Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Ania13 napisał(a):
alla25 napisał(a):
Irytuje mnie tylko to, że zwłaszcza kobiety, które chyba już nie pamiętają jak to jest, mówią że już taki duży brzuch a tu dopiero w czerwcu rodzisz 🤢


U MNIE JEST TO SAMO POPROSTU RĘCE OPADAJA 😠


U mnie jest to samo, ale stwierdziłam że nie ma się co przejmować takimi osobami, najważniejsze żeby maleństwa nasze były zdrowe i zdrowe się urodziły. To jest największe moje życzenie 🙂 a pomyście ile jeszcze nam brzuszki urosną 🙂


wiecie co dziewczyny,zawsze ktos ma cos do powiedzenia.u mnie jest odwrotnie i tez mnie to wkuza.mowia mi taki maly brzuszek a na czerwiec termin porodu?!gdzie ty masz to dziecko?! 😠 staram sie to olewac i tak jak mowicie,najwazniejsze ze oboje sie dobrze czujemy i rozwijamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w dzisiejszym dniu czerwcowe mamusie. U mnie za oknem słoneczko świeci, mężuś proponuje spacerek temperatura 5-6 stopni na plus. Chyba się skuszę. Wieczorem robię jako kierowca.
cimyszka napisał(a):
Koleżanki a jak wasza waga?

Co do wagi dawno się nie ważyłam wiec nie wiem dokładnie ile jestem na + przypuszczam że powoli doganiam swoją wagę z przed ciąży, kiedy to mężuś mnie rozpieszczał bo siedział 4 miesiące w domu. Wyjazdy miał tylko paro dniowe. Utuczył mnie do 67 kg, a w trzecim miesiącu ciąży ważyłam już 58 kg. Dopiero od miesiąca widać, że jestem w ciąży. Przyjaciele reagują tak „o teraz widać”. Znajomi i obcy kiedy spotykam ich w kolejce np. do lekarza to twierdzą, że mam malutki brzuszek jak na ten okres ciąży. Ale nie sugerują nic typu, że dziecko małe. Nawet niektóre osoby mówią, że jak szły do porodu to pielęgniarki się pytały co pani tu robi i dziwiły się że to już, bo brzuszek na 6 miesiąc im wyglądał. Tą sprawą co inni widzą się nie przejmuję. Po za tym jestem wysoka 175 cm to się inaczej rozkłada.
Ania13 napisał(a):
A propo wyprawki i potrzebnych rzeczy dla maluszka i dla nas to chyba też muszę sprawić sobie jakas listę bo tego nie ogarniam. Zaczynam się martwic żeby wszystko zdążyć kupić bo znając moje pomysły to urodzę przed terminem co ostatnio mi moja siostra zasugerowała.

Co do zakupów to mnie przerażają, mogę kupić ciuszki, wózeczek, kojec. Ale jak myślę o smoczkach, butelkach, pieluszkach, przewijakach, laktatorach, wkładkach do biustonoszy itp. to jestem przerażona. Mógłby to ktoś kupić za mnie.

Dobrze że napisałyście o tabletkach, bo coś ostatnio zapomniałam o nich i już tydzień bez nich. Dziś zażyłam, żeby nie było.

Co do biustu i siary to u mnie nic nie leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak znajdziecie użytkownika, który będzie miał dużo przydatnych dla nas rzeczy to dajcie znać ;]

Co do tej siary, to widzę, że zamieszania narobiłam... mi za to tak leci, że boję się, że jak urodzę, to w końcu przestanie, bo to przecież jeszcze trochę czasu jest... ;/

Moja waga +5kg też dużego brzucha nie mam... chociaż ostatnio urósł i wydaje mi się, że brązowa kreska mi się zaczyna robić :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Jak znajdziecie użytkownika, który będzie miał dużo przydatnych dla nas rzeczy to dajcie znać ;]

Przydałby się namiar na takiego sprzedawce, wszystko w jednej przesyłce i może nie uda się przeoczyć czegoś co będzie potrzebne dla nas i maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Ciężaróweczki 🙂

Może powiecie mi ile powinno się tyć tygodniowo na tym etapie ciąży na jakim jesteśmy? Ja mam już na plusie 7kg 😮 Ostatnio zauważyłam, że mam apetyt jak "koń" 🙂 Nie wiem czy to normalne, że często czuję głód nawet po posiłku.

