Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
karolina211188 napisał(a):
hej dziewczyny
u nas spoko mały rosnie bylam na tej akcji szczesliwe macierzynstwo na usg 4d
troche czekania ale warto było
mały wazy wg ich maszyny 2700 a g mojej pani doktor 2300 czyli plus minus 400 gram
i nadal jest ułozony posladkowo ma czas do 38 i wtedy bedziemy sie martwic


To jeszcze miesiąc, zdązy się przekręcić 🙂 Moja mała też jeszcze w jednej pozycji nie może usiedzieć, tylko na jednym badaniu jest głowką, 2 tyg. póżniej już pupą, a teraz to już sama nie wiem jak leży i czy wogóle leży?! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie leży główką w dól , tzn tak było na ostatniej wizycie!

Idę robic spaghetti 🙂 bo zaraz dzieciątka wstana i będą pytać a gdzie jedzonko...
najchetniej to bym spac poszła szczerze mówiąc.

Pranie jest suche tak szybko, ze dzis szaleje z pralką( moja przyjaciółka) 🙂 tylko kto to prasowac później będzie? 🤪 🤪 no nic nic, cos pomyślimy 🙂 Szkoda, ze nie ma takiego punktu u mnie , że zanosi się pranie a oni Ci prasują 🙂 byłabym stałym klientem chyba 🙂

Moja gwiazda 4 letnia stroje zmienia co godzinę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dobrze ze daga jeszcze się trzyma 🙂
Ja teoretycznie chodze na staż a praktycznie jadę jak mi się chce i to na 2-3 godz 🙂
Pokoiki super a ten w groszki rewelacja 🙂 chociaż paseczji reż są świetne.... 🙂
A poza tym czas leci sąsiadka miała termin na 26 czerwca i czekam na wieści co u niej... Czy już urodziła czy nie bo 3 dzień już w szpitalu leży... Wczoraj mieli jej wywoływać ale miała sskórcze to nie dali jej kroplówki i nie wiem jak tam teraz... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez bylam na tej akcji ale nie jestem zadowolona. nie zalapalam sie na 3d tylko na zwykle. lekarz niekompetentna. dzidzius wg ich pomiaru schudl. malo tego przez 3 minuty rzekoma doktor podala mi 3 rozne pomiary - z czego roznily sie az o 200 gram.




karolina211188 napisał(a):
hej dziewczyny
u nas spoko mały rosnie bylam na tej akcji szczesliwe macierzynstwo na usg 4d
troche czekania ale warto było
mały wazy wg ich maszyny 2700 a g mojej pani doktor 2300 czyli plus minus 400 gram
i nadal jest ułozony posladkowo ma czas do 38 i wtedy bedziemy sie martwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spaghetti powiadasz... Jakie? U mnie bolonese dzisiaj 😉

Ja nie wiem jakim cudem ona to robi 🙂 podobno główką w dół jest... Ale czy rzeczywiście? Ostatnie usg miałam w 32 tc. Teraz jest 36 a gin wraca z urlopu za 2 tyg.

Ale mi brzuszek zjechał. Normalnie na kibelku czy na krześle siedzę z szeroko rozstawionymi nogami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Spaghetti powiadasz... Jakie? U mnie bolonese dzisiaj 😉

Ja nie wiem jakim cudem ona to robi 🙂 podobno główką w dół jest... Ale czy rzeczywiście? Ostatnie usg miałam w 32 tc. Teraz jest 36 a gin wraca z urlopu za 2 tyg.

Ale mi brzuszek zjechał. Normalnie na kibelku czy na krześle siedzę z szeroko rozstawionymi nogami.


