Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karolla napisał(a):
Matylda no to kruszynkę masz w porównaniu do moich 1900 g !!!!!

dziewczyny, ja też już się wcześniej zaopatrzyłam w zestaw do manicure dla dzidź i niedrapki, bo tak słyszałam, że się maluszki drapią, więc sama po obserwacji zdecyduję, czy te ranki i zadrapania są warte stymulacji, czy nie 🙃

POWIEM SZCZERZE SAMA JESTEM TROCHE ZASKOCZONA myślałam że będzie miało ciut więcej
ale nie sugeruję się tym bo LENA miała prawie identyczny wynik w 31 tc
a wynik nie jest do końca miarodajny bo glówkę ma za spojeniem łonowym , i super ekstra zgiętą , a dokładniej dotyka mi głową do kręgosłupa prawie do kości ogonowej i serio tam jest ostatnio czułam już myślałam że jakiegos pasożyta tam mam albo cóś he he
do tego rączka zaklinowała sie między nosem a moim grzbietem i nic dzis nie można było podejrzeć i to jeszcze ta rączka co mieliśmy na niej liczyć paluszki , długo szturchaliśmy ale nic nie pomogło
przekręciło się dopiero w domu bo czułam i widziałam
z resztą według norm jest OK
a i tak myślę ża ma około 1500 ,
to dobrze będzie łatwiej "wypchnąć "
a no i wizyta fajna droga niekoniecznie bo trafiłam w oko "cyklonu" ( czyt straszna burza i gradobicie)
a z ważniejszych rzeczy to jeszcze to że szyjka b. krótka ale o dziwo twarda i zamknięta dlatego jestem przeszczęśliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzień dobry kobietki 🙂
Matylda super ze masz zdrowego dzidziusia 🙂
zastanawia mnie jedno 🤨 bez urazy tylko ale waga twojej pociechy też jest mała ....
a mi wciskają jakąś hipotrofię płodu 😞 piesze to w sensie już nic nie rozumiem .... u mnie tez wszystko ok z Adasiem w sensie ze nie ma wad wszystko się prawidłowo rozwija tylko ta waga 1470 ważył niby 31 tyg no ale nic jade w pt do Bydgoszczy to się moze czegoś dowiem ; a tak jeszcze na marginesie to rozmawiałam wczoraj w szkole ze znajomą i ona musiala rodzic w Bydgoszczy z powodu cukrzycy (w okolicy / wojewódz. nie ma specjalistycznego oddziału dla "cukierków" tylko Bydgoszcz )
zastanawiam się czy mnie tam nie położą wcześniej i będę czekać ... bo tak normalnie to karetka zawiozła by mnie do miejscowego szpitala .... a jeszcze jest jedna sprawa termin terminem a i tak mały sam zadecyduje kiedy chce wyjść i nawet nie wiem czy wtedy będzie mąz na miejscu czy gdzieś w Europie
postaram się zapytać lekarkę w pt jak to jest z porodem czy muszę tam rodzić u nich koniecznie czy nie (jednak mam kawałek drogi ponad 100 km i to przez wyboje (rozkopane drogi ) to się jedzie koło2,5 h )
miłego dnia laseczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Razem napisał(a):
dzień dobry kobietki 🙂
Matylda super ze masz zdrowego dzidziusia 🙂
zastanawia mnie jedno 🤨 bez urazy tylko ale waga twojej pociechy też jest mała ....
a mi wciskają jakąś hipotrofię płodu 😞 piesze to w sensie już nic nie rozumiem .... u mnie tez wszystko ok z Adasiem w sensie ze nie ma wad wszystko się prawidłowo rozwija tylko ta waga 1470 ważył niby 31 tyg no ale nic jade w pt do Bydgoszczy to się moze czegoś dowiem