Co do siary to jeszcze jej nie mam a to już prawie początek 27tygodnia ciąży 😮 Może się pojawi później, albo jej nie mam przez leki, które zażywam. W ogóle to się obawiam czy przez te leki będę mogła karmić małego piersią 🥴

Kilka dni temu pojawiła się u mnie taka dolegliwość - pobolewają mnie kości "tam w dole" tak jakby miednica lub spojenie. Szczególnie podczas chodzenia i obracania się podczas snu. czytałam, że rozciągają się nadal wiązadła i rozchodzą kości miednicy, w ten sposób organizm przygotowuje się do porodu. Oby to było to. Czy też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Generalnie to z tego co się czyta to prawidłowy przyrost wagi to 0,5 kilograma tygodniowo. ja tez mam apetyt jak koń, ale staram się ograniczać, pić dużo, bo już mam 9 na plusie. A siedzę w domu i tyłek samochodem wożę. a zostało nam jeszcze trochę mi 14 tygodni to jeszcze jakby książkowo to 7 kilo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Witam Ciężaróweczki 🙂

Może powiecie mi ile powinno się tyć tygodniowo na tym etapie ciąży na jakim jesteśmy? Ja mam już na plusie 7kg 😮 Ostatnio zauważyłam, że mam apetyt jak "koń" 🙂 Nie wiem czy to normalne, że często czuję głód nawet po posiłku.

Co do siary to jeszcze jej nie mam a to już prawie początek 27tygodnia ciąży 😮 Może się pojawi później, albo jej nie mam przez leki, które zażywam. W ogóle to się obawiam czy przez te leki będę mogła karmić małego piersią 🥴

Kilka dni temu pojawiła się u mnie taka dolegliwość - pobolewają mnie kości "tam w dole" tak jakby miednica lub spojenie. Szczególnie podczas chodzenia i obracania się podczas snu. czytałam, że rozciągają się nadal wiązadła i rozchodzą kości miednicy, w ten sposób organizm przygotowuje się do porodu. Oby to było to. Czy też tak macie?


