Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Hej Dziewczyny,
ja tez planuję kupować od 62 wzwyż. Dostaniemy od znajomych troszkę tych malutkich ciuszków to powinno na pierwsze tygodnie być ok.
Mam dwa problemy, może coś poradzicie.
Pierwszy to ból zębów z lewej strony. Zęby wyleczone, nie można zrobić RTG. Rano jest ok a z biegiem dnia się pojawia i wieczorem to juz bardzo czuję. Obstukałam kazdego zęba po kolei i żaden nie boli bardziej. Noce przesypiam. Przestałam jeść tą stroną, żeby nie nadwyrężać. Macie pomysły?
Druga sprawa to zaczerwienienie na twarzy. Pojawiło się przed snem, podejrzewam że to po pikantnej zupie rybnej. Wzięłam dziś wapno i poczekam co będzie.

Ja już jestem w 20 tyg a brzuszek od 2 tygodni 89 cm. Waga spadła w pierwszych tygodniach ciąży i wrócił dopiero 1 kg. Noszę rozmiar 38.
Wizyta za tydzień.


Nie rośnie Ci może ząb mądrości ? mój jak wyrastał do końca teraz ostatnio to bolało mnie pół szczęki dolnej i górnej po drugiej stronie od niego!! Do tego cierpiałam na nadwrażliwość, nie mogłam pić zimnych napojów, jeść zimnych rzeczy itd. jak się przebił wszystkie objawy ustąpiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agapit napisał(a):
mnie od rana znów boli gardło

byłam dziś z mamą na zakupach i to ona nie wytrzymałą i kupiła znów bodziaki dla dzidzi 😆

dziewczyny napiszcie czy kupowałyście ubranka w rozmiarze 50cm do szpitala czy tylko 56cm i jak długo wasze dzieci nosiły ubranka 56cm bo zastanawiam się czy w ogóle bawić się w 56 czy od razu w 62 bo co jak dzidzia będzie duża i w ogóle nie będę mogła założyć 56



Agapit ja przy Filipie zaopatrywałam się w 62,bo pod koniec ciąży szybko przybierał na wadze,ale jak przyszło co do czego to z ostatniego usg miał ważyć 3100g a urodził się 2900g i mierzył 53cm.Więc wszystkie ciuszki były ogromne i na szybko mój mężuś robił zakupy w 56.Do tego przez miesiąc ponad nie nabierał na wadze wcale to w tym rozmiarze pochodził długo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
TITINKA napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Masakra, nos mam zatkany na maksa 😞 MAM DOSYĆ , WYKOŃCZY MNIE TO, w aptece sie w ogole nie znaja na lekach dla kobiet w ciąży... 😞


Madziu spróbuj tych kropli eukaliptusowych.Ja miałam na apaszce i szybko minęło.Mojemu synusiowi też znika błyskawicznie katar.Można je też wkropić do nawilżacza powietrza takiego na grzejnik i w całym pomieszczeniu będzie się ulatniał zapach.Zdrówka życzymy 🙂


Zrobiłam tak, ale ja ich nie czuje, wszyscy mówią, że śmierdzi w całym domu a ja nic nie czuję 😁 Kupiłam już oilbas i je troszkę bardziej czuję... A o kroplach eukalipt. naczytałam się, że ciężarne niby ich nie mogą... ;/


Hmmm...a mnie poleciła aptekarka 😮 Fakt na ulotce pisze po konsultacji z lekarzem,ale ta informacja jest zamieszczana praktycznie wszędzie,bo nikt nie robi badań na tej grupie kobiet 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś dzisiaj u nas troche cisza 🙂 Jak Wam mija niedziela?? Ja oficjalnie moge stwierdzic, że moje Maleństwo mnie zaczęło kopać 🙂 W piątek zaczął, ale myślałam, że to znowu takie malutkie pojedyncze kopniaczki... a tu juz dzis 3 dzień i codziennie kopie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Za 2 tyg ide do lekarza, bede robiła USG 4D i juz tak bardzo nie moge sie doczekac...

