Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Przypadkiem trafiłam na artykuł:
http://pl.point.fm/zdrowie-uroda/koniec-niedoskonalosci/oddzial-prewencji-do-spraw-rozstepow.html
Jestem przerażona zdjęciem 🤢 😮 🤢 🤢


Niestety, jeżeli ktos ma skłonności do rozstępów to tak to może wyglądać.
I nic nie dadzą, żądne kremy, czy inne specyfiki.
Cała ciąże smarowałam się balsamami a i tak w 8 miesiącu jak zaczęły wychodzić to myślałam, że nigdy nie skończą
ja też mam "blizny wojenne" jak nazywa je mój mąż.
Może nie aż tyle, ale na bokach jestem poharatana strasznie 😞
Już się z nimi zaprzyjaźniłam 😉
Mam tylko nadzieję, że teraz nie dojdą nowe.

A tak poza tym to dzień dobry 🙂
Brzuch dalej mnie boli, więc grzecznie staram się nie przeciążać
chociaż kiepsko mi to wychodzi.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Przypadkiem trafiłam na artykuł:
http://pl.point.fm/zdrowie-uroda/koniec-niedoskonalosci/oddzial-prewencji-do-spraw-rozstepow.html
Jestem przerażona zdjęciem 🤢 😮 🤢 🤢


Niestety, moja kuzynka ma jeszcze gorsze. Na całym brzuchu, plecach i udach... Co ciąża to nowe powstawały i na nowo stare czerwone się robiły. Ale ona baardzo dużo jadła w ciąży bo twierdziła że wreszcie może się najeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny to wy ale kruszynki jestescie ja zaczynam wage od 61 ciaze bo 10 kg mi zostalo jeszcze po ameli strasznie sie boje tego 😞 bede wygladac jak wieloryb 😞 jak tylko bede miala wolne musze sie zwazyc u rodzicow .. ile przytylam ... wedlug pomiarow z tej strony powinnam przytyc 2 kg .. ale mysle ze tak nie jest bo ja naprawde puchne jutro powiem to mojemu lekarzowi zebym tylko nie dostala zatrucia ciazowego 😞 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marietta, w takim razie ty też jesteś kruszynka- do swojej początkowej wagi dodaj 6 i masz moją wyjściową :P
Przykro mi bo w sierpniówkach jedna dziewczyna poinformowała mnie właśnie że musi odejść... Smutno mi, nie wiem jak to jest i nie wiem jak ją pocieszyć i dodać otuchy... Dlatego wszystkie MUSICIE BYĆ ZDROWE!!! JA WAM KARZĘ!!! I ma już nie być takich przykrych niespodzianek, proszę...

A rano było tak fajnie, bo kuzynka urodziła dzisiaj Julkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marietta ja to taka kruszynka nie jestem bo mam prawie 2 metry wzrostu i jakieś 20 kilo niedowagi he he
a poważnie mam 180 cm wzrostu przy wadze średniej 50 kg ( najniższa 43 ale miło tego nie wspominam)
więc dla mnie ważny każdy kg , no powiedzmy ten ltóry idzie w cycki , tyłek i uda , reszta zbędna 🙂 i wazne zeby potem nie wisiało
i nie było tak źle , najgorszy był tylko krater zamiast pęka i taki już pozostał , ale ja akurat wygląd mam w nosie wiec mi to nie przeszkadza


przykro że na sierpniówkach tak sie stało 😞
ale wierzę że my dotrwamy w komplecie do końca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie !

U mnie dziś śliczna pogoda, słońce świeci, ptaszki śpiewają i jest na plusie, normalnie gdyby nie luty to pomyślałabym, że wiosna idzie ;-)

Dziś i ja i mąż czujemy się lepiej ( ale się zgraliśmy ) ... mnie już dziś prawie nic nie swędzi ( była ostra pokrzywka dla nie wtajemniczonych ) i czuję się całkiem całkiem ... mogę już normalnie się ubrać i iść na zakupy ... mega ulga !!! Mąż od dziś wstaje z łóżka po operacji, dostał dziś odrobinę wody do picia i jak wszystko będzie dobrze, to wieczorem dostanie "coś" do zjedzenia :-) Wszystko się poprawia ... to dobrze.

Co do rozstępów - jak będą to będą ... trudno, ważniejsze dla mnie jest dziecko, bardzo chcieliśmy być rodzicami :-) i czy będę miała "blizny wojenne" czy nie, nie ma to w tej chwili dla mnie znaczenia. Jestem bardzo drobną osobą 164 cm wzrostu i teraz ważę 47,5 kg ... moja waga wyjściowa to było 45 kg ... więc mogę śmiało powiedzieć, że zaczynam przywierać na wadzę ! :-)

Pozdrawiam !

