Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja w pierwszej ciąży miałam badania na przeciwciala:ja mam -a mąż ma +,a po porodzie dostalam zastrzyk. Teraz mialam na poczatku ciazy badanie i w polowie marca kolejne. Moja córcia chora,a już sie cieszyłam,że całą zimę była zdrowa jak ryba. A druga córcia w brzuchu chyba ma coraz mniej miejsca/tak sie rozpycha. Co to bedzie później,aż strach pomyśleć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc Mamusie 🙂
przepraszam że tu nie wchodze, ale czytuje Was od czasu do czasu. Nie mam kiedy tu wchodzic. Chyba za 2 tygodnie ide na zwolnienie. Dostalam od tygodnia takich boli kregoslupa ze az mnie czasami skreca. Ogolnie mam chory kregoslup, wiec teraz juz w ogole jest obciazony 😞
Zuzia juz kopie regularnie, cudowne uczuie, tylko nienawidze chodzic w tych kurtkach, chce juz ciepełko na dworzu - mam dosc zimy i deszczu.
Pogoda na szczescie sie poprawia.
Dostalam juz wozek, nosidelko, przewijak, mase ubranek - sama jeszcze nie zdazylam nic kupic :O
Chyba zostanie mi kupno poscielowej, becikow, pieluch itd. Najmniejsza radosc :P
Niedlugo jade do Ikei - widzialam przepiekne lampeczki nad lozeczka w ksztalcie ksiezyca, robaczkow itp - niedlugo bedziemy remontowac pokoj, wiec moge sie powoli przygotowywac 🙂
Zeby sie tylko nie okazalo , ze z Zuzi zrobi się chlopczyk, bo juz nastawilam sie na corcię :P
Choć może dlatego, że nie mam imienia dla synka, zero pomysłów. Jak narazie potwierdzona jest dziewuszka 🙂
jeszczed jestem przed glukoza, w pon ide do lekarza i pewnie dostane skierowanie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też uwielbiam kopniaczki i patrzeć na falujący brzusio no ale wczoraj to zaczęłam się irytowac z tego powodu.To,że mała broiła wieczorem to normalka ale to tak buszowala,że nie mogłam znaleźć dogodnej pozycji i zasnąć.Jak już udało się zasnąć po wielkiej niewygodzie to chwycił mnie skurcz uda z którym męczyłam się dobre 20min.W międzyczasie Filipek przytuptał do naszego łóżka więc zrobiło się ciasno.Potem kolejny skurcz śródstopia a o 6 rano znowu mała zaczęła swoje harce 🤢 Co za noc.Liczę na to,że ta będzie lepsza 🙂 Czy wam też zdarzają się skurcze nocne?Biorę magnez 3 razy dziennie a i to mnie dopadły 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biorę aspargin (magnez+potas) 3x dziennie, skurczy nie mam żadnych,zresztą nigdy ich nie miałam na szczęście,tylko czasem rano się budziłam ze ścierpniętą ręką.

A w ogóle to moje drogie cały dzień chodzę w staniku, jak tylko go ściągam, ubieram się w koszulę nocną, to zaraz mam plamy 😞 MASAKRA, JAK ZE MNIE LECI! Może powinnam spać w staniku?

A tak poza tym wszystkim to nie mam ochoty na nic do jedzenia... Staram się zjadać chociaż te 3 posiłki dziennie, chociaż położna mi powiedziała, że jak nie chcę dużo przytyć to powinnam jeść ich 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dzisiejszego dnia 🙂 wczoraj już wam nie napisałam jak u mnie po usg. No więc mój maluszek rośnie jak na drożdżach, waży 850 g 🙂 średnica główki wynosi 6,5 cm. Reszty wymiarów nie znam bo lekarz nam niie podał, ale mierzył. Mój synuś według usg wczorajszego jest większy, i tak mniej więcej na 10 czerwca termin porodu, ale z tego co wiem to trzymać się trzeba tego pierwszego czyli 16 czerwca. A kiedy małemu zachce się pojawić to się okaże, ale aby jak najdłużej siedział w brzuszku żeby wszystko dobrze było. 🙂
Zobaczyłam jak mój malutki język nam pokazywał, już robi się niegrzeczny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waga narazie 2+( w poprzedniej ciąży nabierałam bardzo dużo wody i przybrałam 25 kg).
Teraz jem normalnie i dobrze się czuje. Nie puchnę, mam normalne stopy i dłonie 🙂.

Martwi mnie, że z tych moich piersi też nic nie leci, obym nie miała problemu z karmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myślałam ze tylko ja się tak rozpedzilam,a przed ciąża ile wazylas bo ja 66 😜
Czy wam też się zdarza żeby ktoś wam powiedział ze to juz pewnie czas na rozwiązanie (ja juz miałam taki przypadek) poza tym cały czas słyszę że jaj na ten tydzień to mam duży brzusio,ale ja się cieszę ze jest taki pokaźny. Muszę się nacieszyć bo nie wiem czy jeszcze raz mi się uda utrzymać ciążę, a brzuszek jest taki słodki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
myślałam ze tylko ja się tak rozpedzilam,a przed ciąża ile wazylas bo ja 66 😜
Czy wam też się zdarza żeby ktoś wam powiedział ze to juz pewnie czas na rozwiązanie (ja juz miałam taki przypadek) poza tym cały czas słyszę że jaj na ten tydzień to mam duży brzusio,ale ja się cieszę ze jest taki pokaźny. Muszę się nacieszyć bo nie wiem czy jeszcze raz mi się uda utrzymać ciążę, a brzuszek jest taki słodki.