Kochane powiedzcie czy wam też łamią sie paznokcie i rozdwajają??? Bo mi sie rozdwajają 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane,co do wózków,to dla mnie osobiscie jest wazne zeby mial male wymiary po zlozeniu gdyz duzo podrozuje autem i za kazdym razem zdejmowanie kół od stelaża to nie dla mnie. U mnie jak na razie nr 1 jest quinny buzz. Tez podoba mi sie x lander ale ma pojedyncze kolo przednie i to jest jak dla mnie niezbyt wygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
Kasiulka:
Mnie osobiscie paznokcie zaczely pieknie rosnac jak nigdy... moze sprobuj odzywki eveline 8w1 .. jest naprawde super ! w 2 tygodnie efekt swietny ! w rosmanie kosztuje ok.12 zł 🙂



W Olsztynie za 10,50 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka gratuluję ruchów!! 🙂 ja już czuję takie prawdziwe kopniaki większych części ciała, a one są jeszcze takie kościste 😁 no i mała leży znowu po tej samej stronie co siostra tzn. po prawej, a lewa jest miękka, pusta, może przez skrzywienie klatki piersiowej mam po tamtej stronie bardziej ściśnięte narządy czy coś.. albo tam jest więcej łożyska no nie mam pojęcia a u Was jak jest ? chciałam też zapytać co robić, jestem przeziębiona tzn. ból gardła schodzi, prawie już nie boli i mam katar, ale nie jakiś mocny co jakiś czas muszę się wysmarkać ☺️ no i moje pytanie brzmi czy mogę iść w takim stanie dzisiaj na wizytę? lekarka się nie obrazi ? gorączki nie mam. Nie chciałabym przekładać wizyty, bo już z mężem mam wszystko dzisiaj ustalone. Miała mi zrobić usg prenatalne, chociaż jak robiłam w 20tyg. u innego lekarza to może nie będzie chciała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Blue mnie maleństwo ciągle się przesuwa raz czuje twarde po lewej a raz po prawej różnie..

Ja właśnie najczęściej czuję po środku, że jest twardo i tam też kopie i po prawej stronie, a jak moja starsza córka była już duża tak po 30tyg. to wiecznie miałam wygiętą prawą stronę, nienaturalnie to wyglądało, ale oczywiście tylko jak leżałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś przeszukujac forum o wozkach znalazlam opinie o takim wozku:
http://www.swiatwozkow.pl/easygo-gt-30-gleboko-spacerowy-kolo-rozowy-1szt-p-6385.html?osCsid=555a0e0bb113f6f403720ea2d1d11efc
i powiem Wam, że zaczyna mi się podobać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Dziś przeszukujac forum o wozkach znalazlam opinie o takim wozku:
http://www.swiatwozkow.pl/easygo-gt-30-gleboko-spacerowy-kolo-rozowy-1szt-p-6385.html?osCsid=555a0e0bb113f6f403720ea2d1d11efc
i powiem Wam, że zaczyna mi się podobać 😆


Gondola jest malutka, ja bym chciała taką co ma min. 80cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Dziś przeszukujac forum o wozkach znalazlam opinie o takim wozku:
http://www.swiatwozkow.pl/easygo-gt-30-gleboko-spacerowy-kolo-rozowy-1szt-p-6385.html?osCsid=555a0e0bb113f6f403720ea2d1d11efc
i powiem Wam, że zaczyna mi się podobać 😆


Gondola jest malutka, ja bym chciała taką co ma min. 80cm 🙂


No, faktycznie, nie zauważyłam tak istotnego szczegółu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Dziś przeszukujac forum o wozkach znalazlam opinie o takim wozku:
http://www.swiatwozkow.pl/easygo-gt-30-gleboko-spacerowy-kolo-rozowy-1szt-p-6385.html?osCsid=555a0e0bb113f6f403720ea2d1d11efc
i powiem Wam, że zaczyna mi się podobać 😆


Gondola jest malutka, ja bym chciała taką co ma min. 80cm 🙂


No, faktycznie, nie zauważyłam tak istotnego szczegółu 🥴

Teraz to taka moda nastała na takie malutkie gondole, ale mnie krew zalewa jak widzę malutkiego niemowlaczką z podgiętymi nóżkami, bo nie ma miejsca żeby je wyprostować, a jest na tyle małe, że nie może iść do spacerówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również jestem zwolennikiem dużej gondoli. W wakacje - czerwiec lipiec sierpień, nawet wrzesień, maluszek będzie miał przewiewnie i wygodnie. Gondola służy różnie, ale do ok 8-9 miesiąca. Listopad, grudzień, styczeń, luty maluch będzie już większy, dodatkowo ubrany ciepło i otulony kocykiem, kołderką na co również potrzeba miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂 Widzę, że dużo nowych postów się pojawiło, ciężko nadążyć z czytaniem 🙂

