Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karolla napisał(a):


Mam pytanie do mam, które mają kota w domu - a wyczytałam, że niektóre z Was mają, jaka była reakcja na nowego dzidziusia? obawiam się, że mój kocurek będzie zazdrosny. Mamy go ponad 5 lat, wcześniej był w schronisku. Jest bardzo rozpieszczony, ciągle w centrum uwagi, jestem ciekawa jak zareaguje na spadek z podium po porodzie.... macie jakieś doświadczenia w tym temacie?


Napisz więcej o kocie- czy np. spi z Wami i jak pojawi sie dziecko to czy go z sypialni wyprowadzicie?
Bo to się kotkowi nie spodoba... może tak być, że bedzie miauczał cały czas pod drzwiami- a koty sa uparte..., może zacząć sikać poza kuwetą- na złość.

My śpimy z kotem i nie mamy zamiaru tego zmieniać 🙂
kot krzywdy dziecku nie zrobi 🙂
Gorzej jest z psami....

Psa trzeba przygotować na dziecko. Mamy też słodką shitzu. Piesek cudowny, grzeczny, ale jak widzi dziecko to koniecznie chce sie bawić, nie dopuszcza rodziców, zabiera wszystkie jego zabawki i warczy. Jest bardzo zaborcza. Raz miała próbę złapania zębami za nogawkę.
Ale to piesio głównie Teściowej, więc z nami nie spi. Jednak, gdy bede sama w domu, bede musiała się zająć całą ekipą.
Wiem, że nie będę mogła zostawić jej samej z dzieckiem, nie zaufam nigdy. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Jagoda, Paulina- w ciązy można przyjmować wapno, w pierwszym trymestrze to jedyny pierwszy ratunek i zaczyna się tylko od wapna. Dzienna dawka to ok 1000mg. Tak mi powiedział i lekarz rodzinny i dermatolog i ginekolog. Wapno nie ma złego wpływu na ciążę bo nasze organizmy go potrzebują- zabierane jest z naszego organizmu na budowę naszego maleństwa. Ja przy mojej wysypce przez tydzień brałam tylko wapno bo lekarz wolał poczekać zanim zastosuje inne środki.


Bardzo, ale to bardzo dziękuję za odpowiedź. Mnie zaniepokoił fakt, że dermatolog z odziały na którym leżałam gdy zapytałam, czy mogę wypić wapno, powiedział, że nie ... natomiast lekarz internista, że jak najbardziej, dlatego miałam zbieżność.

Dziś czuję się lepiej niż wczoraj, już nie mam takich plam jak miałam i jakby mniej swędzi ... oby tak dalej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie !

Muszę Wam coś powiedzieć ... ruchy maleństwa zaczęłam czuć dokładnie w czwartek o koło godziny 13. Było to tak jakby rozpychanie w macicy, trwało parę chwil, na początku się zaniepokoiłam, bo nigdy wcześniej nic takiego nie czułam, więc pomyślałam, że to mogą być ruchy ... tak czy owak, czekałam aż będzie się to powtarzać, wtedy będę mogła zaobserwować co się dzieje, kiedy i jak. Ruchy powtarzały się codziennie, z dnia na dzień było ich więcej. Otóż wczoraj wieczorem znów je poczułam, leżałam w łóżku na plecach i przyłożyłam sobie z ciekawości dłoń do brzuszka ... i poczułam je ! Jak się przekręca, jak delikatnie dotyka ( nie wiem czy stopą czy rączką ) ewidentnie czułam jak się rusza nie dość, że od środka, to i jeszcze za pomocą dłoni :-) super uczucie !

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli napisał(a):
Witajcie !

