznym? Ja jestem ciekawa czy moja przybiera na wadze, może jutro będzie jakieś ważenie, trochę mi się nie podoba to jej długie spanie w nocy, bo zażółcona jest troszkę, więc może to od tego, jutro przychodzi do nas położna, to dowiem się coś więcej...
Cimyszka gratulacje! Ojj duża dziewczynka no i też 57 jak moja no i 10 pkt. też jak moja, SUPER! Jeszcze raz gratuluję! Karmisz piersią?


Dzisiaj w nocy dałam jej 2 razy modyf. to spała po nim 4godz. 🙂 więc zawsze to coś niż 2. Póki co pije normalnie z piersi i z butelki, nie ma żadnych problemów może przez to, że mam dużo pokarmu i ona nie musi się wysilać, bo samo leci. Z butelki pije jeszcze gorzej niż z piersi, bardzo szybko połyka, nie podoba mi się to, ona chyba jest za bardzo zachłanna. Za dnia różnie pije raz co 2 raz co 3 zależy od pory dnia, popołudniu śpi lepiej. Ja modyf. będę dawać na razie tylko w nocy. No i przez to żeby utrzymać laktację w nocy sobie ściągam pokarm. Moja pierwsza córa też miała 10pkt, a Nina dostała 9 miała słabe odruchy.

A tak poza tym to jak chce się długo karmić piersią to lepiej butelki nie wprowadzać ewentualnie na jakieś ważne wyjścia 🙂


No moja malutka spadła na wadze jeszcze 100g po dwoch tyg. 😞
Położna zadecydowała, że sciagamy moje mleko i dajemy jej w butli 70 i jak to będzie jej mało to sztucznym mam ją dokarmiać i w nocy jednak ją budzić co 3h. No i żółta jest moja malutka. ' 😞
Ona już w szpitalu miała żółtaczkę czy po wyjściu? moja druga nie miała wcale, a pierwsza dostała w 2 dobie życia i utrzymywała się gdzieś ok. 2tyg. To niedobrze, że schudła nie powinna już spadać na wadze, więc położna dobrze Ci powiedziała, moja jak miała żółtaczkę była bardzo ospała nie mogłam jej dobudzić do jedzenia. Kiedy powinnaś ją znowu ważyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Hullu i Fijolek będą dziś tulić swoje skarby.


Dziewczyny trzymam kciuki za szczesliwe rozwiązania.
A teraz pytanie do dziewczyn ktore uzywaja lajtatora, jaki polecacie? Było juz o tym mowa ale teraz nie dam rady tego znaleźć.

Podobnie jak Ty 😁 miałam nawał pokarmu przy 2 dzieci . Za pierwszym razem dało radę wyciskać wszystko ręką, a teraz piersi miałam tak twarde, że nie mogłam nic wycisnąć i jeszcze porobiły mi się guzy 😮 no to wysłałam męża do sklepu i wrócił z ręcznym Aventem strzał w 10 🙂 kosztuje ok. 130zł więc nie tak dużo, a jest naprawdę skuteczny 🙂 ulga była od razu. Tylko minus jest taki, że im więcej ściągasz tym więcej będzie się produkować na początku miałam błędne koło, więc przystawiaj małą jak najczęściej ona mniej wypije niż ściągnie laktator na początku, więc powinno zacząć się stabilizować. Chociaż u mnie niedługo będzie miesiąc, piersi miękkie a jak wzbiera pokarm to czuję taki specyficzny ból rwący i jak ona zaczyna pić to ma fontannę i przełyka jak szalona 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
Hullu gratulacje !! Super ze bedziesz miec juz jutro dzidzie przy sobie... 🙂
Ja to chyba sie rozpakuje dopiero w lipcu 😁 dzisiaj na KTG zero skurczy i lekarz kazal mi przyjsc za tydzien bo mowi ze raczej na razie nic z tego nie bedzie.. a za tydzien to juz 2 dni po terminie bedzie wiec pewnie bede ostatnia 😁 zlosliwa ta moja mała 😁

Ja się czuję czerwcówką a nie majówką, więc to bez różnicy kiedy urodzisz 😘 obyś tylko nie musiała czekać 2 tyg. ha ha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny,mam tyle pokarmu, ze szok. Lili nie nadaza wypijac. Dzis juz 2razy sciagalam a i tak twatqde sa. teraz robie okłady z kapusty. Dzis Lilka pięknie spi. Ciekawe jaka noc mnie czeka...

Pochwal się kochana czym się zajadasz że masz taka mleczarnie 😜 bo u mnie to cieniutko.
Oj steskniłam się za wami moje kobietki.