moze spojenie łonowe sie rozchodzi. sprawdz jak bedziesz na kontroli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie mysle o tych calych wyprawkach i powiem tak: warto juz na poczatku byc zorientowanym jaki smoczek ewentualnie, jaka butelke, jaki laktator chcecie. spisac na kartce.
Nie widze powodu dla ktorego na dzien dobry musi byc kupiona butla, smoku, no laktator to jeszcze jeszcze. W razie koniecznosci, trzeba wyslac meza z kartka do sklepu lub apteki i niech kupuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od tygodnia mam bóle. Często takie jak przy okresie: nogi od kolan w dół mnie bola, jajniki i kręgosłup a jeszcze doszło że boli mnie krocze, aż pośladki. Zauważyłam że mniej więcej co miesiąc mam kilka dni kiedy częściej i mocniej coś mnie boli i troszkę więcej przytyje w ciągu około 2 dni.
Od wczoraj moja księżniczka prezentuje mamusi takie kopniaczki ze wyczuwam je ręką jak położę na brzuchu. Wydaje mi się że to takie skoki rozwojowe dziecka poprostu robi sobie wiecej miejsca ale to tylko takie moje spostrzeżenia i pomysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂
Nie było mnie 1,5 dnia a tu z 15 stron do przeczytania 🙂
Mi siara też nie leci jeszcze i ciemnej kreski też jeszcze nie mam.
Chyba was pobiłam bo mam +10kg.
Ale brzuszek nie jest duży, wydaje mi się, ze jest w sam raz jak na ten miesiąc 🙂
Ja listę wyprawki poskładałam sobie z kilku list w internecie i odznaczam sobie co już mam.
Ostatnio oglądałam mój wybrany wózek w sklepie i już jestem pewna, ze go chce 🙂 tylko musiałam zmienić kolor z błękitnego na czerwony bo ten blękitny jest ciężko dostępny bo to stary kolor sprzed 3 lat 😞 Ale czerwony też ładny 🙂
Może już niedługo go zamówie 🙂
Ja to się boję, że przesadzę z ilościa bodziaków bo uwielbiam je kupować ;-) Ale staram się kupować te na 62. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny wozeczek też bym taki z chęcią kupiła ale dla mnie trochę za drogi 🙂 Musimy wszystko kupić dla corci wiec troche muszę się pilnować z wydatkami. A jeszcze w domu mam wydatki, musimy przed porodem skończyć salon żeby mała nie musiała w warunkach budowlanych mieszkać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem 8kg na +. Moja mała podobnie jak Wasze dzieci strasznie się rozpycha, od wczoraj boli jak cholera!! Jest strasznie koścista. Po nocach nie chce spać, jak zmieniam pozycję z jednego boku na drugi to pokazuje na co ją stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jestem juz po wizycie na której mialam robione usg. Moj maluszek ma już ok 539 g. Pani doktor wszystko dokladnie zmierzyla i powiedziala ze jest ok. Za 3 tygodnie czeka mnie glukoza. Jedynie co Pani ginekolog mi zarzuciła, że za duzo przytyłam. Nie wiem o co chodzi ale ja naprawde niewiele jem. Jem nieco wiecej niż przed ciążą. Jestem w 23 tyg ciązy i mam 7 kg do przodu. To co teraz mam się glodzic. Mówi, że może od słodyczy, a mnie jak napadnie to zjem batona na tydzien. Głownie między posiłkami spożywam owoce i warzywa. Czy wy też tyle przytyłście. Sama nie wiem jak oceniać tą sytuację. Jestem ogólnie szczuplakiem. Przed ciążą ważyłam 47 kg. Teraz jedynie tyję w brzuchu. Napiszcie jak to wygląda u was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam dodać że niestety dokładnie nie ustalono płci dziecka bo bąbel miał złączone nogi. Prawdopodobnie dziewczynka ale to nie jest na 100%. A już myslałam, że Pani doktor uraczy mnie tą wiadomością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qlerka napisał(a):
Dziewczyny jestem juz po wizycie na której mialam robione usg. Moj maluszek ma już ok 539 g. Pani doktor wszystko dokladnie zmierzyla i powiedziala ze jest ok. Za 3 tygodnie czeka mnie glukoza. Jedynie co Pani ginekolog mi zarzuciła, że za duzo przytyłam. Nie wiem o co chodzi ale ja naprawde niewiele jem. Jem nieco wiecej niż przed ciążą. Jestem w 23 tyg ciązy i mam 7 kg do przodu. To co teraz mam się glodzic. Mówi, że może od słodyczy, a mnie jak napadnie to zjem batona na tydzien. Głownie między posiłkami spożywam owoce i warzywa. Czy wy też tyle przytyłście. Sama nie wiem jak oceniać tą sytuację. Jestem ogólnie szczuplakiem. Przed ciążą ważyłam 47 kg. Teraz jedynie tyję w brzuchu. Napiszcie jak to wygląda u was.


ja tez jestem bardzo szczupla,przed ciaza wazylam 50 kg teraz 56,a jestem w 25 tyg(od jutra),wydaje mi sie ze jak ty jestes taka szczupla to dobrze ze nabierasz teraz wagi,znam kobiety ktore przytyly przez cala ciaze nawet 25 kg i nigdy lekarz im nie powiedzial ze jest cos nie tak! najwazniejsze ze dzidzia sie dobrze rozwija, reszta sie nie martw moja droga! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczyny...widzę że już ostro działacie jeśli chodzi o wyprawkę, ja to w ogóle nie wiem co kupić...muszę zrobić jakąś listę, bo nie dam rady potem wszystkiego kupić na raz...co do wózka ciągle nie mogę się zdecydować..chciałabym żeby był fioletowy..haha...:-)
Teraz na pierwszym miejscu jest X-lander
A Kochane macie jakieś listy zakupów wyprawkowe - podzielcie się, bo dotarłam do jakiś ale mega rozbudowane, ja tylko ciuszki mam a resztę muszę zacząć kupować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...