Monia, dobrze, że się Tobą i Adasiem zajęli. Mój w 31 tc ważył prawie 2200. A w rodzinie duże dzieci się nie rodzą,,, Bydgoszcz ma dobre opinie, głowa do góry! Moja siostra miała cukrzyce w ciąży, też brała insulinę. Jak tylko urodziła- jak ręką odjął. Dosłownie pare godzin po cesarce....
Co do paznokci.... to chyba we śnie dziecka się obcina tak? Jak długo te niedrapki trzeba zakładać? Z tego co widzę i słyszę, to jednak większoś niedrapki stosują. 🙂

Karola- całkiem ładnie się zmieściliście w tej kwocie... Ja na laktator wydałam ok 500 zł. Moja upatrzona niania też ok 400 zł kosztuje.... Muszę jeszcze tyle rzeczy kupić.... jak rogal do karmienia, czy karuzelę nad łóżeczko, czy wiadro do kąpieli.... ale poczekam na Baby Shower, może coś dostanę 😎 😎 😎 😎
a za tydzień planujemy spotkanie z moją położną i zwiedzanie porodówki. Mąż będzie miał urlop, mam nadzieje, że na poród nie trafimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień oby był dobry 🙂

Bo noc miałam tragiczną 😞
bolało mnie coś w przełyku, tak jakbym połknęła powietrze i nie mogłam leżeć, więc do 3 w nocy siedział sobie w kuchni 😞

CO do wagi maluchów to tak
Kacper w 29 tc ważył 1664 g
w 32 tc ważył 2225 g
A Młoda w 29 tc ważyła 1300 g
wizytę mam 6 czerwca a to będzie już 33 tc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
wiadro do kąpieli.... ale poczekam na Baby Shower, może coś dostanę 😎 😎 😎 😎
a za tydzień planujemy spotkanie z moją położną i zwiedzanie porodówki. Mąż będzie miał urlop, mam nadzieje, że na poród nie trafimy 🙂


Będziesz kupowała tylko to wiaderko czy wanienkę też ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam i ja u nas slonecznie lecz chlodno ale to i lepiej nbo juz mam dosc narazie upalow co do wiaderek i wanienek ja wole chyba wanienke tylko zastanawiam sie czy wziasc ta mniejsza czy odrazu ta wieksza a do laktatora i niani niepotrzebuje tego wiec niebede kupywac widze ze nasze dzieciaczki waza podobnie moje tez 1475 wczoraj widzialam moja mala wiercipiete matylda super ze i z twoja wszystko ok monia jesli w bydgoszczy jest oddzial dla cukrzykow to ja wolalabym rodzic tam keryy super z tym beby shower tez moze takie cos urzadze sobie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej na razie tylko do Moni bo to przeczytałam
właśnie ja sie zastanawiałam dlaczego u Ciebie wymyślają , tylko ze Ty w innej sytuacji
a i znajdź sobie w necie normy "masy " płodu dla poszczególnych tc i wyjdzie
ja też wczoraj pytałam czy nie za mało to mi pokazał taki wykres co mu aparat drukuje i jest na dolnej granicy normy w tych centylach ale mieści się
poza tym ja ja jestem w 30 tc czy jak kto woli rozpoczynam 31 rozbieżność między terminem OM a usg to tylko tydzień więc też w normie
do tego z tego co wiem to tą "masę" ustala sie na podstawie wszyskich wymiarów sprzęt wylicza średnią , więc jak np dziecko ma długie nogi i długą kość udową wynik już będzie "wyższy" albo jak ma np dużą głowę , wiecie o co chodzi ???
moje na pewno ma krótkie nogi, krótsze nawet od LENOWYCH, no a główka zmierzona tylko tak prowizorycznie , dlatego tak jak pisałam mnie to nie martwi i mój lekarz też jest rozsądny i niepotrzebnie mnie nie stresuje
Lena finalnie miała 600 g więcej niż na ostatnim usg przed porodem dwa dni wcześniej , więc myślę że i teraz spokojne małe ma z 1500 a to chyba nie jest źle

zaraz nadrobię resztę tylko się ogarnę
to tylko orientacyjnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://ciaza-i-porod.wieszjak.pl/kalendarz-ciazy/235468,Tabela-sredniej-wielkosci-i-masy-plodu-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
hej ja po wizycie
zadziwiająco WSZYSTKO OK
ja to dopiero mam kruszynkę 1200 g
ale ok nie mam się czym martwić jestem happy 🙃


