Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Medli89 czytałam opinie na temat tego wozka i raczej odradzają. Gondola jest duża i wygodna ale spacerówka do ...... Dzieci nie są w stanie wysiedzieć i zjeżdżają.
Ja oglądałam w miejscowości Kamyk firmy Sojan fajnie i dość solidnie wygląda. Ale powstrzymam się z zakupem, sąsiedzi maja to zobaczę czy im się sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hania udanej wizyty Ci życzę!! 🙂 [/quote}

Dziękuję 🙂Właśnie wróciłam od lekarza. Z dzidzią wszystko w porządku. Waży już 580g, troszkę przybrał od ostatniego razu 🙂 Niestety innych wymiarów nie znam, ale na następnym USG poproszę o fotkę z wymiarami. Gorzej z moim nadciśnieniem, mam wizytę za tydzień znowu i mam zrobić badanie moczu, czy nie ma w nim białka ehh a tak poza tym to czeka mnie prawdopodobnie cesarka (tak powiedział lekarz), no cóż... ale ogólnie jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Hania udanej wizyty Ci życzę!! 🙂 [/quote}

Dziękuję 🙂Właśnie wróciłam od lekarza. Z dzidzią wszystko w porządku. Waży już 580g, troszkę przybrał od ostatniego razu 🙂 Niestety innych wymiarów nie znam, ale na następnym USG poproszę o fotkę z wymiarami. Gorzej z moim nadciśnieniem, mam wizytę za tydzień znowu i mam zrobić badanie moczu, czy nie ma w nim białka ehh a tak poza tym to czeka mnie prawdopodobnie cesarka (tak powiedział lekarz), no cóż... ale ogólnie jestem zadowolona 🙂

Pięknie urósł!! CC z racji nadciśnienia pewnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam !

Mam nadzieje, że wasze samopoczucie dzisiaj lepsze niż moje. Gardło mnie boli, jestem zmęczona, tak do bani się czuje.
Chciałam poruszyć, kwestie snów. Czy wy też macie koszmary, pytam bo od dwóch dni śnią mi się głupoty.
Druga sprawa to rozstępy czy używacie czegoś, aby im zapobiec ? Koleżanka poleciła mi Perfecta Mama. Od kiedy w ogóle coś zacząć stosować, czy nie zaszkodzi dzidzi, nie zakłóci jakiś badań ? Mam nadzieje, że nie jest dla mnie za późno. Czekam na odpowiedzi bo jak coś to od razu lecę po krem czy coś w tym stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):

Chciałam poruszyć, kwestie snów. Czy wy też macie koszmary, pytam bo od dwóch dni śnią mi się głupoty.


To normalne, mi też się śnią koszmary.
Ale też głupoty. Np. Wczoraj byłam na kolacji z Obamą 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak dziewczyny ta CC z racji nadciśnienia. Lekarz powiedział, że gdybym miała poród SN to podczas podawania kroplówki i w ogóle z tego stresu przed porodem mogłoby mi gwałtownie skoczyć ciśnienie a to by zagrażało dziecku. I powiedział, że jeszcze się będę cieszyła z tego , że mam CC. Ja tam nie wiem, bo nigdy nie rodziłam i nie mam porównania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam !

Mam nadzieje, że wasze samopoczucie dzisiaj lepsze niż moje. Gardło mnie boli, jestem zmęczona, tak do bani się czuje.
Chciałam poruszyć, kwestie snów. Czy wy też macie koszmary, pytam bo od dwóch dni śnią mi się głupoty.
Druga sprawa to rozstępy czy używacie czegoś, aby im zapobiec ? Koleżanka poleciła mi Perfecta Mama. Od kiedy w ogóle coś zacząć stosować, czy nie zaszkodzi dzidzi, nie zakłóci jakiś badań ? Mam nadzieje, że nie jest dla mnie za późno. Czekam na odpowiedzi bo jak coś to od razu lecę po krem czy coś w tym stylu.


Ja używam rano i wieczorem kremu MUSTELA DOUBLE ACTION podwójnie działającego na rozstępy. Kupiłam go na Allegro, tani nie był ale chyba działa, bo na razie nie mam żadnych zmian na brzuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
zonanagazie napisał(a):

Chciałam poruszyć, kwestie snów. Czy wy też macie koszmary, pytam bo od dwóch dni śnią mi się głupoty.


