Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Karola spokojnie 😉 Nasze też z dnia na dzień rosną w zastraszającym tempie 😉

Marietta, ładna piłeczka ci się robi 🙂 Mój się rozlewa na boki ;/ Ale na odstawanie to podobnie 😉


no to dopiero poczatek z amelka tez mi sie rozlewal na boki ... a wszytko przedemna .. 😉 za miesiac juz kazda z nas bedzie miala o conajmniej 2 kg wiecej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!
marietta ale masz sliczny brzuszek! ja to tyje ale jakos tak cala, nie tylko brzuch 😉 i wogole to mi sie wydaje ze od2tyg jakos tak stoi w miejscu, caly 1trymestr rosl z dnia na dzien, ja tylam, w sumie pierwszy trymestr to3kg do przodu, a teraz waga sie zatrzymala, nie wiem czy to normalne, czy tak może byc, ze sa pewne "przestoje" w tyciu? jak myslicie?ja zaczynam sie bardzo martwic, 2tyg temu mialam wizyte u lekarza, to maluch rozwijal sie prawidlowo, teraz w poniedzialek kolejna wizyta, martwie sie troche:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
witam u nas tez bialo ja tez jeszcze sobie leze z corcia w lozeczko i zajadamy paczka bo maz wlasnie przyniusl z pracy jeszcze cieplutkie udanego dnia zycze kobietki 🙂



Ale masz dobrze ja wlasnie szykuje sie do pracy 😞 ale po drodze chyba zawitam w cukierni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc brzuszki
Daga tobie to dobrze mąż przynosi pączki do łóżka rozpusta na całego 😁 ja pewnie nie zjem dziś pączka chyba że mąż wczesniej wróci to pojadę do sklepu po pączusie.
Karola kwestia pracy to jest sprawa indywidualna jeśli czujesz się dobrze i nie ma przeciwskazań i jesli praca nie jest ciężka to pracuj, ja bym pracowała siedzenie w domu chyba jest gorsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Witam baaardzo śnieżnie (może mnie nie zasypie) 😲

Ja bym wszystko dała żeby nie siedzieć w domu i pracować. Ile razy można odkurzać ten sam dywan albo wycierać kurze... Z ciemnych mebli niedługo zrobią się jasne...

Też bym sobie jeszcze poleżała w łóżeczku i poleniuchowała z pączkiem 😉 Niestety od rana na nogach ;/ Ale za to morfologię osłodziłam sobie pączusiem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam !!!

U mnie za oknem, może być, bo bez śniegu, natomiast słoneczko za chmurami. Cóż ... im bliżej wiosny tym lepiej !!! Jeszcze tylko miesiąc :-)

Służba zdrowia, lekarze - no nie wypowiem się ... w tych czasach bez znajomości to jest wielka lipa ... a tak być nie powinno !

Pozdrawiam Was serdecznie ...

P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania-55 napisał(a):
cześc brzuszki
Daga tobie to dobrze mąż przynosi pączki do łóżka rozpusta na całego 😁 ja pewnie nie zjem dziś pączka chyba że mąż wczesniej wróci to pojadę do sklepu po pączusie.
Karola kwestia pracy to jest sprawa indywidualna jeśli czujesz się dobrze i nie ma przeciwskazań i jesli praca nie jest ciężka to pracuj, ja bym pracowała siedzenie w domu chyba jest gorsze



dokladnie ,ja tez chciala bym jeszcze pracowac ale szef niestety sie nie godzi dla bezpieczenstwa malca i tak go juz o 3 miesiac przeblagalam.. jak sie dowiedzial o ciayz kazal odrazu na l4 isc ale go przekonałam.. Prawda taka ze jak z amela siedzilaam w domu to ciagle dochodzilam do lodowki i cos szamalam albo sobie dogadzalam a teraz nie mam na to czasu.. do tego niemialam amelki wiec leniuchowalam w lozku a terqaz od rana na nogach wszytko w biegu aby zdarzyc do pracy.. no a nie oszukujmy sie zus jesli chodzi o platnosci bynajmniej u mnie to koszmar... jestem ciekawa jak teraz bedzie bo wtedy walczylam aby wogole mi wyplacali a oni ciagle ze system im nie dziala i nie wiedza komu i ile musza wyplacic 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
gdybym umarła to myślcie o mnie ciepło
właśnie usunełam ósemkę i znieczulenie przestaje działać 😲


Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!
Nacinali dziąsło czy nie musieli ?
Ja po ekstrakcji 4 dni jechałam na ketonalu bo ciężko było 😞
Mam nadzieję, że lepiej znosisz ból 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
gizelda napisał(a):
gdybym umarła to myślcie o mnie ciepło
właśnie usunełam ósemkę i znieczulenie przestaje działać 😲


Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!
Nacinali dziąsło czy nie musieli ?
Ja po ekstrakcji 4 dni jechałam na ketonalu bo ciężko było 😞
Mam nadzieję, że lepiej znosisz ból 😉

