Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
dzis bylam w sklepie o ogladalam wózki, sprzedawczyni dala mi kilka ulotek i spodobal mi sie strasznie 1 tu link http://allegro.pl/babyactive-elipso-wozek-3w1-ultra-lekki-tychy-i3077599869.html ocencie i napiszcie co o nim myslicie. Ja tez uwazam ze sie spacerowka brudzi choc jasna gondola tez sie brudzi 😉


Świetny! :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jak to lekarz stwierdził cipeczka jest wiec u nas bez zmian i raczej się nie zmieni bo nam pokazywał i to w 4d. Mała rośnie narazie pięknie 817 gram szczęścia. Serduszko ładnie puka pozostałe wymiary w normie. Co do glukozy to idę w poniedziałek do szpitala na badania i mam zostać do wtorku a później zobaczą co będzie z wynikami. Czyli w poniedziałek zaczynam pobyt w hotelu 5 gwiazdkowym 😞 oby krótki. Pewnie skończy się dietka żeby tylko pomogła. 🤢 Z tego wszystkiego zapomniałam wziąć wydruk z wymiarami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my dzis bylismy na basenie w trojke. jejku jakie szalenstwa! 🙂 Hania jest coraz odwazniejsza az mnie czasem ciary przechodza.
tez czuje ciagle smak glukozy po dzisiejszym badaniu :/ yyyh ciesze sie ze mam to za soba.

no i szukam dalej fotelika. chyba w sobote kupimy maxi cosi citi. juz glupieje. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj ruszyłam do ogromnego sklepu dla dzieci i z tylu wózków znowu wybrałabym Navigton Galeon tylko kolor zostanie do wyboru...i już mam dość nie czytam nie analizuje po prostu zamówię w kwietniu i już :-) a i kupiłam milusi i w dobrej cenie kocyk dla maleństwa 🙂...więc wszystko wybrane zostaną drobnostki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Mam pytanie do dziewczyn, które już mają dzieci. Która część wózka najbardziej się brudzi?
Podoba nam się wózek Bebetto Luca ale zrobiony jest z delikatnego ( w moim odczuciu) materiału i nawet jak weźmiemy grafitowy to obawiam się, że może się łatwo brudzić. On nie ma struktury takiej nieprzemakalnej tylko wygląda trochę jak len.


Ja narzekałam na podnóżek.Bo miałam w seledynowym kolorze a Filipek jak zaczął tuptać potem wsiadać do wózka to wciąż był umorusany i co chwilę go zapierałam.Teraz planujemy wymienić kolorystykę wózka spacerowego a z nowszych kolekcji wiem,że ta część jest często z tworzywa możliwego do przetarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co wam powiem...wczoraj byłam z Filipkiem na rytmice a po zajęciach odwiedziłyśmy ciężarną koleżankę(która miała termin na 17 marca). Takie babskie spotkanie(w tym my dwie w ciąży) i trójka 3 latków.Dzieciaki się pobawiły a my poplotkowałyśmy.Ona coś narzekała,że uwiera ja gumka od leginsów.Pobalowałyśmy do prawie 20 i nikt nie spodziewał się,że ciut po naszym wyjściu ona urodzi.Po 23 okazało się,że jej synek już był na świecie 🙂 Ja nie mogłam spać z wrażenia,że tak szybko i bez oznak jak na tamten czas.Przeraziłam się,że z drugą ciążą może być takie tempo narzucone,że nie zdążę dojechać do Katowic czyli 40km ode mnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkie moje znajome mówiły, że drugi poród o wiele był szybszy od pierwszego,więc jak zaczną mi sie w miare regularne skurcze to będę jechać do szpitala. Chyba źe wody mi wcześniej odejda. Piepwszym porodzie to w szpitalu mi przebijali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak na początek to Wszystkiego najlepszego w dniu naszego święta.
Z innej beczki to ja mam kiepski humor, nieśpie juz od 5.00 cały czas myślę o tym moim zbyt wysokim cukrze. Miała może któraś z was taki problem w pierwszej ciąży? Boje się o moja kruszynke żeby jej tylko nie zaszkodziło. Ciekawa jestem jaką dietke mi zaserwuja, czy dam rade ja przestrzegać. Czytałam coś na Internecie ale nie mogę zebrać myśli. Licze na to że mój lekarz dołoży wszelkich starań żeby było ok. Narazie czeka mnie oczekiwanie do poniedziałku, a właściwie do wtorku jak juz będę miała badania za sobą.
Kobietki Miłego i spokojnego dnia życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Tak na początek to Wszystkiego najlepszego w dniu naszego święta.
Z innej beczki to ja mam kiepski humor, nieśpie juz od 5.00 cały czas myślę o tym moim zbyt wysokim cukrze. Miała może któraś z was taki problem w pierwszej ciąży? Boje się o moja kruszynke żeby jej tylko nie zaszkodziło. Ciekawa jestem jaką dietke mi zaserwuja, czy dam rade ja przestrzegać. Czytałam coś na Internecie ale nie mogę zebrać myśli. Licze na to że mój lekarz dołoży wszelkich starań żeby było ok. Narazie czeka mnie oczekiwanie do poniedziałku, a właściwie do wtorku jak juz będę miała badania za sobą.
Kobietki Miłego i spokojnego dnia życzę.


moja bratowa miala cukrzyce w ciazy. nie pozostaje nic innego jak scisla dieta. no bo co ma lekarz zrobic? jakich staran dolozyc? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Z okazji naszego święta życzę spokoju i aby buzia była uśmiechnięta.