Ja od samego początku słysze że mam brzuszek za duży jak na ten tydzień 🙂 ale się tym nie przejmuje. to znak że wszystko jest w porządku i że mały rośnie 🙂
ja na wadze przybrałam +7 kg. Pocieszyłyście mnie bo myślałam żetylko mi tak waga idzie do góry. siostra co jest w 31 tc waży mniej niż ja. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie na plusie 9 ale nie przejmuje sie tym jakoś wiem że po porodzie poleci zwłaszcza na to że i tak sie dziwię bo przed ciążą przez sporo lat odchudzałam się jadłam mało itd a teraz wsuwam wszystko potrafię snikersa zagryźć 3-bitem a trzy bita zagryźć połową czekolady he
To mamy trochę tych Zuzi u nas też będzie Zuzia aby tylko się to potwierdziło 7 marca czyli za tydzień idę na USG 🙂 także mam nadzieję że się potwierdzi księżniczka bo już się bardzo na nią nastawiłam.
Dziś nagrałam filmik jak malutka się rusza 🙂 w końcu się udało bo zawsze jak łapałam za tel. żeby nagrać przestawała się ruszać hi 😁 😁 dziś ją uchwyciłam Dumny tatuś będzie miał co oglądać po powrocie z pracy 😁
Chyba zacznę przygotowywać listę dokładną co musimy kupić dla maluszka i co potrzebne mi do szpitala, dziś idę do tego dermatologa mam nadzieję że ulży mi już w tych cierpieniach i da coś skutecznego na to swędzenie.
Nasza malutka też tak się roi jak tylko się położe do spania jak na na jeden bok to ona na ten sam i mnie kopie wtedy mam odczucie że tam ją gniotę i przekręcam się na drugi a ona z powrotem na drugi i to samo się zaczyna 🙃 🙃 a po przebudzeniu już wita mamusię kopniaczkami 🙂
Zobaczcie jak to jest takie maleństwo a jak my już je kochamy 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak jak nacisnę brodawkę to leci trochę tej siary i tak od 19 tyg. mam
Ale wiem że jak nic nie leci to to nie jest żaden problem że będzie niby jakiś problem z pokarmem dziewczyny każda z nas jest inna każda kolejna nasza ciąża jest inna więc się nic nie przejmujcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też mi mówią że mam duży brzuch. Jestem osobą niską i wiem że jakbym miał kilka cm więcej to ten brzuszek też wydawałby się inny.Zależy od budowy kobiety, ułożenia dziecka itd.
Zresztą, dziecko rośnie i tym się nie martwię.
Irytuje mnie tylko to, że zwłaszcza kobiety, które chyba już nie pamiętają jak to jest, mówią że już taki duży brzuch a tu dopiero w czerwcu rodzisz 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Irytuje mnie tylko to, że zwłaszcza kobiety, które chyba już nie pamiętają jak to jest, mówią że już taki duży brzuch a tu dopiero w czerwcu rodzisz 🤢


U MNIE JEST TO SAMO POPROSTU RĘCE OPADAJA 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
alla25 napisał(a):
Irytuje mnie tylko to, że zwłaszcza kobiety, które chyba już nie pamiętają jak to jest, mówią że już taki duży brzuch a tu dopiero w czerwcu rodzisz 🤢


U MNIE JEST TO SAMO POPROSTU RĘCE OPADAJA 😠


U mnie jest to samo, ale stwierdziłam że nie ma się co przejmować takimi osobami, najważniejsze żeby maleństwa nasze były zdrowe i zdrowe się urodziły. To jest największe moje życzenie 🙂 a pomyście ile jeszcze nam brzuszki urosną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przecież kobieta w ciąży powinna być traktowana wyjątkowo, ja zawsze tak traktowałam znajome w ciąży i starałam się nic głupiego nie palnac . A propo wyprawki i potrzebnych rzeczy dla maluszka i dla nas to chyba też muszę sprawić sobie jakas listę bo tego nie ogarniam. Zaczynam się martwic żeby wszystko zdążyć kupić bo znając moje pomysły to urodzę przed terminem co ostatnio mi moja siostra zasugerowała.

Oj urośnie brzusio. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Przecież kobieta w ciąży powinna być traktowana wyjątkowo, ja zawsze tak traktowałam znajome w ciąży i starałam się nic głupiego nie palnac . A propo wyprawki i potrzebnych rzeczy dla maluszka i dla nas to chyba też muszę sprawić sobie jakas listę bo tego nie ogarniam. Zaczynam się martwic żeby wszystko zdążyć kupić bo znając moje pomysły to urodzę przed terminem co ostatnio mi moja siostra zasugerowała.


Ja już taką listę sobie zrobiłam, ale zawsze coś jeszcze dochodzi 🙂 już powoli też zaczynam kupować różne rzeczy. Ale długa droga przede mną 🙂 nie wiem czy jak będę zamawiać na allegro czy większość nie zamówie za jednym zamachem, np u jednego sprzedającego wtedy za przesyłkę taniej też wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
mi jeszcze z piersi nic nie leci.. kiedy powinno zaczac? 😞


to bardzo indywidualna sprawa. mnie troszkę leci, troszkę nie. ale ostatnio czuję jak mi sie napinają sutki, takie uczucie trudne do opisania, ale zawsze takie cos odczuwlaam jak mialam pelne piersi i przychodzila pora karmienia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...