ładnie wyszedł mimo zakrzywionych korzeni miałam go zabrać do domu i zapomniałam ☺️
jeszcze 3 mi zostały , myślałam że wytrzymam do sierpnia ale nie dało się, ból był nie do wytrzymania , jeszcze w trybie natychmiastowym do chirurga ze starym zdjeciem ( bo nowego mi nie zrobią) i pozbywam sie jeszcze jednego bo za chwilę będzie to co z tym , chociaż ten co mi został jeszcze nie boli mimo że nic z niego nie zostało tlko nerwy na wierzchu

na razie jest ok , czuję ból ale znośny chyba tak powinna być , zobaczymy wieczorem, myślę że nie będzie tak bolał jak wtedy kiedy jeszcze był he he
jakby co to mogę się poratować jednym apapem

z tego wszystkiego jeszcze nic dziś nie jadłam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny do WAS też będą przyłazić położne ????
przed porodem??
u mnie przyłaziła w pierwszej ciaży co dwa tygodnie na pogadanki i takie tam smieszne broszurki przynosiła i odhaczała w takiej karcie że mnie "zaliczyła"
( ponoć teraz mają taki obowiązek)
a ja głupia się w grudniu wygadałam że w ciąży jestem i mówiła że po 20 tygodniu będziemy się regularnie widywać
zdziwi się bo ja tu teraz tylko pomieszkuję he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzialicious napisał(a):
hej dziewczynki!
marietta ale masz sliczny brzuszek! ja to tyje ale jakos tak cala, nie tylko brzuch 😉 i wogole to mi sie wydaje ze od2tyg jakos tak stoi w miejscu, caly 1trymestr rosl z dnia na dzien, ja tylam, w sumie pierwszy trymestr to3kg do przodu, a teraz waga sie zatrzymala, nie wiem czy to normalne, czy tak może byc, ze sa pewne "przestoje" w tyciu? jak myslicie?ja zaczynam sie bardzo martwic, 2tyg temu mialam wizyte u lekarza, to maluch rozwijal sie prawidlowo, teraz w poniedzialek kolejna wizyta, martwie sie troche:/

mi się wydaje że to sprawa indywidualna
jedne chudna drugie tyją
jedne mają 5 na plusie przez całą ciąże inne 35 myślę że nie masz się czym martwić
ja w pierwszej ciąży w 12 tc miałam 12 kg na plusie a w tej w 15tc -4 kg
dodatkowo od 8 tc do 12 tc nie mając mdłości i wymiotów i jedząc jak dzika świnia schudłam , teraz od 12 do 15 mało jadłam bo mam trochę problemów, stresów i zęby mi dokuczają i przytyłam 2 kg
myślę ze nia ma się czym martwić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ KOBIETKI WŁASNIE ZJADŁAM MANDARYNKI I SOBIE LEZE I NIEWIERZE W TO CO CZUJE MOJA DZIDZIA PORUSZA SIE JAK BY SKAKALA W MAIM BRZUSZKU SMIESZNE UCZUCIE ALE I BARDZO PRZYJEMNE JUTRO MAM USG WIEC MOZE POZNAM PLEC SWOJEGO SKRABA BARDZO BYM CHCIALA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie,

ja dziś kiepsko się czuję, niewyspana jestem i mam napięty brzuch od rana. Popołudniu mąż przejął zmianę, ja leżę.

GIZELDA- czizas, jak Ty to wytrzymasz bez ketonalu????
A położna po 20 tc - wiem, że są takie uslugi prv płatne, moja koleżanka wykupila sobie pakiet wlasnie ze spotkaniami chyba na 2 mies przed porodem plus porod i opieka po łącznie.
A że niby z urzędu przychodzi? a jeśli tak, to pewnie tylko to pierworódek 🙂

DAGA- ja wczoraj mialam taki dzien 🙂 Ewidentne ruchy 🙂 Dziś nic.
Trzeba to zapisać - ponoc to wazna data dla lekarza (nie pamietam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!
mój dzisiejszy wynik 3 paczki i jeden czeka w domu od męża - jeszcze do domu nie dojechałam p pracy..
Matylda, co do połoznych przed porodem, to dla mnie jakas nowośc, nic nie wiem na ten temat. wiem, że po musi raz lub dwa przyjść, zobaczyc, czy wszystko ok.I zyczę jak najszybszego przeminięcia bólu.
Dzięki za Wasze opinie nt. pracy w ciaży, mam bardzo podobne zdanie, dlatego zamierzam pracowac dopóki będę się jakoś kulać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie z ruchami cisza 😞
A już bym chciała, bo przynajmniej bym wiedziała, że wszystko ok

Magda z wagą jest tak jak dziewczyny piszą, jedne tyją inne nie tyją, to sprawa indywidualna.

Ja o żadnej położnej nie słyszałam, u mnie przychodzi tylko 3 razy po porodzie, ale fajna babka była jak Kacpra urodziłam, mam nadzieję, że teraz ta sama będzie.
W ogóle się nie czepiała, że karmię butlą, nawet mleko doradzała.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Że co??? Wątpię żeby z tą położną była prawda. bo niby jak się ma dowiedzieć o mnie skoro chodzę prywatnie. Znajoma pielęgniarka wie o mojej ciąży i nic mi nie wspominała o tym.

PRAWDA
sama mi tłumaczyła dwa lata temu że wymyśili jakieś głupie przepisy i ośrodek dostaje na to kase i ona musi jeździć
dodam ze to babka tu ze wsi , tu gdzie mam lekarza rodzinnego jest położna i ona jeździ z pielęgniarką środowiskową oczywiście ja ją przyjęłam ze 4 razy , więcej nawet jak byłam w domu nie otwierałam
to były spotkania o niczym, zwykłą pogawędka i mierzenie ciśnienia czego ja nie potrzebowałam bo mierzę sobie sama codziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...