Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja staram się leżeć na lewym boku, ale że mam katar i nos zapchany i zawalony to się przekręcam z boku na bok... i przelewam hahaha 😁
a dzidzię też czuję bardzo niziutko... ale po prawej :] Tak na wysokości jajników 😁
A gondolę fajnie by było znaleźć 80-tkę co najmniej, żeby trochę zimą jeździło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj byłam u koleżanki która urodziła córeczkę miesiąc temu i kupiła ten wózek:
http://allegro.pl/a-wozek-jane-muum-reverse-gondola-fotelik-gratis-i2983558570.html

Co od razu zauważyłam to to że jest bardzo lekki i dobrze się skręca ale nie znam wymiarów gondoli o której cały czas jest mowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
Dzisiaj byłam u koleżanki która urodziła córeczkę miesiąc temu i kupiła ten wózek:
http://allegro.pl/a-wozek-jane-muum-reverse-gondola-fotelik-gratis-i2983558570.html

Co od razu zauważyłam to to że jest bardzo lekki i dobrze się skręca ale nie znam wymiarów gondoli o której cały czas jest mowa 🙂


Też malutka
Wymiary wewnętrzne gondoli MICRO (dł. x szer. x wys.): 74 x 33 x 21 cm


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
BLUE i co wybrałaś się na wizytę, nic nie piszesz?

Wybrałam, ale nie mam nic ciekawego do napisania, oprócz tego, że wyniki są ok., wszystko jest w porządku, posłuchałam serca małej przy tym oczywiście mnie skopała, no i to tyle. Usg nie miałam, bo tak jak przypuszczałam, zobaczyła wpisane wyniki w karcie ciąży, zapytała skąd to jest to musiałam powiedzieć, że byłam na usg 3d/4d no i się okazało, że bardzo dobrze zna tego lekarza, chwilę o nim porozmawiałyśmy no i usg nie zrobiła, bo zawierzyła jego wynikom 😁 a miałam nadzieję, że może tego jakoś nie zauważy ehh. Jeszcze wszystko przepisała do mojej historii ciąży. No trudno. Kolejne usg w 30tyg. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,
wczoraj byłam na USG serca dziecka u kardiologa na szczęście wszystko jest ok, tylko przegroda jest dość gruba(w górnej granicy normy), lekarka zapytała, czy miałam już badanie z glukozą, jeśli wyjdą nie prawidłowe to może mieć związek.
Dziś mierzyłam glukozę na czczo i wyszło mi 89 więc ok

Mój synuś tak się ruszał, że lekarka miała problem z badaniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
Hejka,
wczoraj byłam na USG serca dziecka u kardiologa na szczęście wszystko jest ok, tylko przegroda jest dość gruba(w górnej granicy normy), lekarka zapytała, czy miałam już badanie z glukozą, jeśli wyjdą nie prawidłowe to może mieć związek.
Dziś mierzyłam glukozę na czczo i wyszło mi 89 więc ok

Mój synuś tak się ruszał, że lekarka miała problem z badaniem 🙂


To super, że z serduszkiem jest wszystko w porządku. Takie wieści można czytać 🙂 I oby tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A odnośnie tych "nieszczęsnych wózków" to ja będę wybierała między tym JEDO FYN 4DS 2013 (ze względu na dużą, obszerną gondolę) i MAXI COSI MURA 4 2013 (ze względu na dosyć małe wymiary po złożeniu oraz składaną i dosyć dużą gondolę foldable - mam mały bagażnik w samochodzie. JEDO ma trochę duże rozmiary po złożeniu i to mnie jakoś niepokoi w tym wózku.

MURA 4 - http://allegro.pl/3w1-mura-plus-4-gondola-fold-maxi-cosi-model-2013-i2975245563.html
JEDO FYN - http://allegro.pl/3w1-fyn-jedo-2013-maxi-cosi-cabriofix-piaseczno-i2993473852.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Ania13 napisał(a):
BLUE i co wybrałaś się na wizytę, nic nie piszesz?