Nie masz sie kochana czym przejmować moja mała jest jeszcze mniejsza wazy tylko 990 gram ...nie ma nawet 1 kg ..ale jest to spowodowane tym ze przy pozamacicznej dostawałam chemie ..niestety .
wizytę mam 6 czerwca dopiero wiec mam nadzieje ze coś przytyje ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i wanienkę miałam ta większą ale LENA do miasta pierwszy raz trafiła jak miała 3 mce i nie chciałam kupować drugiej ani w małym amucie taszczyć tej więc była kąpana normalnie w dużej wannie bez zadnych wspomagaczy
niania w sumie by mi się przydała bo często zostawiam "dzieci" same i wychodzę na podwórko czy coś no ale jak wcześniej nie było to i teraz się obejdzie
laktator miałam jakiś za 90 zł i się sprawdził ale tym razem nie zamierzam karmić więc wydatek zbędny a i tamten ciągle mam jakby co
Marietta a miałam Ci napisać ze też jestem przerażona bo z ubrankami zrobiło mi się podobnie
jestem pewna że nie mogłam na górę wynieść brudnych/poplamionych rzeczy bo takie zawsze wyrzucam czy swoje czy Pawła czy dziecięce a zwłaszcza dziecięce bo nasze to się jeszcze mogą przydać do prac polowych i co się okazało ???
że połowa z ubranek mimo że były szczelnie zapakowane w worki foliowe ciemne i zaklejone w kartonach są zżółknięte i poplamione , tylko raz to upiorę w odplamiaczach jeśli puści to potem w dziecięcych , jeśli nie to aut , bo nawet nie będe tego przechowywać tak ohydnie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Kerry napisał(a):
wiadro do kąpieli.... ale poczekam na Baby Shower, może coś dostanę 😎 😎 😎 😎
a za tydzień planujemy spotkanie z moją położną i zwiedzanie porodówki. Mąż będzie miał urlop, mam nadzieje, że na poród nie trafimy 🙂


Będziesz kupowała tylko to wiaderko czy wanienkę też ?


