Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej, u mnie jest odwrotnie, ja mam minusowa gr krwi i tez robie te badania. po porodzie napewno bedziemy mialy podana immunoglobuline anty D, chyba ze pojawia sie przeciwciala we krwi to teraz tez ja powinnysmy dostac. mi lekarz mowi ze przy pierwszej ciazy zadko sie to podaje,ale przy drugiej to juz jest konieczne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
hej, u mnie jest odwrotnie, ja mam minusowa gr krwi i tez robie te badania. po porodzie napewno bedziemy mialy podana immunoglobuline anty D, chyba ze pojawia sie przeciwciala we krwi to teraz tez ja powinnysmy dostac. mi lekarz mowi ze przy pierwszej ciazy zadko sie to podaje,ale przy drugiej to juz jest konieczne..


chyba ze dziecko bedzie mialo Twoja grupe krwi to zadnej immunoglobuliny nie dostaniesz. nie ma potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
witajcie,


A co do tesciowych 😁 moja jest super. mieszka w bloku obok, mam w niej duze wsparcie, zawsze moge na nia liczyc i raczej jestesmy kolezankami. a zatem, ja nie podpisuje sie ze z tesciami jak najdalej. ☺️


Ja mam to samo! i cieszę się, że nie jestem wyjątkiem 🙂
Mam cudowną teściową! Mieszkamy razem. Dba o mnie- nie tylko w ciąży ale i przed.
Wiem, że jest wyjątkiem , ale doceniam to za każdym razem. Przede wszystkim nie wtrąca się do nas, do naszym problemów . Możemy robić wszystko, mamy Jej popracie. Wychowała super dwóch synów, zawsze marzyła o córce i tak mnie właśnie traktuje. Razem chodzimy na zakupy, razem gotujemy. cud, miód sielanka, która trwa już kilka lat!. Jesteśmy szczere i mówimy sobie wprost. Mam w Niej przyjaciółkę. Mam z Nią podobne relację jak z moją mamą. Obie też się przyjaźnią, chodzą na kawkę , do kina.
Czasami ciężko jest mi czytać jak niektóre teściowe są złe i niedobre. Ja wiem, że miałam szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny ratujcie błagam...całą noc nie spałam taką mam zgagę..ale to jakaś masakra tak mnie paliło..macie jakies sposoby...


Mi pomagała woda z cytryną w każdej chwili kiedy poczułam zgagę, a mojej koleżance manti i
Szklanka wody z cytryną rano na czczo... tak jej lek. zalecil,jak juz za duzo manti brała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
na 12:40 ide sobie na usg 🙂 dla poprawy nastroju bo dzis jakis taki smutas jestem.


Daj znać jak tam maluszek 🙂 Ja idę na 14:30 🙂 już się doczekać nie mogę żeby zobaczyć mojego małego 🙂
Teściowe są przeróżne. Z moją na odległość jest spokojnie, też traktuje mnie jak córkę bo nie miała córki, ale wada jest taka że się wtrąca i czasami to jest upierdliwe. Gorszy jest teściu, a jeszcze jak coś wypije. Lubi do wszystkiego się wtrącać, i zamiast synów motywować do roboty, to on odwrotnie, a po co, a na co. A oni niestety tatusia słuchają i robić im się nie chce. mój mąż był najstarszy z rodzeństwa to w domu robił wszystko, jak się coś popsuło. Także od ślubu co się zepsuło w domu u teściów to nie ma kto tego naprawić. I z tego względu też chcą żebyśmy się tam przenieśli do nich mieszkać, bo znów miałby kto robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
aniutka102 napisał(a):
hej, u mnie jest odwrotnie, ja mam minusowa gr krwi i tez robie te badania. po porodzie napewno bedziemy mialy podana immunoglobuline anty D, chyba ze pojawia sie przeciwciala we krwi to teraz tez ja powinnysmy dostac. mi lekarz mowi ze przy pierwszej ciazy zadko sie to podaje,ale przy drugiej to juz jest konieczne..


chyba ze dziecko bedzie mialo Twoja grupe krwi to zadnej immunoglobuliny nie dostaniesz. nie ma potrzeby.


właściwie nie wiem czy ta immunoglobulina nie jest konieczna po porodzie, po obu poronieniach musialam ja dostac wiec chyba po porodzie tez?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
fijolek napisał(a):
aniutka102 napisał(a):
hej, u mnie jest odwrotnie, ja mam minusowa gr krwi i tez robie te badania. po porodzie napewno bedziemy mialy podana immunoglobuline anty D, chyba ze pojawia sie przeciwciala we krwi to teraz tez ja powinnysmy dostac. mi lekarz mowi ze przy pierwszej ciazy zadko sie to podaje,ale przy drugiej to juz jest konieczne..


chyba ze dziecko bedzie mialo Twoja grupe krwi to zadnej immunoglobuliny nie dostaniesz. nie ma potrzeby.


właściwie nie wiem czy ta immunoglobulina nie jest konieczna po porodzie, po obu poronieniach musialam ja dostac wiec chyba po porodzie tez?!

