Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jestem pozytywnej mysli i mam nadzieje, ze bedzie dobrze 😉 dzieki dziewczyny za słowa otuchy 🙂
powiedzcie mi, czy mialyscie kiedys uczucie swędzenia dziąseł? nie wiem, czy to przez ten antybiotyk, czy moze przez ciążę, ale mam takie uczucie juz koleejny dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
Jestem pozytywnej mysli i mam nadzieje, ze bedzie dobrze 😉 dzieki dziewczyny za słowa otuchy 🙂
powiedzcie mi, czy mialyscie kiedys uczucie swędzenia dziąseł? nie wiem, czy to przez ten antybiotyk, czy moze przez ciążę, ale mam takie uczucie juz koleejny dzień.


wypłucz sobie dentoseptem albo eludrilem. mozesz posmarowac tez dentoseptem, sacholem... wiesz - zeby sie stan zapalny nie zmienił. moze warto tez przez chwilę delikatniejszej pasty poużywac.

mnie wczoraj zaczęły jakby puchnąć dziąsła (tez teraz biore antybiotyk) - wypłukałam eludrilem i ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny dawno mnie tu nie było 🙂
u nas wsio ok
brzuch mi wywwaliło...... miałam taki z Dominikiem w 5 miesiącu......
co do wyprawki... ja mam wszystko , tylko dokupuje taki kosz mojzesza na stelazu . a pozniej mlodemu sie kupi łózko a młode przeinstaluje do łózeczka.
i wiem tez ze nie ma co kupowac duzo polowy dominikowi nie ubrałam i urodził sie 60 cm ... wiec 56 wogule nie uzywane.....

wózek mamy foteliki nawet dwa ma takie małe wiec tylko drobiazgi na sam koniec butelki smoczki itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG mnie nie tyle co swędzą dziąsła, a raczej odczuwam ból. 🥴 Ból ten lokalizuje mi się z tyłu tak jakby chciał mi się wybić ząb mądrości... byłam wtedy z bólem u dentysty, ale on stwierdził, że to ból zęba i leczy mi kanałowo piątkę... zdziwiło mnie tylko to, że od bólu zęba strasznie spuchło mi policzko - bardziej przy górnej szczęce (mimo iż ropa mi nie naszła) i męczyłam się z tym 3 nocki... dziś obecnie opuchlizna mi schodzi, ząb nie boli, ale nadal odczuwam ból dziąsła... w tym tygodniu będę miała kolejną wizytę u dentysty, więc jestem ciekawa co teraz mi powie... Czy to wszystko było spowodowane tylko tym jednym zębem, czy w jednym czasie zaczął mnie boleć ząb i wybija mi się ósemka... 🤢

A tak po za tym jak się czujecie? 🙂
Dziś po południu mam kolejną wizytę u gin 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze, i Ty to tak wytrzymujesz bez znieczulenia? Czy znieczula Cię? Jak masz wizytę u gin to może się dowiemy jaka płeć dzisiaj? 😁

A Ty Karolina no zaniedbujesz nas ostatnio 😉 Fajnie Ci, ze masz już tak duzo rzeczy i odpadaja kolejn wydatki. Swoją drogą to jestem Ciekawa ile taka pełna wyprawka kosztuje, jakby tak zsumować wszystko... A może lepiej nie wiedziec 😉

U mnie dzisiaj poprawa, już prawie całą noc przespałam, więc jest lepiej i wszystko zmierza w dobrym kierunku 🙂 Byle tylko ten kaszel nie zamęczył mi dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie było mnie przez weekend a tu tyle musiałam nadrobic. Fajnie, że tyle nas jest. 🙂 W sobote robiłam badania - mocz i krew. W moczu wyszło mi białko. Wizytę mam dopiero 1 marca. Miałyście może coś takiego? Wybrałam się też na zakupy, powiem Wam, że obeszłam dwa sklepy i już miałam dośc tak szybko się teraz męczę. Wy też tak macie?

Jamargaretka u mnie zaczęły się przedwczesne skurcze i odkleiło mi się łóżysko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂
Noc dzisiejsza również nie za ciekawa chodzi o u siu siu siu, ale w sumie to 5 razy tylko byłam w łazience więc nie najgorzej 🤢
A coś humoru nie mam, jakaś taka na burmuszona chodzę od rana. Może to przez te noce nie przespane, nie wiem ale wszystko mnie drażni i na nic nie mam ochoty. Wrrr!! nie lubię tak 😠
Mam nadzieje, że mi przejdzie. Też miewacie takie durne dni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też mam czasami takie dni, ze wszystko mnie wkurza i drażni bez powodu no i odbija się na siostrze albo na mężu. Na drugi dzień jak mam dobry humor to ich przepraszam.
Asia 19877 rzeczywiście często chodzisz do łazienki a odczuwasz jakiś ból albo pieczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Nie było mnie przez weekend a tu tyle musiałam nadrobic. Fajnie, że tyle nas jest. 🙂 W sobote robiłam badania - mocz i krew. W moczu wyszło mi białko. Wizytę mam dopiero 1 marca. Miałyście może coś takiego? Wybrałam się też na zakupy, powiem Wam, że obeszłam dwa sklepy i już miałam dośc tak szybko się teraz męczę. Wy też tak macie?

