Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
natalia 1906 oj to niespodzianka! czasami kobiety cala ciaze mysla ze bedzie np.dziewczynka a rodzi sie chlopiec! moja znajoma tak miala i to przy obu ciazach 🤪 . to dopiero byla niespodzianka!
co do wynikow to najwazniejsze ze lekarz ma wszystko pod kontrola i leki napewno pomoga! nie denerwuj sie tym, nasze dzidzie tego nie lubia 😉 , napewno wszystko sie unormuje. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
ja bylam na dokladnym badaniu serduszka na usg. widzielismy serce malego jak na dloni, profesor wydrukowal kilka stron z wykresami i wszystko jest ok,nastepne badanie zalecil w 32 tc. zaplacilismy za nie 160 zl.


a zalecił bo coś się dzieje?
u nas powiedział że nie ma potrzeby bysmy przychodzili po 30tc ale on oczywiście chętnie się z nami spotka jesli bęziemy mieć takie życzenie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem juz po wizycie u lekarza, wyniki krwi ok choć hemoglobnina trochę spadła na 12 ale to jeszcze nie tak źle doktorka powiedziała że w końcu dziecko zabiera mi witaminy bo od poczatku hemog. w ogóle mi nie spadała. Nie mogła zmierzyć tętna dziecka bo tak uciekało hi parenaśnie minut go szukała a jak już znalazła to zaraz uciekło i mnie pokopało 😁 😁 sama ze śmiechu nie mogłam wytrzymać doktorka tez 😁 😁 a co do wysypki to powiedziała że na cholestazę to jeszcze za wcześnie może to być wysypka ciążowa którą będzie trzeba skonsultować z dermatologiem albo to może być jakaś choroba wątroby typu B czy C już nie pamiętam albo jakaś inna choroba po prostu uaktywniła się w ciąży. Także dostałąm sierowanie na badania ASPAT ALAT Bilirubina na poniedziałek i od razu z wynikami w ten sam dzień do niej.
Także takie mam wiadomości po dzisiejszej wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja miałam też wysypkę ale zorientowałam się , że to po oliwce BAMBINO- przestałam się nią smarować i wysypka zniknęła...
Na każdej wizycie u lekarza mam sprawdzane jak bije serduszko i pomiar tętna i za każdym razem lekarz mi puszcze żebym sobie posłuchała 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tetno na każdej wizycie obowiązkowe, Pani doktor powiedziałą że życzy mi szybkich nóg żebym nadążyła biegać za tym dzieckiem he bo to co podczas ciązy dużo po urodzeniu się nie różni.
No to będę mieć małego sprintera lub sprinterkę he 🙃 😁 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
u mnie tetno na każdej wizycie obowiązkowe, Pani doktor powiedziałą że życzy mi szybkich nóg żebym nadążyła biegać za tym dzieckiem he bo to co podczas ciązy dużo po urodzeniu się nie różni.
No to będę mieć małego sprintera lub sprinterkę he 🙃 😁 🤪 🤪 🤪


jejku, oby to sie nie sprawdzalo. Moja Hania w brzuchu raczej powolna byla, rzadko sie ujawniala. glownei spala. Teraz to istny szogun za ktorym latam non stop. ze swoim zdaniem maly szogun. Dzidek tez nie nalezy do jakichs aktywnych. no i mam nadzieje ze bedzie bardziej jak siostra. bo inaczej jakos sobie nie wyobrazam .. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez na każdej wizycie mam sprawdzane tętno dzidzi.
Dzisiaj mnie zważyła położna i schudłam 0,5kg 🙂 Jak na razie sie ciesze z tego powodu 😁
Bo to tylko pół kg, dobrze, że nie przybrałam jakichś dwóch czy coś, więc jak na razie 4,5kg na plusie :]
Lekarz po tym szpitalu oczywiście mnie ani nie zbadał, ani nic, tylko wpisał w kartę ciąży szpital i wsio. Jeszcze w poniedz. muszę iść znowu do niego,bo druczków na zwolnienie zabrakło dla mnie :/
Oczywiście nie musiał mnie badać, bo zrobili to w szpitalu,ale sam wyraz twarzy tego lekarza coraz częściej mnie odrzuca ;/
Kiedy dostajecie kasę z ZUS? Od czego to zależne jest?

Co do ciuchlandów, to jestem jak najbardziej za, chociaż nadostawałam tych ciuszków pełno, że sama nie wiem co kupować, w ogóle to ostatnio mi się nic nie podoba w sklepach czy też w ciuchbudach,trochę się z tego powodu cieszę, bo jakby mi się dużo podobało, to nie wiem gdzie bym się z tym pomieściła.
A propo udek w sosie pomidorowym,to już mam na nie ochotę i chyba też je ogarnę, może w weekend?
A tymczasem idę zrobić naleśniki z żurawiną i polane może jogurtem 🙂
Miłego weekendu mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):

Kiedy dostajecie kasę z ZUS? Od czego to zależne jest?