Przez tydzień bedę kąpać w wanience, żeby wyczuć dziecko, potem w wiadrze 🙂
Polecam http://www.youtube.com/watch?v=ChXxdftN-ng
Ja będę z Mezem zawsze kąpać. pomoc się przyda np. do trzymania główki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to donoszę uprzejmie ze 😜 :
na wypisie mam:
" ciąża 2 tydzień 33 - obserwacja w kierunku wewnątrzmacicznego zahamowania wzrastania płodu .GDM.
usg położnicze z dn. 14.05.
przepływy - T pępowinowa PI - 0,95/N/, Lozysko w 1 st. dojrzałości .AFI -11/N/
łożysko :w dnie i na ścianie tylno -bocznej lewej
usg położnicze z dn. 09.05.
1 płod w położeniu podłużnym główkowym . Kształt główki prawidłowy , podział mózgowia symetryczny ,móżdżek i dolny płat tylny czaszki prawidłowy . Twarzoczaszka nie uwidoczniono ze względu na położenie płodu , serce 4 jamowe. Położenie prawidłowe obraz śródpiersia prawidłowy . Bańka żołądka po str lewej , nerki , pęcherz moczowy (+) zaznaczone UKM nerki prawej w wym AP 6.9 mm, pępowina trójnaczyniowa , łożysko w dnie wI/II st dojrzałości , AFI 11. ciągłość kręgosłupa zachowana , długość szyjki macicy 20 mm.ujscie i kanał zamknięte. BPD - 7,23mm, 29,0 Hbd, HC -27,33, 29,6 HBd, Ac-26,20 cm, 30,2 Hbd, Fl-5,58cm, 29,3 Hbd, SWC-29,5Hbd. EFW- 1477 g , FHR(+)
podejrzenie hipotrofii płodu ( lekarka prowadząca powiedział ze na granicy hipotrofii jestem :dry 🙂 konsultacja w pt w celu sprawdzenia przyrostu wagi małego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde Monia też bym Ci taki opis trzasneła ale nie chce mi się 😜
wiem że te wszystkie wymiary które podałaś mam podobne różnica dosłownie kilku mm ( u mnie w każdym ciut mniej np FL 55 mm)
i żeby było jaśniej ja mam napisane EFW 1218-1316 więc mniej więcej tyle
ale jak u Ciebie z przyrostem dziecka ??? tzn czy te wyniku już były sprawdzane i porównywane w poszczególnych tygodniach ???
bo może nie chodzi o sam wynik a mały przyrost co ??
ja pamiętam jak na patologii leżała dziewczyna której dziecko uwaga schudło w 30 tc miało więcej niż w 32 😮 ( ale nie będę wymyślaś ile to było w gramach ) i miało słabe tętno a było to spowodowane złymi przepływami i miała mieć CC w 32 żeby ratować dziecko ale nie wiem jak to się skończyło bo ona poszła na CC ja do domu
Monia myślę że nie masz się czym martwić , myślę że to wszystko przez cukrzycę bo przecież dzieci z "cukrzycy " rodzą się z MAKROSOMIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiec Twoje może jak na to "schorzenie" może być za małe i masz inne normy , nie pomyślałaś o tym ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co Kochana ...
Jak ci cały czas wciskają jedno i nie dopuszczą innej wersji co ty możesz zrobić 😞
nawet jak wywiad przeprowadzali: ile 1 dziecko wazyło , ile ja , jakie dzieci się rodziły w rodzinie ...
a oni swoje wiec się martwię bo jeszcze to tak przedstawiają że człowiek głupieje , nic nie wytłumaczą (no bo i po co nie .. zyj w stresie ) staram się wyciszyć i uspokoić bo mały będzie nerwuskiem no i cukier skacze ( od nerwów , a jakby tego było mało dziś jest pogrzeb wujka ale ja nie idę bo bym od razu wyladowała w szpitalu i tak przez te pare dni jak się dowiedziałam ze zmarł to cukier mi skakał prawie do 160 po insulinach )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika pełen spokój, na pewno twoje Baby jest zdrowe. W piątek pomierzą i na pewno wyjdzie że wszystko ok i rośnie, tylko taka twoja uroda, że malutki jest. Dobrze, że wymyślają i podejrzewają coś tam na wszelki wypadek, bo przynajmniej kontrolują cię i sprawdzają bardzo szczegółowo. Rozumiem że to dla ciebie ogromny stres (sama się bałam jak na usg nie było widać żołądeczka) i niepotrzebne obciążenia ale z drugiej strony jak wykreślają po kolei nieprawidłowości to dla ciebie dodatkowy plus, bo wiesz że na pewno ok 🙂 Tylko mogliby więcej tłumaczyć... A ci lekarze są tacy oszczędni w słowach... 🤨

Z tym nieobcinaniem paznokci też mnie zaszokowało, bo pamiętam, że ja Wiktorii jak była noworodkiem i niemowlakiem nie raz obcinałam paznokcie na prośbę cioci (ona się bała bo już starsza kobieta i wzrok nie ten). Heh, jedyna rzecz w której jestem wprawiona i nie będę się bała robić od samego początku przy swoim dzidziu 😁 Ciekawa jestem co mi będą mówiły na ten temat w szkole rodzenia... Nawet specjalnie się zapytam, a co 😉 Porównamy opinie położnych z różnych regionów 😉