Jamargaretka u mnie zaczęły się przedwczesne skurcze i odkleiło mi się łóżysko.


Co do zmęczenia to popieram niestety :/ Kurcze słyszałam, że takiej sie energii nabiera pod koniec 1 trymestru i wogole, a u mnie kicha jak narazie 😠 i właściwie też nic mi się nie chce. Mimo, że siedze w domu ze wzgledu na ten antybiotyk i przeziebienie, to nawet mi sie nie chce palcem ruszyc zeby coś sprzątnąć. A nie, przepraszam - zmywarkę nastawiłam - to już sukces 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też miałam baardzo liczne bakterie, dostałam antybiotyk i w sobote robiłam badania to bakterie mam nieliczne. U Ciebie też po antybiotyku powinno się poprawic. Co do częstego siusiania, dziewczyny pisały, że każda ciąża jest inna i może Ty akurat często chodzisz do toalety, na pewno przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Co do zmęczenia to popieram niestety :/ Kurcze słyszałam, że takiej sie energii nabiera pod koniec 1 trymestru i wogole, a u mnie kicha jak narazie 😠 i właściwie też nic mi się nie chce. Mimo, że siedze w domu ze wzgledu na ten antybiotyk i przeziebienie, to nawet mi sie nie chce palcem ruszyc zeby coś sprzątnąć. A nie, przepraszam - zmywarkę nastawiłam - to już sukces 😎


Ja jeszcze w piżamie latam, mąż za godzine przychodzi z pracy a ja nic jeszcze nie zrobiłam, brak energii. Może jak przyjdzie wiosna, wszystko będzie budzic się do życia to może i nam się napełnią baterie hee 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie WIOSNA! Ja chce juz WIOSNE!!! 🙂 wtedy na pewno będziemy miały więcej ochoty na jakiekolwiek działania 🙂
A mi się humor przed chwilą poprawił, bo właśnie był kurier i dostarczył mój osobisty, nowy telefon! 😁 teraz się zacznie wielka rozkmina i rozgryzanie wszystkich funkcji i bajerów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina211188 napisał(a):
tez mialam białko w moczu w ostatnich badaniach lekarka pow ze to nic nie szkodzi, bo spanikowałam w poprzedniej ciazy przypomnialam sobie ze tez miałam i to nie było nic takiego


ja tez mam bakterie. dla mnie to dziwne bo nigdy nie mialam bakterii w moczu. gin mowi ze pewnie złapałam na basenie - a ciaza ogolnie sprzyja infekcjom bakteryjnym. koncze brac antybiotyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Też mam czasami takie dni, ze wszystko mnie wkurza i drażni bez powodu no i odbija się na siostrze albo na mężu. Na drugi dzień jak mam dobry humor to ich przepraszam.
Asia 19877 rzeczywiście często chodzisz do łazienki a odczuwasz jakiś ból albo pieczenie?


Właśnie o to chodzi, że nic mnie nie boli ani nie piecze. Ale 6 marca idę na wizytę wiec opowiem gin o moim problemie to może skieruje mnie na jakieś badanko moczu czy coś poradzi. Bo to już na prawdę jest męczące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jak dziewczyny po dzisiejszych badaniach??? Pierwszy chłopczyk lub dziewczynka??? 😉 Co do moczu i bakterii, no niestety często się to zdarza... Ja się aż sama dziwię że jeszcze nie dostałam zapalenia, bo przed ciążą standardowo raz na 3 miesiące chorowałam. Często piję soki z cytrusów, one zakwaszają mocz i to może ostatnio pomaga???
Co do lenia... Ach... Noł koment. Mi dochodzi jeszcze niskie ciśnienie i to bardzo potęguje moje przemęczenie i brak sił.
Wiosna... Ach... Ja poprostu usycham od jej braku ;,(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG - tak bez znieczulenia , tzn brałam paracetamol i robiłam zimne obkłady, ale dziś dowiedziałam się od gin, że w takich sytuacjach ze spokojem mogę brać antybiotyk Augmentin...

Po wizycie u gin wszystko dobrze i nawet teraz dużo nie przybraliśmy hehe 🙂 od ostatniej wizyty przybyło nam 30dkg więc oby tak dalej 😁
kolejna wizyta za trzy tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dlugowlosa to przynajmniej jakies pocieszenie ten antybiotyk, dla Twojej obolalej szczeki 😉 super ze po wizycie wszystko ok 🙂
henimedes dobrze wiedziec o tym sudocremie 🙂
A wgl to chyba muszę to zacząć gdzieś spisywać co jest wazne dla maluszka i co trzeba kupic, bo pozniej sie te dobre rady pozapomina, zwlaszcza jak ktos jest srednio doswiadczony w tym temacie 😉

Dziewczyny, a co myślicie o szkołach rodzenia? Macie zamiar skorzystać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej monia co do szkoly rodzenia w pierwszej ciay niechodzilam i teraz tez raczej niebede chodzic a to dla tego ze u nas niema moze teraz powstala ale przy drugim dziecku i tak wiesz jak juz porod wyglada wiec szkola nie potrzebna ale wiadomo kazdy wedlug wlasnego wyboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...