Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Kochane posłuchałam waszych rad i wczoraj porozmawiałam z małym żeby nóżki ładnie rozchylił podczas badania 😁 i co się okazało, że w moim brzuszku zamieszkuje mały Szymuś 🙃 no chyba już mu nie powinno nic "odpaść" 🤪
Zdrowiutki i prawidłowo się rozwija tylko że niestety nie mam napisane nigdzie wymiarów. Wiem tylko tyle że średnica główki to 5 cm, a waga pół kg 🙂


Gratuluję syneczka 🙂 spory z niego chłopczyk 🙂 Mi też lekarz nie podał np. długości malucha, tyko wagę. Stwierdził, że na tym etapie ciąży jest ciężko zmierzyć dziecko a konkretnie jego wzrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wyprawka 4000? To chyba wszystko nowe i wszyściutko sami?
A ja miałam kupić ten wózek mutsy slider czy jakoś tak i z niego chyba rezygnuje, wszędzie czytam, że on malutką ma gondolę 73-74cm ;/ że dzieci mają tam ciasno i jeżdżą na maxa do 3-4 mies. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Wyprawka 4000? To chyba wszystko nowe i wszyściutko sami?
A ja miałam kupić ten wózek mutsy slider czy jakoś tak i z niego chyba rezygnuje, wszędzie czytam, że on malutką ma gondolę 73-74cm ;/ że dzieci mają tam ciasno i jeżdżą na maxa do 3-4 mies. ;/


magdad86 obawiam się , że wyprawka w kwocie 4000 się raczej nie zamknie. Chcę też kupić zestaw mebelków dla dziecka a to nie są tanie rzeczy ehh no i oczywiście wszystko nowe za swoje ciężko zarobione pieniądze 😁 Ale warto, to niesamowita frajda tak sobie kupować różne duperelki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
medli89 napisał(a):
Kochane posłuchałam waszych rad i wczoraj porozmawiałam z małym żeby nóżki ładnie rozchylił podczas badania 😁 i co się okazało, że w moim brzuszku zamieszkuje mały Szymuś 🙃 no chyba już mu nie powinno nic "odpaść" 🤪
Zdrowiutki i prawidłowo się rozwija tylko że niestety nie mam napisane nigdzie wymiarów. Wiem tylko tyle że średnica główki to 5 cm, a waga pół kg 🙂


PÓŁ KG? Szok?! Moja córcia w 20 tyg. ważyła 365g hmmm to za mało czy za dużo?! 😁


Ja się zastanawiam czy się nie przesłyszałam 🙂 Bo mi się to też trochę wydaje dużo w tym tygodniu chyba,że jest mu aż tak dobrze u mnie 🙂 Teraz w sumie na wadze trochę podskoczyłam. Bo przez długi długi czas ważyłam 62 a teraz waże 66. W ciągu miesiąca tyle mi przybyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Wyprawka 4000? To chyba wszystko nowe i wszyściutko sami?
A ja miałam kupić ten wózek mutsy slider czy jakoś tak i z niego chyba rezygnuje, wszędzie czytam, że on malutką ma gondolę 73-74cm ;/ że dzieci mają tam ciasno i jeżdżą na maxa do 3-4 mies. ;/


Dokładnie wszystko sami 🙂 Ale to jest podane plus minus. Także może wyjść ciut mniej jeżeli dobrze się pokombinuje i poszuka w fajnych cenach, albo może wyjśc więcej. to wszystko wyjdzie w trakcie 🙂 Co do wózka to sama jeszcze nie wiem jaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
medli89 napisał(a):
Kochane posłuchałam waszych rad i wczoraj porozmawiałam z małym żeby nóżki ładnie rozchylił podczas badania 😁 i co się okazało, że w moim brzuszku zamieszkuje mały Szymuś 🙃 no chyba już mu nie powinno nic "odpaść" 🤪
Zdrowiutki i prawidłowo się rozwija tylko że niestety nie mam napisane nigdzie wymiarów. Wiem tylko tyle że średnica główki to 5 cm, a waga pół kg 🙂


Gratuluję syneczka 🙂 spory z niego chłopczyk 🙂 Mi też lekarz nie podał np. długości malucha, tyko wagę. Stwierdził, że na tym etapie ciąży jest ciężko zmierzyć dziecko a konkretnie jego wzrost.