Pauli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki wlasnie wrocilam do domku z zakupow głowa jak bolala tak boli napewni wyprobije amol bo wlasnie kuplam a co do kawy to niestety niepijam niewiem jakos nielubie 😞 wybralam płytki na łazienke beda czerwono czarne jestem zadowolona i teraz tylko czekam na remoncik a wam jak minol dzien??? co do rozstepow to niestety ale pewnie beda ale ja sie nimi tez nieprzejmuje wazniejsze dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
My w sumie rozstepow po ciazy nie mamy oprocz 3 maciupkich na jednym cycu ale w niewidocznym miejscu ale za to z przed ciazy jest ich wiele na calych udach i w okolicy ledzwiowej kregoslupa. mysle ze spowodowane jest to tym ze w podstawowce bardzo szybko osiagnelam swoj wzrost i moja skora nie wytrzymala...niestety, duzo ale drobnych poziomych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudi napisał(a):
🙂
My w sumie rozstepow po ciazy nie mamy oprocz 3 maciupkich na jednym cycu ale w niewidocznym miejscu ale za to z przed ciazy jest ich wiele na calych udach i w okolicy ledzwiowej kregoslupa. mysle ze spowodowane jest to tym ze w podstawowce bardzo szybko osiagnelam swoj wzrost i moja skora nie wytrzymala...niestety, duzo ale drobnych poziomych


mozliwe czasem tak jest ja wam powiem ze w ciayz plakalam maialm tyle rozstepow na udach piersiach nogach a po ciazy nie mam nic poza tym ze przy krtoczu mam pekniecie blizne gruba 😞 z jednej stony mnie rozcieli a z drugiej peklam niestety ;/ gdyby lekarz ponoc szybciej mnie rozciol to by tego nie bylo ale wsumie tylko maz to widzi wiec super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie!

dzisiaj znowu poczułam coś jakby machnięcie kończyną 🙂
Co do rozstępów i wagi - ja przytyłam ponad 30 kg i nie mam i nie mialam ani jednego rozstepu.
Mam nadzieję, ze i tym razem bedzie tak samo, bo teraz czesto zapominam o smarowaniu się balsamem.

Dziewczyny ktore mają małe dzieci - czy Wy już tak oficjalnie mówicie swoim dzieciakom o tym, ze macie kogos w brzuszku 🙂? Ja czytałam, że takim maluchom powinno sie mowic miesiac gora 2 przed rozwiazaniem, bo czas dla takiego mojego trzylatka jest abstrakcja i jakbym Mu powiedziala ze bedzie mial rodzenstwo za pol roku 🙂 to nie bardzo by to rozumiał, ale kurcze, coraz wiecej sytuacji, w ktorych ciezko cos wymyslic w zamian za info o rodzenstwie w brzuszku 🥴

Pozdrawiam wszystkie lipcowe mamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poślizg był tylko o 15 minut więc weszłam o 19.15
no więc przyczyna krwawienia nie zlokalizowana , nie ma polika, krwi, skrzepów, krwiaka , wody płodowe w normie , no więc mhm
coś tam sugerował że tak sie zdarza że to mogła być jakaś stara krew ( no bo brązowa) albo jakis inny brud , może po stosunku , może nawet dużo wcześniejszym bo teraz tam wszystko takie ukrwione jak i nos i dziąsła i mam jakieś globulki bez recepty w sumie na "złagodzenie" tej całej błony w pochwie i zobaczymy
zrobił mi usg , za darmo hi hi , tzn wiadomo taki szybki podgląd , ale to już drugi raz jak nie musiałam za to płacić ,
no i wszystko ładnie wygląda , pokazał mi znowu ręczyny, nożyny i wszystkie narządy wszytko gra, dziec odpowiada idealnie 15 temu tygodniowi , ale zapomniałam zapytać ile ma bo nie mam zdjęcia , siedział sobie ze skrzyżowanymi nogami i machał rękami jakby muchy oganiał
powiedział że co do ruchów to faktycznie trochę wcześnie ale skoro jestem takim wybrykiem natury to wszystko jest możliwe
powiedziałam że nie chcę znać płci ale zaczęłam zartowac że słyszałam ze doktor nie taki "skory" do mówienia przed 20 t c to sie zaśmiał i powiedział że dziś nawet by nie próbował tam zaglądać i ryzykować
następna wizyta 5go marca a to będzie 19 tydzień i trochę za wcześnie na połówkowe to mówił że zrobimy koło 23 to wyniki będą bardziej miarodajne
no to chyba tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jagoda ja mam circie 3letniam i owszem juz jej mowie ze bedzie miala rodzenstwo wie jak bedzie mialo na imie i uswiadamiam ja z ta myslam wydaje mi sie im wczesniej tym lepiej podam przyklad mojej bratowej urodzila w grudniu i miala syna 3letniego niemowili mu za czesto ze bedzie mial rodzenstwo nawet niewiem czemu go nieuswiadamiali a efekt byl taki ze jak maly sie urodzil to starszy syn nawet sie z niam nieprzywital po przyjsciu do domu tylko poszedl w kat plakac i przez 2tyg chodzil taki smutny wogole zachowywal sie ignorujaca a do malego nawet niepodszedl wiec wydaje mi sie ze lepiej jest wczesniej uswiadamiac dziecko oczywiscie to tylko moja opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda, nie mam jeszcze dzieci, poza dzidziem w brzuszku, ale pracuję od kilku dobrych lat z dziećmi, no i uważam, że dziecko należy przygotowywać, a najlepszym sposobem na oswajanie lęku związanego z nową sytuacją, jest opowiadanie, co je czeka i czego może się spodziewać, jak to będzie z dzidzią, jak pozmienia się jego świat...a pozmienia się bardzo mocno 🙂

