Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak czytam i jest trochę tych zamienników
i tak sobie myślę czy by nie kąpać dzieciaczka w emolium...
ja sama teraz używam emulsji do kapieli mediderm z racji tego jak niektóre może jeszcze pamiętacie miałam wysypkę ciążową więc do końca ciąży mam się w tym płynie myć, skóra jest świetna taka sprężysta, nawilżona i jest napisane na opakowaniu że można ją stosować od pierwszych dni dziecka 500 ml kupiłam za 19 zł więc mysle że to nie drogo jak na tak dobry kosmetyk. Tylko jedno mnie zastanawia bo to jest płyn do kąpieli dla osób ze zmianami chorobowymi skóry a jeśli dziecko nie bedzie miało problemów ze skórą to czy też mogę go w tym płynie myć??? odpowiedzcie co o tym sądzicie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z położna gadałam kiedyś i bardzo polecała stosować cieniutką warstwę na co dzień nie tylko jak coś już zacznie się dziać też trochę mnie to zdziwiło ale jak byłam u znajomych którzy tez właśnie stosują sudocrem u swojego dziecka od października codziennie nic się z pupą nie dzieje żadnej krostki czy odparzenia jeszcze nie miał więc chyba mysle że nie jest to taki zły pomysł żeby go stosować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie położna też odradzała sudocrem,dopiero jak by sie cos dziać. na codzień używałam nivea p/odparzeniom. Na samym początku używałam orginalnych pampersów ale potem tych z biedronki i tez były ok. zadnych odparzeń czy innych zmian. podobno te z rossmana tez sa dobre ale to tylko slyszałam,nie stosowałam. ale wydaje mi się, że to dużo od skóry dziecka zależy. przez pierwszy miesiac stosowałam oilatum a potem juz tylko nivea 2w1. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Armiatka ogromne gratulacje!! Jednak trafiłaś do klubu podwójnych babeczek 🤪 uaktualniłam tabelkę 🙂 jeśli zaszły jakieś zmiany to piszcie prywatne wiadomości do mnie to pozmieniam co trzeba. Też nie mam zbytnio czasu na forum ostatnio. Dziewczyny leżące w szpitalu lub te co mają problemy zdrowotne nie martwcie się wszystko się jakoś ułoży, trzymam za was kciuki !! Dużo zdrowia życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
tak czytam i jest trochę tych zamienników
i tak sobie myślę czy by nie kąpać dzieciaczka w emolium...
ja sama teraz używam emulsji do kapieli mediderm z racji tego jak niektóre może jeszcze pamiętacie miałam wysypkę ciążową więc do końca ciąży mam się w tym płynie myć, skóra jest świetna taka sprężysta, nawilżona i jest napisane na opakowaniu że można ją stosować od pierwszych dni dziecka 500 ml kupiłam za 19 zł więc mysle że to nie drogo jak na tak dobry kosmetyk. Tylko jedno mnie zastanawia bo to jest płyn do kąpieli dla osób ze zmianami chorobowymi skóry a jeśli dziecko nie bedzie miało problemów ze skórą to czy też mogę go w tym płynie myć??? odpowiedzcie co o tym sądzicie 😉

czytalam na forum ze kobiety odradzaly stosowania emolium czy oilatum bo tak jak mowisz stosuje sie to w przypadku problemow skornych a gdy nie ma ich to dziecko powinno samo nabywac tych naturalnych bakterii skornych ktorych nie ma od urodzenia. kosmetyki NIVEA wydaja sie bardzo dobre.słyszałam też ze noworodki dobrze smarowac jakis czas parafina,słyszeliscie cos o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
fajnie ze doradzilyscie NIVEA,moze tez bede stosowac.mi poradzila kolezanka OILATUM to taka emulsja do kapieli, nie trzeba po tym stosowac balsamow ani oliwek,a znajomej zaproopnowal to pediatra bo jej synek mial tradzik niemowlecy, ale moze jak dziecko nie ma problemow ze skora to lepiej tego nie uzywac?!na odparzenia bardzo dobry jest puder ALANTAN, jest bardzo wydajny i nie osadza sie w fałdkach a jest naprawde dobry.


do pupci stosowaliśmy maść Linomag-zwłaszcza jak był maleńki a potem Nivea SOS albo naprzemiennie.Oilatum mieliśmy,ale coś mnie nie zachwycił,bo dzidzia po kąpieli była bardzo śliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
paulinka ale sudocrem to chyba juz jak cos sie zadzieje a nie profilaktycznie? bo to bardzo silne jest. delikatna jest nivea przeciw odparzeniom.


z tego co pamiętam to położna wspominała,ze sudocrem to dla ciut starszych dzieciaków,bo jest gęsty a nie dla noworodków stąd też poleciła nam maść linomag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a propos parafiny to u mnie w szpitalu każą ją mieć zamiast oliwki, a jesli chodzi o sudocrem to jak odwiedzałam koleżankę w szpitalu po porodzie to tam dawali do smarowania pupy noworodka, także ona od samego początku nim smarowała ale niektórzy mówią, że sudocrem się roluje w pachwinach i nie wchłannia się za dobrze, podobno linomag jest lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
fijolek napisał(a):
paulinka ale sudocrem to chyba juz jak cos sie zadzieje a nie profilaktycznie? bo to bardzo silne jest. delikatna jest nivea przeciw odparzeniom.


z tego co pamiętam to położna wspominała,ze sudocrem to dla ciut starszych dzieciaków,bo jest gęsty a nie dla noworodków stąd też poleciła nam maść linomag


Linomag bardzo lubię i stosowałam/stosuję do teraz 🙂 sudocrem też, ale wiadomo nie w takich ilościach jak tą pierwszą maść. Oilatum do kąpieli kupiłam jak zaczęła pękać jej skóra wokół rączek i nóżek, nie mogłam na to patrzeć. Szkoda, że jest taki drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
a propos parafiny to u mnie w szpitalu każą ją mieć zamiast oliwki, a jesli chodzi o sudocrem to jak odwiedzałam koleżankę w szpitalu po porodzie to tam dawali do smarowania pupy noworodka, także ona od samego początku nim smarowała ale niektórzy mówią, że sudocrem się roluje w pachwinach i nie wchłannia się za dobrze, podobno linomag jest lepszy.


U mnie też smarowali parafiną, a sudocrem rzeczywiście źle się rozsmarowuje, ale jest bardzo skuteczny jeśli dziecko zaczyna łapać jakieś odparzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Blue duża już jest Twoja córcia 😉 super gratulacje

Nasze dzieciaki na pewno ważą podobnie 🙂 kiedy masz kolejne usg? ja jeszcze chce iść do specjalisty na dokładniejsze prenatalne w 3d/4d. Myślę o 31/32tyg. Chciałabym zobaczyć jej buźkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
Blue no naprawde duża moja była mierzona wczoraj i wazy ok 700g

No, ale masz 2tyg. różnicy ponad nie wiem jak dzieci rosną, ale te 400-500g byś pewnie musiała dodać, więc wychodzi podobnie. Gin mówiła, że od teraz dziecko zaczyna tyć, nabiera tkanki tłuszczowej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...