Też miewam często głupie sny 😁 Przed ciążą nie miałam aż tyle snów, nie wspominając o tych erotycznych 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja koleżanka używała Ziaja oliwke do masażu i balsam dla kobiet w ciąży babydream z Rossmann-a i ma super brzuszek. Dopiero po porodzie wyszły jej dosłownie 3 niewielkie rozstępy a brzuch po 4 tygodniach od porodu miała piękny jak przed ciąża a przytyla ok 25 kg. Ja też to stosuje i narazie ok. Balsam po rozsmarowaniu chwile tworzy biala warstwę ale szybko się wchłania.Preparaty dla kobiet w ciąży można stosować od 4 miesiąca.
Rozbawilyscie mnie tymi snami.
Mi dzisiaj snilo się ze mój maz był bardziej zainteresowany swoja stara koleżanka niż mną a mnie krew zalewała.
To raczej był głupi sen 🤪
Propo snow erotycznych to po takim snie mój maz juz ma pospane.
Tylko ja mam rzadko takie sny 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Medli89 czytałam opinie na temat tego wozka i raczej odradzają. Gondola jest duża i wygodna ale spacerówka do ...... Dzieci nie są w stanie wysiedzieć i zjeżdżają.
Ja oglądałam w miejscowości Kamyk firmy Sojan fajnie i dość solidnie wygląda. Ale powstrzymam się z zakupem, sąsiedzi maja to zobaczę czy im się sprawdzi.


Dzięki Ania. Właśnie się zastanawialiśmy. A facet u którego oglądaliśmy strasznie zachwalał ten model wózka. Sama nie wiem za jakim się rozglądać. A może wy kochane coś zaproponujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do snów a raczej koszmarów. To śniło mi się że razem z siostrą wylądowałyśmy w jednym czasie w szpitalu z tym, że ona już rodziła a ja nie. I byłam przy porodzie, urodziła w bardzo szybkim tempie śliczną blondynkę z długimi włoskami. Ale to nie koniec. Ja musiałam wracać na oddział i za nic w świecie nie mogłam trafić. Mimo że ludzie mnie kierowali. Obudziłam się cała mokra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Medli89 ja do tej pory jestem zakręcona po oglądaniu wózków. A chcemy kupić coś co by wytrzymało nie jednego bobaska.


My mamy to samo 🙂 Za dużo wózków jest a nie wiadomo który tak naprawdę warto kupić żeby wytrzymał. Dawniej były bardziej wytrzymałe wózki aniżeli teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Masakra, nos mam zatkany na maksa 😞 MAM DOSYĆ , WYKOŃCZY MNIE TO, w aptece sie w ogole nie znaja na lekach dla kobiet w ciąży... 😞


Madziu spróbuj tych kropli eukaliptusowych.Ja miałam na apaszce i szybko minęło.Mojemu synusiowi też znika błyskawicznie katar.Można je też wkropić do nawilżacza powietrza takiego na grzejnik i w całym pomieszczeniu będzie się ulatniał zapach.Zdrówka życzymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam !

Mam nadzieje, że wasze samopoczucie dzisiaj lepsze niż moje. Gardło mnie boli, jestem zmęczona, tak do bani się czuje.
Chciałam poruszyć, kwestie snów. Czy wy też macie koszmary, pytam bo od dwóch dni śnią mi się głupoty.
Druga sprawa to rozstępy czy używacie czegoś, aby im zapobiec ? Koleżanka poleciła mi Perfecta Mama. Od kiedy w ogóle coś zacząć stosować, czy nie zaszkodzi dzidzi, nie zakłóci jakiś badań ? Mam nadzieje, że nie jest dla mnie za późno. Czekam na odpowiedzi bo jak coś to od razu lecę po krem czy coś w tym stylu.