Matyldo, dobrze, że wszystko wg lekarza w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się nie znam ale wydaje mi się że powinno się mówić dziecku, że będzie miało rodzeństwo, zachęcać do rozmowy o nim. Mi moja mama od początku mówiła że będę miała siostrzyczkę albo braciszka, pamiętam to jak przez mgłę, ale fajne wspomnienia mam jak mówiłam do tego brzuszka, witałam się z nim, wybierałam imię i czekałam kiedy wreszcie będzie nowy członek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Matylda, że wszystko w porządku 🙂

Jagoda ja Kacprowi mówię otwarcie, że w brzuszku mieszka najprawdopodobniej siostrzyczka.
Rozmawiamy o tym codziennie, pytam się go czy będzie razem z nami chodził na spacery, czy pomoże pchać wózek, albo czy będzie pomagał przy kąpieli.
Już sam "oddał" jedną ścianę w pokoju dla siostry i sam zaproponował, żeby pomalować ja na różowo bo jak stwierdził"dziewczyny już tak mają.
Poza tym musiałam mu wytłumaczyć, dlaczego mi brzuch rośnie i że trzeba bardziej uważać.
Także wydaje mi się, że powoli możesz synka przygotowywać, bo to dla takich małych szkrabów może być niezły szok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie moja małą nie ma jeszcze dwóch lat , ale mówię jej o dzidziusiu już odkąd wiem o ciąży
wiadomo że nie wiele z tego rozumie, ale doskonale wie co to jest DZIDZIUŚ i myślę że dzięki temu bedzie jej łatwiej to wszystko ogarnąć za pół roku
na razie efektem tego jest to że przy każdej nadarzającej się okazji zakasuje mi bluzkę i całuje brzuch 😉
a i dziś powiedziała "fajny dzidziuś "

aaaaaa i wiecie co ja chyba zapomniałam jak to jest jak lekarz używa wziernika
mam paznokcie ścięte na zero a podczas badania ( bo skoro usg nic nie pokazało zbadał mnie mechanicznie BARDZO mechanicznie) , to trzymając jedną dłoń na drugiej , miałam ślady wbitych paznokci na jednej dłoni , myślałam że GO kopnę piętą między oczy i bedę się rozkoszować jego widokiem na podłodze
kuźwa a do tej pory był taki delikatny
no chyba że wziernik był jakiś wadliwy , tylko to go moze usprawiedliwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ja dzisiaj pierwsza! 🙂
Wczoraj buszowałam po galerii handlowej z fajnymi efektami :P
Wszystko, co miałam kupić to się udało, no i skusiłam się na....
http://www.hm.com/pl/product/05855?article=05855-B
oczywiście bez czapeczki, żeby z Wojtka pajaca nie robić :P ale kocham taki zielny kolor.
Wybrałam model z krótkimi spodenkami i body z krótkim rękawem.

Dzisiaj mam sporo pracy, zaraz zaczynam.
Miłego dnia Dziewczynki!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki 🙂
no i sa juz pierwsze skowronki na forum no prosze 😉
Justyna ...śliczny komplecik
chwilowo mysle o corce a nie o maluszku
i nie mam glowy na zakupy i jakos humoru mi brak jakies dolki zaczynam lapac wiec sorki ze bedzie mnie mniej
milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim,

Kerry - to jak kuszenie! 😉 Rozpoczniesz lawinę, bo ja też już chcę jak to zobaczyłam 😉
Powstrzymam się do 14 lutego, wtedy mam nadzieję, dowiedzieć się czy jestem nieomylna w swoich przeczuciach co do płci 😜
Hmm, kurczę, w 1 ciąży to ja już na tym etapie miałam siatki ciuchów (neutralnych) 🙃

Dziękuję za odpowiedzi w sprawie mówienia/nie mówienia maluchom o rodzeństwie. Dało mi to do myślenia 😉


Razem - ja też mam ostatnio raczej spadek nastroju 🤢 dlatego dziś mam wychodne, mąż zostaje w domu a po mnie przyjeżdża mój przyjaciel i idziemy "w miasto" 🙂 Muszę przewietrzyć głowę.


Miłego dnia wszystkim!
ps. u nas znowu biało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...