Martyna , no widzisz jemy to samo! 🙂 ja mam identyczne spaghetti 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łałłłł fajny ten pokoik, ludzie to mają pomysły. A ja dzisiaj robię hamburgery i do tego gotowana kukurydzaa 🙂
W taką pogodę to pranie szybko wysycha a co do prasowania to ja nie prasuje. Bluzek swoich nie musze, a męża praktycznie wszystkie koszulki też nie wymagają prasowania. A te które trzeba to przed wyjściem sam sobie prasuje. Co innego jak będzie dziecko to wtedy trzeba ciuszki wyprasowac a teraz mam spokój 🙂
Marinka fajny pomysł na biznes są pralnie to i może jakąs prasowalnie hee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka - ja nie widze pokoju 😞

a tez chce.....

moj brat mieszka teraz w mieszkaniu gdzie jest sciana w kropki - tyle ze bialo czarne - a na tym obraz krowy na zielonej trawce. na pierwszy rzut oka rewelacja przez duze R ale ponoc na dluzsza mete to wzrok meczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Oklaski: 1 jestem w ciąży - dodaj oklask ciążowa - zabierz oklask
hej jestem juz w fomu co za debile pracuja w szpitalu u mnie to szok podtrzymywali mi ciaze jakimis lekami pomimo ze ja fenoterol mialam odstawic kucili sie zemna co do daty porodu leki ktorew mi dawali niebralam ich bo bez sensu a dzid ordynator mowi po co ja je bralam myslalam ze padne tam zbadal mnie nadal 4cm skurcze na ktg byly czasami usg wszystko ok lozyska 2st dojrzalosci mala wzay 2630 a pozatym ok wiec sie pytam po co mam siedziec i ile a on ze do 28lipca tak jak termin a beda m robi tylko ktg wic sie wkurzylam i powiedzialam ze wychodze na zadanie a on ze pojade rodzic do innego szpitala a ja do niego ze bede rodzic gdzie chce i on niebedzie o tym decydowac ale mnie wkurzyl po wypis mam isc jutro wole lezec w domu nic tam teraz zanim pojade do szpitala bede czekac na skurcze ale takie co niebede mogla isch wytrzymac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga to jakaś marakra... ;/ ja pewnie bym się zdecydowała faktycznie na inny szpital jak by był gdzies niedalego... 37 tydz to juz prawie donoszone dziecko niech nie przesadzają a jak masz już takie rozwarcie i pomimo tych leków skórcze to poród i tak bardzo niedługo nastąpi... A to co oni robili jest wg mnie bez sensu no ale każdy lekarz ma swoje metody obchodzenia się z pacjentkami... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierdziele, co za ludzie... 🤢 i do 28 lipca by Cie trzymali, zebys tylko do innego szpitala nie pojechała? idioci! Przeciez dziecko urodzone w 37 tyg. to juz w terminie, nawet na szkole rodzenia nam tak babka ostatnio mowiła. A jak się czujesz Daga teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak sie czujem hym narazie ok brzuszej twardnieje lle to skurcze teraz juz wiem przepowiadajace leze w domu i nic nierobie i czekam az sytuacja sama sie rozwinie moze coz ruszy w nastepnym tyg ale napewno bym niezamierzala lezec do 28lipca w szpitalu to nierealne by bylo bo co z nikola lekazrze sa niepowazni ale coz co lekarz to co innnego normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Normalnie jak mi napisałaś co się dzieje u ciebie to aż mnie wstrząsnęło- rozpiździaj na maksa. Jeden przez drugiego się wyprzedza w pomysłach jak leczyć, czym leczyć itp. Coś czuję, że tam wogóle wśród lekarzy panuje nieprzyjemna atmosfera i jeden podważa kompetencje drugiego... Może chodzi o jakieś planowane zmiany stanowisk... Na twoim miejscu dowiedziałabym się czy w tym drugim szpitalu nie panuje lepsza atmosfera i czy np nie było remontu, bo ostatnio szpitale sporo z Unii kasy dostają na to. (u mnie rok temu skończył się generalny remont w środku, teraz rozbudowują szpital i dobudowują nowe gmachy).