Odnośnie rozdwajania i łamania paznokci czy włosów to mi się to nie zdarza. Wręcz przeciwnie paznokcie są jakby mocniejsze a włosy nabrały blasku i nie wypadają 🙂 Oby tak zostało 🙂

Mam pytanie , bo widzę, że pojawił się wątek o ruchach dzidzi - ja odczuwam ruchy małego dosyć nisko, poniżej pępka(mam wrażenie, że jest bardzo niziutko ułożony) - czy to normalne w tym tygodniu ciąży? Może ze dwa razy poczułam go na wysokości pępka tak z boku a tak to tylko na dole, obok spojenia łonowego. Trochę się martwię czy nie jest to za nisko i czy dzidzia może się jeszcze przemieścić do góry....

A odnośnie pojazdu dla malucha to ja także preferuję dużą gondolę, żeby maleństwo jeszcze porą zimową się w niej zmieściło 🙂 Chciałabym by wózek był również zwrotny i łatwy w składaniu, ale wiadomo na wszystko się nie wybierze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue nie sądzę żeby lekarka sie obrazila . Moim zdaniem możesz spokojnie iść na ta wizytę.
😎Ja bym sobie nie odmówiła okazji żeby zobaczyć mojego szkrabka. 😎 . Zresztą ja mam katar od początku ciąży.
Moja mała najczęściej jest na lewym boku i tam też mnie najczęściej kopie. To raczej z tego powodu ze od początku ciąży staram się leżeć na tym boczku.
Lekarz na wizycie pytał czy czuje ruchy dziecka. Mówię że coś czuje ale nie wiem czy to nie jelita. Kazał mi codziennie po objadku położyć się i zrelaksować. Jednak to co czułam wcześniej to była mija gwiazdeczka 😁 . Szczególnie aktywna była teraz w weekend, zobaczymy czy dzisiaj też pozwoli się mamusi pocieszyć.
A propos weekend-u.
Jak dobrze że juz się skończył, mam nadzieje że nikt mnie nie będzie w tygodniu odwiedzał i ja też do nikogo nie będę musiała jechać 🤪.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Cześć Dziewczyny 🙂 Widzę, że dużo nowych postów się pojawiło, ciężko nadążyć z czytaniem 🙂

Odnośnie rozdwajania i łamania paznokci czy włosów to mi się to nie zdarza. Wręcz przeciwnie paznokcie są jakby mocniejsze a włosy nabrały blasku i nie wypadają 🙂 Oby tak zostało 🙂

Mam pytanie , bo widzę, że pojawił się wątek o ruchach dzidzi - ja odczuwam ruchy małego dosyć nisko, poniżej pępka(mam wrażenie, że jest bardzo niziutko ułożony) - czy to normalne w tym tygodniu ciąży? Może ze dwa razy poczułam go na wysokości pępka tak z boku a tak to tylko na dole, obok spojenia łonowego. Trochę się martwię czy nie jest to za nisko i czy dzidzia może się jeszcze przemieścić do góry....

A odnośnie pojazdu dla malucha to ja także preferuję dużą gondolę, żeby maleństwo jeszcze porą zimową się w niej zmieściło 🙂 Chciałabym by wózek był również zwrotny i łatwy w składaniu, ale wiadomo na wszystko się nie wybierze 🙂


Wydaje mi się, że jest ok. bo ja też przy spojeniu czuję ruchy, łaskotki, kopniaki no i pęcherz też jest obijany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Ja również jestem zwolennikiem dużej gondoli. W wakacje - czerwiec lipiec sierpień, nawet wrzesień, maluszek będzie miał przewiewnie i wygodnie. Gondola służy różnie, ale do ok 8-9 miesiąca. Listopad, grudzień, styczeń, luty maluch będzie już większy, dodatkowo ubrany ciepło i otulony kocykiem, kołderką na co również potrzeba miejsca.


