Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

USG mam za tydzień i już plan ustalony że przed pijemy kawę :P Nie daruję, tym razem spać mi nie będzie :P Niech się rusza, skacze i pokaże co tam kryje 😉 Ja chcę już znać płeć! 😁

Co do ruchów... Spokojnie dziewczyny, wczoraj rozmawiałam z koleżanką i ona przy pierwszej ciązy czuła dopiero w 22 tyg ruchy, przy drugiej w 18 tc. A żeby nie było, jej dzieci były duuuże a ona normalnej budowy ciała.

Wszyscy dookoła mówią mi że jak na 5 miesiąc płaska jestem, brzuszek oczywiście widać i raczej nie noszę luźnych rzeczy, ale nie wiem o co kaman 🤔 Czytałam w książce o przybieraniu na wadze, tak standardowo powinnam przybrać już ze 3-4 kg a przybrałam naciągany 1 kilogram. Już się zastanawiam czy waga dobrze działa... Heh na zajęciach słyszałam komentarze starszych koleżanek: Ona wogóle nie tyje, ja w jej tyg byłam już taka gruba, ale ona wygląda szczupło... Jaki mały brzuszek...- Miło słyszeć takie rzeczy 😁 Tylko pewnie teraz jestem szczupła a pod koniec dam czadu 😜

Co do rysów w ciąży- Monika też mi mówią że mi się nie zmieniają i że chłopak na pewno. Podobno przy dziewczynkach plamy się robią i twarz puchnie, ale czy ja wiem...

Marina widzę że twoje też lubi plecami do aparatury usg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes ja przybrałam 1,5 kg niecałe , a w pierwszej ciazy tak po po 28 tc dałam czadu wtedy dobilam do 23 kg na plusie.... bylam wielka i opuchnieta ...
a co do chłopaka czy dziewczynka . kazdy mi mówił ze slicznie wygladam ze to widac ze chłopak bedzie ja nawet samla widzialam ze jakos ładnie wygladam.... ani jednego pryszcza na twarzy nic.... a teraz... no commnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Póki wszystko ok z maluszkiem nie popadam jeszcze w paranoję i nie przejmuję się tą wagą zbytnio, zobaczymy za tydzień co mi gin powie.

Uwielbiam jak mi się Dzidź rusza w brzuchu 😉 Dziewczyny, przed wami coś wspaniałego i na pewno nie pomylicie tego z kiszkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Henimedes, ta moja malutka dziecinka za nic w swiecie nie chciala sie odwrócić do nas , taka jest! O
Mój lekarz badał 1,5 godziny i za ten czas ani chciala sie odwrócić. Tylko gadał, że taki uparciuch, wstydzioch w brzuchu , że dawno takiego nie widzial. Nastepne USG mam 27.03 i jakos juz się nie moge doczekać 🙂

Och, ja juz bym chciała czuc ruchy. Co do wagi jeszcze po rzyganku nie przytyłam nic...

Henimedes, ciesz, sie , że mało tyjesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale czemu ty sie waga przejmujesz. ja z Maja pierwszy kilogram zlapalam dopiero ok. 20 tygodnia. a przez całą ciążę przytyłam ok 6 kilogramów. teraz przybieram więcej ale mialam niedowagę.
u mnie malutki brzuszek pojawil sie dopiero w 24 tc. a w 20 na swieta mialam opieta bluzke i nikt sie nie zorientowal ze jestem w ) dopoki nie powiedzialam im tego.
zreszta dokladnie w tym samym tyg ciazy co ja teraz jest bratowa mojego meza i mowi ze nic kompletnie nie widac.


henimedes napisał(a):
Hej Dziewczyny 🙂

USG mam za tydzień i już plan ustalony że przed pijemy kawę :P Nie daruję, tym razem spać mi nie będzie :P Niech się rusza, skacze i pokaże co tam kryje 😉 Ja chcę już znać płeć! 😁

Co do ruchów... Spokojnie dziewczyny, wczoraj rozmawiałam z koleżanką i ona przy pierwszej ciązy czuła dopiero w 22 tyg ruchy, przy drugiej w 18 tc. A żeby nie było, jej dzieci były duuuże a ona normalnej budowy ciała.