Przede wszystkim cuda działa psychika 🙂 odpręż się! musisz pić dużo wody a także herbat laktacyjnych ja miałam Bocianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Blue razem z lekarzem zdecydowaliśmy się na rozwiązanie ciąży w ten sposób ponieważ nie wróżył mi drugiego porodu naturalnego po pierwszym cc. 38 tc jest już dziecko donoszone a ja wolałam żeby on mi to zrobił niż ktoś inny. Teraz jest już na urlopie. A jakbym trafiła na jakiegoś idiotę, który upierałby się za naturalnym. Wolałam nie ryzykować

No pewnie, najważniejsze, że malutki jest zdrowy, a Ty masz to już za sobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny,mam tyle pokarmu, ze szok. Lili nie nadaza wypijac. Dzis juz 2razy sciagalam a i tak twatqde sa. teraz robie okłady z kapusty. Dzis Lilka pięknie spi. Ciekawe jaka noc mnie czeka...

Pochwal się kochana czym się zajadasz że masz taka mleczarnie 😜 bo u mnie to cieniutko.
Oj steskniłam się za wami moje kobietki.

Przede wszystkim cuda działa psychika 🙂 odpręż się! musisz pić dużo wody a także herbat laktacyjnych ja miałam Bocianka.


Dokładnie tak jak pisze Blue. Dodatkowo moja siostra zauważyła, że jak piła regularnie herbatkę bocianek ( 3 torebki dziennie) to Jej Mały nie miał kolek, a Ona mogła swobodnie wszytsko jeść.
Jak chcecie karmić piersią, a słabo to idzie, bo albo mało pokarmu, albo dziecko nie chce jeść to wybierzcie się do poradni laktacyjnej. Są w większości szpitali. Na pewno Wam pomogą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie leci strumień mleka, choć dziecka jeszcze nie ma po za brzuszkiem. Produkcja już na maksa. Nie wiem co będzie jak Hania zacznie regularnie stymulować...
U mnie 4 cm rozwarcia było wczoraj na badaniu. Po badaniu zaczęłam plamić. Lekarz powiedział że w każdej chwili mogę urodzić. W czwartek ma się stawić już na oddział, gdyby nic się nie wydarzyło do tej pory. Tak więc czekam i czekam. Ech dziewczynki, już tak bym chciała mieć to za sobą, jak chyba każda z nas co? Dobrego dnia! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
A u mnie leci strumień mleka, choć dziecka jeszcze nie ma po za brzuszkiem. Produkcja już na maksa. Nie wiem co będzie jak Hania zacznie regularnie stymulować...
U mnie 4 cm rozwarcia było wczoraj na badaniu. Po badaniu zaczęłam plamić. Lekarz powiedział że w każdej chwili mogę urodzić. W czwartek ma się stawić już na oddział, gdyby nic się nie wydarzyło do tej pory. Tak więc czekam i czekam. Ech dziewczynki, już tak bym chciała mieć to za sobą, jak chyba każda z nas co? Dobrego dnia! 😉[/quote

To już dosłownie chwila i będzie po wszystkim, nie martw się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
A u mnie leci strumień mleka, choć dziecka jeszcze nie ma po za brzuszkiem. Produkcja już na maksa. Nie wiem co będzie jak Hania zacznie regularnie stymulować...
U mnie 4 cm rozwarcia było wczoraj na badaniu. Po badaniu zaczęłam plamić. Lekarz powiedział że w każdej chwili mogę urodzić. W czwartek ma się stawić już na oddział, gdyby nic się nie wydarzyło do tej pory. Tak więc czekam i czekam. Ech dziewczynki, już tak bym chciała mieć to za sobą, jak chyba każda z nas co? Dobrego dnia! 😉

Armiatko a Ty rodzisz naturalnie czy przez cc , Polcię jak urodziłaś, bo już nie pamiętam? no to jesteś chodzącą tykającą bombą :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
A u mnie leci strumień mleka, choć dziecka jeszcze nie ma po za brzuszkiem. Produkcja już na maksa. Nie wiem co będzie jak Hania zacznie regularnie stymulować...
U mnie 4 cm rozwarcia było wczoraj na badaniu. Po badaniu zaczęłam plamić. Lekarz powiedział że w każdej chwili mogę urodzić. W czwartek ma się stawić już na oddział, gdyby nic się nie wydarzyło do tej pory. Tak więc czekam i czekam. Ech dziewczynki, już tak bym chciała mieć to za sobą, jak chyba każda z nas co? Dobrego dnia! 😉


armiatka to może razem urodzimy w czwartek lub piatek 😁 bo ja ide w czwartek wieczorem na wywołanie jak sie nic nie zacznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):


armiatka to może razem urodzimy w czwartek lub piatek 😁 bo ja ide w czwartek wieczorem na wywołanie jak sie nic nie zacznie


Ja jutro idę na oddział. To może zgadajmy się na jeden dzień, będziemy krzyczeć razem.
Dalej mnie mdli, boli mnie wszystko, spać mi się chce, na szczęście czuję dzidzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...