Muszę Wam coś powiedzieć ... ruchy maleństwa zaczęłam czuć dokładnie w czwartek o koło godziny 13. Było to tak jakby rozpychanie w macicy, trwało parę chwil, na początku się zaniepokoiłam, bo nigdy wcześniej nic takiego nie czułam, więc pomyślałam, że to mogą być ruchy ... tak czy owak, czekałam aż będzie się to powtarzać, wtedy będę mogła zaobserwować co się dzieje, kiedy i jak. Ruchy powtarzały się codziennie, z dnia na dzień było ich więcej. Otóż wczoraj wieczorem znów je poczułam, leżałam w łóżku na plecach i przyłożyłam sobie z ciekawości dłoń do brzuszka ... i poczułam je ! Jak się przekręca, jak delikatnie dotyka ( nie wiem czy stopą czy rączką ) ewidentnie czułam jak się rusza nie dość, że od środka, to i jeszcze za pomocą dłoni :-) super uczucie !

Pozdrawiam



[color=red][/color] PAULINA WIELKIE GRATULACJACJE ! ! !
SUPER WIADOMOSC 🙂
WIEC MAMY PERWSZE RUCHY BRZYSZKOWE [color=black][/color]

a ja wlasnie zaklepalam lozeczko .....ale sie ciesze ! ! ! , odbierzemy je jak maz wroci za granicy (jeszcze 2 tygodnie 😞 )
ja tez jeszcze czekam na ruchy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli napisał(a):
Bardzo, ale to bardzo dziękuję za odpowiedź. Mnie zaniepokoił fakt, że dermatolog z odziały na którym leżałam gdy zapytałam, czy mogę wypić wapno, powiedział, że nie ... natomiast lekarz internista, że jak najbardziej, dlatego miałam zbieżność.

Dziś czuję się lepiej niż wczoraj, już nie mam takich plam jak miałam i jakby mniej swędzi ... oby tak dalej ...


Podejrzewam, że w twoim przypadku dermatolog zabroniła ci wapno bo podejrzewała szok organizmu a nie uczulenie, w takim wypadku słuchaj się lepiej dermatologa. Internista leczy to co widzi, nie ma tak bogatej wiedzy jak dermatolog.

Ach super, Gratuluję i też chcę poczuć swoje maleństwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
ja też poczułąm jakieś 2 tygodnie temu i czułam codziennie "coś" jak mi mała pozwalała się skupić
potem byłą długa przerwa i wczoraj znowu jak było dużo gości w domu i było głośno a ja opakowałąm 4 kawałki cista he he chyba pomogło
ale czuję że schudłam bardzo , jak już miałam dosyć spory brzuszek tak teraz nie mam wcale
ciekawe co tam jutro doktor powie

ja mam ogólnie ciężki tydzień, moja mała zakatarzona a ja zostałam "w coś " wrobiona , w coś co nie do końca mi odpowiada 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki troche mnie tutaj nie bylo od pierwszego zalogowania ale teraz zaczne tu czesciej zagladac poniewaz poprawilo sie moje samopoczucie i zaczynam tryskac energia co do ruchow to ja tez juz czuje swoje malenstwo i jestem bardzo szczesliwa niemoge sie tylko doczekac kiedy poznam plec swojego malenstwa i mam pytanie kiedy najlepiej jest wykonac usg 3d????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm. więc może to co w tamtym tyg poczułam to może też to było moje maleństwo... Teraz nic nie czuję, ale wtedy było mocno ściśnięte więc może dlatego... Dagmara, też bardzo chciałabym poznać już płeć. Ile można czekać :P Mąż ostatnio stwierdził, że choć chciałby pierwszego syna to wydaje mu się że córkę zrobił 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
hej kobietki troche mnie tutaj nie bylo od pierwszego zalogowania ale teraz zaczne tu czesciej zagladac poniewaz poprawilo sie moje samopoczucie i zaczynam tryskac energia co do ruchow to ja tez juz czuje swoje malenstwo i jestem bardzo szczesliwa niemoge sie tylko doczekac kiedy poznam plec swojego malenstwa i mam pytanie kiedy najlepiej jest wykonac usg 3d????