Wszyscy dookoła mówią mi że jak na 5 miesiąc płaska jestem, brzuszek oczywiście widać i raczej nie noszę luźnych rzeczy, ale nie wiem o co kaman 🤔 Czytałam w książce o przybieraniu na wadze, tak standardowo powinnam przybrać już ze 3-4 kg a przybrałam naciągany 1 kilogram. Już się zastanawiam czy waga dobrze działa... Heh na zajęciach słyszałam komentarze starszych koleżanek: Ona wogóle nie tyje, ja w jej tyg byłam już taka gruba, ale ona wygląda szczupło... Jaki mały brzuszek...- Miło słyszeć takie rzeczy 😁 Tylko pewnie teraz jestem szczupła a pod koniec dam czadu 😜

Co do rysów w ciąży- Monika też mi mówią że mi się nie zmieniają i że chłopak na pewno. Podobno przy dziewczynkach plamy się robią i twarz puchnie, ale czy ja wiem...

Marina widzę że twoje też lubi plecami do aparatury usg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂
Chciałam się pochwalić, że chyba czuję już ruchy! Takie delikatne ...a nawet jestem pewna, że to maleństwo mnie smyra, tak to można nazwać 🙂 Cztery dni temu poczułam pierwszy raz następnego dnia wieczorem się powtórzyło i wczoraj też 🙂 he he! super uczucie 😆
henimedes ja idę w środę na wizytę i też mam nadzieję, że się dowiemy jaka płeć. Też wypiję kawę przed tak w razie wu, żeby czasem zaspane nie było i zobaczymy czy uda się podejrzeć.
Hm... ciekawe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz jestem w polowie 19tygodnia i przytylam 5kg- brzuszek juz widac u mnie od11tyg,moze dlatego ze przed ciaza wazylam 50.5kg, wiec bylam szczupla, ale nie wydaje wam sie ze 5kg w 19tyg to sporo?pierwszy trymestr to juz bylo3kg do przodu 😉a ruchow jak nie czulam, tak nie czuje:/ wrrrr...ale wam zazdroszcze ze juz to czujecie!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzialicious Nie wydaje mi się żeby 5 kg to było dużo w 19 tyg. Pocieszę Cię trochę bo ja jestem w 17 tyg a już przytyłam 5 kg, a przed ciążą ważyłam 2 kg więcej niż Ty. Jak tak patrzę na siebie to przytyłam w brzuchu oczywiście, delikatnie boczki no i biust dość sporo jak na mnie heh!: 🙂 Wszystko zależy od organizmu, każda kobieta jest inna i inaczej przechodzi ciąże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19877 napisał(a):
Hej dziewczyny! 🙂
Chciałam się pochwalić, że chyba czuję już ruchy! Takie delikatne ...a nawet jestem pewna, że to maleństwo mnie smyra, tak to można nazwać 🙂 Cztery dni temu poczułam pierwszy raz następnego dnia wieczorem się powtórzyło i wczoraj też 🙂 he he! super uczucie 😆
henimedes ja idę w środę na wizytę i też mam nadzieję, że się dowiemy jaka płeć. Też wypiję kawę przed tak w razie wu, żeby czasem zaspane nie było i zobaczymy czy uda się podejrzeć.
Hm... ciekawe 🙂


Super Asiu, że już czujesz dzieciątko! Ale z Ciebie to taka chudzina, że nie ma się co dziwić 😉 to może w środę się dowiesz co będzie 🤪
ja mam gina za tydzień w pon. mam nadzieję, że też mi coś wypatrzy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19877 napisał(a):
Hej dziewczyny! 🙂
Chciałam się pochwalić, że chyba czuję już ruchy! Takie delikatne ...a nawet jestem pewna, że to maleństwo mnie smyra, tak to można nazwać 🙂 Cztery dni temu poczułam pierwszy raz następnego dnia wieczorem się powtórzyło i wczoraj też 🙂 he he! super uczucie 😆
henimedes ja idę w środę na wizytę i też mam nadzieję, że się dowiemy jaka płeć. Też wypiję kawę przed tak w razie wu, żeby czasem zaspane nie było i zobaczymy czy uda się podejrzeć.
Hm... ciekawe 🙂