Wybrałam, ale nie mam nic ciekawego do napisania, oprócz tego, że wyniki są ok., wszystko jest w porządku, posłuchałam serca małej przy tym oczywiście mnie skopała, no i to tyle. Usg nie miałam, bo tak jak przypuszczałam, zobaczyła wpisane wyniki w karcie ciąży, zapytała skąd to jest to musiałam powiedzieć, że byłam na usg 3d/4d no i się okazało, że bardzo dobrze zna tego lekarza, chwilę o nim porozmawiałyśmy no i usg nie zrobiła, bo zawierzyła jego wynikom 😁 a miałam nadzieję, że może tego jakoś nie zauważy ehh. Jeszcze wszystko przepisała do mojej historii ciąży. No trudno. Kolejne usg w 30tyg. 😮


Lekarka się okazała spostrzegawcza 😁 Ja też mam następne USG prenatalne w 30tygodniu ehh to dopiero za 7 tygodni. Ale mam nadzieję, że w międzyczasie mój ginekolog mi zrobi jakieś badanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
A odnośnie tych "nieszczęsnych wózków" to ja będę wybierała między tym JEDO FYN 4DS 2013 (ze względu na dużą, obszerną gondolę) i MAXI COSI MURA 4 2013 (ze względu na dosyć małe wymiary po złożeniu oraz składaną i dosyć dużą gondolę foldable - mam mały bagażnik w samochodzie. JEDO ma trochę duże rozmiary po złożeniu i to mnie jakoś niepokoi w tym wózku.

MURA 4 - http://allegro.pl/3w1-mura-plus-4-gondola-fold-maxi-cosi-model-2013-i2975245563.html
JEDO FYN - http://allegro.pl/3w1-fyn-jedo-2013-maxi-cosi-cabriofix-piaseczno-i2993473852.html



Ja jednak zostaje przy Xlanderze X Move..
Maxi cosi jest fajny, ale nie mam sumienia dziadków naciągać :P, chociaż powiedzieli, że każdy wózek kupią.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
hania83 napisał(a):
A odnośnie tych "nieszczęsnych wózków" to ja będę wybierała między tym JEDO FYN 4DS 2013 (ze względu na dużą, obszerną gondolę) i MAXI COSI MURA 4 2013 (ze względu na dosyć małe wymiary po złożeniu oraz składaną i dosyć dużą gondolę foldable - mam mały bagażnik w samochodzie. JEDO ma trochę duże rozmiary po złożeniu i to mnie jakoś niepokoi w tym wózku.

MURA 4 - http://allegro.pl/3w1-mura-plus-4-gondola-fold-maxi-cosi-model-2013-i2975245563.html
JEDO FYN - http://allegro.pl/3w1-fyn-jedo-2013-maxi-cosi-cabriofix-piaseczno-i2993473852.html



Ja jednak zostaje przy Xlanderze X Move..
Maxi cosi jest fajny, ale nie mam sumienia dziadków naciągać :P, chociaż powiedzieli, że każdy wózek kupią.... 🙂


🙂 Ja sobie kupuję wózek sama także nie mam wyrzutów sumienia 🙂 A odpisał mi producent MURY ile dokładnie ma na gondolka wewnątrz i okazało się , że 83cmX32cm. Dosyć długa. Tylko czy te 32cm szerokości to nie za mało? Nie miałam nigdy dziecka i nie wiem jaką taki maluch może mieć szerokość za pół roku na przykład 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Kerry napisał(a):
hania83 napisał(a):
A odnośnie tych \"nieszczęsnych wózków\" to ja będę wybierała między tym JEDO FYN 4DS 2013 (ze względu na dużą, obszerną gondolę) i MAXI COSI MURA 4 2013 (ze względu na dosyć małe wymiary po złożeniu oraz składaną i dosyć dużą gondolę foldable - mam mały bagażnik w samochodzie. JEDO ma trochę duże rozmiary po złożeniu i to mnie jakoś niepokoi w tym wózku.