DziękiHANIA83 dokładnie na tym etapie już nie mierzą wzrostu tylko główkę, brzuszek, długość kości uda i wage. Ale niestety tamtych wymiarów nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madli89 GRATULACJE Synka 😆u mnie prawdopodobnie tez bedzie Synus 😆


Co do wyprwaki... 4000... nibyb wydaje sie dla niektorych duzo, ale z drugiej strony jak np ktos nie ma od kogo dostac lub pozyczyc ciuszkow, łóżeczka czy wózka to ta kwota wcale nie jest duza 🙂Pamietam jak moja mama rodziła mojego Brata (6 lat temu hihi) to tez nie miała nic, musielismy kupowac wszystko nowe i nawet nie wiem czy nie poszlo wiecej kasy hehe 🙂a teraz ja mam troche fajnie bo ciuszki mam niektore po bracie 🙂 Dzidzia na poczatku szybko rosnie i moj Brat w niektorych ciuszkach nawet nie chodzil, a niektore mial raz moze dwa na sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie, aż tyle na wyprawkę nie pójdzie, z tego względu, że ciuszki (większość) dostaniemy, praktycznie nówki, bo przecież takie rzeczy się nie niszczą. Łóżeczko dostaliśmy od moich rodziców, a wózek chcą kupić teściowie - pod pretekstem, że to dziadkowie ze strony ojca kupują wózek. Nie mam nic do gadania, ale mam nadzieję na prawo wyboru...
Pozostaje mi jedynie kompletować resztę rzeczy, ale to już nie taka frajda jak latanie za ciuszkami i wózkiem 🙂

CZEMU NIE DODAJECIE ZDJĘC BRZUSZKÓW DO NOWEGO WĄTKU? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Wyprawka 4000? To chyba wszystko nowe i wszyściutko sami?
A ja miałam kupić ten wózek mutsy slider czy jakoś tak i z niego chyba rezygnuje, wszędzie czytam, że on malutką ma gondolę 73-74cm ;/ że dzieci mają tam ciasno i jeżdżą na maxa do 3-4 mies. ;/


magdad86 obawiam się , że wyprawka w kwocie 4000 się raczej nie zamknie. Chcę też kupić zestaw mebelków dla dziecka a to nie są tanie rzeczy ehh no i oczywiście wszystko nowe za swoje ciężko zarobione pieniądze 😁 Ale warto, to niesamowita frajda tak sobie kupować różne duperelki 😁


NO FRAJDA NA PEWNO, ALE JAK KTOŚ NIE MA KASY TAKIEJ ZBYTNIEJ TO SOBIE TAKIEJ FRAJDY SPRAWIĆ NIE MOŻE, ALE SKORO W TEJ KWOCIE SĄ MEBELKI TO SPOKO... ;]
JA Z MOIMI DZIEĆMI (czyli z córcią i narzeczonym ) w 1 pok. będziemy, meble są, ale na inne pierdoły też kasy pójdzie, łóżeczko mam po siostrzenicy ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):


Wy tu piszecie o toxo a mi nikt tego nawet nie zbadał, ale looz...

Was boli spojenie, a mnie jajniki

Toxo zrób koniecznie, nawet sama prywatnie.
Jak wspomniałam lekarzowi o bólu jajnika to powiedział, że to nie jajniki bolą w ciąży tylko macica rośnie i stąd bóle. Ja miałam kłucia w miejscu jajnika, nie wiem czy tak samo jest z bólem ciągłym.
Tyję ok 300-400 gram tygodniowo, jeszcze nie dogoniłam wagi podstawowej sprzed ciąży.
Cocodriollo tez mi się bardzo podoba ale kosztuje majątek.
Kupowałyście ciuchy ciażowe na allegro? Jeśli tak to polećcie coś proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystko się uzbiera i wyjdzie 4000 zł...
Np. komplety pościeli- na pewno 2. Mi się podobają z ikei to koszt 49 zł, to tego prześcieradła ( 18 zł), poduszka i kołderka, kolejne 60 zł. Do tego kocyki i inne.... i tak się uzbiera...a to tylko rzeczy do spania...

Widziałam, że niektóre dziewczyny wcześniej zaczynają kompletować wszystko, żeby mniej odczuć, kupują już od 20 tc. Też pomysł, dla tych co nie mają kasy.

Ja zamierzam kupić wszystko w kwietniu/maju. Jak szaleć i zamawiać to wszystko razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Medli89 super że dzidziuś zdrowy i gratuluje syna.
kasiula 1989 również gratuluje syna zobaczymy w czwartek co u mnie się schowalo 😁
Jeśli chodzi o wyprawkę to chcemy kupić sami wszystko ale zobaczymy jak to będzie z pieniążkami, a szczegolnie że jeszcze przed porodem mamy spore wydatki w domu.
Na pierwsze zakupy może w kwietniu ale to ze względu na to że wcześniej się boje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...