A w moim otoczeniu znów udało uniknąć się tragedii. Wczoraj przychodzę do mojej mamy po wizycie u lekarza a ona oczy czerwone. Jej przyjaciółka z pracy ma córkę która de fakto jest moja koleżanką i jest w ciąży. Wczoraj się we trójkę widziały czyli moja mama, jej koleżanka i ta córka. A wieczorem dziewczynie nagle wyskoczyło wysokie ciśnienie, zaczęła puchnąc, od razu pogotowie i szpital. A w szpitalu pytają rodziny kogo mają ratować czy matkę czy dziecko. Okazało się że ma już wysoko zaawansowane zatrucie ciążowe. Na szczęście udało się obojgu, cesarka w 30 tyg, dziecko przebywa w Krakowie na Hucie, ma duże szanse bo to dziewczynka, waży coś ponad kg, matka jest w szpitalu w Roztoce i jeszcze w nim trochę zostanie.

Z innej beczki, jeśli chodzi o cukrzyce to moja koleżanka miała przy pierwszej ciąży. Tydzień ją potrzymali w szpitalu i piła tą glukozę codziennie. A potem przepisali dietę i do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
dzis bylam w sklepie o ogladalam wózki, sprzedawczyni dala mi kilka ulotek i spodobal mi sie strasznie 1 tu link http://allegro.pl/babyactive-elipso-wozek-3w1-ultra-lekki-tychy-i3077599869.html ocencie i napiszcie co o nim myslicie. Ja tez uwazam ze sie spacerowka brudzi choc jasna gondola tez sie brudzi 😉


Mi się podoba,a do tego fajne kolorki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta 🙂 Mój mały od rana mnie kopniaczkami obsypuje 😁
Wczoraj byłam z mężęm na większych zakupach, i powiem że się nawet udały. Dużo rzeczy mi się udało kupić, ale oczywiście też troche kasy musieliśmy zostawić. Ale byłam nastawiona na to. Za wózkiem jeszcze nie patrzyłam, ale to jeszcze troche czasu. Powiedzcie mi czy sprawdza się śpiworek do łóżeczka? zamiast kołderki i podusi? jak sądzicie ? Bo myśle coś takiego kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Kochane wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta 🙂 Mój mały od rana mnie kopniaczkami obsypuje 😁
Wczoraj byłam z mężęm na większych zakupach, i powiem że się nawet udały. Dużo rzeczy mi się udało kupić, ale oczywiście też troche kasy musieliśmy zostawić. Ale byłam nastawiona na to. Za wózkiem jeszcze nie patrzyłam, ale to jeszcze troche czasu. Powiedzcie mi czy sprawdza się śpiworek do łóżeczka? zamiast kołderki i podusi? jak sądzicie ? Bo myśle coś takiego kupić.


ja nie kupowalam ani spiworka, ani kolderki. o podusi to myslalam dopiero po poltora roku. :/ u mnie sprawdzil sie bawełniany kocyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Nie ma to jak o 7 rano pokłócić się z narzeczonym i płakać ze złości...

I tyle z tego dnia kobietek... 😞((


To jest nas dwie nie zadowolone z tego dnia. ☺️
Ja go spędzam sama, jeszcze z humorem gorszym niż pogoda na dworze i wszystko mnie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Nie ma to jak o 7 rano pokłócić się z narzeczonym i płakać ze złości...

I tyle z tego dnia kobietek... 😞((


To jest nas dwie nie zadowolone z tego dnia. ☺️
Ja go spędzam sama, jeszcze z humorem gorszym niż pogoda na dworze i wszystko mnie boli.


Skąd ja to znam 😞 w sumie szkoda, ze jest nas aż dwie w taki dzień... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dzis jestem po wizycie u dentysty. ósemeczka usunieta,dostalam znieczulenie laserowe i nie bolalo wcale ale trzymalo mnie bardzo dlugo i czulam sie nie najlepiej. ale sama wizyta tak mnie stresowala ze Franek szalał w brzuszku,biedactwo moje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Co prawda dzisiejsze pierwsze życzenia dostałam od teścia a nie od męża ale wybaczam mu to bo byliśmy na zakupach kupiłam sobie płaszczyk wiosenno jesienny bo w kurtce już się nie dopinałam a tu święta idą a 1 kwietnia chrzciny mamy także był mus 😜 do tego fajne spodnie z tkaniny takiej jak bojówki i buty wiosenne a no i jeszcze zaczepiliśmy o ciuchland zakupiliśmy pare pajacyków i body dla naszej Księżniczki wróciłam wykończona z bólem głowy ale jestem zadowolona że udało mi się wszystko kupić bo u mnie to żadkosć a w szczególności trudno było zpłaszczykiem znaleźć taki żeby się w nim zapiąć i nie wyglądać jak bąba he 😁
Lecę pomalować sobie włoski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
fijolek napisał(a):
odebralam wyniki glukozy 🙂
przed wypiciem bylo 69 a po dwoch godzinach 70 🙂 niezle spalanko 😁


to super wyniki, ja chyba zrobie w przyszłym tyg.


Ja się wybieram w poniedziałek na glukozę. Mam dawkę 75. Lekarz poradził mi zaparzyć sobie herbatę w termos, zabrać cytrynę i na miejscu wszystko zmieszać z tą glukozą. Nie wiem jak to zniosę, to będą długie 2 godziny oczekiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...