Ja właśnie z małą tak długo jeździłam 🙂 bo gondola miała z 82cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Blue mnie maleństwo ciągle się przesuwa raz czuje twarde po lewej a raz po prawej różnie..

Ja właśnie najczęściej czuję po środku, że jest twardo i tam też kopie i po prawej stronie, a jak moja starsza córka była już duża tak po 30tyg. to wiecznie miałam wygiętą prawą stronę, nienaturalnie to wyglądało, ale oczywiście tylko jak leżałam 🙂


Ale jeszcze co mi się przypomniało co ciekawe ze rozstępy mam tylko po prawej stronie..haha czyli może też woli maleństwo prawą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Cześć Dziewczyny 🙂 Widzę, że dużo nowych postów się pojawiło, ciężko nadążyć z czytaniem 🙂

Odnośnie rozdwajania i łamania paznokci czy włosów to mi się to nie zdarza. Wręcz przeciwnie paznokcie są jakby mocniejsze a włosy nabrały blasku i nie wypadają 🙂 Oby tak zostało 🙂

Mam pytanie , bo widzę, że pojawił się wątek o ruchach dzidzi - ja odczuwam ruchy małego dosyć nisko, poniżej pępka(mam wrażenie, że jest bardzo niziutko ułożony) - czy to normalne w tym tygodniu ciąży? Może ze dwa razy poczułam go na wysokości pępka tak z boku a tak to tylko na dole, obok spojenia łonowego. Trochę się martwię czy nie jest to za nisko i czy dzidzia może się jeszcze przemieścić do góry....

A odnośnie pojazdu dla malucha to ja także preferuję dużą gondolę, żeby maleństwo jeszcze porą zimową się w niej zmieściło 🙂 Chciałabym by wózek był również zwrotny i łatwy w składaniu, ale wiadomo na wszystko się nie wybierze 🙂


Wydaje mi się, że jest ok. bo ja też przy spojeniu czuję ruchy, łaskotki, kopniaki no i pęcherz też jest obijany.


To mnie uspokoiłaś , dziękuję 🙂 Trzymam kciuki za Twoją dzisiejszą wizytę 🙂 I oczywiście jak któraś z Was ma też dzisiaj to także &&& 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):

Ale jeszcze co mi się przypomniało co ciekawe ze rozstępy mam tylko po prawej stronie..haha czyli może też woli maleństwo prawą :-)


Mi po prawej stronie brzucha prześwitują żyłki, zaś kilka drobnych kreseczek tzn rozstępów zauważyłam dziś na lewym boczku tak bardziej na plecach.
Co do kopniaczków, to może ze dwa razy poczułam powyżej pępka, głównie są zaraz pod nim i po prawej stronie. Choć zdarzyło mi się poczuć też kilka razy bardzo nisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi na ostatniej wizycie powiedzial ze mala jest dosc nisko ale macice mam długą takze ok z pierwszym dzieckiem tez mialam nisko brzuch cala ciaze tyle ze towarzyszyla mi tez skrucona szyjka macicy od 26 tygodnia mam nadzieje ze tym razem bedzie ok 😉 musze sie pochwalic skonczylam wszystkie 3 tomy E.L James o Greyu mmmm szkoda ze sie juz skonczylo... polecam kazdej kobiecie ostatnią polowe 3 czesci przeczytalam ze lzami w oczach lub z płaczem masakra!!! wzbudza emocje nawet dosc pozytywne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
mi na ostatniej wizycie powiedzial ze mala jest dosc nisko ale macice mam długą takze ok z pierwszym dzieckiem tez mialam nisko brzuch cala ciaze tyle ze towarzyszyla mi tez skrucona szyjka macicy od 26 tygodnia mam nadzieje ze tym razem bedzie ok 😉 musze sie pochwalic skonczylam wszystkie 3 tomy E.L James o Greyu mmmm szkoda ze sie juz skonczylo... polecam kazdej kobiecie ostatnią polowe 3 czesci przeczytalam ze lzami w oczach lub z płaczem masakra!!! wzbudza emocje nawet dosc pozytywne!


Książki przeczytam jak tylko uda mi się je dostać w bibliotece. Już się na nie napaliłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...