nie wiem
mysle że miedzy 20- 30 tygodniem ale ile ludzi tyle opinii
później też może być coś widać, tylko gorzej bo coraz mniej miejsca
u mnie np juz od 32 tc w ogóle nie można było głowy zmierzyć nawet na zwykłym 2d bo była już w kanale rodnym , ale nie u każdego musi tak być 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes ja w pierwszej ciazy od poczatku bylam pewna ze bedzoe dzoewczynka i sie potwierdzilo w 16tyg a teraz to juz sama niewiem co do objawow to mialam takie same jak w pierwszej ciazy czyli wymioty 24h na dobe do 20tyg teraz w prawdzie mi juz przeszly a ochota tez ciagle na slodkie 15mam wizyte moze jak mo zrobi usg to bedzie widac co tam sie kreyje u mnie w brzuszku a na 3d mysle ze pojde kolo 20tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
a na 3d mysle ze pojde kolo 20tyg


Daga- Usg 3d-4d warto robić gdzieś ok 23-25 tc.
Bo Dzieciaczek już jest wykształcony i już wygląda jak mały człowiek, ale jest na tyle mały, więc będzie można go oglądać do woli w całości 🙂
Ja ide w 23-24 tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
henimedes ja w pierwszej ciazy od poczatku bylam pewna ze bedzoe dzoewczynka i sie potwierdzilo w 16tyg a teraz to juz sama niewiem co do objawow to mialam takie same jak w pierwszej ciazy czyli wymioty 24h na dobe do 20tyg teraz w prawdzie mi juz przeszly a ochota tez ciagle na slodkie 15mam wizyte moze jak mo zrobi usg to bedzie widac co tam sie kreyje u mnie w brzuszku a na 3d mysle ze pojde kolo 20tyg



hej dziewczyny..ja w pierwszej ciazy .tez odrazu czulam ze bedzie dziewczynka i sie sprawdzilo dopiero w 22 tygodniu 😞 ciagle tak sciskala nozki z enie bylo widac ,samopoczucie okropne ciagle szpital wymioty do 5 miesiace potem na podtczymaniu,wypadanie wlosow kleska i 30 kg wiecej ..

teraz mysle ze to chlopiec ale mysle ze to dlatego ze czuje sie lepiej ze nie wymiotuje juz chociaz bylo ciezko na pocztaku.... mam inne zupelnie smaki na slodkie wogole a z dziewczynka tylko slodycze ! i brzuszek mam mniejszy dzidzia malutka ,dziewczynka rosla jak na drozdzach !

Juz tez chce znac plec w srode wizyta znam swojego lekarza mysle ze nic nie powie 😞 on powtarza ze jak nie ma pewnosci to nawet nie zasugeruje ;/

dziewczyny jelsi chodzi o ruchy to wam gratuluje ja juz tez czekam na te ruchy bo wtedy sama wiesz ze dzidzi nic nie jest jak sie rusza 🙂 a tak to tylko lekarz .. moze juz mniej bym sie martwila ... wkoncu to takie przyjemne 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
marietta12 napisał(a):
no wiec tak dziewczyny ja sie obawialam karmienia ale najbardzije jak urodzilam bo mala bnyla na intensywnej terapi i potrzebowali moj pokar aby szyciej doszla do sielie szczykawka w kroplowce wpuszczali do organizmu moje jak to powiedziec kropelki ..ale kiedy po 2 dobach zaczela oddychac sama i przeniesli ja na sale obserwacyjna mialam tyle pokazmu ze wylewalam ..odciagalam po 330ml z jednej piersi.. nawet zaproponowali mi w szpitalu abym dawala pokar dla innych dzieci... ale wstydzilam sie i niezgodzilam... wszyscy mi zazdroscili a ja rano budzilam si w mokrym lozku z pizama do wykrecenia wszedzie bylo mleko... ;(