Hmmm...ja stosowałam Perfektę w pierwszej ciąży no.i co smarowałam skrupulatnie od 4 miesiąca i było ok do 8.Do tego często używałam oliwki,ale tam gdzie dzidzia rozpychała się najbardziej rozstępy się pojawiły i są.Teraz też smaruję brzuch balsamem z Bielendy SEXI MAMA-wydaje się być fajny choć nie wiążę nadziei na to,że znikną stare a nowe się nie pojawią.To wszystko uwarunkowane jest genetycznie i zależy od elastyczności skóry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wierzę w cudowne działanie kremów na rozstępy. U mnie moja mama i babcia nie mają rozstępów, ja po córce też nie mam (przytyłam ponad 20kg), a smarowałam się od czasu do czasu masłem shea i oliwką. Teraz właściwie niczym. Co ma być to będzie., byle nie mocno, bo nie chcę mieć brzucha w paski 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczyny...nie było mnie kilka dni a tu proszę, tyle stron do nadrobienia 🙂
Co do płci to wiecie jak u mnie jest...ja to już w to w ogóle nie wierzę, jeszcze teraz koleżanka mi napisała że cały czas w usg była dziewczyna a na ostatnim usg lekarz jej powiedział że chłopak i chłopak się urodził.. 🙂
A co do kremów to ja mam Pharmaceris Tocoreduct forte bo jak zobaczyłam w 12 tyg chyba to było, dwa małe rozstępy na brzuchu to się przeraziłam i kupiłam... i jak na razie nie mam nowych, mnie się wydaje że one i tak jak mają wyjść to wyjdą ale jak skóra jest smarowana bardziej elastyczna i nawilżona mają trochę trudniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hejka dziewczyny...nie było mnie kilka dni a tu proszę, tyle stron do nadrobienia 🙂
Co do płci to wiecie jak u mnie jest...ja to już w to w ogóle nie wierzę, jeszcze teraz koleżanka mi napisała że cały czas w usg była dziewczyna a na ostatnim usg lekarz jej powiedział że chłopak i chłopak się urodził.. 🙂
A co do kremów to ja mam Pharmaceris Tocoreduct forte bo jak zobaczyłam w 12 tyg chyba to było, dwa małe rozstępy na brzuchu to się przeraziłam i kupiłam... i jak na razie nie mam nowych, mnie się wydaje że one i tak jak mają wyjść to wyjdą ale jak skóra jest smarowana bardziej elastyczna i nawilżona mają trochę trudniej 🙂


Myślę, że warto zaufać swojemu lekarzowi 🙂 mój z pierwszą córką się nie pomylił, potwierdził jeszcze to na usg 3d/4d , teraz jest podobnie 🙂 nie ma takiej opcji, żeby się pomylił, bo ja i on widzieliśmy całkowicie narządy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ NIE BYŁO MNIE PARE DNI A TU TAKA LEKTURKA DO NADROBIENIA HEHE 😜 WCZORAJ MIAŁAM WIZYTE PŁEC ZOSTAŁA I SIE NIC NIE ZMIENIŁO JUHUUU!!!! MAŁA WAŻY OK 400 GRAM NIE ZŁA KLSKA POWIEDZIAL LEKARZ HIHI OGOLNIE OK POBRAL MI WYMAZ Z POCHWY ZEBY SPRADZIC BAKTERIE ZWIAZKU Z TYMI UPŁAWAMI 😠 MAM TEZ SKIEROWNIE NA BADANIE GLUKOZY ŁEEEE TO JEST OKROPNE! BADANIE PRENATALNE NAMBER TU BEDZIE 13 LUTEGO HIHI I ZNOWU JA ZOBACZE !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
HEJ NIE BYŁO MNIE PARE DNI A TU TAKA LEKTURKA DO NADROBIENIA HEHE 😜 WCZORAJ MIAŁAM WIZYTE PŁEC ZOSTAŁA I SIE NIC NIE ZMIENIŁO JUHUUU!!!! MAŁA WAŻY OK 400 GRAM NIE ZŁA KLSKA POWIEDZIAL LEKARZ HIHI OGOLNIE OK POBRAL MI WYMAZ Z POCHWY ZEBY SPRADZIC BAKTERIE ZWIAZKU Z TYMI UPŁAWAMI 😠 MAM TEZ SKIEROWNIE NA BADANIE GLUKOZY ŁEEEE TO JEST OKROPNE! BADANIE PRENATALNE NAMBER TU BEDZIE 13 LUTEGO HIHI I ZNOWU JA ZOBACZE !


Gratuluję udanej wizyty!! No widzę, że kolejny grubasek rośnie!! 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie.

No to mnie pocieszyłyście z tymi rozstępami, ale i tak lecę do sklepu kupie jakiś krem zorientuję się w tych co wy używacie i coś wybiorę 😉

Mamuśka cieszę się, że u ciebie same dobre wieści.

U mnie dziś samopoczucie lepsze, placek w piekarniku, zaraz idę przygotować wszystko na obiad.

Odwiedzę was później.
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...