Kasa ZUS mi na przykład przychodzi do 10 dnia miesiąca, koleżance z pracy przychodziła koło 20 dnia miesiąca. Dużo zależy kiedy pracodawca wyśle twoje zwolnienie, albo kiedy ty sama to zrobisz. Np mi w tym miesiącu do 10 przyszła tylko część kasy, co mnie trochę zaskoczyło, ale później przyszła druga część. Po prostu szefowa spóźniła się z wysłaniem mojego zwolnienia. Jeśli masz zwolnienie na cały miesiąc to jeśli pracodawca zapomniał wysłać albo wysłał z opóźnieniem wyrównanie przyjdzie w kolejnym miesiącu.
Ja miałam w dwóch częściach bo moje zwolnienia były wypisywane na 2 tygodnie bo tak miałam wizyty, teraz mam na 3 tyg

A teraz z innej beczki, robię się coraz grubsza, wole nie stawać na wagę. Teraz czuję, że jestem w ciąży. W pierwszym trymestrze dokuczały mi wymioty. Kolejne 3 spokój, świetne samopoczucie. Odkąd zaczął się 6 miesiąc, czuję się wielka.

Czasem mam taki ból w lewym pośladku promieniuje do uda. Trzyma przez chwile i puszcza. Zgłoszę go lekarzowi, ale to dopiero 7 marca. A do tego czasu może coś mi poradzicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 😆 przeleżałam pól dnia w szpitalu, byłam na dokładnych badaniach. Skierował mnie mój gin, który jest tam ordynatorem. Badanie z glukozą wyszło prawidłowo. Z szyjką również ok. Badano także ekg dzidzi 🙂

Również korzystam z ciucholandów, często znajduję śliczne markowe ubranka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co tak sobie myslę że nie będe czekać z tą moją swędzącą wysypką na całym ciele do poniedziałku na badania bo już nie wytrzymam i jutro rano pojadę do szpoitala niech mi robią badania i badają co to jest i niech mi w końcu pomogą bo strasznie cierpię....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
magdad86 napisał(a):

Kiedy dostajecie kasę z ZUS? Od czego to zależne jest?


Czasem mam taki ból w lewym pośladku promieniuje do uda. Trzyma przez chwile i puszcza. Zgłoszę go lekarzowi, ale to dopiero 7 marca. A do tego czasu może coś mi poradzicie.


kiedys slyszalam ze tak moga sie objawiac hemoroidy.. masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
wiecie co tak sobie myslę że nie będe czekać z tą moją swędzącą wysypką na całym ciele do poniedziałku na badania bo już nie wytrzymam i jutro rano pojadę do szpoitala niech mi robią badania i badają co to jest i niech mi w końcu pomogą bo strasznie cierpię....


Myślę, że masz rację. Jak Cię to bardzo męczy jedź do szpitala. Tam Cię zbadają fachowym okiem. Może to za dużo jakieś witaminy? Powrotu do zdrowia życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):

Raczej nie, nigdy nie miałam i nawet nie wiem jakie są związane z tym odczucia. Nie wiem jak sprawdzić czy mam >?<
Ten ból to tak z boku promieniuje do uda. Nigdzie więcej go nie odczuwam.


Może to rwa kulszowa, zdarza się kobietom w ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny a ile kasy dostajecie na tym zwolnieniu z zusu w sensie tyle samo co normalnie na wypłatę??
Bo strasznie się o to martwię...bo teraz zarabiam więcej i martwie sie ile mniej dostanę...


MI wyszło delikatnie więcej, słyszałam że to dlatego że jakieś składki nie trzeba odprowadzać ale dokładnie się na tym nie znam.
Może ktoś lepiej się w tym orientuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny a ile kasy dostajecie na tym zwolnieniu z zusu w sensie tyle samo co normalnie na wypłatę??
Bo strasznie się o to martwię...bo teraz zarabiam więcej i martwie sie ile mniej dostanę...


ale zmienilas prace?

generalnie liczy sie srednia za ostatnie 12 m-cy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny a ile kasy dostajecie na tym zwolnieniu z zusu w sensie tyle samo co normalnie na wypłatę??
Bo strasznie się o to martwię...bo teraz zarabiam więcej i martwie sie ile mniej dostanę...


MI wyszło delikatnie więcej, słyszałam że to dlatego że jakieś składki nie trzeba odprowadzać ale dokładnie się na tym nie znam.
Może ktoś lepiej się w tym orientuje?


jest delikatnie wiecej bo wliczane sa soboty i niedziele.
nie odklada sie podobno ta skladka emeryt-rent. ale tez nei jestem do konca pewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie zmieniłam pracy ale od stycznia zarabiam dużo więcej w tej samej firmie..sprawdzałam na stronie zusu i policzyłam średnią z 12 m-c brutto, ale nie wiem co potrącają od tego...czy lepiej netto policzyć średnią i taka własnie będzie ta wypłata z zusu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):

Czasem mam taki ból w lewym pośladku promieniuje do uda. Trzyma przez chwile i puszcza. Zgłoszę go lekarzowi, ale to dopiero 7 marca. A do tego czasu może coś mi poradzicie.



Ja tez czasem mam ból ale zazwyczaj w prawym pośladku, który powoduje drętwienie mi całej nogi i jak chce isc np do łazienki to skacze najpierw na lewej nodze i powoli musze rozchodzic prawą ;-) ale szybko przechodzi. Podobno to przez to, że dzidzia może uciskać na jakis nerw. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...