Jagoda, ja również czekam na foty twojej łazienki 🙂 Jestem bardzo ciekawa efektów końcowych twojego remontu. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Marietta a miałam Ci napisać ze też jestem przerażona bo z ubrankami zrobiło mi się podobnie
jestem pewna że nie mogłam na górę wynieść brudnych/poplamionych rzeczy bo takie zawsze wyrzucam czy swoje czy Pawła czy dziecięce a zwłaszcza dziecięce bo nasze to się jeszcze mogą przydać do prac polowych i co się okazało ???
że połowa z ubranek mimo że były szczelnie zapakowane w worki foliowe ciemne i zaklejone w kartonach są zżółknięte i poplamione , tylko raz to upiorę w odplamiaczach jeśli puści to potem w dziecięcych , jeśli nie to aut , bo nawet nie będe tego przechowywać tak ohydnie to wygląda



No ja mialam identycznie dlatego ciesze sie z e zabralam sie za to teraz bo wiem czego brakuje mi z branek ..wiesz jak mi zeszlo .. wypralam w normalnym proszku w 60 stopniach a potem drugi raz w dzieciecych dopiero szedzlo ... ale ja mialam to samo ze w workach ,potem karton owiniety jeszcze folia streczowa i co sie okazalo ze sąsiadka mi powiedziała ze folia tak dziala .. nie powinno sie w folie pakować ... hm... nie wiem nie znam sie ale ważne ze sie pospierało przesiałam polowe powyrzucałam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi paznokciami - tez słyszałam że pierwszy raz można dziecku paznokcie obciąć dopiero w 3/4 tygodniu życia .

Aa kochane co do wag waszych pociech - widocznie taki ich urok 🙂 Nie martwcie się ! będzie dobrze :*

ja mam dziś ostatni dzien matur i koniec nareszcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Razem napisał(a):
no to donoszę uprzejmie ze 😜 :
na wypisie mam:
" ciąża 2 tydzień 33 - obserwacja w kierunku wewnątrzmacicznego zahamowania wzrastania płodu .GDM.
usg położnicze z dn. 14.05.
przepływy - T pępowinowa PI - 0,95/N/, Lozysko w 1 st. dojrzałości .AFI -11/N/
łożysko :w dnie i na ścianie tylno -bocznej lewej
usg położnicze z dn. 09.05.
1 płod w położeniu podłużnym główkowym . Kształt główki prawidłowy , podział mózgowia symetryczny ,móżdżek i dolny płat tylny czaszki prawidłowy . Twarzoczaszka nie uwidoczniono ze względu na położenie płodu , serce 4 jamowe. Położenie prawidłowe obraz śródpiersia prawidłowy . Bańka żołądka po str lewej , nerki , pęcherz moczowy (+) zaznaczone UKM nerki prawej w wym AP 6.9 mm, pępowina trójnaczyniowa , łożysko w dnie wI/II st dojrzałości , AFI 11. ciągłość kręgosłupa zachowana , długość szyjki macicy 20 mm.ujscie i kanał zamknięte. BPD - 7,23mm, 29,0 Hbd, HC -27,33, 29,6 HBd, Ac-26,20 cm, 30,2 Hbd, Fl-5,58cm, 29,3 Hbd, SWC-29,5Hbd. EFW- 1477 g , FHR(+)
podejrzenie hipotrofii płodu ( lekarka prowadząca powiedział ze na granicy hipotrofii jestem :dry 🙂 konsultacja w pt w celu sprawdzenia przyrostu wagi małego


hm z tego co widzę Monika wyniki dotyczące ciebie czy łożyska są dobre ... szyjka troszkę skrócona ale najważniejsze ze zamknięta ... nie wiem co moze byc przyczyna zahamowania wzrostu.. problemow z cukrem nie masz albo anemi .. prawda ? Moja koleżanka miała to samo .. a jej córeczka urodzial sie 2,5 kg i była kochana i zdrowa zobacz sobie wagę mojej kruszynki .. twoja jest pól kg cięższa


