Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Witam, Wiktoria urodziła się sn 11 czerwca o 2.15 waga3400, 56 długa jest cudowna. Ja chyba szybko się nie zdecyduje na kolejne dziecko. miałam straszne bóle a skurczy brak
Położne były cudowne i na lekarza też nie moge narzekać.
Córeczka 31 maja miała ważyć według USG 2500g
Dziewczyny które chcą urodzić, położna poleciła wyłączne sex i dziwiła się ze lekarze zabraniają na koniec ciąży. Koncze bo leze jeszcze na porodówce pod kroplowka.

Aniu ogromne gratulacje!!!!!!!!!


Ania gratulacje!!! 🙂
Ja z Mężem "ćwiczymy" całą ciąże, mam nadzieję, że poród pójdzie gładko.
Moja położna mówi, że tylko sex, sex, sex, żadnych masaży czy innych wynalazków 🙂

Najprzyjemniejszym, a co ważne, skutecznym sposobem jest seks. Już w starożytności uważano go za bardzo dobrą metodę wywołania porodu. Dziś wiadomo, że sperma zawiera prostaglandyny – hormony, które znalazłszy się w pobliżu szyjki macicy, powodują jej dojrzewanie, co prowokuje skurcze. Przez 2–4 godziny po stosunku stężenie prostaglandyn w śluzie szyjkowym jest od 10 do 50 razy większe niż normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
a czy może być tak że jak pojade na izbe przyjęć jutro, a nie mam skierowania to mnie nie przyjmą? będę dzień po terminie, nie mam skurczy, wody nie odeszły - przyjmą mnie?


Hullu, moim zdaniem nie mogą odeslac Cie do domu i tego nie zrobia.
a dla bezpieczeństwa możesz powiedzieć ze Cie brzuch pobolewa, ze wydaje Ci się ze masz skurcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Witam, Wiktoria urodziła się sn 11 czerwca o 2.15 waga3400, 56 długa jest cudowna. Ja chyba szybko się nie zdecyduje na kolejne dziecko. miałam straszne bóle a skurczy brak
Położne były cudowne i na lekarza też nie moge narzekać.
Córeczka 31 maja miała ważyć według USG 2500g
Dziewczyny które chcą urodzić, położna poleciła wyłączne sex i dziwiła się ze lekarze zabraniają na koniec ciąży. Koncze bo leze jeszcze na porodówce pod kroplowka.


WIELKIE GRATKI KOCHANA 😆 Ważne, że już masz wszystko za sobą i możesz się cieszyć wspólnymi chwilami z małą 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
agapit coś ucichła, czyżby ruszyło? 😁


niestety dalej czekam 🥴 nic się nie dzieję, wczoraj jakoś nie miałam kiedy wejść do was 😞 ale już wszystko nadrobiłam 🙂, dziś od 6 nie śpię i strasznie mnie głowa boli 😠 nie wiem co robić, boje się coś brać. Wczoraj na szkole rodzenia położna mówiła, ze jeszcze nie wyglądam rodząco więc chyba jeszcze sobie poczekam, a babcia mi wróży jeszcze 2 tyg chodzenia 😠 a ja już chcę mięć dzidzie przy sobie, w piątek idę do gina zobaczymy czy szyjka się rozszerzyła, oby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hej mi rano odeszły wody ale nie miałam skurczy połączyli oksytocyne i do 15 czekali ale nic nie poszło nie było skurczy w ogóle..więc skończyło się cc o 15.55 Blanusia pojawiła się na świecie..3350 i 54 dł..ja niestety teraz cierpię mam nadzieję że to szybko minie


Super-gratuluję córci! I współczuję cierpienia 😞 DOSKONALE wiem co tzn. :/ ale dasz radę, nasze maluchy dodają nam sił!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje świeżo upieczonym mamusiom! Ależ Wam Zazdroszczę! Ja wcinam właśnie makaron z truskawkami i śmietaną. I czekam nadal. Opuchlizna mi z nogi zeszła. Wyspałam się dziś cudownie. Nie mam dziś na co narzekać... No może na pogodę. Bo zimno u nas i szaro buro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Witam, Wiktoria urodziła się sn 11 czerwca o 2.15 waga3400, 56 długa jest cudowna. Ja chyba szybko się nie zdecyduje na kolejne dziecko. miałam straszne bóle a skurczy brak
Położne były cudowne i na lekarza też nie moge narzekać.
Córeczka 31 maja miała ważyć według USG 2500g
Dziewczyny które chcą urodzić, położna poleciła wyłączne sex i dziwiła się ze lekarze zabraniają na koniec ciąży. Koncze bo leze jeszcze na porodówce pod kroplowka. [/quote
Gratulacje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Gratuluje świeżo upieczonym mamusiom! Ależ Wam Zazdroszczę! Ja wcinam właśnie makaron z truskawkami i śmietaną. I czekam nadal. Opuchlizna mi z nogi zeszła. Wyspałam się dziś cudownie. Nie mam dziś na co narzekać... No może na pogodę. Bo zimno u nas i szaro buro.


Tez bym sobie zjadła,także ciesz się i wcinaj póki możesz takie rarytaski 🙂
U mnie w zamrażarce są pierogi z truskawkami ale chyba narzeczony je wciągnie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, ale u mnie nudy... Nałożyłam farbę na włosy (taką bez amoniaku oczywiście) wykąpałam się, wszystko wydepilowane pięknie, nakremowane, wypucowane ha ha ha. Gdyby mnie teraz wzięło jestem idealnie przygotowana ha ha ha. Chyba zaczne sobie pakować torbę do szpitala. No bo co tu robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez zrobiłam dziś makaron z truskawkami. Byłam u gina i powiedział, ze szyjka uformowana i główka nirko więc brzuch nie musi mi się bardziej obniżyć. Chyba zaczął mi czop odchodzic tylko że lekko podbarwiony krwią. Jak szłam do lekarza to miałam 3silne skurcze co ok 15 min i trwały ok 30sekund. Ale ucichły. A w nocy tak mnie brzuch bolał ze szok. I troche mnie przeczyściło więc może czas wziąć przykład z Armiatka i zacząć się golić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też kusi farbowanie, ale obiecałam sobie, że wracam do swojego koloru. Hmmmm..... krzątam się po domu tam i z powrotem szturcham dzidzie, nawet jem truskawki z bitą śmietaną i cukrem, a mała dalej spokojna w tym moim brzuszku. Chcę by się poruszała to mnie uspokoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
no i przeszlo 😠 poszlam sie wykąpać bo sie przestraszylam ze sie cos rozkreca a tu przeszlo widocznie jeszcze nie czas na Jole 🤨

Chcialas mnie wyprzedzic hehe. U mnie jeszcze brak skurczy rozwarcia itp zobacze co powie jutro kaminski. Ostatnio cos wspominal zebym w sobote sie zglosila na oddzial. Ale ja mu powiem ze w poniedzialek. Mezus na weekend bedzie to z nim posiedze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
A ja juz całkiem spakowana, ruszam jutro na oddział. U nas jest tak ciepło, że ja oszaleje w tym szpitalu. Niestety nie mam neta w tel. więc odezwę się już po wszystkim czyli myślę, że ok. wtorku lub środy. Boję się ale pewnie naturalnego porodu też bym się bała.
Pozdrawiam wszystkich. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...