Super Asiu, że już czujesz dzieciątko! Ale z Ciebie to taka chudzina, że nie ma się co dziwić 😉 to może w środę się dowiesz co będzie 🤪
ja mam gina za tydzień w pon. mam nadzieję, że też mi coś wypatrzy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka a piłaś kawę albo jadłaś słodkie przed usg? Ja jak miałam usg to też nie piłam kawy i maluszek nie był za bardzo ruchliwy. Ale za miesiąc na połówkowym to już wcześniej się przygotuje. A Wy może już niedługo dowiecie się kto mieszka w brzuszku, fajnie Wam 🙂

Ja też myśle, że czuje ruchy dziecka raz dziennie, czasami trzy razy dziennie. Ale to są identyczne ruchy, także to chyba to 🙂
5 kg w 19 tyg też uważam że to nie dużo. Każda ciąża jest inna, my też mamy różne budowy ciała. Co do wagi to na razie nie mamy co się przejmowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lipcówki w waszym wieku ciąży też średnio tyle przytyły. Książkowo po pierwszym trymestrze powinno się przybrać ok. 3,6 kg, w drugim trymestrze ok 5-6 kg, no ale każda ciąża inna . Rekordzistką o której słyszałam była moja koleżanka ze studiów- z 60 kg do 105 kg przytyła- czyli 45 kilo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Lipcówki w waszym wieku ciąży też średnio tyle przytyły. Książkowo po pierwszym trymestrze powinno się przybrać ok. 3,6 kg, w drugim trymestrze ok 5-6 kg, no ale każda ciąża inna . Rekordzistką o której słyszałam była moja koleżanka ze studiów- z 60 kg do 105 kg przytyła- czyli 45 kilo...


45 kg? 😲 a myślałam, że 32 to dużo 🤪 ale takich rekordów bym nie chciała pobijać... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Również nie mogę doczekać się kolejnej wizyty, by zobaczyć maleństwo - a mam ją 11 marca czyli w przyszły poniedziałek 🙂
a co do ruchów to sama nie wiem, jestem w 17 tygodniu ciąży i wczoraj wieczorem jak się położyłam spać to miałam wrażenie jakby dzidziuś delikatnie mnie połaskotał... ale miałam tak na razie tylko raz i nie jestem pewna czy faktycznie był to dzidziuś czy jelita... 😉 heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Lipcówki w waszym wieku ciąży też średnio tyle przytyły. Książkowo po pierwszym trymestrze powinno się przybrać ok. 3,6 kg, w drugim trymestrze ok 5-6 kg, no ale każda ciąża inna . Rekordzistką o której słyszałam była moja koleżanka ze studiów- z 60 kg do 105 kg przytyła- czyli 45 kilo...


o kurcze - to ja słyszałam o maksumalnie 30. 45 kilo?????!!!!!!!!!!! az niewiarygodne. a jak póżniej z gubieniem tych kilogramów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
Monia i tu u każdego jest tez inaczej 🙂 ja po córce bardzooo schudłam

No właśnie słyszałam, że jak się karmi piersią, to się szybko chudnie, bo nie wszystko można jeść i tj. taka automatyczna dieta, a poza tym dziecko trochę "wyciąga" 😆

A zapomniałam Wam wczoraj napisać, że pytałam mojego gina, czy tj. normalne, że w 16 tyg. pojawiła mi się siara w piersiach. Powiedział, że on by tego jeszcze siarą nie nazwał, że jest to normalne i żebym tylko nie pobudzała brodawek, bo wtedy się wydziela oksytocyna i może to doprowadzić nawet do wcześniejszego porodu 🤢 Na szczęście ja byłam tak zszokowana, że nawet się bałam tych brodawek dotknąć 😜 ale jakby coś to nie bawimy się piersiami dziewczynki, nie bawimy 😁

U mnie dzis znowu słonecznie i właśnie oglądałam w Tv, że 7 stopni ma być 🙃 słonecznego i ciepłego dnia błogosławione 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...