upsss... teraz doczytałam ze Moniko masz problem z cukrem jednak ... on możne być przyczyna mniejszego przyrostu czyli hipotermia.. ale myślę ze przy takich wynikach nie masz się czym martwic naprawdę oni bardziej robi te badania dla świętego spokoju aby potwierdzić ze jest dobrze e ... dmuchają na zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!!!
ja po zajęciach i sprzątaniu chatki, jak ja lubię ten efekt po sprzątaniu, szkoda, że tak szybko przemija 😜 chwila na odpoczynek, a potem czeka mnie dłuuuższ praca papierkowa...dobrze, że dzis upału i duchoty nie ma, to mózg będzie lepiej pracował 🙃

Monika: ja jestem z Bydgoszczy i się rozpytywałam o porodówki, są trzy, w tym ta w Szpitalu Uniwersyteckim Biziela, gdzie jest właśnie oddział patologii ciąży; osobiście nie chcę tam rodzić, wybrałam inny szpital, ale fakt faktem, na tą wybraną przeze mnie porodówkę przyjmują tylko z ciążami bez komplikacji i podejrzeń, bo nie mają patologii ciąży; ale jest z nami w szkole rodzenia dziewczyna z cukrzycą, na razie pomaga jej dieta od diabetyka i nie zażywa insuliny i dopóki jest bez insuliny może tam rodzić, ale jeśli przejdzie na insulinę, to tylko szpital Biziela, oni mają odpowiedni personel, masę profesorów i są przygotowani na różne przypadki. Więc z jednej str rozumiem, że wolisz rodzić we Włocławku, no i oby tam Ci pozwolili, bo odległość do Bydg spora..., ale z drugiej str. nikt tego nie robi po złości kierując Cię do wojewódzkiej jednostki, gdzie opieka będzie zapewniona tak jak powinna, takie jest moje zdanie .

Justyna: ja chyba nie odważyłabym się kąpać w wiaderku, właśnie ze względu na pozycję siedzącą, która nie jest dla noworodka naturalna; może później po 2-3 miesiącach; no i nie zawsze będę miała pomoc, a widać na filmiku, że przydałaby się właśnie 2 os. do trzymania główki, żeby ta 1 mogła w tym czasie obmyć maluszka, mój mąż ma służby 24 h, więc co trzeci dzień będę sama z maleństwem.
A co do wyprawki i cen, no ja laktatot kupiłąm Lovi 2 fazowy, ale ręczny, bo ceny elektr. mnie poraziły, a nianie elektr. mam z aveta cyfrwą, najnowszą i kosztowała ok. 300zł. A te rzeczy co kupiliśmy to głównie kocyki, przewijak, kosmetyki, rzeczy z apteki, pieluchy tetr]rowe i flanelowe itp. bo takie sprzęty jak fotelik, łóżeczko, wózek, pościele, bujaczek, krzesełko do karmienia, to mam od siostry po chrześniaku, więc o wiele taniej mnie to wszystko wyszło. A karuzele i matę edukacyjna zażyczymy sobie od rodziny, coby dodatkowej kasy nie wydawać, na pewno coś będą chcieli podarować dzidzi 🙂

Marietta, Matylda: też mam ciuszki popakowane w kartony, bo dostałam od siostry a część odkupiłam od znajomej, jeszcze tego nie przejżałam, aż się boję, zamierzam niebawem poprzeglądać, posegregować i poprać, mam nadzieję, że nie będę musiała wyrzucać z powodu plam.... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla ja właśnie w Bizielu leżałam ....
personel na patologii był całkiem całkiem oprócz jednego formalisty 😠
no ale ja leżałam na pat. wczesnej ciąży z braku miejsc tam tylko było wolne lóżko
mam nadzieje ze w pt wrócę do domku i nie będę leżeć ale wezmę torbę w razie czego
jak jesteś z Bydgoszczy to może znajomą forumowiczke odwiedzisz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...