MURA 4 - http://allegro.pl/3w1-mura-plus-4-gondola-fold-maxi-cosi-model-2013-i2975245563.html
JEDO FYN - http://allegro.pl/3w1-fyn-jedo-2013-maxi-cosi-cabriofix-piaseczno-i2993473852.html



Ja jednak zostaje przy Xlanderze X Move..
Maxi cosi jest fajny, ale nie mam sumienia dziadków naciągać :P, chociaż powiedzieli, że każdy wózek kupią.... 🙂


🙂 Ja sobie kupuję wózek sama także nie mam wyrzutów sumienia 🙂 A odpisał mi producent MURY ile dokładnie ma na gondolka wewnątrz i okazało się , że 83cmX32cm. Dosyć długa. Tylko czy te 32cm szerokości to nie za mało? Nie miałam nigdy dziecka i nie wiem jaką taki maluch może mieć szerokość za pół roku na przykład 🙂


Podziwiam Was 😁 mnie zawsze kręciło robienie wyprawki oprócz wózka, niby to najważniejsza rzecz, ale tak jakoś obojętne mi co będę mieć, zapewne i tak kupię jakiś używany, bo u mnie jest popularne noszenie dzieci w chustach i nosidłach, więc przy 2 dzieci to będzie mój nr 1 😜 mam koleżanki, które tak dzieci noszą to mi doradzą co kupić i jak dziecko do tego włożyć, bo chusty to dla mnie czarna magia, tyle tego się nawija 😁 żeby było tak prawdziwie eko to jak córa miała 10 mieś. i kolejne odparzenie w drodze zdecydowałam się na zakup pieluch wielorazowych i od ponad roku używam tylko takich, jednorazówki dla mnie nie istnieją, a maluszka już od początku będę w ten sposób pieluchować, tylko do szpitala kupię ekologiczne pampersy 🙂 miałam okazję kilka sztuk wypróbować i są zupełnie inne niż te zwykłe pampersy markowe. Wg mnie lepsze, ale cena też jest powalająca za 30sztuk 32zł 🥴 i jeszcze w zwykłym sklepie się ich nie kupi.
Pampers active baby jak córka zaczęła więcej się ruszać powodowały ranki wokół nóżek i na pośladkach miała dosłownie poprzecinaną skórę i strupy 😞 straszne to było, ale wiadomo każde dziecko ma inną budowę ciała, więc widocznie do niej nie pasowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue, kochana, nie miałam ani jednego - przy zdjęciu z 18 tygodnia nic, a w ciągu 4 tygodni tyle ich przybyło, że boje się co będzie pod koniec ciąży a cały czas się smarowałam ;(( nie dodam takiego zdjęcia, jakos je przytnę choć i tak trochę widac 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widziałam jakieś 2 tygodnie temu ze robia mi sie wiec krem stosowałam bardzo czesto, w dodatku specjalny dla kobiet w ciazy przeciwko rozstepom i oliwką, i tak wyszly ale nie widzialam ze az tak! sa po bokach a ja aż tak sie nie wykrece 😞 😞
moja mama - 4 ciaze - zero rozstępów, a to moja pierwsza i wygladam paskudnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
hullu napisał(a):
Właśnie zrobiłam sobie zdjęcie, i przy fleshu zobaczyłam, jakie mam rozstępy na bokach... jestem zalamana...


Wiem co czujesz, uszy do góry


nie podniose ich dzis na pewno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kilka dni temu uświadomiłam sobie że wypadałoby obejrzeć mój brzuszek dokładnie czy jakieś rozstępy tam nie wyskakują albo na boczkach.
Cóż muszę poprosić siostrę przy okazji, sama to juz wiele nie obejrze. ☺️
Jeśli chodzi o wózek to chyba skończy się na firmie sojan X6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu no to niemiło, mama nie ma, Tobie się robią, kurcze teraz ja się zaczynam bać, bo mama ani babcia nie mają, w pierwszej ciąży też nie miałam, teraz niby nic nie ma, ale skoro masz geny dobre i są to ja też mogę mieć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...