Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jak nic między nogami widać małe co nieco
I o dziwo nie są to jajka 🤪 🤪 🤪
Wargi sromowe jak nic 🤪 🤪 🤪
Mój ginek twierdzi, że na 80%
ja tam wiem już na 95% 🤪 🤪 🤪
Także u nas w lipcu pojawi się Emilia 😉
Za miesiąc połówkowe to jeszcze wszystko się potwierdzi
Bo z dziewczynkami to jest tak, że im zawsze siusiak jeszcze może wyrosnąć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Jak nic między nogami widać małe co nieco
I o dziwo nie są to jajka 🤪 🤪 🤪
Wargi sromowe jak nic 🤪 🤪 🤪
Mój ginek twierdzi, że na 80%
ja tam wiem już na 95% 🤪 🤪 🤪
Także u nas w lipcu pojawi się Emilia 😉
Za miesiąc połówkowe to jeszcze wszystko się potwierdzi
Bo z dziewczynkami to jest tak, że im zawsze siusiak jeszcze może wyrosnąć 😜


Wielkie GRATULACJE
ALE SIE CIESZE SUPER INFO
LEPIEJ NIECH SIE JUZ NIC NIE ZMIENIA
😘
TO SIE CIESZYSZ CO 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciesze się jak głupia,
chociaż pewnie znając mnie to do połówkowego nie będę do końca przekonana 😉
Tak samo miałam z Kacprem.
A mała waży już 130 gram,
I jest przecudowna
Buzi nie chciała za bardzo pokazać bo się zasłaniała rączkami,
ale takie moje małe kochane cudo.
Tylko muszę zażywać duphaston i magnez 3 razy dziennie, na te moje bóle brzucha 😞
Oby tylko na tym się skończyło.
zaraz wkleję poprawioną tabelkę

Jagoda podaj dane do tabelki 🙂

Jak ktoś chcę jeszcze jakieś zmiany wprowadzić to niech da znać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeju Dagmara jak cudnie GRATULACJE


a swoją droga tak sobie myślę że odważni ci lekarze że już w 15/14 tygodniu potrafią powiedzieć ze to dziewczynka
mój gbur by się nigdy nie odważył
ja się tylko utwierdzam że jednak nie chcę wiedzieć , po co mam się stresowac jak w pierwszej ciąży he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamusie,

mam już pierwsze pytanie do Was - bierze może któraś z Was suplementy PREGNA plus i PREGNA DHA? jeśli tak, to jak - 1 tab. tego dziennie + jedna drugiego czy jeden dzień tego, a drugi drugiego:/? Skończyły mi się darmowe próbki, w aptece mówią w każdej co innego, a pielegniarka mojego gina jeszcze co innego. Może poradzicie coś 🙂? Z góry dziękuję!

DAGII - ale super! gratuluję! Ja dla dziewczynki mam imię, dla chłopca nie 🙂 Ciekawe co będzie u nas. Jeśli dziewczynka (a jak tak czuję, mimo, że wszyscy mi wróżą drugiego synka) to będzie w naszej rodzinie fenomen, bo nie ma u nas mieszanych rodzeństw. A starszy Smyk faktycznie ma na imię Ksawery 🙂
Z przedszkolem u nas tutaj ciężko, bo Ksawek ma nadal silne alergie m.in. pokarmowe i nie chcą Go nigdzie przyjąć...dlatego liczyłam, że w końcu się uda wrócić po 3 latach wygnania do Krakowa, tam z przedszkolami nie ma takiego "alergicznego" problemu. Już mieliśmy mieszkanie wszystko...i niestety musieliśmy odpuścić i chyba już nie zdążymy przed porodem 😞(((

KERRY - śliczny brzuszek!
Ja teraz mam jakieś dziwne paranoje i wydaje mi się, że mój brzuch jest ogromny i jeszcze go kryję (choć powoli staje się to trudne), zamiast eksponować :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ! :-)

Tyle nowych stron, że nie wiem od czego zacząć ... zaczytałam się w Waszych postach !

Po pierwsze gratulacje dziewczynek ! :-)

Po drugie chciałabym przywitać nową osobę na forum ! - Fajnie, że jesteś !