rowniez po dwuch poronieniach mialam podana, nie wiadomo bylo jaka grupa krwi byla u płodu a ztaem dla mojego bezpieczenstwa podano. po porodzonie Hani, sprawdzono grupe krwi, nie bylo potrzeby juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a Dzidus super wiercipieta 🙂 jeszcze tego tak nie czuje ale wiercik z niego straszny. Podobno jeszcze tydzien, moze dwa. ciagle rąsiami machał, za siusiaka sie łapał. no i to co najpiekniejsze: widzialam jak bosko sobie ziewał 😁 😁 wazy 620g, nie wiem ile mierzy ale wiem ze jest raczej duzy i ma duzy brzusio, ale moja Hania tez zawsze miala duzy brzucholek. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek, Ekoladka - Jak miło czyta się Wasze posty! Bardzo się cieszę i również nie mogę się doczekać USG mojego bąbelka 12 marca. Tez mam nadzieje że naciesze oczki i usłyszę same dobre rzeczy. 🙃 😆 😁 puki co nie musze sprawdzać czy małe się wierci, bo praktycznie cały czas czuje ruchy i małe kopniaczki. Jeszcze nie są dokuczliwe, o ile małe oszczędza okolice pęcherza. Ale to wspaniałe uczucie budzić się i od razu czuć maluszka.
cimiszka - sprawdź meila 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluję udanych wizyt 🙂 Niedługo nasze szkraby będą ważyły tyle co torebka cukru 🙂

A ja po dłuższych przemyśleniach odpuściłam sobie tą poduszkę do spania dla ciężarnych. Przeczytałam różne opinie a że do tej pory dobrze sypiam to kupię za tą kaskę coś dla maluszka 🙂

A odnośnie toksoplazmozy to ja miałam robione raz badania zdaje się w 12tygodniu i się okazało, że jej nigdy nie przechodziłam, ale dodatkowych badań w późniejszym terminie nie miałam.

Trzymam kciuki za wizytki w tym tygodniu i oczywiście proszę o kciuki za swoją piątkową 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda, ruchy dziecka, to cudowne uczucie!!!

Ostatnio jak miałam doła, to prosiłam "Zuziu kopnij mamusię, żeby mamusi smutno nie było" Tym bardziej, że prawie 1,5 dnia się nie ruszała. I kopnęła mnie moja kochana księżniczka tak mocniej chyba ze 3x! CUDO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mi smutno to obserwuję swój rosnący brzuszek i cierpliwie czekam na kopniaczki.
Mój szkrab ma swoje pory na kopanie: rano tak mniej więcej przed 7 do 9 (czasem mnie obudzi przed 6 kopniakami) ranny ptaszek jak tatuś, potem cisza od 18 do 19 i koło 21 ma swoje 5 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
a Dzidus super wiercipieta 🙂 jeszcze tego tak nie czuje ale wiercik z niego straszny. Podobno jeszcze tydzien, moze dwa. ciagle rąsiami machał, za siusiaka sie łapał. no i to co najpiekniejsze: widzialam jak bosko sobie ziewał 😁 😁 wazy 620g, nie wiem ile mierzy ale wiem ze jest raczej duzy i ma duzy brzusio, ale moja Hania tez zawsze miala duzy brzucholek. ☺️

Rzeczywiście pokaźny maluszek 😎 moja też miała w 20tyg. duży brzuszek o 2 tyg. do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
Hejka,
doczekałam się tego cudnego dnia wizyty u lekarza, dzidziuś rozwija się prawidłowo, waży ok 750g, podczas usg ciągle machał rączkami.
Powiedziałam lekarzowi o tym, że jakiś czas swędzą mnie ręce i zlecił mi badania.

Najważniejsze, że z maleństwem jest wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qlerka napisał(a):
Fajnie że już jesteście po USG i wszystko z maluszkami ok. Ja mam jutro i nie mogę się już doczekać. Martwię się czy wszystko będzie ok. Mam nadzieję, że jutro dowiem się jaka jest płeć dziecka.


Powodzenia!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
hej, u mnie jest odwrotnie, ja mam minusowa gr krwi i tez robie te badania. po porodzie napewno bedziemy mialy podana immunoglobuline anty D, chyba ze pojawia sie przeciwciala we krwi to teraz tez ja powinnysmy dostac. mi lekarz mowi ze przy pierwszej ciazy zadko sie to podaje,ale przy drugiej to juz jest konieczne..


Mi podano immunoglobulinę zaraz po pierwszym porodzie. Wiem, że właśnie przy drugiej ciąży robi się te badania na przeciwciała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety mam grupę A RhD ujemny. Po tym jak pierwsza ciąża była nieudana dostałam immunoglobulinę zaraz po zabiegu. Na początku tej ciąży trafiłam do szpitala i również podano mi immunoglobulinę. Do tej pory wykonywałam 2 razy badania na obecność przeciwciał. Jeśli chodzi o Toxoplasmozę to też to też dwa razy miałam zleconą. Na szczęście badania wyszły ok. Bardziej martwię się glukozą, która pojawiła się u mnie w moczu. Jutro podczas wizyty dowiem się czy to coś poważnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...