Dla tych które nie doczytały, lub zapomniały- robię listę naszych nr tel tak w razie "w"- czy któraś jeszcze chce się dopisać??? Daga, twój mam, zapisać go???
Jak już będę miałą wszystkie to roześlę wam na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śmieszne są te smoczki 🙂 wg mnie dla chłopczyka rewelka 😉Tylko, że ja osobiście będę próbowała jak najmniej smoka dawać i raczej stawiam na specjalnie profilowane/ortopedyczne. Może to i bajer w nazwie ale jakoś bardziej za mną przemawiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi się w ogóle te smoczki nie podobają.
Jakoś nie widzę swoje dziecko w tym czymś.
Kwestia gustu ale jak widziałam na spacerze z takim smoczkiem to w cale jakoś mnie to nie rozbawiło. Ja chcę żeby moje dziecko ssało smoczek ale też niezbyt długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosia , dokładnie. Józek tez był bezsmoczkowym dzieckiem. ANielka ssała i mimo, że to zabrzmi okrutnie, ale naprawdę to był czasem dobry zapychacz. Jak płakała wystarczyło dac smoczka i było ok. Z kolei Joszko nie ssał i trzeba było więcej dac kreatywności żeby go uspokoić.

Mam smoczki teraz i może dzidzius będzie chciał ssać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chcesz się na niego skusić mimo, że ci się nie podoba??? Nie rozumiem???

Swoją drogą, każdy ma swój gust 🙂 Ostatnio spotkałam w h&mie babkę około 40 lat. Była ze swoją mamą. Nagle słyszę komentarz tej babki: "Fuuuj, gdybym miała dziecko nigdy bym je nie ubrała w coś tak koszmarnego. Te róże, pastele, ochydztwo! Nie ma czegoś czarnego???" Co byście pomyślały o takim typie człowieka??? Ja miałam w duszy niezły ubaw 😁 Wyobrażałam sobie jak te jej dziecko by wyglądało 😁

Brać laktator do szpitala czy darować sobie??? Kurcze, zaczynam się denerwować. Nie wiem czy to co czuję to są skurcze czy jeszcze nie. Twardnieje mi brzuch, czasami trochę kłuje przy tym (ale bardziej z jednej strony), czasami ciągnie. A jeszcze innym razem jak mi twardnieje brzuch to od razu mam parcie na pęcherz i muszę siusiu. Czy to mogą być skurcze???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, więc spokojnie je rozpoznam 🙂 Takie też się zdarzają ale baaardzo rzadko.
Niedawno ciebie wzięło na sprzątanie... Heh, dzisiaj ja szaleję 😁 wycieram nawet ściany 😜 Normalnie widzę na nich kurz, tony kurzu!!! Szafy od góry do dołu, przetarte 3 razy... Gdyby nie to, że trwa właśnie malowanie okien to bym pewnie poprała firanki i szorowała okna (teraz już nikt mi nie zabroni 😜 ). Ale spokojnie, po niedzieli na pewno będzie dalsza część sprzątania, bo te firanki są czarne!!! mimo że miesiąc temu zmieniane...

Dużo tych ruchów maleństwa masz mieć w tej karcie ruchów???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes ja maiłam identyczne twardnienia i kłucia brzucha z jednej strony jak Ty, więc nie masz co się martwić one nie oznaczają, że to już! 😉 jak będą silniejsze, a przy tym bolesne to będziesz mogła się obawiać. Jak się tak porządniej najem to wtedy mnie zaczyna kłuć choć nie zawsze ....to są wzdęcia jelit tak mi gin powiedziała. Głównie przy zjedzeniu większej ilości owoców, których teraz mamy pod dostatkiem. Ach te czereśnie, truskawki...mniam. 🙂 Trzeba jeść częściej ale mniejsze porcje. A przy tym ciągnie pewnie jak wstajesz albo jak zmieniasz pozycje A twardnieje z parciem na mocz jak przytrzymam za długo siku 😉 np z rana. Więc jak widzisz mam bardzo podobnie.
A tak dla pewności można sprawdzić kiedy wydaje Ci się, że to już i masz przy tym regularne skurcze to warto wziąć ciepłą kąpiel albo prysznic wtedy macica się relaksuje i powinno przejść, a jeżeli nie no to wiadomo, że zaczyna coś się dziać 🙂 tak pani w szkole rodzenia nam radziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...