A po kolejne to chyba nie muszę mówić, że pada i jest paskudnie ... pomijając ten fakt mimo wszystko jest dobrze ;-) Jutro mam wizytę u ginekologa hmmm zobaczymy jak będzie ... kończę brać antybiotyk, jeszcze dziś wieczorem i jutro rano - na tym koniec. Brzuszek rośnie ... i twardnieje, fajne uczucie !

Dziś któraś z Was napisała, że od rana boli ją głowa, podaje jej rękę ... mnie też boli, myślę, że to zdecydowanie niskie ciśnienie - pogoda !

Wczoraj stwierdziłam, że moja dzidzia nie lubi lubczyku i żurku :-) no za nic nie mogę tego zjeść ! Miejmy nadzieję, że upodobania w kwestii jedzenia się unormują i będą zwyczajne ... albo chociaż bardziej normalne ;-)

Pozdrawiam !
P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh, Paulina widzę że my to standardowo z bólem głowy się jednoczymy 🙂

Jagoda popatrz sobie na skład tych tabletek i wydaje mi się, że sama powinnaś to na chłopski rozum przerobić wg swojego uznania (tam powinny być pozaznaczane dawki dziennego spożycia- ile to procent), jak po zsumowaniu wyjdzie w wielu przypadkach ponad 100% to lepiej raz tak raz tak. Ogółem to pamiętaj o odpowiedniej dawce kwasu i jodu. Jak innych witamin Maleństwo dostanie mniej to źle nie powinno być. Tak ja myślę. Jeżeli chcesz to mogę ci podać dawki mojego kompleksu witamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam Prenatal DHA i biorę po jeden - tyle według mnie wystarczy.

Menu na imprezę ułożone.
Synek śpi.
Mąż przysypia, ale będę go musiała obudzić bo ma jeszcze dużo pracy 😞
A ja chyba pójdę pod prysznic i do łózeczka z książką.
Co prawda głodna jeszcze jestem jak nie wiem.
Tylko jakoś pomysłu co by tu zjeść brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
nie wiem o co chodzi z tymi witaminy
ja mam takie że w jednej są witaminy a w drugiej kapsułce sam kwas wiec łykam dwie na raz ( chyba że WY o czymś innym ☺️ ) to nie wiem
Paulina co miałaś na myśli pisząc że "CI brzuszek twardnieje " ?? bo to chyba nic dobrego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
witam
nie wiem o co chodzi z tymi witaminy
ja mam takie że w jednej są witaminy a w drugiej kapsułce sam kwas wiec łykam dwie na raz ( chyba że WY o czymś innym ☺️ ) to nie wiem
Paulina co miałaś na myśli pisząc że "CI brzuszek twardnieje " ?? bo to chyba nic dobrego 😮


Aż musiałam dowiedzieć się czegoś od Pana Google na temat twardego brzucha w ciąży ... i spokojnie, ja źle dobrałam słowa i mogło być to odebrane hmmm niepokojąco. Mianowicie twardnienie brzucha - miałam na myśli, że robi się pełny, i zdecydowanie inny niż sprzed ciąży - to moja pierwsza ciąża.

Nie mam kłopotów z trawieniem, a co więcej ze skurczami Braxtona Hicksa, ani plamieniem czy też skręcaniem się szyjki macicy ... spokojnie ! :-)

Spokojnej nocy Wam życzę ! :-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haj nikogo nie chciałam straszyć , po prostu sama sie zaniepokoiłam
bo mi brzuch nie twardnieje bo tłuszczyku nie miałam - zawsze tak samo napięty
a twardnieje mi od 20 tygodnia przy skurczach tzn sory- ostatnio tak było o czym nie miałam zielonego pojęcia tzn nie wiedziałam ze te twardnienia to skurcze 😮

co do ruchów to nie wiem , każda pewnie inaczej odczuje ale nie da sie tego pomylić z czymś innym , to może być delikatne muskanie, przewracanie, puknięcie ale to wszystko wewnątrz , na zewnątrz nie jesteśmy w stanie nic zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry w ten wietrzny poranek!
Mi wczoraj też brzuch stwardniał na wieczór, a to dlatego, że sporo go głaskałam 🙂
Wiem wiem, że nie powinno się... ale wczoraj miałam taki dzień 😁

Wzięłam nospę i było spoko 😁

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...