Ja niestety też mam wrażenie że puchnę :/ Tylko, że jabym Wam pokazała zdjęcia z końca ciąży to byście nie uwierzyły, że można tak spuchnąć 😞 Ja sie codziennie waze rano i wieczorem, sprawdzam spodnie czy sa mniej czy bardziej obcisle. Przyznam, ze to moj najwieszy strach w tej ciazy - nie chce tak przytyc i spuchac 😞 Ja przytylam ponad 30 kg i mialam cc bo bylam bliska gestozy :/

A co do wlosów - kiedy zapytalam mojego gina czy moge farbowac (bo ja farbuje dosc silna farba na blond) to zapytal mnie czy zazwyczaj jak farbuje to zjadam farbe . Nom, generalnie mnie wysmial. Ponoc jedyne co moze zaszkodzic to zapach amoniaku poprzez wdychanie. Nigdzie nie doszukalam sie naukowych dowodow na jakikolwiek wplyw farbowania wlosow na dziecko w łonie mamy 🙂 ale sama poczekałam do konca 1 trymestru :P Mam to juz za soba i robilam sama w domu. W salonach maja specjalne farby - trzeba powiedziec o ciazy i wtedy one inaczej mieszaja skladniki.


Ja bym ci uwiezyła ze mozna tak spuchnac wiem jak to jest katastrofaaaaa... ja nogi w klapek meza nie moglam wcisnac a ma 45 rozmiar mialam tak spuchniete nogi !! a to zima byla -21 stopni wiec nie bylo mowy o chodzeniu na boso po trafce na ogrodzie ... 🤢 boje sie wlasnie tego ze bedzie to samo moze dlatego wmawiam sobie ze bedzie chlopiec bo bym go chciala ale przeczucie mowi mi ze znow dziewczynka bedzie ... 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie na szczęście puchnięcie ominęło.
I w tamtej ciąży przytyłam 8 kg, ale coś czuję, że w tej na 10 się nie skończy 😞
I jak typowo ciążowe dolegliwości mnie omijają, bo ani w pierwszej ani teraz nie wymiotowałam a mdłości miałam sporadycznie.
Tak ból macicy mnie nie odpuszcza na krok 😞

Czekamy na męża oglądając sobie bajkę na dobranoc.
Potem kolacja, kąpiel i Kacper do spania.
A dzisiaj miał ekscytujący dzień, bo urodziny w przedszkolu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja czuję sie identycznie jak w pierwszej ciązy , czyli ciąża bezobjawowa
więc co znowu dziewczynka ??? 😞
he he , wcale mnie to nie zdziwi , choć wydaje mi sie ze mniej przytyję , bo w pierwszej na tym etapie miałam już 12 kg do przodu a teraz 2 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
A propos wagi w ciąży... Czytając artykuły o ciąży znalazłam kalkulator wagi w ciąży 😉 Dla każdej która jest ciekawa 😉 Kalkulator wagi w ciąży


Ja schudłam na początku 5 kg, z czego przytyłam 3 kg. To i jak jestem 2 na minusie :P
Ale zaczynałam z ponad 10 kg nadwagi...

Dzisiaj mam jakiś wściekły dzień. Jadłabym i jadła... co chwile zaglądam do lodówki.... i tak nie mogę trafić na to, na co mam ochotę- w sumie nie wiem na co mam ochotę... 😮 🤨
Zjadłabym sałatkę z KFC... może jutro... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To u mnie w pierwszej ciąży w tym czasie jeszcze byłam na minusie a teraz już mam plus 1 kg 😞

Brzuch mnie boli od rana strasznie 😞
Dobrze, że Kacper dzisiaj super grzeczny i kochany to mogę sobie spokojnie siedzieć a nie za nim biegać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
No no Justyna, ciąża ci służy 😉 U mnie 4 miesiąc i waga na zero wyszła 🙂

Ajj Lipcowe Mamuśki, ale będziemy laski pod koniec ciąży 😉


Ja mam zamiar karmić jak najdłużej. Mam nadzieję, że Junior sporo wyciągnie ze mnie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...